Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με τοσες παρατασεις, το βλεπω να γινεται μονιμο

 

Αν γινει μονιμο και με τις προσφορες που βγαζει στην καρτοκινητη της με βλεπω και γω καλοκαιρακι ξανα στην Βονταφον και ας ειναι ολες μου επαφες σχεδον Cosmote..

Καποιος πρεπει να κανει την αρχη τελος παντων :p

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα και γω κλήση αλλά δεν πρόλαβα να απαντήσω! στο καπάκι έλαβα sms με την προσφορά.

 

Το 1286 μου λέει 500ΜΒ με 3€. τσεκάρετε το και σεις.

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα και γω κλήση αλλά δεν πρόλαβα να απαντήσω! στο καπάκι έλαβα sms με την προσφορά.

 

Το 1286 μου λέει 500ΜΒ με 3€. τσεκάρετε το και σεις.

 

σε μενα αυτη η προσφορα μου ηρθε με μηνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα παρατηρησα οτι σε καρτοκινητο cu σου στελνει μυνημα να καλεσεις το 1286 για να εχεις 500 μβ ιντερνετ με 3ευρω και δοκιμασα να καλεσω απο το κινητο της μανας μου και λεει οτι ισχυει η προσφορα μεχρι τελος μαιου. Αρα αμα κανω και εγω προς το τελος μαιου απο καρτοκινητο ελτα σε cu προφανως θα μπορω κανονικα να παρω την προσφορα , αμα την δινει και σε εμενα το 1286.

Τελος ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο , π.χ. αμα πας στο καρτοκινητο ολυμπιακος και βαλεις 10 ευρω και παρεις 100 λεπτα προς ολα τα δικτυα και μετα θελεις να βαλεις καρτα 5ευρω μπορεις να ενεργοποιησεις το προγραμμα cash back για παρεις το 10%; πριν βαλω την καρτα των 5ευρω;. ή δεν γινεται και χανεις τα 100 λεπτα; ξερω οτι δεν συμβαδιζουν τα πακετα για αυτο και ρωταω.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Το cash Back ισχύει για καρτοκινητό Vodafone μόνο (πρώην a la carte). ΄

Το Bonus αποδίδεται την πρώτη μέρα Μαϊου Αυγούστου Νοεμβρίου και Φεβρουαρίου .

Αν λοιπόν βάλεις τα 5 ευρώ μέχρι δευτέρα, την Πρώτη Μαϊου θα πάρεις τα 0,46 cash back .

Αν βάλεις τα χρήματα τον Μάιο θα πρέπει να μείνεις γραμένος μέχρι τις 31 Ιουλίου . Αν πάς στα Bonus ομιλίας , θα χάσεις ότι cash back έχεις μαζέψει.

Link to comment
Share on other sites

Το cash Back ισχύει για καρτοκινητό Vodafone μόνο (πρώην a la carte). ΄

Το Bonus αποδίδεται την πρώτη μέρα Μαϊου Αυγούστου Νοεμβρίου και Φεβρουαρίου .

Αν λοιπόν βάλεις τα 5 ευρώ μέχρι δευτέρα, την Πρώτη Μαϊου θα πάρεις τα 0,46 cash back .

Αν βάλεις τα χρήματα τον Μάιο θα πρέπει να μείνεις γραμένος μέχρι τις 31 Ιουλίου . Αν πάς στα Bonus ομιλίας , θα χάσεις ότι cash back έχεις μαζέψει.

 

ναι για το νεο καρτοκινητο εννοουσα. Αρα αμα κανω μεταφορα στο νεο καρτοκινητο βονταφον ενεργοποιησω το μπονους ανανεωσης 100 λεπτα προς ολους και κανω ανανεωση 10 ευρω, και μετα οταν τελειωσει το υπολοιπο μου και θελω να βαλω καρτα 5ευρω και πριν την βαλω ενεργοποιησω το cashback τοτε τα υπολοιπομενα λεπτα προς ολα τα δίκτυα χάνονται; ναι ή οχι; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω ειδοποιηθει για τα 500ΜΒ με 3 ευρω..

 

και εχω ηδη ενεργοποιησει τα 500ΜΒ με 5 ευρω..

 

Καλώντας ΤΟ 1286 σε μερικά από τα κινητά μου μου λέει για 3 ευρώ τα 500 ΜΒ , σε άλλα όμως μου λέει για 5 ευρώ.

Η προσφορά δηλαδή είναι επιλεκτική δεν ισχύει για όλους

Link to comment
Share on other sites

μόλις το αποδεχθειτε σας χρεώνει 3ευρώ και ενεργοποιείται το πακέτο ; ή όχι ;

 

Ναι! Μόλις το ενεργοποίησα, έστειλα Υ στο 1252 και μου είχε χρεώσει 3€.

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Μόλις το ενεργοποίησα, έστειλα Υ στο 1252 και μου είχε χρεώσει 3€.

 

 

Σε καρτοκινητό vodafone ή σε cu?

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι , ακλείς 1286 και σου λέει πόσο θα σε χρεώσει . Άλλοι έχουν την προσφορά , άλλοι δεν την έχουν
Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό vodafone ή σε cu?

 

Σε καρτοκινητό cu. Όπως είπε ο Vasileios, καλείς το 1286 και πιθανόν να έχεις και εσύ την προσφορά!

Ακόμα, ήρθε μήνυμα σήμερα που αναφέρει ότι μου κάνουν δώρο 7€ με ανανέωση συνολικής αξίας 15€ έως 06/05/2012 και ισχύει για 7 μέρες. Μπορώ να κάνω ανανέωση, να πάρω το δώρο και να βάλω κάποιο πακέτο..?

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητό cu. Όπως είπε ο Vasileios, καλείς το 1286 και πιθανόν να έχεις και εσύ την προσφορά!

Ακόμα, ήρθε μήνυμα σήμερα που αναφέρει ότι μου κάνουν δώρο 7€ με ανανέωση συνολικής αξίας 15€ έως 06/05/2012 και ισχύει για 7 μέρες. Μπορώ να κάνω ανανέωση, να πάρω το δώρο και να βάλω κάποιο πακέτο..?

 

ναι μπορείς κανονικά.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Οταν ληγει ο μηνας, προσθετονται τα MB τον επομενο μηνα?

Στην cosmote αυτο γινεται

 

Αν δεν αφήσεις το πακέτο να λήξει, αλλά ανανεώσεις στις 29 μέρες, τότε το υπόλοιπο προστίθεται στο νέο πακέτο με την ημερομηνία λήξης του νέου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν ληγει ο μηνας, προσθετονται τα MB τον επομενο μηνα?

Στην cosmote αυτο γινεται

Στην Cosmote προτίθενται τα ΜΒ και λήγουν όλα μαζί (παλιά και νέα) στην καινούρια ημερομηνία λήξης.

Στη Vodafone τα παλιά ΜΒ ναι μεν δε χάνονται, προστίθενται στα καινούρια ΑΛΛΆ λήγουν το κάθε πακέτο στη δική του ημερομηνία λήξης.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone τα παλιά ΜΒ ναι μεν δε χάνονται, προστίθενται στα καινούρια ΑΛΛΆ λήγουν το κάθε πακέτο στη δική του ημερομηνία λήξης.

Αν ανανεώσεις το ίδιο πακέτο mb πριν την εκπνοή των 30 ημερών, λήγουν κανονικότατα όλα μαζί στην καινούρια ημερομηνία λήξης.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μια φίλη μου πάει Ισπανία.Την συμφέρει το Vodafone passport?Πώς ακριβώς χρεώνει αυτό και πόσο χρεώνεται αν δεν το έχει;(Κλήσεις και μηνύματα).
Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις στην Ευρωπαϊκή Ένωση σε καθεστώς περιαγωγής χρεόνονται

0,14 ανά λεπτό οι εισεχόμενες και 0,44 οι εξερχόμενες .

Σε περίπτωση που υπάρχει Passport , οι εισερχόμενες κοστίζουν 0,80 ευρώ για μέχρι 1 ώρα.

Άρα συμφέρει μόνο για εισερχόμενες κλήσεις πάνω από 6 λεπτά .

Οι εξερχόμενες στοιχίζουν 0,80 λεπτά και όσο κάνει μία κλήση στην Ελλάδα .

Δηλαδή 0,80 + 0,40 για καρτοκινητά CU , Νέο καρτοκινητό

ή 0,80 + 0,27 ευρώ το λεπτό για International

Άρα δεν συμφέρει για εξερχόμενες , διότι 0,80 + 0,40 το λεπτό σε σχέση με το 0,44 , σε συμφέρει μόνο αν η εξερχόμενη είναι πάνω από 20 λεπτά.....

Γνώμη μου να μην το ενεργοποιήση .

Τέλος τα εισερχόμενα μηνύματα είναι δωρεάν και τα εξερχόμενα 0,13 είτε έχει passport , είτε δεν το έχει .

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το πακέτο των 500 ΜΒ με τρία ευρώ (προσφορά μέχρι 31/5).

Καταναλώνοντας 28 ΜΒ μου έρχεται sms ότι ξεπέρασα το ημερήσιο όριο πολιτικής ορθής χρήσης και ότι η ταχύτητα θα μειωθεί (όπως και έγινε) και θα επανέλθει στα κανονικά επίπεδα μετά τις 4.00 π.μ.

Έβαλε όριο πολιτικής ορθής χρήσης και στα πακέτα; Αυτό απ' ότι ήξερα υπήρχε μόνο στο ίντερνετ με 1€ την ημέρα.

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις στην Ευρωπαϊκή Ένωση σε καθεστώς περιαγωγής χρεόνονται

0,14 ανά λεπτό οι εισεχόμενες και 0,44 οι εξερχόμενες .

Σε περίπτωση που υπάρχει Passport , οι εισερχόμενες κοστίζουν 0,80 ευρώ για μέχρι 1 ώρα.

Άρα συμφέρει μόνο για εισερχόμενες κλήσεις πάνω από 6 λεπτά .

Οι εξερχόμενες στοιχίζουν 0,80 λεπτά και όσο κάνει μία κλήση στην Ελλάδα .

Δηλαδή 0,80 + 0,40 για καρτοκινητά CU , Νέο καρτοκινητό

ή 0,80 + 0,27 ευρώ το λεπτό για International

Άρα δεν συμφέρει για εξερχόμενες , διότι 0,80 + 0,40 το λεπτό σε σχέση με το 0,44 , σε συμφέρει μόνο αν η εξερχόμενη είναι πάνω από 20 λεπτά.....

Γνώμη μου να μην το ενεργοποιήση .

Τέλος τα εισερχόμενα μηνύματα είναι δωρεάν και τα εξερχόμενα 0,13 είτε έχει passport , είτε δεν το έχει .

 

Σε ευχαριστώ πολύ!Πολύ σαφής!!:)

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησα το πακέτο των 500 ΜΒ με τρία ευρώ.

Καταναλώνοντας 28 ΜΒ μου έρχεται sms ότι ξεπέρασα το ημερήσιο όριο πολιτικής ορθής χρήσης και ότι η ταχύτητα θα μειωθεί (όπως και έγινε) και θα επανέλθει στα κανονικά επίπεδα μετά τις 4.00 π.μ.

Έβαλε όριο ορθής πολιτικής χρήσης και στα πακέτα; Αυτό απ' ότι ήξερα υπήρχε μόνο στο ίντερνετ με 1€ την ημέρα.

 

κλασικο μου ειχε τυχει και εμενα και μου ειχανε πει οτι υπηρχε προβλημα και το συστημα το θεωρουσε σαν ιντερνετ ολη μερα για αυτο επεφτε η ταχυτητα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα του συστήματος και μπορεί να συμβεί την πρώτη μέρα.

Από την δεύτερη , δεν θα σου έρθει ξανά τέτιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...