Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, kmpatra said:

Εμένα δεν έχει προφίλ vf tethering. Μπορείς να μου στειλεις τις ρυθμίσεις που έχει μεσα? Εστω σε πμ για να μην βγαινουμε offtopic. Μηπως λυσω το θεμα με το hotspot σε καποιο usb wifi που κάνει νερά. Ευχαριστώ.

Το συγκεκριμένο είναι ίδιο. Δεν ξέρω τι κάνει. Η αυθεντική κάρτα (γιατί αυτή ήταν δώρο) είχε πιο πολλά διαφορετικά apn. 

 

Screenshot_20240420-161232.thumb.png.46a6433e3666fb7adaaa851e0febff94.png

 

Δεν μπορώ να βγάλω screenshot όμως γιατί την έχω στο χωριό 

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, petrost8 said:

η επιβεβαιωση κατοπιν ποιας ενεργειας μου θα ερθει; Δεν αρκει να ειμαι εντος του χρονιου οριου των 2 μηνων απο την ημερα που ανακοινωσαν το κοψιμο του Liquid; 

Επισης, ειδα οτι εχεις σβησμενη την ημερομηνια στην απαντηση που σου εδωσαν εκει που λενε "μεχρι και ........." . Τι προθεσμια εχουν δωσει εκει;

πρωτα στελνεις μειλ,, κοιταξε προηγουμενες απαντησεις μου

η εικονα που εβαλα ειναι παλια γιαυτο εσβυσα και τις ημερομηνιες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την επαναλαμβανόμενη ενεργοποίηση του απεριόριστου 5ήμερου από τον διαγωνισμό, αν κρίνω από τα δικά μου νούμερα, μόνο στα φοιτητικά γίνεται η ενεργοποίηση παραπάνω από τις 3 φορές που κανονικά δίνει.

Edited by Staccato
Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον αποφασισε να καταστρεψει την καρτοκινητη της, ωστε να αναγκασει τους συνδρομητές της να πανε σε συμβόλαιο. Η απελπισία της για εσοδα βεβαιωνει την σοβαροτητα της άσχημης οικονομικής της κατάστασης.

Ειναι θεμα χρονου να παει στην 3η θεση αριθμου συνδρομητών.  

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Η βονταφον αποφασισε να καταστρεψει την καρτοκινητη της, ωστε να αναγκασει τους συνδρομητές της να πανε σε συμβόλαιο. Η απελπισία της για εσοδα βεβαιωνει την σοβαροτητα της άσχημης οικονομικής της κατάστασης.

Ειναι θεμα χρονου να παει στην 3η θεση αριθμου συνδρομητών.  

Και θα ανεβεί η Nova που έχει καταστρέψει ήδη την καρτοκινητή της;

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Staccato said:

Όσον αφορά την επαναλαμβανόμενη ενεργοποίηση του απεριόριστου 5ήμερου από τον διαγωνισμό, αν κρίνω από τα δικά μου νούμερα, μόνο στα φοιτητικά γίνεται η ενεργοποίηση παραπάνω από τις 3 φορές που κανονικά δίνει.

Εμένα μου έδωσε τα δύο πρώτα από 2 φορές. (Δεν έχω φοιτητικό) Ίσως να είναι θέμα τύχης, ποιός ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Alexandros201285 said:

Εμένα μου έδωσε τα δύο πρώτα από 2 φορές. (Δεν έχω φοιτητικό) Ίσως να είναι θέμα τύχης, ποιός ξέρει...

Πάντως αυτή τη στιγμή προσπάθησα σε 5 νούμερα τα 2 φοιτητικά και έγινε αυτό που περιέγραψα.. άβυσσος η ψυχή της προσφοράς!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Staccato said:

Και θα ανεβεί η Nova που έχει καταστρέψει ήδη την καρτοκινητή της;

Δεν ξέρω εαν η νοβα θα κερδισει συνδρομητες, παντως η βονταφον θα χασει.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Η βονταφον αποφασισε να καταστρεψει την καρτοκινητη της, ωστε να αναγκασει τους συνδρομητές της να πανε σε συμβόλαιο. Η απελπισία της για εσοδα βεβαιωνει την σοβαροτητα της άσχημης οικονομικής της κατάστασης.

Ειναι θεμα χρονου να παει στην 3η θεση αριθμου συνδρομητών.  

Δεν συμφωνώ. Όντως κάνει κινήσεις με αυξήσεις τιμών για να μεγαλώσει τα ήδη μεγάλα κέρδη της. Γνωρίζει επίσης ότι ανταγωνισμό στην καρτοκινητή έχει μόνο την πράσινη οπότε σου λέει δεν κινδυνεύω να χάσω την δεύτερη θέση,αφού ο τρίτος παίκτης στην καρτοκινητή είναι χειρότερος από εμένα και υπάρχει διαφορά 1,1 εκατ συνδρομητών. Και ίσως πληρώνουμε την αδιαφορία της μαύρης για την καρτοκινητή. Τα παραπάνω κακώς,αλλά συντελούν στην αύξηση τινών που προωθεί η κόκκινη

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VIPdriver said:

Τυχαινει και σε εσάς παιδια; Τελη Μαΐου λήγει το υπολοιπο μου.

681022057_Screenshot_20240421_MyCU.thumb.jpg.5a3102a8bd5036a9a2dc08f6f6ebe536.jpg

ολα καλα εδω

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν κρατιόταν απ'ότι φαίνεται η vf να σουτάρει το liquid κι έχει από το πρωί που δεν το βγάζει καν σαν επιλογή στο CU app, ενώ σιωπηλά το είχε καταργήσει από προχθές καθώς και στον αριθμό της μάνας μου (απλό cu) και σε 2-3 φίλων που πήγαν να το ενεργοποιησουν για τον δωρεάν μήνα, δεν τους αποθηκευε την κάρτα και δεν μπορούσαν να προχωρησουν σε ενεργοποιηση

Και εις άλλα με υγεία. 

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ParafronGR said:

δεν κρατιόταν απ'ότι φαίνεται η vf να σουτάρει το liquid κι έχει από το πρωί που δεν το βγάζει καν σαν επιλογή στο CU app, ενώ σιωπηλά το είχε καταργήσει από προχθές καθώς και στον αριθμό της μάνας μου (απλό cu) και σε 2-3 φίλων που πήγαν να το ενεργοποιησουν για τον δωρεάν μήνα, δεν τους αποθηκευε την κάρτα και δεν μπορούσαν να προχωρησουν σε ενεργοποιηση

Και εις άλλα με υγεία. 

Θεωρητικά μέσα στην επόμενη ώρα πρέπει να κοπεί για νέες ενεργοποιήσεις

Link to comment
Share on other sites

Μου επεστεψε η ενημερωση. Ολο προβληματα και κολληματα απο την γεννηση του το λικουιντ. Οταν κάνεις κάτι με μισή καρδιά...

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Αύριο το πρωί λογικά... Το ερώτημα είναι  από δω και πέρα στους υπάρχοντες συνδρομητές αν μπορεί να αλλάξει η μπάρα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

Θεωρητικά μέσα στην επόμενη ώρα πρέπει να κοπεί για νέες ενεργοποιήσεις

Θεωρητικά σύμφωνα με το ΔΤ, ναι. Στην πράξη όμως δεν μπορείς να το ενεργοποιησεις από το πρωί

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινή μέρα είναι σίγουρα αφιερωμένη στην κατάργηση του CU Liquid ενός προϊόντος πολλά υποσχόμενου που όμως η εταιρεία δεν αξιοποίησε όπως έπρεπε. Σίγουρα αποτυχημένο δεν μπορεί να το πει κανείς,αφού έφερε κόσμο στην εταιρεία(λίγο ή πολύ δεκ ξέρω)και σίγουρα είχε το δικό του σταθερό κοινό. Ποιος να το φανταζόταν 1.5 χρόνο πριν ότι θα είχε ένα πρωτότυπο προϊόν για τα ελληνικά δεδομένα τέτοια κατάληξη. Είναι κάπως το να βγαίνει μια ανακοίνωση και να λέει ότι σε 4(τέσσερεις παρακαλώ)μέρες το καταργείται για νέους συνδρομητές. Όπως πολύ σωστά επεσήμανε ένας συμφορουμήτης ήδη από το πρωί ξεκίνησε η μη δυνατότητα εγγραφής νεων συνδρομητών. Εύχομαι οι υπόλοιποι που το έχετε ήδη να το χαρείτε το επόμενο δίμηνο που θα καταργηθεί και σε εσάς 

Goodbye CU Liquid

Link to comment
Share on other sites

14 χρονια με vodafone.. Η καταργηση του liquid ειναι λογος για μενα να αλλαξω πλεον εταιρεια... 

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο 13830 να ρωτήσω για επιστροφή χρηματικού υπολοίπου εξαιτίας της κατάργησης του liquid. Ζήτησαν IBAN, ΑΦΜ, που μένω και είπαν σε 10 - 15 μέρες θα γίνει η επιστροφή αλλά είπαν δεν έχει γίνει η διακοπή, πρέπει να γίνει η διακοπή του αριθμού πρώτα από το δίκτυο της vodafone και να τους ξαναπάρω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, nick.76 said:

Πήρα στο 13830 να ρωτήσω για επιστροφή χρηματικού υπολοίπου εξαιτίας της κατάργησης του liquid. Ζήτησαν IBAN, ΑΦΜ, που μένω και είπαν σε 10 - 15 μέρες θα γίνει η επιστροφή αλλά είπαν δεν έχει γίνει η διακοπή, πρέπει να γίνει η διακοπή του αριθμού πρώτα από το δίκτυο της vodafone και να τους ξαναπάρω.

Φύγε προς Cosmote/Nova και άσε να μιλάνε.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω παραμένω μεχρι Ιούνιο και αν μετά ειναι πανάκριβο φευγω για cosmote και family συμβολαιο unlimited !!!

Πιάνει και στο εξοχικό (Κυκλαδες) καλύτερα με καμπάνα 4G/5G

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η απόφαση της βόνταφον να σταματήσει το Liquid δεν θα της φέρει πελατες στα συμβόλαια της, αλλά θα φέρει πελατες στα συμβόλαια της κοσμοτε! 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...