Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, blizard said:

Λέει οτι ισχύουν μεν .. αλλα βέβαια βλεπω τα παλιά πακέτα ακομα (πχ το απολα με 27 ευρω αντι 25 που πήγε)  ίσως πιο αργα.  
Να δούμε και με το shake τι έγινε οποιος κάνει ανανεωση 13 η 15 ευρω να μας πει

Φίλος μου εκανε ανανέωση το πρωί, πήρε το παλιό σεικ αλλά του διπλασίασε τις αποδοχές του πακέτου των 13€. Δλδ sms & data. 

Link to comment
Share on other sites

Μην τα κάνουμε άσπρο μαύρο 41 59%
Οι περισσότεροι δεν ξέρουν την τύφλα τους και ψηφίζουν οπαδικα και μόνο...

Και διαλέγουν κινητη στην τύχη και ότι τους πει ο πωλητής η το χαζοκουτι

Κρίμα για τα 8 ευρώ, έχει να πέσει πολύ γλέντι το 2024

Sent from my 2201117TY using Tapatalk







Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20/12 έληγε το πακέτο μου το bigbang με τα 200gb. Ειχα καβάντζα περίπου 1,5 terrabyte. 20/12 πρωϊ γίνεται η αυτόματη ανανέωση μέσω liquid και κάνω κανονικά ενεργοποίηση πάλι του πακέτου το οποίο βλέπω ότι έχουν προστεθεί κανονικά όλα τα gb με λήξη 19/1/2024. Στις 21/12 το πρωϊ έρχεται μήνυμα ότι το πακέτο bigbang data max έληξε και χάθηκαν όλα... Μέχρι και σήμερα μου λένε ότι πρόκειται για συστημικό λάθος..  Αρε vodafone όλο μ...ς με τα συστήματά σου μέσα..

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Το είπα και στο νήμα της Cosmote.. νομίζω πως ο κόσμος κόβει πλέον τα σταθερά επειδή υπάρχει η απεριόριστη ομιλία στα κινητά και με λίγο έξτρα ίντερνετ τη βολεύει γενικώς. Οπότε αυτοί χάνοντας 25άρια των σταθερών, πάνε να τα βγάλουνε από τα κινητά.

Τουλάχιστον αυτό βλέπω σε εμένα και στο περιβάλλον μου..

Link to comment
Share on other sites

@bbbb , Εχασες τα παλιά μονο  ? μην γίνει και στο shake κανενα τετοιο λάθος  ... Η όλα ?

Προσπάθησα σήμερα να ξαναβάλω τις 5 και 7 μέρες απεριόριστα του διαγωνισμού και δεν με άφησε ... ειχα βάλει 2 φορές τις 7 μέρες του 2ου επιπέδου - οταν έληξε τις ξαναπήρα (αλλα ειχα βαλει και ταυτόχρονα τις 5)  ...  δεν ξερω τι κανουν ακριβώς αλλα οι πολαπλές ανανεωσεις προσφορών πρέπει να κόπηκαν.  
Από την αλλη επεστρεψα εναν αριθμό στο cu απο το καρτοκινητό vodafone (μπορεις  καθε 30 μέρες) , και πήρα τις 10 μερες δωρεαν απεριοριστα (είχα παρει και αλλες 10 στο vodafone kartokinhto) . Ανανεωση πριν 55 μέρες με casheback.
Ειδα οτι τα απεριόριστα με 11.5 ευρω για ενα μηνα τα εβαλαν μεχρι 18/1 αντι 5/1 που ήταν

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Πάνε τα 8€ αλλά έχουμε μειώσεις πακέτων 

Το ημερήσιο πακέτο απερίοριστων;;;;Το φοιτητικό πακέτο των 9 ευρώ;;;;Ta CU Shake;;;;Δεν είναι μόνο μειώσεις και μόνο η κατάργηση των 8 ευρώ από τα δίκτυα καταστημάτων Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχω dual κινητό: η μια κάρτα cu και η άλλη watch up.

Σκέφτομαι μια την φέρω και αυτή στο cu.

Τι πρόβληματα θα έχω ?

Κάτ αρχήν ΔΕΝ θα μπορώ να έχω 2 app cu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blizard said:

@bbbb , Εχασες τα παλιά μονο  ? μην γίνει και στο shake κανενα τετοιο λάθος  ... Η όλα ?

Προσπάθησα σήμερα να ξαναβάλω τις 5 και 7 μέρες απεριόριστα του διαγωνισμού και δεν με άφησε ... ειχα βάλει 2 φορές τις 7 μέρες του 2ου επιπέδου - οταν έληξε τις ξαναπήρα (αλλα ειχα βαλει και ταυτόχρονα τις 5)  ...  δεν ξερω τι κανουν ακριβώς αλλα οι πολαπλές ανανεωσεις προσφορών πρέπει να κόπηκαν.  
Από την αλλη επεστρεψα εναν αριθμό στο cu απο το καρτοκινητό vodafone (μπορεις  καθε 30 μέρες) , και πήρα τις 10 μερες δωρεαν απεριοριστα (είχα παρει και αλλες 10 στο vodafone kartokinhto) . Ανανεωση πριν 55 μέρες με casheback.
Ειδα οτι τα απεριόριστα με 11.5 ευρω για ενα μηνα τα εβαλαν μεχρι 18/1 αντι 5/1 που ήταν

Tα έχασα όλα. 20/12 προστέθηκαν κανονικά όλα και 21/12 έρχεται μήνυμα λήξης και χάθηκαν όλα. Ως ανταπόδοση μου έστειλαν 200΄ προς όλους για μια εβδομάδα για να μην ξεμείνω... ενώ έχω απεριόριστα προς όλους απο το 15αρι του liquid. Λένε ότι το ψάχνουν και να περιμένω την επιστροφή τους.. Θα δείξει... Θα επιστρέψουν? θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχω dual κινητό: η μια κάρτα cu και η άλλη watch up.

Σκέφτομαι μια την φέρω και αυτή στο cu.

Τι πρόβληματα θα έχω ?

Κάτ αρχήν ΔΕΝ θα μπορώ να έχω 2 app cu.

Μπορείς όμως να κάνεις αποσύνδεση στο app από τον ένα αριθμό και να συνδέεσαι στον άλλον. Με αυτή τη λογική είναι σαν να έχεις 2 app cu, απλά όχι ταυτόχρονα. Κάνω λάθος; Γιατί και γω έχω δίκαρτο με cu και wu και σκέφτομαι να φέρω το wu στο cu. Ο δύο λόγοι που δε το χω κάνει ακόμα είναι πρώτον ότι υπάρχουν περιοχές που η vodafone δε πιάνει και δεύτερον ότι πελάτες και φίλοι μου έχουν μόνο wu.

Edited by sycorpios
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sycorpios said:

Μπορείς όμως να κάνεις αποσύνδεση στο app από τον ένα αριθμό και να συνδέεσαι στον άλλον. Με αυτή τη λογική είναι σαν να έχεις 2 app cu, απλά όχι ταυτόχρονα. Κάνω λάθος; Γιατί και γω έχω δίκαρτο με cu και wu και σκέφτομαι να φέρω το wu στο cu.

Όχι δεν κάνεις λάθος. Ακριβώς έτσι είναι..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sycorpios said:

Μπορείς όμως να κάνεις αποσύνδεση στο app από τον ένα αριθμό και να συνδέεσαι στον άλλον. Με αυτή τη λογική είναι σαν να έχεις 2 app cu, απλά όχι ταυτόχρονα. Κάνω λάθος; Γιατί και γω έχω δίκαρτο με cu και wu και σκέφτομαι να φέρω το wu στο cu.

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι να κάνω κάι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Το ενα νουμερο σε cu app και το αλλο σε vodafone app. Εαν στην ταυτοποιηση των 2 αριθμων έχεις δώσει και αφμ, θα μπορεις να εχεις και τα 2 σε vodafone app.

Link to comment
Share on other sites

Έχω dual κινητό: η μια κάρτα cu και η άλλη watch up.
Σκέφτομαι μια την φέρω και αυτή στο cu.
Τι πρόβληματα θα έχω ?
Κάτ αρχήν ΔΕΝ θα μπορώ να έχω 2 app cu.
Αν έχεις xiomi μπορείς να έχεις διπλές εφαρμογές

Αν όχι υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που κλωνοποιουν την εφαρμογή cu

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Αυτό ακριβώς σκέφτομαι να κάνω κάι εγώ.

Όταν θα δημιουργήσετε το account, φροντίστε να έχουν παρόμοια username και password για να τα θυμάστε ώστε να τα εναλλάσσετε εύκολα.

6 account αλλάζω κάθε μέρα 😀

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

Αν έχεις xiomi μπορείς να έχεις διπλές εφαρμογές

Αν όχι υπάρχουν κάποιες εφαρμογές που κλωνοποιουν την εφαρμογή cu

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

Και τα σαμσουνγκ επιτρέπουν καποιους κλωνους, χωρις κατεβασμα εφαρμογης απο google play.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όταν θα δημιουργήσετε το account, φροντίστε να έχουν παρόμοια username και password για να τα θυμάστε ώστε να τα εναλλάσσετε εύκολα.

6 account αλλάζω κάθε μέρα 😀

Εμένα, με ενδιαφέρει έστω να μπαίνω βγαίνω

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

Εμένα, με ενδιαφέρει έστω να μπαίνω βγαίνω

Για να μπεις-βγεις σε cu app δεν χρειαζεται password. Δινεις τον αρ. τηλεφωνου και σου ερχεται σμσ με κωδικο και μπαινεις.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το ημερήσιο πακέτο απερίοριστων;;;;Το φοιτητικό πακέτο των 9 ευρώ;;;;Ta CU Shake;;;;Δεν είναι μόνο μειώσεις και μόνο η κατάργηση των 8 ευρώ από τα δίκτυα καταστημάτων Vodafone

Ημερήσιο παίρνεις το big bang που δεν είναι 24 ώρες αλλά μέχρι 48 έτσι και αλλιως . To shake εγινε 3gb απο 2.5 καταλαβα λάθος ? φοιτητικό δεν ξέρω αλλά τοσα προνόμια και κάρτα νεων αυτοι πρέπει να είναι τζαμπα σχεδον.

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Εμένα, με ενδιαφέρει έστω να μπαίνω βγαίνω

Πέρα απο μια απλη αλλαγή κωδικου στο cu app (με βοήθεια απο autofill και το τιπ kalitexnh) , το vodafone app η το samsung ,εγώ εχω 4 σιμ χωρις πρόβλημα με αυτη την εφαρμογή σε android, δεν βλεπω διαφημήσεις λόγο του ότι εχω και ενα dns που τις κόβει ολες γενικα αλλά και κανονικά έχει ελαχιστες που τις κανεις skip θυμαμαι.

 

Screenshot_20240108-194840.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που εβαλαν και μηχανηματα στα καταστήματα για τις 8ευρες ανανεωσεις και τωρα τις αλλαζουν σε 13 ευρω...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση στους γνώστες του liquid: Η δική μου χρήση του cu έχει πολλά τηλέφωνα μέσα στη μέρα και αρκετές μέρες με μεγάλη διάρκεια, ίσως κάποια και πάνω από μισάωρο. Τα απερόριστα του cu με καλύπτουν και κάθε μήνα παίζω μεταξύ ανανέωσης 13 ή 15. Το liquid διάβασα ότι έχει όριο το 1.5 ευρώ και μετά απεριόριστα, αυτό σημαίνει ότι αν το ξεπεράσω έστω τις 15 μέρες από τις 30 του μήνα, έχω φτάσει ήδη τα 22.5 ευρώ. Δεν έχω ενημερωθεί ακόμη τι άλλα πακέτα ή τρόπους ευελιξίας έχει το liquid γι την χρήση μου. Εσείς τι γνώμη έχετε, υπάρχει λόγος και τρόπος να το κάνω liquid και να συμφέρει;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blizard said:

δεν βλεπω διαφημήσεις λόγο του ότι εχω dns που τις κόβει αλλά και κανονικά έχει ελαχιστες που τις κανεις skip θυμαμαι.

Δεν έχει καθόλου διαφημίσεις στα app της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι η vodafone προσπαθεί να απλοποιήσει την πληθώρα των πακέτων που υπάρχουν.
Καταργεί 10 πακέτα, τροποποιεί άλλα 6 χωρίς να προσθέτει κανένα.
Καταργεί και το 7ήμερο shake
Επίσης ολοκληρώνει την κατάργηση της 8ευρης. Η ολιγόμηνη δυνατότητα ενεργοποίησης σε καταστήματα έγινε απλά για να μας την εφαρμόσει σταδιακά.
Καταργεί τα φθηνά πακέτα για να πάμε στην ανανέωση των 13 ευρώ. Επίσης καταργεί και τα ακριβά πακέτα γιατί μάλλον δεν τα έβαζε κανένας.
Η επιλογή της εταιρείας για το liquid δείχνει ότι τους βολεύει η απλοποίηση (μας βόλεψε και εμάς επίσης)

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Μου αρεσει που εβαλαν και μηχανηματα στα καταστήματα για τις 8ευρες ανανεωσεις και τωρα τις αλλαζουν σε 13 ευρω...

Δεν ξέρω στην περιοχή σου αλλά τα μηχανήματα υπήρχαν έτσι και αλλιώς 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Μου αρεσει που εβαλαν και μηχανηματα στα καταστήματα για τις 8ευρες ανανεωσεις και τωρα τις αλλαζουν σε 13 ευρω...

Εμένα μ'αρέσει που λέγαμε ότι το κάνανε για να πηγαίνει ο κόσμος να του πασάρουν συμβόλαια!! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, sycorpios said:

Μια ερώτηση στους γνώστες του liquid: Η δική μου χρήση του cu έχει πολλά τηλέφωνα μέσα στη μέρα και αρκετές μέρες με μεγάλη διάρκεια, ίσως κάποια και πάνω από μισάωρο. Τα απερόριστα του cu με καλύπτουν και κάθε μήνα παίζω μεταξύ ανανέωσης 13 ή 15. Το liquid διάβασα ότι έχει όριο το 1.5 ευρώ και μετά απεριόριστα, αυτό σημαίνει ότι αν το ξεπεράσω έστω τις 15 μέρες από τις 30 του μήνα, έχω φτάσει ήδη τα 22.5 ευρώ. Δεν έχω ενημερωθεί ακόμη τι άλλα πακέτα ή τρόπους ευελιξίας έχει το liquid γι την χρήση μου. Εσείς τι γνώμη έχετε, υπάρχει λόγος και τρόπος να το κάνω liquid και να συμφέρει;

Προς το παρόν αν βάλεις στο liquid 15€ συνδρομή σου δίνει απεριόριστη ομιλία και σου μένουν 13,63€ στην κάρτα γιa mb,sms ή smart κουπόνι. Οποτε όσο και να μιλας δε σε πιάνει το 1,5€/ημερα. Θα σε πιάσει ως χρέωση μόνο αν στείλεις όσα sms απαιτούνται ή καταναλώσεις data για μέχρι το 1,5€. Για ομιλία μόνο η 15αρα συνδρομή liquid σίγουρα συμφέρει για όσο καιρό θα δίνει την απεριόριστη ομιλία ως δώρο στα 15. Κάποια στιγμή νομοτελειακά (δε ξέρω αν εντός του 2024) η 15αρα θα γίνει 16.. θα φτάσουμε χαλαρά το 20αρι μέχρι τέλος της δεκαετιάς 202x.

 

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...