Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το liquid έχει πράγματι το φτηνότερο λεπτό ομιλίας, αλλά θα πρέπει να φροντίζεις να αλλάζεις την μηνιαία μπάρα χρέωσης στην χρεωστική/πιστωτική κάρτα. Επίσης ανακοινώθηκε ότι η 8ευρη ελάχιστη μηνιαία χρέωση θα γίνει 13. Και από τη στιγμή που η βονταφον αλλάζει τα πραγματα οπως θέλει και γρήγορα, φοβάμαι μήπως αλλάξει και το κόλπο της αλλαγής μπαρας. Ευχομαι να μη γίνει, αλλά προς τα εκεί το βλέπω. 
Ε εντάξει αν συμβεί βλέπουμε. Στην Q πλέον δεν έλεγε. Θά την βόλευε ίσως και τό πακέτο με τα 400' αν ήταν ανά δευτερόλεπτο. Το βάζω βλέπω και εδώ ήμαστε. Το πολύ νά πάμε προς f2go με τα 400 ανά δευτερόλεπτο. Ιδωμεν....

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου με 400 άντε 500 λεπτά το μήνα είναι εντάξει.Εγινα liquid νομίζω μπερδεύτηκα έβαλα με τα 8€ την πρώτη ανανέωση έβαλα κάρτα καί τώρα είναι έτσι.Ειμαι οκ? Μου κράτησε 1 λεπτό.Μέχρι 28 τού μήνα με άφηνε επόμενη ανανέωση. 29f8be5de3388e3b2b4fe9fc5015b899.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • Καταργείται το πακέτο CU MeApOla 7.2 και Combo 1.5GB αντίστοιχα, που προσφέρει 600 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής, 100 SMS και 1.5GB για είκοσι (20) μέρες με 7,2€. Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το πακέτο με αυτόματη ανανέωση και δεν θα προβούν σε απενεργοποίηση μέχρι και 19 Σεπτεμβρίου, θα ενεργοποιείται το πακέτο που προσφέρει Απεριόριστα λεπτά προς όλους, 2.5GB και 100 SMS για ένα (1) μήνα με 11,5€ (με αυτόματη ενεργοποίηση.

Με ημερομηνία ισχύος από 20/10/2023

 

Για τους CU Liquid συνδρομητές η ελάχιστη αξία της αυτόματης ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου διαμορφώνεται πλέον στα 12€. Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση χρηματικού υπολοίπου αξίας 8€ και δεν θα προβούν σε αλλαγή της ως άνω αξίας μέχρι και 19 Οκτωβρίου θα μεταφερθούν αυτόματα στην ελάχιστη αξία ανανέωσης 12€.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, tolisfar said:

Η μητέρα μου με 400 άντε 500 λεπτά το μήνα είναι εντάξει.Εγινα liquid νομίζω μπερδεύτηκα έβαλα με τα 8€ την πρώτη ανανέωση έβαλα κάρτα καί τώρα είναι έτσι.Ειμαι οκ? Μου κράτησε 1 λεπτό.Μέχρι 28 τού μήνα με άφηνε επόμενη ανανέωση. 29f8be5de3388e3b2b4fe9fc5015b899.jpg

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τα 12 ευρω της πρώτης ανανέωσης τα έβαλαν μέσα? Δωρεάν μήνα θα  πάρεις την ημερομηνία που έχεις ορίσει την αυτόματη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Τα 12 ευρω της πρώτης ανανέωσης τα έβαλαν μέσα? Δωρεάν μήνα θα  πάρεις την ημερομηνία που έχεις ορίσει την αυτόματη ανανέωση.
Έβγαλα την μούντζουρα με οινόπνευμα και την πέρασα εγώ. Τής έβαλα τό πακέτο με απεριόριστη ομιλία. Μετά έγινα liquid μου κράτησε.0.1 λεπτό από την κάρτα πού δήλωσα καί μου βγάζει επόμενη ανανέωση 28 Αυγούστου. Μέχρι εκεί πάει. Άρα μετά τίς 28 αρχίζει ο δωρεάν μήνας;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tolisfar said:

Έβγαλα την μούντζουρα με οινόπνευμα και την πέρασα εγώ. Τής έβαλα τό πακέτο με απεριόριστη ομιλία. Μετά έγινα liquid μου κράτησε.0.1 λεπτό από την κάρτα πού δήλωσα καί μου βγάζει επόμενη ανανέωση 28 Αυγούστου. Μέχρι εκεί πάει. Άρα μετά τίς 28 αρχίζει ο δωρεάν μήνας;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετακίνησε την μπάρα αριστερά-δεξια και βρες την μακρύτερη ημερομηνία (εκτός εάν θέλεις να παρεις το δώρο πιο νωρίς, οπότε βάζεις την πιο κοντινή ημερομηνία) ώστε να παρεις το δώρο τον επόμενο μήνα. Πρόσεξε τι μήνα δείχνει η μπάρα οταν την μετακινείς. 

Link to comment
Share on other sites

Το 0,01 επιστρέφεται, είναι για επαλήθευση. Θα μπορούσες να γυρισεις την μπάρα προς τα πίσω και να παει π.χ. 11 Σεπτεμβρίου. Επειδή όμως όπως αναφέρθηκε πιο πάνω μπορεί να παρουσιαστεί και κάποιο κόλλημα οπως ανεφεραν μερικοί θα πρότεινα να βγεις από το liquid (δεν έχει κανένα νόημα εφόσον ενεργοποίησες πακέτο άλλο εκτός liquid τωρα) και να μπεις π.χ. στις 29 Αυγούστου και να ξαναβάλεις στην μπάρα εκεί που θέλεις π.χ. 11/9 για να πάρεις τον δωρεάν μήνα τότε.

1 minute ago, VIPdriver said:

Μετακίνησε την μπάρα αριστερά-δεξια και βρες την μακρύτερη ημερομηνία (εκτός εάν θέλεις να παρεις το δώρο πιο νωρίς, οπότε βάζεις την πιο κοντινή ημερομηνία) ώστε να παρεις το δώρο τον επόμενο μήνα. Πρόσεξε τι μήνα δείχνει η μπάρα οταν την μετακινείς. 

Κάποιος ανέφερε πάντως ότι θυμόταν την προηγούμενη ημερομηνία και τον χρέωσε στην ημερομηνία που είχε κάτσει πρώτα η μπάρα...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kmpatra said:

Κάποιος ανέφερε πάντως ότι θυμόταν την προηγούμενη ημερομηνία και τον χρέωσε στην ημερομηνία που είχε κάτσει πρώτα η μπάρα...

Εγώ το ανέφερα.. και μάλιστα μετά βγήκα από το liquid για να βάλω άλλη πιστωτική κάρτα και δεν μου το δέχτηκε και αυτή τη στιγμή έχει κολλήσει το σύστημα σε δύο κινητά της οικογένειας και μου δείχνει ότι δεν είμαι CU ενώ το 1252 δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω πακέτο επειδή λέει είμαι liquid. Τρέχα γύρευε.

Υποτίθεται μέχρι τη Δευτέρα θα μου το λύσουν το πρόβλημα. Θα σας ενημερώσω.

Έχουν ενεργοποιήσει παραμέτρους που ποτέ δεν έγιναν γνωστές όπως το max δύο νούμερα στην ίδια πιστωτική κ.α.

Εγώ προσωπικά θα πάω frog. Χαλάλι τα περισσότερα χρήματα. Βαρέθηκα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Καλά και εκεί θα κυνηγάς πακέτα... Διπλασιασμό κάθε δεύτερη εβδομάδα σε αυτό των τριών ευρώ... Και μαζί με τα data δεν νομίζω να σου έρχεται φθηνότερα. Ο καθένας όπως βολεύεται φυσικά. Από ότι βλέπω θα κυνηγάμε τα φτηνά συμβόλαια σε λίγο. Το κάνουν τόσο κουραστικό ορισμένες φορές και με τις αλλαγές μέχρι να πεις δεν αντέχω αλλο...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Καλά και εκεί θα κυνηγάς πακέτα... Διπλασιασμό κάθε δεύτερη εβδομάδα σε αυτό των τριών ευρώ... Και μαζί με τα data δεν νομίζω να σου έρχεται φθηνότερα. Ο καθένας όπως βολεύεται φυσικά. Από ότι βλέπω θα κυνηγάμε τα φτηνά συμβόλαια σε λίγο. Το κάνουν τόσο κουραστικό ορισμένες φορές και με τις αλλαγές μέχρι να πεις δεν αντέχω αλλο...

Εκεί όμως αυτό που κυνηγάς γίνεται ενώ με τη μπάρα πήρα τα @@ μου. Χώρια το δίκτυο που δεν θα το σχολιάσω για πολλοστή φορά..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αν τό αφήσω έτσι στις 28 θά αρχίσει ο δωρεάν μήνας. Οπότε λογικά τέλη Σεπτεμβρίου θά χρεωθω πρώτη φορά αρα φροντίζω νά έχω 8€ μέσα. Με ότι ισχύει τώρα αν δεν αλλάξει κάτι.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, tolisfar said:

Οπότε αν τό αφήσω έτσι στις 28 θά αρχίσει ο δωρεάν μήνας. Οπότε λογικά τέλη Σεπτεμβρίου θά χρεωθω πρώτη φορά αρα φροντίζω νά έχω 8€ μέσα. Με ότι ισχύει τώρα αν δεν αλλάξει κάτι.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εφόσον θα έχεις ρυθμίσει 8€ ανανέωση την περίοδο που λες θα γίνει κανονικά. Απο 20/10 το 8 θα γίνει 12 για αυτούς που έχουν liquid.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ανέφερα.. και μάλιστα μετά βγήκα από το liquid για να βάλω άλλη πιστωτική κάρτα και δεν μου το δέχτηκε και αυτή τη στιγμή έχει κολλήσει το σύστημα σε δύο κινητά της οικογένειας και μου δείχνει ότι δεν είμαι CU ενώ το 1252 δεν με αφήνει να ενεργοποιήσω πακέτο επειδή λέει είμαι liquid. Τρέχα γύρευε.
Υποτίθεται μέχρι τη Δευτέρα θα μου το λύσουν το πρόβλημα. Θα σας ενημερώσω.
Έχουν ενεργοποιήσει παραμέτρους που ποτέ δεν έγιναν γνωστές όπως το max δύο νούμερα στην ίδια πιστωτική κ.α.
Εγώ προσωπικά θα πάω frog. Χαλάλι τα περισσότερα χρήματα. Βαρέθηκα.
Δύσκολο να σου λύσουν το πρόβλημα το ίδιο ακριβώς που είχα πάθει και εγώ λύθηκε όταν έβαλα χειροκίνητη Ανανέωση και μετά βγήκα και ξαναμπήκα Liquid. Όσο για αυτό που λες από την αρχή έγραφε κάπου στους όρους ότι η δωρεάν ανανέωση του πρώτου μήνα είναι μία κάρτα σε δύο νούμερα και κάτι τέτοιο ίσχυσε και σε μένα καθώς στα δύο νούμερα που έβαλα την κάρτα μου πήρα κανονικά και το δώρο και στο τρίτο νούμερο που έβαλα την ίδια κάρτα δεν μου έδωσε δωρεάν μήνα
Ο κουβάς είναι τεράστιος, πού είναι οι αναλυτές να πουν την άποψή τους που τα παρουσίαζαν όλα ωραία. Καλή τύχη 
Ναι δυστυχως ενω η ιδέα του όλου εγχειρήματος είναι πολύ καλή Κάτι τέτοιες βλακείες συστημικές είναι που χαλάνε όλη την εικόνα. Από κει και πέρα το θέμα κουβάς Είναι όπως το βλέπει κανείς Γιατί παραδείγματος χάρη προσωπικά τόσα χρόνια επειδή τουλάχιστον εγώ δεν μιλάω πολύ μάζευα κουβά σε ομιλία από τα διάφορα πακέτα και στην τελική ειτε τα έχανα εντελώς με την αλλαγή των πακέτων είτε απλά τα είχα για χρόνια, να καθονται. Ενώ τώρα με το Liquid μέρος των χρημάτων μου το παίρνω πίσω μεσω smart pocket και εχω οσες παροχες χρειαζομαι
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος μπει liquid, μετά απο ενάμισο μήνα βγει για να βάλει κάσμπακ (το οτοκορέκτ μου βγάζει "κασμά") και μετά ξαναμπεί θα φάει χρέωση κάρτας αμέσως;

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάποιος μπει liquid, μετά απο ενάμισο μήνα βγει για να βάλει κάσμπακ (το οτοκορέκτ μου βγάζει "κασμά") και μετά ξαναμπεί θα φάει χρέωση κάρτας αμέσως;
Οταν πας να ξαναμπείς θα σε ρωτήσει ημερομηνία κατα την οποία θες να γίνει η χρέωση οπότε το βάζεις όσο πιο μακριά σε αφήνει και συνεχίζεις ανάλογα
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, bbbb said:

Όσο για αυτό που λες από την αρχή έγραφε κάπου στους όρους ότι η δωρεάν ανανέωση του πρώτου μήνα είναι μία κάρτα σε δύο νούμερα και κάτι τέτοιο ίσχυσε και σε μένα καθώς στα δύο νούμερα που έβαλα την κάρτα μου πήρα κανονικά και το δώρο και στο τρίτο νούμερο που έβαλα την ίδια κάρτα δεν μου έδωσε δωρεάν μήνα

Είμαι καιρό liquid δεν μίλησα ποτέ για δωρεάν μήνα. Ήθελα απλώς να έχω την ίδια πιστωτική σε περισσότερα νούμερα.

2 ώρες πριν, bbbb said:

Δύσκολο να σου λύσουν το πρόβλημα το ίδιο ακριβώς που είχα πάθει και εγώ λύθηκε όταν έβαλα χειροκίνητη Ανανέωση και μετά βγήκα και ξαναμπήκα Liquid.

Στο app δεν είμαι liquid και στο 1252 μου λέει είσαι liquid. Πώς να βγω και να ξαναμπώ;

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Είμαι καιρό liquid δεν μίλησα ποτέ για δωρεάν μήνα. Ήθελα απλώς να έχω την ίδια πιστωτική σε περισσότερα νούμερα.

Στο app δεν είμαι liquid και στο 1252 μου λέει είσαι liquid. Πώς να βγω και να ξαναμπώ;

Υποθέτω ότι και στο app δεν σου δείχνει τα πακέτα. Εμένα δεν τα έδειχνε και οντως το 1252 έλεγε είμαι liquid. Και σου έχει το banner του liquid το οποίο αν το πατήσεις σε βάζει να μπεις κανονικά και πάλι στο liquid? Και μπορεις να κουνάς την μπάρα σαν καινούρια αρχή να ξαναμπεις? Σε εμένα έτσι ήταν πάντως. Και όποτε προσπαθούσα να ξαναμπω, έλεγε στην αρχή οκ οτι θα μπει και μετά απο κάποια ώρα, ερχόταν sms ότι απέτυχε και να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση. Και οι χρεώσεις ήταν κανονικές liquid. Οταν έφτασε η ημερομηνία που ήθελα να κάνω ανανέωση, την έκανα χειροκίνητα μέσω cu app. Αποσυνδέομαι απο το app μετά την ανανέωση,ξαναμπαίνω και επιλέγω να μπω πάλι απο το banner του liquid και με άφησε να γίνω κανονικά liquid.

Ναι αυτό λέω και εγώ. Εχω την ίδια κάρτα σε 3 νούμερα κανονικά

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, bbbb said:

Υποθέτω ότι και στο app δεν σου δείχνει τα πακέτα. Εμένα δεν τα έδειχνε και οντως το 1252 έλεγε είμαι liquid. Και σου έχει το banner του liquid το οποίο αν το πατήσεις σε βάζει να μπεις κανονικά και πάλι στο liquid? Και μπορεις να κουνάς την μπάρα σαν καινούρια αρχή να ξαναμπεις? Σε εμένα έτσι ήταν πάντως. Και όποτε προσπαθούσα να ξαναμπω, έλεγε στην αρχή οκ οτι θα μπει και μετά απο κάποια ώρα, ερχόταν sms ότι απέτυχε και να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση. Και οι χρεώσεις ήταν κανονικές liquid. Οταν έφτασε η ημερομηνία που ήθελα να κάνω ανανέωση, την έκανα χειροκίνητα μέσω cu app. Αποσυνδέομαι απο το app μετά την ανανέωση,ξαναμπαίνω και επιλέγω να μπω πάλι απο το banner του liquid και με άφησε να γίνω κανονικά liquid.

Ναι αυτό λέω και εγώ. Εχω την ίδια κάρτα σε 3 νούμερα κανονικά

Ακριβώς έτσι.. σήμερα έκανα χειροκίνητη. Να προσπαθήσω λες τώρα εκ νέου ε; Θα το κάνω σε λίγο και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Βάζει κανείς το big bang free data 24h ? Το βάζω μια φορά και την επόμενη μέρα (που λήγει) δεν με αφήνει. Υπάρχει εξήγηση?

Στο tell me more γράφει ότι μπορεί να ενεργοποιηθεί 4 φορές τον μήνα και δεν αναφέρει άλλους περιορισμούς 

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ακριβώς έτσι.. σήμερα έκανα χειροκίνητη. Να προσπαθήσω λες τώρα εκ νέου ε; Θα το κάνω σε λίγο και θα σου πω.

@bbbb δεν πέτυχε δυστυχώς. Και δοκίμασα με 2 διαφορετικές χρεωστικές.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

@bbbb δεν πέτυχε δυστυχώς. Και δοκίμασα με 2 διαφορετικές χρεωστικές.

E τότε εσένα έφαγε πιο χοντρό κόλλημα.. Εύχομαι να βρεις άκρη με την εξυπηρέτηση

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bbbb said:

E τότε εσένα έφαγε πιο χοντρό κόλλημα.. Εύχομαι να βρεις άκρη με την εξυπηρέτηση

Μάλλον θα την κάνω για frog πριν λυθεί το πρόβλημα. Σήμερα άδειασα και τα χρήματα σε άλλο νούμερο και είμαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...