Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να φέρω τής μητέρας μου το Q σε liquid. Δηλώνω μια κάρτα χρεωστικη να κρατάει 8 ευρώ κάθε μήνα και μιλάει άφοβα; Χωρίς να κάνω κάτι άλλο να μεταφέρω μπάρες κτλ; Μόνο ομιλία θέλει 400 με 500 λεπτά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να φέρω τής μητέρας μου το Q σε liquid. Δηλώνω μια κάρτα χρεωστικη να κρατάει 8 ευρώ κάθε μήνα και μιλάει άφοβα; Χωρίς να κάνω κάτι άλλο να μεταφέρω μπάρες κτλ; Μόνο ομιλία θέλει 400 με 500 λεπτά

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν θέλεις να χρεώνεται η κάρτα με 8 ευρώ τον μήνα και να έχεις 1230 λεπτά ομιλία κάνεις αυτό που λες

Θα έλεγα να μετακινείς την μπάρα στο δίμηνο για να χρεώνεται ανά δίμηνο οπότε πάει κάπου 615 λεπτά ανά μήνα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις να χρεώνεται η κάρτα με 8 ευρώ τον μήνα και να έχεις 1230 λεπτά ομιλία κάνεις αυτό που λες

Θα έλεγα να μετακινείς την μπάρα στο δίμηνο για να χρεώνεται ανά δίμηνο οπότε πάει κάπου 615 λεπτά ανά μήνα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Έτσι εύκολο μου ακούγεται....

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εύκολα είναι όλα

απλά λίγο να ασχοληθεις θέλει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2023 at 5:55 ΜΜ, bbbb said:

Ναι δυστυχως δεν γίνεται, Μόνη σου λύση cashback για τέτοιο ποσό

Δεν ειπαρχει cashback στο vodafone cu εψαξα στο my CU και ρωτισα και στο live chat2057374710_Screenshot_20230628_201400_MyCU.thumb.jpg.562d424063e185b80335e6ce4372b173.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, eridion25 said:

Δεν ειπαρχει cashback στο vodafone cu εψαξα στο my CU και ρωτισα και στο live chat2057374710_Screenshot_20230628_201400_MyCU.thumb.jpg.562d424063e185b80335e6ce4372b173.jpg

Πράγματι. Στο cu app δεν υπάρχει. https://thankyou.vodafone.gr/cashback

ειναι γενικότερη υπηρεσία της vodafone που υπάρχει στο vodafone app και με την οποία μπορείς απο την επιστροφή του ποσού απο τα ανάλογα προϊόντα είτε να ανανεώνεις το υπόλοιπο του cu καρτοκινητού σου,ειτε να πληρώνεις τον vodafone λογαριασμό σου

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bbbb said:

Πράγματι. Στο cu app δεν υπάρχει. https://thankyou.vodafone.gr/cashback

ειναι γενικότερη υπηρεσία της vodafone που υπάρχει στο vodafone app και με την οποία μπορείς απο την επιστροφή του ποσού απο τα ανάλογα προϊόντα είτε να ανανεώνεις το υπόλοιπο του cu καρτοκινητού σου,ειτε να πληρώνεις τον vodafone λογαριασμό σου

Πως δουλευει δινεις ενα κωδικο που εβγαλα απο το vodafone app στο σουπερμαρκετ;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, eridion25 said:

Πως δουλευει δινεις ενα κωδικο που εβγαλα απο το vodafone app στο σουπερμαρκετ;

Οχι. Δουλεύει όπως το pockee. Ουσιαστικά είναι το pockee. Υπάρχει ειδικό θέμα γιαυτό https://myphone.gr/forum/topic/162778/page/18/?tab=comments#comment-7186713

Αγοράζεις προϊόντα που έχουν την προσφορά απο τα supermarket που συμμετέχουν και βάζεις την απόδειξη στο cashback στο vodafone app. Και αφού την ελέγξουν σου επιστρέφουν το ποσό που αναγράφεται. Απλά θέλει λίγο προσοχή με τα γραμμάρια των προϊόντων που συμμετέχουν κτλ να είναι ακριβώς το ίδιο προϊόν κτλ

Επίσης υπόψιν ότι αν μπεις στο cu liquid δεν μπορεις να μπεις στο vodafone app για να βάλεις απόδειξη και μετά να την εξαργυρώσεις. Πρέπει πρώτα να βγεις απο το liquid και μετά αφού βάλεις την απόδειξη να ξαναμπεις αν θες και να ξαναβγεις για να κάνεις την εξαργύρωση και να μπεις πάλι. Εχει δηλαδή μια μικρή ταλαιπωρία αν είσαι liquid αλλά προσωπικά θεωρώ ότι αξίζει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εαν κανω Cash Back και μπω στο Liquid πριν μπει η επιστροφή, θα ακυρωθει η επιστροφή;
Όχι δεν επηρεάζεται

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όμως αν δεν κάνω λάθος θα πρέπει να ξαναβγείς μετά για να την ενεργοποιήσεις γιατί αλλιώς σαν liquid δεν σε αφήνει να κάνεις τίποτα το myvodafone app.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, spiliot said:

Όμως αν δεν κάνω λάθος θα πρέπει να ξαναβγείς μετά για να την ενεργοποιήσεις γιατί αλλιώς σαν liquid δεν σε αφήνει να κάνεις τίποτα το myvodafone app.

Σωστό. Απλά πριν λιγο σκανάρισα μια απόδειξη αλλά αύριο που θα το κανω Liquid δεν θα εχουν προλαβει να εγκρινουν την επιστροφή και αναρωτιόμουν εαν εκανα τζαμπα τον κοπο. Οταν σε κανα 5νθημερο ξαναγινω cu απλο λογικα θα δω το ποσό επιστροφής. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σωστό. Απλά πριν λιγο σκανάρισα μια απόδειξη αλλά αύριο που θα το κανω Liquid δεν θα εχουν προλαβει να εγκρινουν την επιστροφή και αναρωτιόμουν εαν εκανα τζαμπα τον κοπο. Οταν σε κανα 5νθημερο ξαναγινω cu απλο λογικα θα δω το ποσό επιστροφής. 

Θα προγραμματίσεις μία φορά το μήνα έξοδο από το liquid. Εκείνη τη μέρα θα κάνεις την προηγούμενη εξαργύρωση και το σκανάρισμα της νέας απόδειξης της οποίας την επιστροφή θα εξαργυρώνεις στην επόμενη έξοδο από το liquid.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο παραμένει το υπόλοιπο του cashback μέχρι να εξαργυρωθεί;
Σε φοιτιτιικο το έχω αφήσει πάνω από 5 μήνες και ήταν ακόμα εκεί

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά Unlimited Gift σου δίνει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA για 24 ώρες δωρεάν.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από 29/06/2023 έως και 29/06/2023.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την προσφορά από 29/06/2023 έως και 30/06/2023.

Σε περίπτωση που έχεις διαθέσιμα MBs από διάφορα πακέτα, τότε προτεραιότητα έχουν τα Unlimited Data της προσφοράς.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από το My CU app & CU site.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά μόνο μία φορά.

H προσφορά δεν ισχύει για χρήση στην Ε.Ε.

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, VIPdriver said:

Η προσφορά Unlimited Gift σου δίνει ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA για 24 ώρες δωρεάν.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από 29/06/2023 έως και 29/06/2023.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις την προσφορά από 29/06/2023 έως και 30/06/2023.

Σε περίπτωση που έχεις διαθέσιμα MBs από διάφορα πακέτα, τότε προτεραιότητα έχουν τα Unlimited Data της προσφοράς.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά από το My CU app & CU site.

Μπορείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά μόνο μία φορά.

H προσφορά δεν ισχύει για χρήση στην Ε.Ε.

Μόνο από το cu app ενεργοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Βάζω σε συγγενικο μου πρόσωπο κάθε εβδομάδα το big bang combo με 100' και 3G.

Έχω μαζέψει αρκετά GB και είμαι 'αναγκασμένος' να συνεχίσω για να μην χαθούν.

Το θέμα είναι ότι τα 100' πλέον την εβδομάδα του είναι λίγα και αναγκάζομαι να βάζω και ενδιάμεσα. 

Τι πακέτο με λεπτά ομιλίας μπορώ να βάλω για να 'συμπληρώσει' το big bang combo?

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, GREGORYMO said:

Βάζω σε συγγενικο μου πρόσωπο κάθε εβδομάδα το big bang combo με 100' και 3G.

Έχω μαζέψει αρκετά GB και είμαι 'αναγκασμένος' να συνεχίσω για να μην χαθούν.

Το θέμα είναι ότι τα 100' πλέον την εβδομάδα του είναι λίγα και αναγκάζομαι να βάζω και ενδιάμεσα. 

Τι πακέτο με λεπτά ομιλίας μπορώ να βάλω για να 'συμπληρώσει' το big bang combo?

Κάνε ένα liquid να ησυχάσεις.. Το θέμα της λύπησης των μαζεμένων GB το είχα κι εγώ κάποτε αλλά δεν λύνεται. Το παίρνεις απόφαση, τα χάνεις και ξεκινάς liquid.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κάνε ένα liquid να ησυχάσεις.. Το θέμα της λύπησης των μαζεμένων GB το είχα κι εγώ κάποτε αλλά δεν λύνεται. Το παίρνεις απόφαση, τα χάνεις και ξεκινάς liquid.

Με το big bang combo δίνεις 8€ για 28 μέρες και παιρνεις 400 λεπτα. 

Με το Liquid θα δίνεις 8€ και θα παιρνεις 1.100+ λεπτά για 2 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Με το big bang combo δίνεις 8€ για 28 μέρες και παιρνεις 400 λεπτα. 

Με το Liquid θα δίνεις 8€ και θα παιρνεις 1.100+ λεπτά για 2 μήνες. 

Ναι.. και ίσως είναι λίγο περισσότερο το ίντερνετ αλλά αφού του περισσεύει δεν έχει νόημα!!

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, kalitexnis_g said:

Παιδιά η αλλαγή password γίνεται μόνο μέσα από το site του cu; Στην εφαρμογή δεν το βρίσκω και στο site δεν γίνεται λόγω liquid.

Εάν κάνεις αποσύνδεση και μετά επιλέξεις "ξέχασα τον κωδικό μου";

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...