Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μίλησα με chat και μου λέει απόψε ή αύριο θα βγούν με ένα νέο αυτόματο update 

Άμα προσέξετε λέει τις τιμές πάνω στα φοιτητικά πχ 

-Αποκλειστικά για φοιτητές μόνο με 12€ αντί για 15€

 

Οπότε λογικά σημαίνει ότι στο κανονικό cu θα κάνει 15€?

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, AlexM2 said:

Αποκλειστικά για φοιτητές μόνο με 12€ αντί για 15€

Νομίζω χωρίς να βάζω το χέρι μου στη φωτιά... Ότι το πακέτο θα κοστίζει 8,5 μέχρι μέσα Ιούνη και μετά θα πάει στα 9. Οι μη φοιτητές θα "το παίρνουν" 10,90.

Για το πακέτο των 8,5 λεω.. τα υπόλοιπα αντίστοιχα κάτι τέτοιο θα γίνει. Αν γίνει για όλα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορούν να βρουν και διακόψουν ΟΛΑ τα φοιτητικά άνω των 6 ετών (κάποια % τα βρίσκουν με διάφορους τρόπους, βασικά από "κάποιο" λάθος των κατόχων τους) και έτσι "βρέθηκε η λύση":

Τα ίδια πακέτα (περιεχόμενο) με 7-13% έκπτωση. Και εάν είναι και <29 ετών δηλωμένα στο gov με 14-19% έκπτωση. Όσο πιο μεγάλη τιμή πακέτου, τόσο πιο μεγάλη έκπτωση.

Κι άμα τον τσακώσουν κάποιον πχ μετά από 10 χρόνια "φοιτητικό", απλά +20% το πολύ του αυξάνει η τιμή. 

Ίδια πακέτα (περιεχόμενο) για όλους τα επόμενα χρόνια. Το "αφήγημα" που καθιέρωσε τα φοιτητικά πριν 11-13 χρόνια στη χώρα μας κατέρρευσε: Όπως όλα σε δαύτη τη χώρα μεσοπρόθεσμα. Ως τότες, όσοι και όσο μπορέσαν ΦΑΓΑΝΕ: Οι επόμενοι για το "φαγοπότι" , παρακαλώ, να "περάσουν"........

Και ο "κύκλος" συνεχίζεται.

Οι προηγούμενοι ΔΕ θα είναι πια μαζί μας μετά από ακόμα 13 χρόνια να μας πουν "τι πήγε λάθος": Ό,τι φάγανε, φάγανε: Ποιός ν'ασχολείται με "Μικρασιατικές Καταστροφές": Ντουγρού για την επόμενη,.....

Και εννοείται ότι ανά πάσα στιγμή και "συγκυρία" (πχ "εκλογές" διαρκείας) αποσύρονται μικρότερης τιμής πακέτα ΠΑΝΤΕΛΩΣ. Και "κανείς δεν ασχολείται": Αφήγημα περί της απόσυρσης να "πείθει" ΠΑΝΤΑ βρίσκεται....Και αναμεταξύ μας. 

"Στο ίδιο έργο θεατές" και οι >90% ξαναπάνε για να "χειροκροτήσουν" και "νανάκια μετά στο σπίτι".

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, AlexM2 said:

Άμα προσέξετε λέει τις τιμές πάνω στα φοιτητικά πχ 

-Αποκλειστικά για φοιτητές μόνο με 12€ αντί για 15€

 

Οπότε λογικά σημαίνει ότι στο κανονικό cu θα κάνει 15€?

Εδω τα γράφει σε εμενα .. εχει πολλά , και ενα με 12 ευρω καρτα.

 

Screenshot_20230519-222500.png

Link to comment
Share on other sites

 Βρες "άλλη" λύση θα σου πουν (οι >95% μας εδώ μέσα). {ΑΝ μπορείς, βέβαια αυτό δε στο λένε: πχ ΔΕ ΔΥΝΑΝΤΑΙ όλοι % voip}.

Και ο λαγός ΠΑΝΤΑ "δείχνει το δρόμο": Ακολούθα τον.........

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τζάμπα η αγωνία για τις 19/5!! Καλό σας βράδυ! 🙂

Σε 48h τα "αποτελέσματα".....Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Λες όντως αυτά να είναι προεκλογικά;Λες από Οκτώβριο τέλος όλα αυτά;

Ότι θέλει λέει.

Αλλά αν το πάμε έτσι, Ιούνιο του 24 έχουμε ευρωεκλογές. Δημοσκόπηση δηλαδή για την κυβέρνηση.

Οπότε, θα πάει μέχρι τότε η δουλειά 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, GREGORYMO said:

Ότι θέλει λέει.

Αλλά αν το πάμε έτσι, Ιούνιο του 24 έχουμε ευρωεκλογές. Δημοσκόπηση δηλαδή για την κυβέρνηση.

Οπότε, θα πάει μέχρι τότε η δουλειά 

Μην ξεχνάς και τις αυτοδιοικητικές εκλογές 8-15 Οκτωβρίου 2023

1 hour ago, blizard said:

Εδω τα γράφει σε εμενα .. εχει πολλά , και ενα με 12 ευρω καρτα.

 

Screenshot_20230519-222500.png

Από πότε στα εμφανίζει;Σε κάποιους γνωστούς μου ακόμα τίποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GREGORYMO said:

Ότι θέλει λέει.

Αλλά αν το πάμε έτσι, Ιούνιο του 24 έχουμε ευρωεκλογές. Δημοσκόπηση δηλαδή για την κυβέρνηση.

Οπότε, θα πάει μέχρι τότε η δουλειά 

Και τον Οκτώβριο που μας έρχεται έχουμε δημοτικές και περιφερειακές εκλογές. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, aektzhs 1 said:

Μην ξεχνάς και τις αυτοδιοικητικές εκλογές 8-15 Οκτωβρίου 2023

Από πότε στα εμφανίζει;Σε κάποιους γνωστούς μου ακόμα τίποτα!!!!

Για 2024, μίλησα!

31 minutes ago, Mobileras said:

Και τον Οκτώβριο που μας έρχεται έχουμε δημοτικές και περιφερειακές εκλογές. 

Για 2024, μίλησα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω τελευταίο

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Από πότε στα εμφανίζει;Σε κάποιους γνωστούς μου ακόμα τίποτα!!!!

Το έχω κατεβάσει σημερα το cu app μηπως ειναι αυτο   . Ανοιξτε για εικόνα στο περίπου ...

Spoiler

newfulldata.pngnewunlimited.pngnewfinaltalk.png

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

To cu me apola 27 πανάκριβο. 27€ ?? 
Εξαρτάται την τσέπη και τις ανάγκες του καθενός

Για μένα είναι εξωφρενικό να δίνω 27 ευρώ για κινητό

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

To cu me apola 27 πανάκριβο. 27€ ?? 

Τα πράγματα είναι απλά. Η vodafone έδωσε μια έξτρα επιλογή στα καρτοκινητά. Με τον φόρο κινητής κοστίζει 30€ το apola..  Με 15' λεπτά την εβδομάδα για bigbang και liquid παίρνεις τα ίδια με 15€ και τώρα που έχουν την καλοκαιρινή προσφορά παίρνεις περισσότερα με τα μισά χρήματα και ειναι μακραν ό,τι καλύτερο έχει υπάρξει στα καρτοκινητά ever στην Ελλάδα με 15€ να έχεις τα πάντα απεριόριστα. Οπότε η επιλογή προς το παρόν είναι αμα θες τα απεριόριστα λεπτά και αυτά τα έξτρα gb

15€ >=<15' χρόνου παιξίματος. Οτι προτιμά ο καθένας. Περιμένω (λέμε τώρα και γελάμε) να δώσει κάτι καλύτερο το μαύρο μαγαζί.. Το παλιό μπλε μπορεί και να έδινε... το μαύρο δεν νομίζω αλλά who knows...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, bbbb said:

Τα πράγματα είναι απλά. Η vodafone έδωσε μια έξτρα επιλογή στα καρτοκινητά. Με τον φόρο κινητής κοστίζει 30€ το apola..  Με 15' λεπτά την εβδομάδα για bigbang και liquid παίρνεις τα ίδια με 15€ και τώρα που έχουν την καλοκαιρινή προσφορά παίρνεις περισσότερα με τα μισά χρήματα και ειναι μακραν ό,τι καλύτερο έχει υπάρξει στα καρτοκινητά ever στην Ελλάδα με 15€ να έχεις τα πάντα απεριόριστα. Οπότε η επιλογή προς το παρόν είναι αμα θες τα απεριόριστα λεπτά και αυτά τα έξτρα gb

15€ >=<15' χρόνου παιξίματος. Οτι προτιμά ο καθένας. Περιμένω (λέμε τώρα και γελάμε) να δώσει κάτι καλύτερο το μαύρο μαγαζί.. Το παλιό μπλε μπορεί και να έδινε... το μαύρο δεν νομίζω αλλά who knows...

Αυτό περίπου λέω, δλδ με 10,90 απεριόριστη ομιλία κ με 10€ στο big bang τα 200GB. Όσο για τις άλλες δύο, υστερούν. Αυτήν την περίοδο το cu είναι ότι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το cu μιας και βάζω 12€ κάρτα δεν δίνει δώρα που να πρέπει να επιλέξω τι θα πάρω.τα τα τοκεν της κοτε

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό περίπου λέω, δλδ με 10,90 απεριόριστη ομιλία κ με 10€ στο big bang τα 200GB. Όσο για τις άλλες δύο, υστερούν. Αυτήν την περίοδο το cu είναι ότι καλύτερο.
Η βάλε liquid με 15 ευρώ σου δίνει δώρο την απεριόριστη ομιλία και από τα 13 και κάτι που σου μένουν χαλάς τα 10 για τα 200 gb και είσαι κομπλέ.
Γλυτώνεις έτσι και 5 ευρώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sgatzo said:

Η βάλε liquid με 15 ευρώ σου δίνει δώρο την απεριόριστη ομιλία και από τα 13 και κάτι που σου μένουν χαλάς τα 10 για τα 200 gb και είσαι κομπλέ.
Γλυτώνεις έτσι και 5 ευρώ

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστός ο παίκτης!

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Pppe said:

Σε 48h τα "αποτελέσματα".....Υπομονή.

Η 'λογική' περί ΜΕΙΩΣΕΩΝ λόγω εκλογών, μου θύμησε ΑΥΤΟΥΣ που 'ανακάλυψαν' στην αρχή της εβδομάδας φθηνές τιμές βενζίνης λόγω εκλογών.

Link to comment
Share on other sites

 

Offtopic

Σε κάθε (μα κάθε) νήμα κινητής που μπαίνουμε τελευταία ορισμένοι μας καίνε πραγματικά τον εγκέφαλο... Μετά την προκήρυξη των εκλογών βλέπουν στον ύπνο τους συνέχεια το Βαρουφάκη να γίνεται κυβερνήτης, να κόβει τοπικά νομίσματα, ρούβλια και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο... Και συνδυάζουν τις αλλαγές στις τιμές της ανανέωσης ή τις μειώσεις στα πακέτα της καρτοκινητής με τις εκλογές και περιμένουν αυξήσεις μετά από αυτές... Μιλάμε για ψύχωση όχι αστεία... Ελπίζω να βλέπει κανένας διαχειριστής τι γίνεται γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση ούτε αξίζει τον κόπο να μπαίνουμε εδώ στο forum για να κάνουμε αναφορές ή dislike συνέχεια... Να μη συζητήσουμε την επίδειξη IQ με ποσοστά και με το πόσοι (%) μπορούν να αντιληφθούν ή πόσοι τρώνε σανό... Κατά τη γνώμη μου και ουσιαστικά θεωρώ ότι όλα αυτά είναι εκτός θέματος όσο και αν θέλουν κάποιοι να τα φτιάξουν ώστε να μοιάζουν ότι έχουν σχέση με την (καρτο)κινητή... Το forum δεν είναι κοινωνικοπολιτικό ούτε φιλοσοφικό... Για συζητήσεις επιπέδου καφενείου υπάρχουν κι άλλα fora...

Λυπάμαι πολύ η κατάσταση καταντάει τοξική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή ψήφο!!!!

Θέλω και εγώ να πω την ταπεινή μου άποψη μου πάνω στο θέμα. Τα άτομα που θεωρούν τις μειώσεις στην βενζίνη ως προεκλογικό λόγο,άντε να τα καταλάβω(αν και εγώ προσωπικά δεν νομίζω κάτι τέτοιο). Τα άτομα όμως που νομίζουν ότι τυχόν μειώσεις στην ελληνική καρτοκινητή  τηλεφωνία είναι προεκλογικές αδυνατώ να τα καταλάβω. Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος που να έχει διαμορφώσει ψήφο βλέποντας μόνο τις πρόσφατες μειώσεις στα κινητά. Ο υπεύθυνος πολίτης κοιτάει κατάματα την πραγματικότητα,ακούει τον κάθε πολιτικό και το πρόγραμμα και να αποφασίζει. Άρα λοιπόν θεωρώ άτοπο πως οι εταιρείες και μάλιστα αυτές τις κινητής που δεν επηρεάζουν θέλω να πιστεύω τον κόσμο να προχωρούν σε μειώσεις λόγω εκλογών και μετά να τις καταργούν

Καλό βράδυ σε όλους σας!!!!

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Eγω πάντως αυτή τη στιγμή 3 ώρες πριν τις εκλογές έχω ρεκόρ ταχυτητας στο σπίτι μου (κατά 2-3 mbps)  🙂

Eδω μια νέα προσφορά για νέους....   με 12 ευρω απεριόριστα ολα  ενα μηνα συν ακουστικά  και μετα αν θες με 12 ευρω επίσης ολα απεριοριστα .  (Βέβαια μπορούν να το κάνουν και στο liquid αυτό ακόμα όλοι).

Τα 12 ευρω λογικά στα παίρνουν για αγορά πακέτου αλλά δεν είμαι σίγουρος , και μην ξεχάσει όποιος το κάνει το bring-a-friend .

unlim.png

https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/gine-cu-offer600

To έξτρα δώρο Bluetooth Earbuds ισχύει για παραγγελίες έως 27/6 και θα παραδοθεί με δεύτερη αποστολή

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...