Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις ήρθε....

-Vodafone Thank you has been updated and gives you the best experience! Use the Cashback service to earn a discount on your account or top up on your prepaid account by making your purchases at the supermarket! Now you can know how much money you have saved

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

καλημερα τον μαρτιο του 2018 καταργειται το πακετο talk to vodafone 300 με αποτελεσμα να χαθουν τα δωρεαν λεπτα ομιλιας που εχει καποιος μαζεψει!!

 

Αρκετα δυσάρεστη είδηση. Ψάχτηκα λιγο επειδη και γω θα χάσω κατι χιλιαδες λεπτα ομιλιας απο rollover. Καταληγω στο οτι πλεον θα φορτωσω το viber με 5-10 ευρώ και θα κάνω κλησεις VOIP. Θα πληρώνω οτι κάνω. Στην voda θα ενεργοποιω ενα chat pass με 4.5 euro ή απλα σκέτο internet οποτε αντι να παιρνουν 6 ευρώ, θα παιρνουν 1.5 λιγοτερο. :D

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα δυσάρεστη είδηση. Ψάχτηκα λιγο επειδη και γω θα χάσω κατι χιλιαδες λεπτα ομιλιας απο rollover. Καταληγω στο οτι πλεον θα φορτωσω το viber με 5-10 ευρώ και θα κάνω κλησεις VOIP. Θα πληρώνω οτι κάνω. Στην voda θα ενεργοποιω ενα chat pass με 4.5 euro ή απλα σκέτο internet οποτε αντι να παιρνουν 6 ευρώ, θα παιρνουν 1.5 λιγοτερο. :D

 

Και ποιο το κοστος του να χασεις χιλιαδες λεπτα;

Για να μαζεψες χιλιαδες δεν τα χρειαζεσε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Data Μπούμερανγκ! ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΙΣΩ.

 

Με το CU GIVE BACK ότι MB φας μέχρι 30/11 τα παίρνεις πίσω για να τα ξαναχρησιμοποιήσεις 1-10/12. Στείλε START στο 1252.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/give-back/

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον και χρήσιμο! Δεν είχε ξανασυμβει κάτι τέτοιο!

 

<<NTATABPOXΘIZEIΣ. AΛΛA TA ΠAIPNEIΣ ΠIΣΩ. ME TO CU GIVE BACK OTI MB ΦAΣ MEXPI 30/11 TA ΠAIPNEIΣ ΠIΣΩ ΔΩPEAN ΓIA NA TA ΞANAXPHΣIMOΠOIHΣEIΣ 1-10/12. ΣTEIΛE START ΣTO 1252.>>

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΓIA NA ΛABEIΣ THN ΠPOΣΦOPA XPEIAZETAI NA EXEI ΠPOHΓHΘEI MIA ANANEΩΣH OΠOIAΣΔHΠOTE AΞIAΣ. BAΛE KAPTA K ΠPOΣΠAΘHΣE ΞANA.

Σημειωτέον ότι έχω βάλει κάρτα πριν ενάμιση μήνα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από τον Μάρτιο του 2017 έχω να βάλω κάρτα αλλά είναι φοιτητικό και δεν έχω θέμα. Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον ότι έχω βάλει κάρτα πριν ενάμιση μήνα

 

Όταν λες ενάμιση μήνα, εννοείς περίπου αρχές Οκτώβρη ; Αν είναι έτσι θα έπρεπε να στη δίνει τη προσφορά, επειδή μέσα στους όρους λέει ότι για να πάρεις τη προσφορά, πρέπει να έχεις ανανεώσει τουλάχιστον μια φορά μετά τις 16/9.

Edited by volleyball
Link to comment
Share on other sites

Για να γραφτείς στην προσφορά στείλει δωρεάν START με SMS στο 1252 από 15/11 έως 30/11

Από την στιγμή της ενεργοποίησης θα αρχίσουν να μετράνε τα δεδομένα που καταναλώνεις. Σε αυτά περιλαμβάνονται όλα τα δεδομένα από οπουδήποτε. Δηλαδή τα γενικά δεδομένα χρήσης (data πακέτα), τα pass, τα bonus , και οι προσφορές

Την 1/12 μέσα στην μέρα θα σου επιστραφούν όλα τα δεδομένα που κατανάλωσες. Τα δωρεάν MBs γενικής χρήσης που θα σου επιστραφούν θα είναι διαθέσιμα μέχρι 10/12

 

Διευκρινίσεις

 

Η προσφορά ισχύει για όλους τους CU συνδρομητές

Μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο μια φορά

Απαιτείται να έχει πραγματοποιηθεί έστω μια ανανέωση μετά τις 16/9

H κατανάλωση της προσφοράς προορίζεται για την περίοδο 01/12 - 10/12 εφόσον έχει ενεργοποιηθεί πρώτα

Θα ενημερωθείς για το υπόλοιπο του πακέτου με αποστολή SMS όταν φτάσει στα 50 Mbs και στο 100% της χρήσης του. Επίσης θα ενημερωθεί και για την ημερομηνία λήξης

Τα MB που θα επιστραφούν θα είναι γενικής χρήσης ανεξαρτήτως του πακέτου/προσφοράς από τα οποία προήλθαν

Το πακέτο δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί κατά τη διάρκεια περιαγωγής

Σε περίπτωση που ο συνδρομητής έχει διαθέσιμα MBs από άλλα πακέτα, προηγείται η κατανάλωση αυτών με την συντομότερη ημερομηνία λήξης

Σε περίπτωση που έχεις διαθέσιμα MBs από κάποιο από τα PASS, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχει το PASS όταν χρησιμοποιείς στις εφαρμογές που αυτό είναι διαθέσιμο

Θα μπορείς να ενημερωθείς για τα υπολειπόμενα Mbs, από την στιγμή που θα παραλάβεις το δώρο σου, απ’ όλα τα διαθέσιμα κανάλια μας

Edited by vtag
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα με πήρανε τηλέφωνο από το 13830 να με ενημερώσουν για το πρόγραμμα cash back και τελικά μου είπανε ότι θα πρέπει να κατεβάσω την ενημέρωση της εφαρμογής για αυτό δεν βλέπω το πρόγραμμα cash back στην εφαρμογή my Vodafone app και όντως φαίνεται κανονικά αλλά δεν μπορώ να δω σε κατηγορίες τι έχει μου εμφανίζει λευκή σελίδα σε κάθε κατηγορία και επίσης ρώτησα άμα ανανεώνουν το χρόνο ομιλίας για 3 μήνες τα μπόνους από το cash back και μου είπανε ναι .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μήπως πρέπει να κατεβάσεις και το pockee,σε εμένα φαίνονται κανονικά,για δοκίμασε

 

edit:να σιγουρευτώ τότε ότι αγοράζουμε και πακέτα?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει τη νέα έκδοση της εφαρμογής και δεν έβγαζε τα προϊόντα, λευκό φόντο όπως αναφέρεται παραπάνω. Μιλάω με τη vodafone μου λένε κάνε διαγραφή και κάνε εγκατάσταση πάλι. Το έκανα και ξανά τα ίδια. Τους ρωτάω είναι ακριβώς τα ίδια με το pockee τα προϊόντα, μου απαντούν ότι δεν γνωρίζουν τι προϊόντα υπάρχουν σε άλλες εφαρμογές. Τελικά ξέρει κάποιος σίγουρα αν είναι τα ίδια ακριβώς προϊόντα με το pockee, επειδή θέλω να πάω να πάρω κάτι που το έχει το pockee, αλλά δε ξέρω αν θα πάρω cashback.
Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα μια απόδειξη στο pockee πρώτα,μετά την ξανά έβαλα στο myvodafone και μου έγραψε ότι έχει ήδη καταχωρηθεί

η τελευταία έκδοση είναι η 4.4.3.2

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα μια απόδειξη στο pockee πρώτα,μετά την ξανά έβαλα στο myvodafone και μου έγραψε ότι έχει ήδη καταχωρηθεί

η τελευταία έκδοση είναι η 4.4.3.2

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Σε σένα που φαίνονται τα προϊόντα, για παράδειγμα αν 1 προϊόν έχει επιστροφή 0.5€ και πάρεις 2 τέτοια έχεις επιστροφή 1€ ή έχει περιορισμούς και παίρνεις λιγότερο ;

Link to comment
Share on other sites

διάβασε πιο κάτω στα FAQs

δεν υπάρχει περιορισμός/ προϊόντα,μόνο στην αποδείξεις 3/24

τι που φαίνεται?

cashback

κατηγορίες, τρόφιμα

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το τέλειο της υπόθεσης είναι πως και τα 12gb που αντιστοιχούν σε σουκου θα αθροιστουν με την προϋπόθεση κατανάλωσης των.

Οχοοοο τρικουβερτο γλέντι.

Εύγε βονταφον τους πάτησες όλους κάτω.

 

 

Αυτό που λέει ότι μετά τις 16/9 θα πρέπει να έχεις κάνει ανανέωση για να σου την δώσουν την προσφορά προφανώς και δεν ισχύει για τα φοιτητικα.

 

16/3/2017 έκανα την τελευταία ανανέωση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

διάβασε πιο κάτω στα FAQs

δεν υπάρχει περιορισμός/ προϊόντα,μόνο στην αποδείξεις 3/24

τι που φαίνεται?

cashback

κατηγορίες, τρόφιμα

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Ναι επειδή έχω πρόβλημα στη δικιά μου εφαρμογή και δεν φαίνονται τα προϊόντα στις κατηγορίες, ρώτησα σε σένα που φαίνονται αν υπάρχουν περιορισμοί. Τώρα δε ξέρω θα περιμένω κάποια αναβάθμιση για την εφαρμογή, μήπως φανούν.

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με τη επιστροφή των MB, γράφτηκα στέλνοντας μήνυμα, αλλά έχω την εντύπωση ότι μειώθηκε η ταχύτητα με 4G. Κατέβασα μια εφαρμογή και έκανα αναβάθμιση σε μια άλλη και η όλη διαδικασία μου φάνηκε να καθυστερεί, σε σχέση με άλλες φορές με το 4G. Έχει παρατηρήσει κάποιος κάτι παρόμοιο ;

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβαλα μια απόδειξη στο pockee πρώτα,μετά την ξανά έβαλα στο myvodafone και μου έγραψε ότι έχει ήδη καταχωρηθεί

η τελευταία έκδοση είναι η 4.4.3.2

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Την καταχώρησες και στο pockee και στο Cash Back; Διπλά; Ή μόνο στο Cash Back;

Δε μου δείχνει το Cash Back ποιά προϊόντα έχουν €πιστροφή, αλλά μπήκα στο pockee να δω ποιά έχουν επιστροφή.

Έτσι, αφού είδα ποιά προϊόντα έχουν €πιστροφή, καταχώρησα 1 απόδειξη με 2 προϊόντα στη Φόρμα, αφού δεν είχε barcode η απόδειξη. Και έβγαλε ότι καταχωρήθηκε.

 

Στο Αποδείξεις, δε μου βγάζει τίποτα, όμως μετά, όταν πατώ "Μπορείς να τις διορθώσεις" ή στο "Τις επεξεργαζόμαστε".

 

Επικοινώνησα τηλεφωνικά και τελείως ΜΗ εξυπηρετικοί, παρότι της είπα να της πω τον τηλεφωνικό αριθμό μου CU, μου είπε: "Γράψτε στο mail", ενώ επέμενε ότι έπρεπε να τη βγάζει την απόδειξη στο "Αποδείξεις".

Δε μου έχουν απαντήσει ακόμα στο mail που έστειλα, και όταν ξαναπήρα τηλέφωνο μου είπε "Ως αύριο το απόγευμα θα έχετε απάντηση"

 

Άμα είναι να κάνουμε τόσο κόπο....ΔΕΝ αξίζει: ΑΠΛΑ.

Παρεπιμπτόντως:

Προϊόντα πχ με 10€ και επιστροφή Cash Back 3€ για παράδειγμα,

κάποια Supermarkets (εκτός pockee) τα έχουν με πχ 6€ (που το'ψαξα).

 

Δε λέω ότι η €πιστροφή pockee ΔΕΝ είναι ήδη μέσα στην τιμή και απλώς σαν παρακίνηση να τα αγοράσεις να ΜΗΝ σου επιστρέφουν pockee/Cash back,

ΑΛΛΑ άμα είναι να κάνω τόση ταλαιπωρία (τηλεφωνήματα επί τηλεφωνημάτων για να με παραπέμπουν στο mail τους και ΑΑΑΑΝΝΝΝ μου απαντήσουν: Θα σας πω αύριο),

ΝΟΜΙΖΩ ότι δεν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

αφού το λέω ξεκάθαρα και στο pockee και στο cash back

το cash back μου έβγαλε ότι ήδη έχει καταχωρηθεί.. μάλλον δεν χρειάζεται και στα δύο η καταχώρηση

ούτε εμένα βγάζει στις αποδείξεις τίποτα ακόμα

μπέρδεμα λίγο ....

περιμένω να γίνει εκκαθάριση από το pockee της απόδειξης που έβαλα για να δω τι θα γίνει τελικά...

μπέρδεμα και εκεί προς το παρόν ...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Στην πραγματικότητα λοιπόν στο Pockee πέρνεις χρήματα ενώ στο myvodafone χρόνο ομιλίας.

Να σου πω την αλήθεια προτιμώ τα χρήματα με τα οποία αν χρειαστεί αγοράζω και χρόνο ομιλίας ή οτιδήποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

αφού το λέω ξεκάθαρα και στο pockee και στο cash back

το cash back μου έβγαλε ότι ήδη έχει καταχωρηθεί.. μάλλον δεν χρειάζεται και στα δύο η καταχώρηση

ούτε εμένα βγάζει στις αποδείξεις τίποτα ακόμα

μπέρδεμα λίγο ....

περιμένω να γίνει εκκαθάριση από το pockee της απόδειξης που έβαλα για να δω τι θα γίνει τελικά...

μπέρδεμα και εκεί προς το παρόν ...

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Άρα μόνο στο Pockee θα σου €πιστρέψει.

Το Cash Back αναγνώρισε ότι έχει ήδη μπει (και δεν την καταχώρησε για €πιστροφή χρόνου ομιλίας, έτσι;)

ΔΕ μπορείς και στα 2 (pockee κ CashBack): Εννοείται, έτσι;

 

Ίσως ακόμα υπό κατασκευή το όλο Cash Back.

ΑΝ κάποιος γνωρίζει, ΑΣ μας πει: ΑΝ ό,τι μ€τρα για αποδείξεις στο pockee , μ€τρά και στο Cash Back, ή έχουν διαφορές.

 

 

Στην πραγματικότητα λοιπόν στο Pockee πέρνεις χρήματα ενώ στο myvodafone χρόνο ομιλίας.

Να σου πω την αλήθεια προτιμώ τα χρήματα με τα οποία αν χρειαστεί αγοράζω και χρόνο ομιλίας ή οτιδήποτε άλλο.

 

ΑΝ τελικά,

πχ τα 5€:

α) Από pockee μέσω paypal σε "κάρτα" ανανέωσης αφήνουν 4,46€ μέσα

β) Από Cash Back εξαργύρωση στο καρτοκινητό αφήνουν 5€ μέσα,

 

ίσως έχει μια (μικρή) διαφορά.

 

Αλλιώς θα έπρεπε να δίν€ι κάτι τις παραπάνω σε € από αγορές με αποδείξεις το Cash Back:

Πχ για αγορά 10€ να δίνει 3€ το pockee και 3,5€ το Cash back.....:)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πλέον το roaming ειναι δωρεαν λένε για εντός της ΕΕ, όπως το Ηνωμένο Βασιλείο. Δεν ισχύουν όμως όλα τα ΜΒ για κανονική χρηση όπως εδώ στην Ελλάδα σε κάποια πακέτα. Πήγα να ρωτήσω σήμερα σε κατάστημα και μου είπαν οτι το 1GB απο το φοιτητικό πακέτο students xclusive 8 δεν ισχύουν. Μου είπαν όμως ότι τα υπόλοιπα απο πάρε να 'χεις και just surf bonus ισχύουν. Γνωρίζει κανεις να μου πει στα σίγουρα κάτι γιατι δεν τον έκοψα τον υπάλληλο να μου μιλάει με σιγουρια και επίσης εάν ξέρετε τι ισχύει για τα ΜΒ που μπαίνουν αυτόματα κάθε μηνα λόγω φοιτητικου 600ΜΒ. Ευχαριστώ!!
Link to comment
Share on other sites

 

Ίσως ακόμα υπό κατασκευή το όλο Cash Back.

το πιο σωστό θεωρώ πως είναι αυτό

υπό κατασκευή το όλο εγχείρημα

όπως επίσης αν θέλεις χρόνο ομιλίας

από το my Vodafone,αλλοιώς μετρητά από pockee η να μην παίζει ρόλο και είναι bug της εφαρμογής της voda,η μη εμφάνιση δηλαδή των αποδείξεων που έχουν περαστεί με pockee....υπομονη λίγο και θα δούμε και στη πράξη τι θά ισχύσει τελικά,γιατί στα chat δεν έχουν ενημερωθεί ακόμα όπως κατάλαβα..

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

τελικά υπάρχει περιορισμός στα κουπόνια?

σύμφωνα με το pockee:Πόσα προϊόντα μπορώ να αγοράσω από κάθε προσφορά;

 

Spyridoula Gkalamelou Δευτέρα στις 19:19

 

Πατώντας σε μια προσφορά μπορείτε να ενημερωθείτε για τα διαθέσιμα προϊόντα που μπορείτε να εκμεταλλευτείτε. Τα διαθέσιμα προϊόντα ανά προσφορά αφορούν διάστημα μιας εβδομάδας, δηλαδή αφορούν τις αγορές σας από Δευτέρα έως και Κυριακή.

ανάθεμα με αν κατάλαβα τίποτα :confused:

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ακουστά το καρτοπρόγραμμα extra talk 2,ψάχνω να βρω πληροφορίες στο ιντερνετ αλλά δεν βρίσκω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...