Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιβεβαιώνω και εγώ: Με μεταφορά στο International χάνεις όλο το χρηματικό υπόλοιπο.

πολύ κακό αυτό....

παλιά δεν γινόταν...

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

 

2017 MB ΔΩPEAN ΓIA 7 MEPEΣ ΣE ΠEPIMENOYN ΓIA NA ΞEKINHΣEI KAΛA H XPONIA! ΣTEIΛE ΔΩPEAN 2017 ΣTO 1398 MEXPI 16/01 KAI ΣEPΦAPEIΣ ΔYNATA.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι λίγες μέρες(από αρχή του χρόνου) που τρέχει αυτή η προσφορά. Ίσως ξεκίνησαν να το στέλνουν το sms σε όποιον δεν το έχει ενεργοποιήσει ακόμη. Μου ήρθε, επίσης.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι λίγες μέρες(από αρχή του χρόνου) που τρέχει αυτή η προσφορά. Ίσως ξεκίνησαν να το στέλνουν το sms σε όποιον δεν το έχει ενεργοποιήσει ακόμη. Μου ήρθε, επίσης.

Γενικά είναι πολύ καλές αυτές οι προσφορές αλλά άκυρες οι διάρκειες που δίνουν...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι πολύ καλές αυτές οι προσφορές αλλά άκυρες οι διάρκειες που δίνουν...

 

Πάντως είναι πολύ μπροστά η Vodafone σε σχεση με τις αλλες στα bonus!

Link to comment
Share on other sites

Για CU, να επιβεβαιώσω: έχει ενεργοποιημένο το Bonus Talk to Vodafone 120'. Έκανα μόλις ανανέωση και τα πήρε τα 120'. Για να πάρει τα 500ΜΒ στην επόμενη ανανέωση σε ένα μήνα περίπου, θα κλικάρω για να πάει στο Just surf bonus αμέσως πριν βάλω κάρτα. Και μετά τον μεθεπόμενο μήνα αν θέλει μπορεί να ξαναγυρίσει στο Bonus Talk to Vodafone 120' αμέσως πριν την ανανέωση.

Σωστά;

 

Είχα καιρό να ασχοληθώ με απλό CU και φοβόμουν τα χειρότερα με τις αλλαγές στα πακέτα, αλλά με μία ανανέωση των 10 ευρώ με πιστωτική από το σάιτ και με αγορά του Combo 600 προς 8€, το εν λόγω CU πήρε πολλά πράγματα:

400΄προς όλους (300'+100')

400' προς CU

200 sms προς όλους

400 sms προς CU

120' προς Vodafone

660 ΜΒ (500 για 15 μέρες + 100 παρε να χεις +60)

και θα πάρει και τα 2017 ΜΒ.

Εντάξει, δεν τα λες και λίγα όλα αυτά -ανάλογα και με τις ανάγκες του καθενός, βέβαια... Στο συμβόλαιο του πατέρα μου "προς όλους 400" με 25 ευρώ περίπου παίρνει πολύ λιγότερα. (Υπενθύμιση στον εαυτό μου: Άρα πρέπει να τον ξεκολλήσω από το κόλλημα στο συμβόλαιο και το φόβο του καρτοκινητού και να κερδίσει τουλάχιστον 180 ευρώ το χρόνο! Αξίζει!)

Link to comment
Share on other sites

Για CU, να επιβεβαιώσω: έχει ενεργοποιημένο το Bonus Talk to Vodafone 120'. Έκανα μόλις ανανέωση και τα πήρε τα 120'. Για να πάρει τα 500ΜΒ στην επόμενη ανανέωση σε ένα μήνα περίπου, θα κλικάρω για να πάει στο Just surf bonus αμέσως πριν βάλω κάρτα. Και μετά τον μεθεπόμενο μήνα αν θέλει μπορεί να ξαναγυρίσει στο Bonus Talk to Vodafone 120' αμέσως πριν την ανανέωση.

Σωστά;

 

Είχα καιρό να ασχοληθώ με απλό CU και φοβόμουν τα χειρότερα με τις αλλαγές στα πακέτα, αλλά με μία ανανέωση των 10 ευρώ με πιστωτική από το σάιτ και με αγορά του Combo 600 προς 8€, το εν λόγω CU πήρε πολλά πράγματα:

400΄προς όλους (300'+100')

400' προς CU

200 sms προς όλους

400 sms προς CU

120' προς Vodafone

660 ΜΒ (500 για 15 μέρες + 100 παρε να χεις +60)

και θα πάρει και τα 2017 ΜΒ.

Εντάξει, δεν τα λες και λίγα όλα αυτά -ανάλογα και με τις ανάγκες του καθενός, βέβαια... Στο συμβόλαιο του πατέρα μου "προς όλους 400" με 25 ευρώ περίπου παίρνει πολύ λιγότερα. (Υπενθύμιση στον εαυτό μου: Άρα πρέπει να τον ξεκολλήσω από το κόλλημα στο συμβόλαιο και το φόβο του καρτοκινητού και να κερδίσει τουλάχιστον 180 ευρώ το χρόνο! Αξίζει!)

 

ναι σωστά όσο για το μπόνους ανανέωσης μπορείς, να το αλλάζεις με τον τρόπο που είπες αλλά νομίζω ότι χάνετε τυχόν υπόλοιπο από το μπόνους που είχες πριν !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

 

2017 MB ΔΩPEAN ΓIA 7 MEPEΣ ΣE ΠEPIMENOYN ΓIA NA ΞEKINHΣEI KAΛA H XPONIA! ΣTEIΛE ΔΩPEAN 2017 ΣTO 1398 MEXPI 16/01 KAI ΣEPΦAPEIΣ ΔYNATA.

Πάντως σε μας τους ξενοφερτους δεν την δίνει ...η τσιγγουναααα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μας τους ξενοφερτους δεν την δίνει ...η τσιγγουναααα

 

Γιατί χρησιμοποιείς το imternational? Έχει κάποια τόσο καλή προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρησιμοποιείς το imternational? Έχει κάποια τόσο καλή προσφορά;

Εννοώ εμάς που ήρθαμε από φορητότητα σε cu

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ εμάς που ήρθαμε από φορητότητα σε cu

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Γιατί τι διαφορά έχει που είσαι από φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/2017-mb/

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν ενεργοποιήσει τον αριθμό τους έως και 30/11/2016

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι διαφορά έχει που είσαι από φορητότητα;

Ήρθαμε μετά τις 30/11/16.....

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια χαζή ερωτησούλα, αλλά να πάει στο καλο, θα την κάνω... Στο cu και στην καρτοκινητη, οι ταχύτητες είναι 4g ή είναι προνόμιο των συμβολαίο αυτο;

Κι ερώτηση μπόνους. Από συμβόλαιο voda σε καρτοκινητο μετάβαση, πάλι πληρώνεις το 30άρι στο κατάστημα;

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια χαζή ερωτησούλα, αλλά να πάει στο καλο, θα την κάνω... Στο cu και στην καρτοκινητη, οι ταχύτητες είναι 4g ή είναι προνόμιο των συμβολαίο αυτο;

Κι ερώτηση μπόνους. Από συμβόλαιο voda σε καρτοκινητο μετάβαση, πάλι πληρώνεις το 30άρι στο κατάστημα;

 

4g έχει κανονικά στο καρτοκινητό απλα πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα ( δωρεάν είναι η ενεργοποίηση), για την μετάβαση δεν γνωρίζω να σου απαντήσω

Link to comment
Share on other sites

4g έχει κανονικά στο καρτοκινητό απλα πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα ( δωρεάν είναι η ενεργοποίηση), για την μετάβαση δεν γνωρίζω να σου απαντήσω

 

Κανονικότατα 4G σε CU ακόμα και μόνο με την προσφορά που τρέχει των 2017ΜΒ, χωρίς πακέτο ΜΒ ενεργοποιημένο:

 

http://www.speedtest.net/result/5964883392.png

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια χαζή ερωτησούλα, αλλά να πάει στο καλο, θα την κάνω... Στο cu και στην καρτοκινητη, οι ταχύτητες είναι 4g ή είναι προνόμιο των συμβολαίο αυτο;

Κι ερώτηση μπόνους. Από συμβόλαιο voda σε καρτοκινητο μετάβαση, πάλι πληρώνεις το 30άρι στο κατάστημα;

 

Ναι φίλε 4G καμπάνα και όσο για την μεταφορά θα υπάρξει κάποιο τέλος απενεργοποίησης και ότι άλλο σου πουν στο κατάστημα (πλέον 30€ για τα καρτοκινητα) και επίσης η διαδικασία θα χρειαστεί 30 ημέρες για να ολοκληρωθεί!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; ίσως έχει απαντηθεί πιο πριν. Αν έχω πχ 50 λεπτά προς βοντα και 100 προς όλους, όταν τελειώσουν της βοντα τραβάει από αυτά προς όλους η δεν μπορώ να καλέσω βοντα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; ίσως έχει απαντηθεί πιο πριν. Αν έχω πχ 50 λεπτά προς βοντα και 100 προς όλους, όταν τελειώσουν της βοντα τραβάει από αυτά προς όλους η δεν μπορώ να καλέσω βοντα;

 

Μα είναι αυτονόητο, το προς ολους περιβάλλει και την βονταφον συνεπώς θα τραβήξει από εκεί.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα τίποτα δεν είναι αυτονόητο :))

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Το συγκεκριμένο είναι αυτονόητο όμως. Όταν λέει προς όλους εννοεί όλους, άρα και προς Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε συνδεση cosmote το συμβολαιο μου έληξε.

Πως μπορω να παω σε καρτοκινητη vodafone χωρις να πληρωσω τα 30ευρω που ζηταει το καταστημα??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε συνδεση cosmote το συμβολαιο μου έληξε.

Πως μπορω να παω σε καρτοκινητη vodafone χωρις να πληρωσω τα 30ευρω που ζηταει το καταστημα??

 

 

Από εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441806

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...