Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως καταργήθηκε η πρόσθεση υπολοίπου?

Αλλά αφού δεν μπορεί να φάει τα 300' τα 4000' πότε θα τα έτρωγε? ?

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα επικοινωνήσαμε με την εξυπηρέτηση και οι δύο και δεν ήξεραν τι ακριβώς να μας πούνε. Εμένα, που ξεπέρασα τα 4000 λεπτά(μαζί με τα καινούρια), το σκέφτηκα αυτοστιγμί και τους ρώτησα και μου είπαν ότι όχι δεν έχει κάποια σχέση αυτό. Στον φίλο μου που δεν ξεπέρασε τα 4000 λεπτά(μαζί με τα καινούρια), συνέβη ακριβώς το ίδιο. Εμπειρικά τι εννοείς; Έχεις άλλο παρόμοιο παράδειγμα; Έφτιαξε; :(

 

Οτι νεο εχεις γραψετο να το μαθουμε και εμεις!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έγινε σε μένα στο φοιτητικό.Ενεργοποίησα το ίδιο πακέτο , αλλα από λάθος τους την μία φορά με χρέωσαν 5Ε και την επόμενη 4Ε. Η εξήγηση που έδωσα , χωρίς να επικοινωνήσω με το cc, είναι ότι το σύστημα θεώρησε ότι είναι 2 διαφορετικά πακέτα και για αυτό δεν πρόσθεσε το χρόνο και τα Mb. Στην δική σου περίπτωση δεν ισχύει αυτό αλλά αν δεν ξέρουν και απο το cc.....

H άλλη εξήγηση είναι ότι πιάσαν το στόχο τους και πλέον κόβουν από όπου μπορούν. ( κοινώς τέλος στη μεταφορά χρόνου και Μb ).

Link to comment
Share on other sites

Τους ρωτησα πριν λιγο στο Viber αν εχει αλλαξει το συστημα που αμα ενεργοποιεις το ιδιο πακετο πριν ληξη το προηγουμενο ολα προστιθονται, μου ειε κατα λεξη, φυσικα και δεν αλλαξει!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα που προσφέρουν μέσω SMS του στυλ "700 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ... ΜΕ 7 ΕΥΡΩ" επηρεάζουν ή διαγράφουν το τρέχων πακέτο ομιλίας? Είμαι με το παλιό πακέτο 300' με κάρτα 10€. Επίσης τι ακριβώς εννοεί "ΟΛΑ ΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ" κινητά, σταθερά ή και τα δυό μαζί?
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα που προσφέρουν μέσω SMS του στυλ "700 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ... ΜΕ 7 ΕΥΡΩ" επηρεάζουν ή διαγράφουν το τρέχων πακέτο ομιλίας?

Όχι, είναι επιλεκτικές προσφορές.

 

Επίσης τι ακριβώς εννοεί "ΟΛΑ ΤΑ ΕΘΝΙΚΑ ΔΙΚΤΥΑ" κινητά, σταθερά ή και τα δυό μαζί?

Κινητά και σταθερά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες τα φώτα σας....

Χθες μετέφερα τρία νούμερα από f2g σε cu.

Έγινε εγγραφή στο my cu, πήρα το δώρο των 300 προς βόντα, ενεργοποίησα τα 250 ΜΒ σε κάθε ανανέωση, ενεργοποίησα τα cu share (100 ΜΒ σε τρείς φίλους με κάθε ανανέωση), και έστειλα το μήνυμα για συμμετοχή στους διαγωνισμούς με κάθε ανανέωση.

 

Είναι κάτι άλλο που ξέχασα;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παίδες τα φώτα σας....

Χθες μετέφερα τρία νούμερα από f2g σε cu.

Έγινε εγγραφή στο my cu, πήρα το δώρο των 300 προς βόντα, ενεργοποίησα τα 250 ΜΒ σε κάθε ανανέωση, ενεργοποίησα τα cu share (100 ΜΒ σε τρείς φίλους με κάθε ανανέωση), και έστειλα το μήνυμα για συμμετοχή στους διαγωνισμούς με κάθε ανανέωση.

 

Είναι κάτι άλλο που ξέχασα;

 

πώς τα μετέφερες; δεν υπάρχει πλέον «συστημικό πρόβλημα» για τις φορητότητες σε καρτοκινητά vodafone;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το συστημικό "πρόβλημα" λόγω αλεπάλληλης γκρίνιας στα social media κάθ Δευτέρα

Και Πέμπτη ως εκ θαύματος εξαφανίζεται.....

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσφορά 1500 λεπτά σε ολα τα δίκτυα με 15 ευρω, να ρωτήσω όμως τα λεπτά που υπολείπονται θα τα βλέπω στην εφαρμογή της Βοντα? επίσης έχω δωρεαν μηνύματα σε cu. Πως θα ξερω οτι ο άλλος Αριθμος ρίχνει όντως cu? υπάρχει κάποιο βοήθημα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω προσφορά 1500 λεπτά σε ολα τα δίκτυα με 15 ευρω, να ρωτήσω όμως τα λεπτά που υπολείπονται θα τα βλέπω στην εφαρμογή της Βοντα?

Θα τα βλέπεις.

επίσης έχω δωρεαν μηνύματα σε cu. Πως θα ξερω οτι ο άλλος Αριθμος ρίχνει όντως cu? υπάρχει κάποιο βοήθημα?

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/eidikes-upiresies/cu-vodafone-finder/

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σου, το θέμα είναι ότι θα έχουμε προσφορές και δωρεάν επιλογές λόγω και του πάσχα, εν τέλει είχα συμβόλαια με 60 ευρώ και λίγο χρόνο ομιλίας και τώρα με 1500 λεπτά μιλάω και ξοδεύω χωρίς όριο...οπότε υπάρχουν επιλογές, το καλό είναι ότι πάντα ελέγχεις το υπόλοιπο και στο συμβόλαιο δεν το έχεις πάντα αυτό το δικαίωμα...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε mail από το PayPal, πως αν είχα wind και ανανέωνα τον χρόνο μέσω του λογαριασμού μου, θα είχα κάποια επιπλέον ευρώ στην κάρτα.

 

Pay with PayPal to top up your WINDF2G*or*Q*account, and PayPal will offer you extra value! If you top up from 10€ to 14.99€, you will receive an extra 2€ from PayPal. Top up from 15€ to 19.99€ and you will get an extra 3€... and so on up to 6€ bonus!*

 

Η Vodafone έχει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σου, το θέμα είναι ότι θα έχουμε προσφορές και δωρεάν επιλογές λόγω και του πάσχα, εν τέλει είχα συμβόλαια με 60 ευρώ και λίγο χρόνο ομιλίας και τώρα με 1500 λεπτά μιλάω και ξοδεύω χωρίς όριο...οπότε υπάρχουν επιλογές, το καλό είναι ότι πάντα ελέγχεις το υπόλοιπο και στο συμβόλαιο δεν το έχεις πάντα αυτό το δικαίωμα...

 

Τα 1500' δεν ειναι επιλογη για καθε μηνα εχε υποψιν. Ειναι επιλεκτικη προσφορα και μια στο τοσο

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 1500' δεν ειναι επιλογη για καθε μηνα εχε υποψιν. Ειναι επιλεκτικη προσφορα και μια στο τοσο

 

Εγω θελω τα λεπτα και αυτοι μου στελνουν τα 2GB internet με 10 ευρω!!! αναποδια!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ενεργοποιήσει και κρατά μέχρι το Πάσχα, αυτό ήθελα και η χρέωση όντως γίνεται να 3 λεπτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω μια ερώτηση: Είμαι συνδρομητής συμβολαίου Vodafone και θα ήθελα να γυρίσω σε καρτοκινητό, όχι Cu.

Με κάθε online ανανέωση 10 ευρώ σου δίνει πάντα δωρεάν λεπτά προς vodafone (έχω ακούσει κάτι για 200 λεπτά) ή είναι περιστασιακή προσφορά ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω μια ερώτηση: Είμαι συνδρομητής συμβολαίου Vodafone και θα ήθελα να γυρίσω σε καρτοκινητό, όχι Cu.

Με κάθε online ανανέωση 10 ευρώ, το καρτοκινητό Vo σου δίνει πάντα δωρεάν λεπτά προς vodafone (έχω ακούσει κάτι για 200 λεπτά) ή είναι περιστασιακή προσφορά ;

Με ανανέωση 10 ευρώ το καρτοκινητό Vodafone σου δίνει μηδέν λεπτά προς vodafone

αντιθέτως το CU με ανανέωση 10 ευρώ σου δίνει 120 λεπτά προς Vodafone ή 250 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Με το καρτοκινητό όμως μπορείς να έχεις 2 αριθμούς vodafone που μιλάς με 0,01 €/λεπτό , έτσι ;

Ακόμα με 5 € έχεις 200 λεπτά προς όλους ανά 3 λεπτά κλήσης, δηλαδή περίπου 66 κλήσεις κάτω των 3 λεπτών ;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου , έχεις δηλαδή λίγα πράγματα

με τα 5 ευρώ στο CU έχεις 200 λεπτά προς όλους και 200 λεπτά ακόμα προς όλα τα Vodafone , όχι μόνο 2 νούμερα . Στο νέο καρτοκινητό θα πλήρωνες 2 ευρώ για αυτά τα 200 λεπτά και πάλι μόνο προς 2 νούμερα ....

 

κοντολογής : Νέο καρτοκινητό 7 ευρώ για 200 προς όλους + 200 προς 2 αριθμούς vodafone

CU 5 ευρώ για 200 προς όλους + 200 Vodafone

To μόνο πρόβλημα , ότι στο CU πρέπει να κάνεις online αγορά του πακέτου . Αν είναι για κανέναν παπού , πάρτου Νέο καρτοκινητό ...

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση για να γυρίσω σε καρτοκινητό, για να το κάνω τώρα Cu πρέπει να περιμένω πάλι ένα μήνα;
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση για να γυρίσω σε καρτοκινητό, για να το κάνω τώρα Cu πρέπει να περιμένω πάλι ένα μήνα;

 

Όχι , μόλις γίνει καρτοκινητό από συμβόλαιο , μία κλήση στο 1266

Μετά κάθε 30 ημέρες.

Επίσης στο CU με 7 ευρώ μπορείς να έχεις 200 προς όλους + 500 Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...