Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω καρτοκινητό Vodafone. Έκανα ανανέωση στις 16/2 και έχω 370 λεπτά προς όλους (έκανα δύο ενεργοποιήσεις κατά λάθος οπότε 200+200) και 980mb internet από την online ανανέωση. Αν κάνω σήμερα ανανέωση, θα προστεθούν σε αυτά αλλά 200 λεπτά και 1g από online;

Δηλαδή σύνολο 570 λεπτά προς όλους και 1.9g περίπου;

Αν ναι, ως πότε θα προστίθονται αυτά τα λεπτά και τα mb; Αν συνεχίσω δηλαδή κάθε μήνα με τα ίδια πακέτα (δηλαδή το ένα που έχω ενεργοποιήσει για 200 λεπτά προς όλους) μέχρι που μπορεί να φτάσει ο χρόνος και το ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μήνα μου μεταφέρονται τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ αν κάνω ανανέωση με ακριβώς το ίδιο πακέτο .

Αν είχες το student 7 και πήρες το 5 δεν μεταφέρονται .

 

Α μήπως είναι αυτά τα παιχνιδάκια της vodafone? Την προηγούμενη φορά πήρα το student 5 αλλά επειδή δεν είχε λήξει το προηγούμενο με χρέωσε 5Ε αντί για 4 (προσφορά για 10000 άτομα). Τώρα με χρέωσε 4Ε οπότε το σύστημα θεώρησε ότι είναι άλλο πακέτο και δεν μεταφέρονται?.....Οκ θα το τσεκάρω και τον επόμενο μήνα. Πάντως τέτοιες μικροαπατεωνιές δεν είχα ούτε σε cosmote ούτε σε wind:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος από Αθήνα με ενημέρωσε ότι πήρε από κοπέλα στο δρόμο το φοιτητικό CU μόνο με ταυτότητα, δεν του είπαν ότι θα ισχύει για πάντα αλλά μέχρι το 2020. Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό; Άρχισε και η vodafone το αντίστοιχο που έκανε η wind με τα φοιτητικά νούμερα;
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος από Αθήνα με ενημέρωσε ότι πήρε από κοπέλα στο δρόμο το φοιτητικό CU μόνο με ταυτότητα, δεν του είπαν ότι θα ισχύει για πάντα αλλά μέχρι το 2020. Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό; Άρχισε και η vodafone το αντίστοιχο που έκανε η wind με τα φοιτητικά νούμερα;

 

Από που το πήρε? Λεπτομέρειες για να έχουμε εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος από Αθήνα με ενημέρωσε ότι πήρε από κοπέλα στο δρόμο το φοιτητικό CU μόνο με ταυτότητα, δεν του είπαν ότι θα ισχύει για πάντα αλλά μέχρι το 2020. Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό; Άρχισε και η vodafone το αντίστοιχο που έκανε η wind με τα φοιτητικά νούμερα;

 

Η Vodafone πολύ καιρό το κάνει αυτό με πρωθητικες εταιρείες κυρίως αλλά συνήθως όχι στο δρόμο αλλά στοχευμενα είτε τηλεφωνικά είτε με προσφορές σε φίλους φοιτητών κάι τέτοιου είδους τρόπους όχι στο δρόμο σε άσχετους και ισχύουν συνήθως για 3-5 χρόνια

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Vodafone πολύ καιρό το κάνει αυτό με πρωθητικες εταιρείες κυρίως αλλά συνήθως όχι στο δρόμο αλλά στοχευμενα είτε τηλεφωνικά είτε με προσφορές σε φίλους φοιτητών κάι τέτοιου είδους τρόπους όχι στο δρόμο σε άσχετους και ισχύουν συνήθως για 3-5 χρόνια στανταρ φαίνεται και στα συστήματα τους ποτέ λήγει αν πάρεις εξυπηρετηση

 

 

Α μήπως είναι αυτά τα παιχνιδάκια της vodafone? Την προηγούμενη φορά πήρα το student 5 αλλά επειδή δεν είχε λήξει το προηγούμενο με χρέωσε 5Ε αντί για 4 (προσφορά για 10000 άτομα). Τώρα με χρέωσε 4Ε οπότε το σύστημα θεώρησε ότι είναι άλλο πακέτο και δεν μεταφέρονται?.....Οκ θα το τσεκάρω και τον επόμενο μήνα. Πάντως τέτοιες μικροαπατεωνιές δεν είχα ούτε σε cosmote ούτε σε wind:mad:

 

Πες το έτσι φίλε γιατι με αγχωσες λίγο μηνπως άλλαξε κάτι. Αν και απίθανο μετά απο τόσο καιρό. Προφανώς το σύστημα το βλεπει ως άλλο πακέτο γι αυτό δε στα μετέφερε. Τώρα που θα βάζεις τα 4αρια θα στα μεταφέρει.

 

ΥΓ. Επειδή κάποιος ρώτησε το bonus του 1gb όχι απλά δε το μεταφέρει αλλά όταν κάνεις επόμενη ανανέωση χάνεται το προηγούμενο υπόλοιπο. Τρελλαθηκα όταν το είδα αλλά το γράφει και στους όρους όντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος από Αθήνα με ενημέρωσε ότι πήρε από κοπέλα στο δρόμο το φοιτητικό CU μόνο με ταυτότητα, δεν του είπαν ότι θα ισχύει για πάντα αλλά μέχρι το 2020. Έχετε ακούσει τίποτα σχετικό; Άρχισε και η vodafone το αντίστοιχο που έκανε η wind με τα φοιτητικά νούμερα;

 

Από που το πήρε? Λεπτομέρειες για να έχουμε εναλλακτική.

 

Η Vodafone πολύ καιρό το κάνει αυτό με πρωθητικες εταιρείες κυρίως αλλά συνήθως όχι στο δρόμο αλλά στοχευμενα είτε τηλεφωνικά είτε με προσφορές σε φίλους φοιτητών κάι τέτοιου είδους τρόπους όχι στο δρόμο σε άσχετους και ισχύουν συνήθως για 3-5 χρόνια

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

Πες το έτσι φίλε γιατι με αγχωσες λίγο μηνπως άλλαξε κάτι. Αν και απίθανο μετά απο τόσο καιρό. Προφανώς το σύστημα το βλεπει ως άλλο πακέτο γι αυτό δε στα μετέφερε. Τώρα που θα βάζεις τα 4αρια θα στα μεταφέρει.

 

ΥΓ. Επειδή κάποιος ρώτησε το bonus του 1gb όχι απλά δε το μεταφέρει αλλά όταν κάνεις επόμενη ανανέωση χάνεται το προηγούμενο υπόλοιπο. Τρελλαθηκα όταν το είδα αλλά το γράφει και στους όρους όντως

 

Γνωρίζει κάποιος (υπεύθυνα) αν ισχύει και για φορητότητα ή μόνο για νέα αριθμοδότηση?:worry:

Επίσης, πώς τους βρίσκουν αυτούς τους φίλους των φοιτητών ή πώς γίνονται οι "στοχευμένες" προωθήσεις?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος (υπεύθυνα) αν ισχύει και για φορητότητα ή μόνο για νέα αριθμοδότηση?:worry:

Επίσης, πώς τους βρίσκουν αυτούς τους φίλους των φοιτητών ή πώς γίνονται οι "στοχευμένες" προωθήσεις?:blink:

 

παίρνουν κάποιον που έχει φοιτητικό πακέτο τηλέφωνο και του λένε δώσε μας τα τηλέφωνα 10 φίλων σου!! είχε αναφερθεί κάποια στιγμή πέρυσι!

Link to comment
Share on other sites

παίρνουν κάποιον που έχει φοιτητικό πακέτο τηλέφωνο και του λένε δώσε μας τα τηλέφωνα 10 φίλων σου!! είχε αναφερθεί κάποια στιγμή πέρυσι!

 

Φεξε μου και γληστρισα δηλαδη

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος στο cu. Μας έδωσαν καρτες μαζί με ένα τηλέφωνο και τώρα σκέφτομαι να τις χρησιμοποιήσω ή όχι. Εχω F2G οπότε θεωρώ οτι είμαι σχεδόν καλυμμένος σε όλα, αλλά αν δίνει κάποια ψιλά παραπάνω να το δω το θεματάκι να δουλέψω και το CU.

Εχω καναδυό ερωτήσεις λοιπόν:

1. Αν αγοράσω πακέτο ιντερνετ και ξοδέψω κάποια απο τα ΜΒ του, τον επόμενο μήνα χάνονται όσα δεν ξόδεψα; Αν όχι υπάρχει κάποια διαδικασία ή απλώς τα κρατάει και προσθέτει σε κάθε αγορά;

2. Υπάρχουν κάποια SMS που θα πρέπει να στείλω για να ενεργοποιήσω τυχόν προνομιακές προσφορές που δεν είναι ενεργοποιημένες;

3. Υπάρχει στο CU κάτι αντίστοιχο με το 1 λεπτό το λεπτό που έχει η κοσμοτέ;

 

και οτιδήποτε άλλο νομίζετε οτι θα με βοηθήσει, ευπρόσδεκτο. Ευχαριστώ!:)

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος στο cu. Μας έδωσαν καρτες μαζί με ένα τηλέφωνο και τώρα σκέφτομαι να τις χρησιμοποιήσω ή όχι. Εχω F2G οπότε θεωρώ οτι είμαι σχεδόν καλυμμένος σε όλα, αλλά αν δίνει κάποια ψιλά παραπάνω να το δω το θεματάκι να δουλέψω και το CU.

Εχω καναδυό ερωτήσεις λοιπόν:

1. Αν αγοράσω πακέτο ιντερνετ και ξοδέψω κάποια απο τα ΜΒ του, τον επόμενο μήνα χάνονται όσα δεν ξόδεψα; Αν όχι υπάρχει κάποια διαδικασία ή απλώς τα κρατάει και προσθέτει σε κάθε αγορά;

2. Υπάρχουν κάποια SMS που θα πρέπει να στείλω για να ενεργοποιήσω τυχόν προνομιακές προσφορές που δεν είναι ενεργοποιημένες;

3. Υπάρχει στο CU κάτι αντίστοιχο με το 1 λεπτό το λεπτό που έχει η κοσμοτέ;

 

και οτιδήποτε άλλο νομίζετε οτι θα με βοηθήσει, ευπρόσδεκτο. Ευχαριστώ!:)

 

1)Αν ενεργοποιεις το ιδιο πακετο πριν ληξη το προηγουμενο ολα μεταφερονται.

2)Οχι

3)Σρο νεο καρτοκινητο υπαρχει το 1λεπτο το λεπτο, οχι στο CU

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρω αυτό το φοιτητικό παίζει καμιά περίπτωση χωρίς να είμαι φοιτητής;

 

Φοιτητικο CU? Οχι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

@highpriest: εάν έχεις συνηθίσει στο F2G, το cu θα σου φανεί ακριβό. Το μοναδικό καλύτερο του F2G είναι το νέο Q .
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, δύσκολο να βρω καλύτερο από το F2G, αλλά στο cu έδωσαν 600 λεπτά +600 σμς χωρίς ανανέωση κάθε μήνα για έναν χρόνο. Είναι καλή φάση για ενδοοικογενειακές κλήσεις. Ουσιαστικά τζάμπα. Απλά θέλω να δω αν συμφέρει να το χρησιμοποιώ και για άλλα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει Vodafone International για να έχει φτηνές κλήσεις και sms προς ΗΠΑ, αλλά τώρα ξαφνικά της προέκυψε ότι θα θέλει για μια συγκεκριμένη επαγγελματική δραστηριότητα να κάνει αρκετές (δεν ξέρει πόσες) κλήσεις και sms προς Ελλάδα και δεν θέλει να αλλάξει αριθμό γιατί όλοι οι συνεργάτες γνωρίζουν αυτόν που έχει τώρα. Οπότε, θα πάρει έναν άλλον αριθμό ως International -λέει ότι δεν την πειράζει

Θέλει να κάνει τον δικό της αριθμό κάτι άλλο. Της πρότεινα να πάει στο καρτοκινητό Vodafone και να αγοράζει το πακέτο με τα 200' προς όλους με 5€ μέχρι 4 φορές τον μήνα (αφού δεν ξέρει πόσα λεπτά θα χρειαστεί) και τα 60 SMS με 3€ και 120ΜΒ με 3€ (της αρκούν).

Επίσης, εγώ θα της έλεγα να κάνει φορητότητα σε Q ή F2G αλλά φοβάμαι μήπως δεν ολοκληρωθεί σε 3 μέρες κι εκείνη θέλει από αύριο να μιλάει με όλους οπότε, άκυρο αυτό.

Οπότε πάμε τώρα να καλέσουμε 1266 για να κάνουμε την αλλάγή International --> Καρτοκινητό. Δεν έχει ενεργοποιημένο κανένα πακέτο και δεν θα χάσει το υπόλοιπο της σε ευρώ.

Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει Vodafone International για να έχει φτηνές κλήσεις και sms προς ΗΠΑ

το vodafone international δινει 160' προς ΗΠΑ με 5 ευρώ, ενώ μπορεί να έχει 300 λεπτά προς ΗΠΑ με 7 ευρώ https://www.wind.gr/gr/q/paketa/international/talk-to-usa-canada/

Link to comment
Share on other sites

Όχι από Ιντερνάτιοναλ σε Καρτοκινητό Βόνταφον ή CU δεν θα χαθούν τα χρήματα. Στην αντίστροφη περίπτωση χάνονται. Οπότε να είναι σίγουρη ότι δεν θα ξαναγυρίσει αυτό το νούμερο σε ιντερνάτιοναλ!
Link to comment
Share on other sites

Η αδερφή μου έχει Vodafone International για να έχει φτηνές κλήσεις και sms προς ΗΠΑ, αλλά τώρα ξαφνικά της προέκυψε ότι θα θέλει για μια συγκεκριμένη επαγγελματική δραστηριότητα να κάνει αρκετές (δεν ξέρει πόσες) κλήσεις και sms προς Ελλάδα και δεν θέλει να αλλάξει αριθμό γιατί όλοι οι συνεργάτες γνωρίζουν αυτόν που έχει τώρα. Οπότε, θα πάρει έναν άλλον αριθμό ως International -λέει ότι δεν την πειράζει

Θέλει να κάνει τον δικό της αριθμό κάτι άλλο. Της πρότεινα να πάει στο καρτοκινητό Vodafone και να αγοράζει το πακέτο με τα 200' προς όλους με 5€ μέχρι 4 φορές τον μήνα (αφού δεν ξέρει πόσα λεπτά θα χρειαστεί) και τα 60 SMS με 3€ και 120ΜΒ με 3€ (της αρκούν).

Επίσης, εγώ θα της έλεγα να κάνει φορητότητα σε Q ή F2G αλλά φοβάμαι μήπως δεν ολοκληρωθεί σε 3 μέρες κι εκείνη θέλει από αύριο να μιλάει με όλους οπότε, άκυρο αυτό.

Οπότε πάμε τώρα να καλέσουμε 1266 για να κάνουμε την αλλάγή International --> Καρτοκινητό. Δεν έχει ενεργοποιημένο κανένα πακέτο και δεν θα χάσει το υπόλοιπο της σε ευρώ.

Μήπως μου διαφεύγει κάτι;

Σου διέφυγε ότι σε CU με 5 ευρώ έχεις 200 προς όλους (online αγορά ) + 200 προς Vodafone + 120 λεπτά ή 250 ΜΒ με κάθε ανανέωση .

Άρα δεν έχει νόημα το νέο καρτοκινητό

Link to comment
Share on other sites

Σου διέφυγε ότι σε CU με 5 ευρώ έχεις 200 προς όλους (online αγορά ) + 200 προς Vodafone + 120 λεπτά ή 250 ΜΒ με κάθε ανανέωση .

Άρα δεν έχει νόημα το νέο καρτοκινητό

Ωραία!

Ακούγεται σχετικά καλύτερο κι ας μην έχει το 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς Vodafone.

Αν και δεν ξέρουμε ακόμα ποιοι από αυτούς τους "όλους" προς τους οποίους θα μιλάει έχουν VF, θα το μαθαίνουμε σταδιακά όσο θα προστίθενται οι συνεργάτες, ελπίζω κάποιοι να είναι Vodafone και όχι όλοι Cosmote και Wind έτσι ώστε να την βολέψει το πακέτο αυτό.

Ερώτηση: Πόσες φορές τον μήνα μπορώ να ενεργοποιώ το πακέτο αυτό, το TALK 2 VODAFONE 300; Δεν βλέπω να λέει κάτι σχετικό στην παράγραφο Tell me more, tell me more...! στο vodafonecu.gr.

[edit: το googlαρισα και είδα στο facebook απάντηση "Μπορείς να αγοράσεις το πακέτο όσες φορές θες " cool! Πάμε τώρα CU, λοιπόν!]

Επίσης, βλέπω ευτυχώς υπάρχει και στο CU το πακέτο με τα 60 SMS, και όλα τα πακέτα internet.

Τα 120' προς Vodafone ή τα 250MB θα ήταν τέλεια αν τα έδινε και με ανανέωση 5€. Βέβαια, τώρα με τα 10€ ανανέωση που την κάνω online μπορώ να έχω και τα 120' προς VF και το 1GB (για όσο ισχύει), οπότε δεκτό κι αυτό το δωράκι!

 

ΥΓ. φαντάσου ότι κι εγώ η ίδια έχω CU, αλλά επειδή είναι Student κάνω μόνο ανανεώσεις 5€ (φοβάμαι μην μου μαζευτεί μεγάλο υπόλοιπο και το χάσω από κανένα λάθος χειρισμό) και παίρνω μόνο το πακέτο με τα 4€ 1000' + κάτι ΜΒ δεν έχω ιδέα τι άλλα πακέτα και προσφορές υπάρχουν... :-Ο

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει κανενα νεο αν δεινουν φοιτητικα CU χωρις να εισαι φοιτητης;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δίνουν αλλά υπό μορφή εξατομικευμένης προσφοράς η αν βρεις κάνα νούμερο σε μετρό, κανένα φίλο να σε μπάσει κλπ

 

Για εξηγισε..

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της από 11 Ιουνίου 2013 σχετικής ανακοίνωσης, η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από την Τετάρτη 12 Μαρτίου 2014 και εφεξής, όλοι οι συνδρομητές του Καρτοκινητού Vodafone, εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου «200 λεπτά ομιλίας προς όλα τα εθνικά δίκτυα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας» για 31 ημέρες με χρέωση 5€, με κάθε ανανέωση από 10€ και άνω θα λαμβάνουν αυτόματα το πακέτο ομιλίας με την αντίστοιχη χρέωση, με την προϋπόθεση ότι υπάρχει επαρκές υπόλοιπο τουλάχιστον 5€ στον λογαριασμό του συνδρομητή. Σε περίπτωση που δεν υπάρχει το ανωτέρω επαρκές υπόλοιπο μετά από την ανανέωση, το πακέτο των 200 λεπτών ομιλίας δεν θα ενεργοποιείται και ο συνδρομητής θα πρέπει να πραγματοποιήσει νέα ανανέωση από 10€ και άνω. Η αυτόματη ενεργοποίηση ισχύει για όλους τους τρόπους ανανέωσης χρόνου ομιλίας εκτός από την υπηρεσία επέκτασης υπολοίπου, Vodafone Sharing, το bonus από την Citibank Visa, μέσω του μενού του 1253 για ανανέωση χρόνου ομιλίας κατά τη διάρκεια περιαγωγής και του μενού 1254 για ανανέωση καρτοκινητού από διαφορετικό συνδρομητή. Οι συγκεκριμένοι συνδρομητές θα μπορούν να διαγράφονται από την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου ομιλίας ανά πάσα στιγμή, με δωρεάν κλήση στο 1252.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα σας. Εχω 2 αριθμους cu και θα ηθελα να ρωτησω αν γινετε στην 1 συσκευη μου στο myvodafone να μπορω να ελεγχω κ τους 2 αριθμους? Ή θα πρεπει για τον καθε ενα αριθμο να κανω ξεχωριστό account?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στις 10 του μηνος μου ηρθε ενα μηνυμα κερδισε 500 sms, 60 sms προς ολους και 500mb ιντερνετ με αναναιωση 10ευρω και πανω δωρεαν αλλα ... τα mb του ιντερνετ δεν μου προσθεθηκαν. Μονο του just surf bonus που εχω ενεργοποιημενο ηρθαν. Δε θα πρεπε μεσα απο αυτη την προσφορα να εχω αλλα 500 εξτρα στο κινητο; Που μπορω να απευθυνθώ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...