Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα αγοράσεις το ίδιο ακριβως πακέτο πριν τις 20 και θα ανανεωθεί και το υπόλοιπο του.

Ταυτόχρονα θα αρχίσει η κατανάλωση των 300 λεπτών Bonus εφόσον θα λήγουν πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

θα αγοράσεις το ίδιο ακριβως πακέτο πριν τις 20 και θα ανανεωθεί και το υπόλοιπο του.

Ταυτόχρονα θα αρχίσει η κατανάλωση των 300 λεπτών Bonus εφόσον θα λήγουν πρώτα.

 

το vodafone 300 αγοραζω με 5 ευρω που δινει 200 προς vodafone +100 προς ολους..

μου εχουν μεινει 50 λεπτα προς ολους και 30 προς vodafone..

δηλαδη το αγορασω πριν θα ληγουν και αυτα τα λεπτα 1 μηνα μετα? αν ειναι ετσι τα σπαει..:yahoo:

και μπορω να τα βαλω 20 που λεει οτι ληγει η να τα βαλω 19 να ειμαι σιγουρος?

Link to comment
Share on other sites

το vodafone 300 αγοραζω με 5 ευρω που δινει 200 προς vodafone +100 προς ολους..

μου εχουν μεινει 50 λεπτα προς ολους και 30 προς vodafone..

δηλαδη το αγορασω πριν θα ληγουν και αυτα τα λεπτα 1 μηνα μετα? αν ειναι ετσι τα σπαει..:yahoo:

και μπορω να τα βαλω 20 που λεει οτι ληγει η να τα βαλω 19 να ειμαι σιγουρος?

 

μεταφορά χρονου ομιλίας γίνεται κανονικά εαν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο πριν την λήξη του προηγουμένου πακέτου και αυτο ισχύει συνέχειa. Να καταλάβεις το πακέτο προς vodafone 300 που το ενεργοποίω στην μανα μου και επειδή παίρνει μόνο vodafone αριθμούς συνήθως καταναλώνει τα δωρεάν λεπτά προς vodafone και όχι προς όλα τα δίκτυα με αποτέλεσμα να τις ενεργοποίω καινούργιο πακέτο και τώρα έχει πεντακόσια λεπτά προς όλα τα δίκτυα για τον επόμενο μηνα που ειναι αθροισμενα από προηγούμενες ενεργοποιήσεις πακέτων vodafone 300 και όπου το προσέχω να τις ενεργοποίω καινούργιο πακέτο έτσι ώστε να μην χρεωθεί πότε προς vodafone από την κάρτα της και να μην χάσει τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα και να τα έχει διότι πότε δεν ξέρεις!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι , Αρκεί να είναι το ίδιο ακριβώς πακέτο .

Καλύτερα στις 19 να το αγοράσεις πάλι , γιατί στις 20 δεν ξέρεις τί ώρα ακριβώς θα στο κλείσουν.

Link to comment
Share on other sites

οντως καλυτερα να μην το ρισκαρω..λιγο μιζερος ειμαι παντως νομιζω να μην χασω ουτε την μια μερα!..
Link to comment
Share on other sites

μεταφορά χρονου ομιλίας γίνεται κανονικά εαν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο πριν την λήξη του προηγουμένου πακέτου και αυτο ισχύει συνέχειa. Να καταλάβεις το πακέτο προς vodafone 300 που το ενεργοποίω στην μανα μου και επειδή παίρνει μόνο vodafone αριθμούς συνήθως καταναλώνει τα δωρεάν λεπτά προς vodafone και όχι προς όλα τα δίκτυα με αποτέλεσμα να τις ενεργοποίω καινούργιο πακέτο και τώρα έχει πεντακόσια λεπτά προς όλα τα δίκτυα για τον επόμενο μηνα που ειναι αθροισμενα από προηγούμενες ενεργοποιήσεις πακέτων vodafone 300 και όπου το προσέχω να τις ενεργοποίω καινούργιο πακέτο έτσι ώστε να μην χρεωθεί πότε προς vodafone από την κάρτα της και να μην χάσει τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα και να τα έχει διότι πότε δεν ξέρεις!.

 

Νόμιζα ότι αυτό το κάνει μόνο η Cosmote. Ισχύει η μεταφορά στον επόμενο μήνα και για το internet;

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι αυτό το κάνει μόνο η Cosmote. Ισχύει η μεταφορά στον επόμενο μήνα και για το internet;

 

ναι ισχύει αλλά μόνο για πακέτα που έχεις ενεργοποιήσει και δεν έχουνε την αυτόματη ενεργόποίηση ενεργοποιημένη

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Tα 100 λεπτα που δινουν στο νεο καρτοκινητο με την δεκαρα καρτα, αν μεινει ενα υπολοιπο 50 λεπτων, και ξαναβαλω δεκαρα, προστιθοντε αλλα 100 λεπτα και εχουμε συνολο 150'?
Link to comment
Share on other sites

Tα 100 λεπτα που δινουν στο νεο καρτοκινητο με την δεκαρα καρτα, αν μεινει ενα υπολοιπο 50 λεπτων, και ξαναβαλω δεκαρα, προστιθοντε αλλα 100 λεπτα και εχουμε συνολο 150'?

 

Nαι θα έχεις 150.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Εχετε παρατηρήσει οτι μέσω skype και viber πλεον μπορει καποιος να μιλαει κανονικα και η ποιότητα είναι και πολύ καλή;;;; παντα απο το κινητο μιλαω ετσι; και απο οσο ειδα δεν καταναλωνονται πολλα Mbs οποτε μιλαμε για τσαμπα επικοινωνια. Α cu εχω, δε ξερω αν παιζει καποιο ρολο αλλα με οσους το χρησιμοποιω cu εχουν. Το χει δοκιμασει κανεις αλλος μηπως;
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει . Η πιότητα είναι καλή αλλά όχι άριστη ,

Με την ίδια κάρτα και ρυθμίσεις Kartointernet είναι Άριστη .

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει . Η πιότητα είναι καλή αλλά όχι άριστη ,

Με την ίδια κάρτα και ρυθμίσεις Kartointernet είναι Άριστη .

Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ , ότι κάνει κάπιες μικροδιακοπές , και τριξίματα στο skype ,ένώ στην ίδια περιοχή με καρτοInternet δεν κάνει διακοπές.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Το combo 600, 60ΜΒ ιντερνετ δεν δίνει;

Έβαλα σήμερα αυτό το πακέτο, και μου έδωσε 200 ΜΒ από το combo +100ΜΒ από το online bonus!

Η πλάκα είναι πως τζάμπα έδωσα για 15άρα κάρτα γιατί ήθελα και το surf and email για το ιντερνετ...

Τώρα 300ΜΒ με φτάνουν μια χαρά για τον μήνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

Το combo 600, 60ΜΒ ιντερνετ δεν δίνει;

Έβαλα σήμερα αυτό το πακέτο, και μου έδωσε 200 ΜΒ από το combo +100ΜΒ από το online bonus!

Η πλάκα είναι πως τζάμπα έδωσα για 15άρα κάρτα γιατί ήθελα και το surf and email για το ιντερνετ...

Τώρα 300ΜΒ με φτάνουν μια χαρά για τον μήνα!

 

Εχει προσφορά μέχρι τις 31/7!!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το καρτοκινητό vodafone σε κοσμοκάρτα. Κυρίως λόγω έλλειψης πακέτων μηνυμάτων προς όλα τα δίκτυα (υπάρχει μόνο ένα που δίνει 60sms με 3€ τη στιγμή που στην κοσμοκάρτα υπάρχουν πολλά και πιο συμφέροντα...). Πρέπει να πάω στο Γερμανό ή μπορώ να το κάνω με κάποιο μήνυμα?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το καρτοκινητό vodafone σε κοσμοκάρτα. Κυρίως λόγω έλλειψης πακέτων μηνυμάτων προς όλα τα δίκτυα (υπάρχει μόνο ένα που δίνει 60sms με 3€ τη στιγμή που στην κοσμοκάρτα υπάρχουν πολλά και πιο συμφέροντα...). Πρέπει να πάω στο Γερμανό ή μπορώ να το κάνω με κάποιο μήνυμα?

 

άμα μιλάς προσ 2vodafone αριθμούς τις επιλογής σου δέν σε συμφέρει. Παρά μόνο εαν μιλάς εκατό λεπτα προσ όλα τα δίκτυa που υπάρχει και στa δυο δίκτυa με ανανέωση δέκα ευρώ ή είκοσι ευρώ διακόσια λεπτα αντίστοιχα. Πάντως στην θέση σου εαν είχα μόνο τα sms ως κριτήριο για να αλλάξω δίκτυο θα έστελνa μυνηματa από το dosms που στην ελλάδα κοστίζουν 0,0345ευρώ χωρίς κάποιο πακέτο μυνηματων μέσω internet πιο συγκεκριμένα μπορείς να ενεργοποιήσεις ένα πακέτο data στο κινητό σου και να μπαίνεις και να τα στέλνεις από εκεί συμφέρει παρά πολύ ή άμα έχεις κάποια smartphone συσκευή μπορείς να τα στείλεις από την αντίστοιχη εφαρμογή που υπάρχει. Ελάχιστη κατάθεση 5ευρώ και συμφέρει παρά πολύ διότι κανένας δέν το βλέπει διότι φαίνεται ο αριθμός σου κανονικά και το υπόλοιπο που βάζεις δέν έχει ημερομηνία λήξης όποτε βγαίνεις κερδισμένος!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Να ρωτήσω αν συνεργάζεται η εφαρμογή για iPhone της Vodafone με το νέο καρτοκινητό και το CU? αυτή που ελέγχεις τις α-μπάρες...

Και πόσο καλά;

Link to comment
Share on other sites

άμα μιλάς προσ 2vodafone αριθμούς τις επιλογής σου δέν σε συμφέρει. Παρά μόνο εαν μιλάς εκατό λεπτα προσ όλα τα δίκτυa που υπάρχει και στa δυο δίκτυa με ανανέωση δέκα ευρώ ή είκοσι ευρώ διακόσια λεπτα αντίστοιχα. Πάντως στην θέση σου εαν είχα μόνο τα sms ως κριτήριο για να αλλάξω δίκτυο θα έστελνa μυνηματa από το dosms που στην ελλάδα κοστίζουν 0,0345ευρώ χωρίς κάποιο πακέτο μυνηματων μέσω internet πιο συγκεκριμένα μπορείς να ενεργοποιήσεις ένα πακέτο data στο κινητό σου και να μπαίνεις και να τα στέλνεις από εκεί συμφέρει παρά πολύ ή άμα έχεις κάποια smartphone συσκευή μπορείς να τα στείλεις από την αντίστοιχη εφαρμογή που υπάρχει. Ελάχιστη κατάθεση 5ευρώ και συμφέρει παρά πολύ διότι κανένας δέν το βλέπει διότι φαίνεται ο αριθμός σου κανονικά και το υπόλοιπο που βάζεις δέν έχει ημερομηνία λήξης όποτε βγαίνεις κερδισμένος!.

 

Δεν ήξερα για το dosms αλλά απ' ότι είδα, είναι αρκετά συμφέρον. Το vodafone το έχω μόνο για το χρόνο προς όλα τα δίκτυα, δεν έχω καμία επαφή vodafone. Το θέμα είναι ότι στο κινητό δεν έχω ίντερνετ και ούτε θέλω να βάλω οπότε άκυρη η ιδέα για πακέτο data. Θα στραφώ προς cosmokarta μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αλλάξω το καρτοκινητό vodafone σε κοσμοκάρτα. Κυρίως λόγω έλλειψης πακέτων μηνυμάτων προς όλα τα δίκτυα (υπάρχει μόνο ένα που δίνει 60sms με 3€ τη στιγμή που στην κοσμοκάρτα υπάρχουν πολλά και πιο συμφέροντα...). Πρέπει να πάω στο Γερμανό ή μπορώ να το κάνω με κάποιο μήνυμα?

 

αν οντως σε συμφερει μπορεις να πας στον γερμανο..

εχεις τσεκαρει πιστευω και την διαρκεια των πακετων ετσι;

Αλλα ειναι για 1 μερα αλλα για βδομαδα ,15 και 30 μερες

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω. Κοίτα, συμφέρει όταν στέλνεις πολλά sms. Π.χ. εμένα τα 60 θα φύγουν μέσα σε μια βδομάδα, τι να τα κάνω για 1 μήνα? Γενικά είναι μεγάλο μείον που η vodafone έχει μονάχα ένα πακέτο sms προς όλους. Δεν θα έβγαινε χαμένη αν έδινε κι άλλες επιλογές.
Link to comment
Share on other sites

Μείωση χρεώσεων από 1ιουλίου σε χρεώσεις ομιλίας και sms για χρήση περιαγωγης http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39952&dateFrom=&dateUntil=

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...