Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορω να ανανεωσω τον χρονο ομιλιας μου σε καταστημα και να πληρωσω με πιστωτικη καρτα;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39921&dateFrom=&dateUntil= αυτο που μου φάνηκε περίεργο ήτανε για το καρτοπρόγραμμa που αυξάνετε για συνδρομητές που δεν είναι εγγεγραμμένοus στο vοdαfone unlimited. Καμία σχέση με τα καρτοκινητa που τότε που υπήρχε το unlimited αυξάνονταν οι χρεώσεις εδώ αυξάνονται στους μη γραμμένους. Ενώ προφανώς στους γραμμένους παραμένει όπως είναι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές Δείτε εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39921&dateFrom=&dateUntil= αυτο που μου φάνηκε περίεργο ήτανε για το καρτοπρόγραμμa που αυξάνετε για συνδρομητές που δεν είναι εγγεγραμμένοus στο vοdαfone unlimited. Καμία σχέση με τα καρτοκινητa που τότε που υπήρχε το unlimited αυξάνονταν οι χρεώσεις εδώ αυξάνονται στους μη γραμμένους. Ενώ προφανώς στους γραμμένους παραμένει όπως είναι.

Ενώ προφανώς αν έριχνες μία ματιά στον τιμοκατάλογο θα διαπίστωνες ότι οι εγγεγραμμένοι πληρώνουν αυτήν την στιγμή 0,33 και οι μή εγγεγραμμένοι 0,30 .

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8851&menuId=8851

 

Μετά την αλλαγή και οι δύο θα πληρώνουν 0,33

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/star-services/vodafone-double/ επιτελους σοβαρευτηκαν!!!!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/star-services/vodafone-double/ επιτελους σοβαρευτηκαν!!!!!!

 

αυριο κιολας θα παω να κανω αιτηση για double για εναν αριθμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να κανω τη χαζη ερωτηση.. οταν θα σε καλεσει καποιος, χτυπανε και τα δυο? τι ακριβως γινεται?

 

όχι. Δεν μπορείς να έχεις ενεργοποιημένέσ και της δυο γραμμές ταυτόχρονα αλλα μια απο τις δυο. Όταν η μια σήμ είναι ενεργοποιημένη και πας να ανοίξεις και την δεύτερη σήμ τότε η πρώτη γραμμή αποσύνδεεται και συνδέεται η δεύτερη σήμ. Αλλα επειδή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την αποσύνδεση τις μίας σήμ για να έχει σήμα η δεύτερη για αυτο πρεπει να μην είναι και οι δυο σήμ ταυτόχρονα ενεργοποιημένες .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μου έρχεται σήμερα μήνυμα σε cu, πως αν ανανεώσω με >10€ μέχρι 25/3 θα έχω δώρο 4,5€ να καταναλώσω μέσα σε 7 ημέρες.

 

τι ρεζιλίκια είναι αυτά; άκου 7 μέρες.

σιγά ρε καραγκιόζηδες καταξοδευτήκατε... :mad:

 

κάτι τέτοιες "προσφορές" εμένα μου φαίνεται σα να με δουλεύουν.

καλύτερα να μη δώσουν τίποτα.

 

κρίμα που πέφτουμε στην παγίδα τους και ανανεώνουμε νομίζοντας ότι βγαίνουμε κερδισμένοι.

στην ουσία βγαίνουμε ζημιωμένοι ξοδεύοντας περισσότερα.

 

Υ.Γ μάλλον πρέπει να την κάνω οριστικά για wind :confused:

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δεν πεφτει στην παγιδα να ανανεωσει αν δεν εχει μεγαλο οφελος. Ο κοσμος μετραει και το ευρω και ξυπνησε για τα καλα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα λιγο την βοηθεια σας παρακαλω.

Αλλαξα τον αριθμο της γυναικας μου απο εταιρικο συμβολαιο σε καρτοκινητο. Μολις ενεργοποιηθηκε του εβαλα μια καρτα των 10 ευρω και πηρα αλλα 10 bonus. Μετα απο περιπου 18 μερες και χωρις καθολου χρηση, της ερχεται ενα μυνημα οτι το υπολοιπο της ειναι 0,7 λεπτα του ευρω. Τρελλενομαι.. να μην τα πολυλογω η καρτα βρισκεται σε iphone, το κουμπι των "δεδομενων' ειχε μεινει ανοιχτο και το τηλεφωνο εμπαινε στον internet και ετσι επεφτε η ταριφα του ενος ευρω την μερα για internet.

Το θεμα μου ειναι οτι εγω θυμαμαι οτι οταν γινοταν αυτο παλια, σου ερχοταν ενα μυνημα που σου ελεγε οτι ενεργοποιηθηκε το internet ολη την μερα με κοστος 1 ευρω. Τους πηρα να τους ενημερωσω λοιπον οτι δεν ηρθε κανενα τετοιο μυνημα ολες αυτες τις μερες που γινοταν αυτο, οποτε δεν δεχομαι την χρεωση και ζητησα να μου πιστωσουν τα χρηματα στο καρτοκινητο. Με ενημερωσαν οτι θα το ελενξουν και θα με ειδοποιησουν. Οι μερες περασαν και ουτε φωνη ουτε ακροαση. Οποτε σημερα αποφασισα να ξαναπαρω να δω τι γινεται και με τα πολλα μου ειπαν οτι δεν ερχοταν ποτε μυνημα να σε ειδοποιησει οτι ενεργοποιηθηκε το 1 ευρω την μερα και οτι το προβλημα ηταν δικο μου που ειχα αφησει τα δεδομενα στο τηλεφωνο ανοιχτα και εμπαινε στο ιντερνετ. Ρωτησα γιατι ειχε αυτη την δυνατοτητα ενεργοποιημενη η γραμμη αφου σαν συμβολαιο ειχα ζητησει απενεργοποιηση? Η απαντηση ηταν οτι οταν γυρισει ενα συμβολαιο σε καρτοκινητο παιρνει τις default ρυθμισεις των καρτοκινητων οποτε γιαυτο ειχε ενεργοποιημενη την υπηρεσια.

Η ερωτηση μου ειναι καταρχην...... δεν ερχοταν ποτε μυνημα (οπως κανει σιγουρα το whats up) στην vodafone οταν χρησιμοποιούσε κανεις αυτη την υπηρεσια? δεν θυμαμαι εγω καλα? Και περαν απο αυτο, πιστευεται οτι μπορω να διεκδικησω πισω τα σχεδον 20 αυτα ευρω που "χαθηκαν" μεσα απο το υπολοιπο χωρις να το παρω χαμπαρι?

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα γιατι ειχε αυτη την δυνατοτητα ενεργοποιημενη η γραμμη αφου σαν συμβολαιο ειχα ζητησει απενεργοποιηση? Η απαντηση ηταν οτι οταν γυρισει ενα συμβολαιο σε καρτοκινητο παιρνει τις default ρυθμισεις των καρτοκινητων οποτε γιαυτο ειχε ενεργοποιημενη την υπηρεσια.

Δε θα έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει?Αν όχι να απαιτήσεις τα χρήματα σου πίσω.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενημερωνουν λεει. Ειναι ενεργοποιημενη αυτη η δυνατοτητα απο την αρχη και οποιος δεν την θελει πρεπει να παρει να την απενεργοποιησει.

Αλλα πειτε μου καποιος, δεν ερχοταν ποτε μυνημα μολις εμπαινες στο internet οτι χρεωνοσουν με 1 ευρω για ολοημερο Internet στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Έκοψαν είδα το vodafone 2gether...

Γίνεται με κάποιον τρόπο τώρα να συνδυάσουμε 2 αριθμούς σε 1 sim;

Ενδιαφέρομαι ώστε να βάλω το CU μου (κυρίως αριθμός) και το καρτοκινητό Ολυμπιακός που έχω και κάθεται...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενημερωνουν λεει. Ειναι ενεργοποιημενη αυτη η δυνατοτητα απο την αρχη και οποιος δεν την θελει πρεπει να παρει να την απενεργοποιησει.

Αλλα πειτε μου καποιος, δεν ερχοταν ποτε μυνημα μολις εμπαινες στο internet οτι χρεωνοσουν με 1 ευρω για ολοημερο Internet στο κινητο?

 

όχι δεν ερχεται μήνυμα... μου έχει συμβεί καταλάθος και δεν ήρθε τίποτα!

Να ελέγχει το υπολοιπο καθημερινα αν μπορεί...ή να βάλει καμία απο τις εφαρμογές της Βονταφον που δειχνουν την χρηση. Δεν εχω σμαρτφοουν να σε διαφωτισω....

Αλήθεια τα 10 ευρω μπονους πώς μπήκαν;:p Θέλω και εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω οτι δεν ενημερωνουν πλεον γιατι μπηκα πριν λιγο εμ το δικο μου καρτοκινητο και δεν ηρθε μυνημα, αλλα δεν ενημερωναν ποτε? Εγω θυμαμαι οτι ερχοταν μυνημα. Αυτοι λενε οτι ποτε δεν ερχοταν!

Οσο για τα 10 ευρω που ειπες, δες εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043 :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενημερωνουν λεει. Ειναι ενεργοποιημενη αυτη η δυνατοτητα απο την αρχη και οποιος δεν την θελει πρεπει να παρει να την απενεργοποιησει.

Αλλα πειτε μου καποιος, δεν ερχοταν ποτε μυνημα μολις εμπαινες στο internet οτι χρεωνοσουν με 1 ευρω για ολοημερο Internet στο κινητο?

 

Εγλω θα έλεγα να επιμείνεις πάνω σε αυτό.Είναι υποχρεωμένοι να ενημερώνουν για οποιαδήποτε αλλαγή.Πες τους να σου πουν που το γράφει αυτό κ αν δεν το γράφει τότε είναι φάουλ.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Έκοψαν είδα το vodafone 2gether...

Γίνεται με κάποιον τρόπο τώρα να συνδυάσουμε 2 αριθμούς σε 1 sim;

Ενδιαφέρομαι ώστε να βάλω το CU μου (κυρίως αριθμός) και το καρτοκινητό Ολυμπιακός που έχω και κάθεται...

 

με σιμ κλονινγκ.μονο που δεν ξερω αν γινεται με τις καρτες σιμ της βονταφον

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νέο πακέτο ομιλίας/SMS/MB και αλλαγές υφιστάμενων πακέτων ομιλίας/SMS/MB για συνδρομητές καρτοκινητής CU

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39925&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

με σιμ κλονινγκ.μονο που δεν ξερω αν γινεται με τις καρτες σιμ της βονταφον

 

Δεν γίνεται με τις SIM της VODAFONE......

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Νέο πακέτο ομιλίας/SMS/MB και αλλαγές υφιστάμενων πακέτων ομιλίας/SMS/MB για συνδρομητές καρτοκινητής CU

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39925&dateFrom=&dateUntil=

 

πολυ καλο πακετο. Επιτελους λεπτα ομιλιας προς ολους απο το cu

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τους πηρα τηλεφωνο και δεν ηξεραν τιποτα για την ανακοινωση....Τι σοι λαθος ηταν αυτο. Απιστευτο....δεν νομιζω να το ειδα μονο εγω και να σας κανω πλακα. 300 = 200 + 100 προς ολους, 600 = 500+100 προς ολους. Απο 20/3 ελεγε αρχιζει. Εκτος αν το εβγαλαν για να αλλαξουν την ημερομηνια και να το κανουνε 20/4. Λεω εγω τωρα δεν ξερω.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα τους πηρα τηλεφωνο και δεν ηξεραν τιποτα για την ανακοινωση....Τι σοι λαθος ηταν αυτο. Απιστευτο....δεν νομιζω να το ειδα μονο εγω και να σας κανω πλακα. 300 = 200 + 100 προς ολους, 600 = 500+100 προς ολους. Απο 20/3 ελεγε αρχιζει. Εκτος αν το εβγαλαν για να αλλαξουν την ημερομηνια και να το κανουνε 20/4. Λεω εγω τωρα δεν ξερω.

 

Πρόωρο πρωταπριλιάτικο αστείο;;;Αν όντως βγουν τέτοια πακέτα θα ναι super!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβει εντος της ημέρας....πηρα και ρωτησα. Δεν φανταζομαι να μειωσουνε τα προς ολους και να τα κανουνε 80. Βλεπουμε. Θυμηθειτε παντως πως λεει επιτρεπουν μεχρι 4 ενεργοποιησεις τον μηνα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειται να πειτε αναλυτικα το πακετο για εμας που δεν προλαβαμε να το δουμε;;

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...