Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πού καλούμε για να μάθουμε το υπόλοιπο των ΜΒ από το bonus του cu?

 

1252 επιλογή 4. Η στέλνεις κενό Sms στο 1286.

 

Ευχαριστώ!

Άλλη μια ερώτηση.Μπήκα σε 3 σελίδες και καταναλώθηκε 1ΜΒ.Γιατί τόσο πολύ;Είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Άλλη μια ερώτηση.Μπήκα σε 3 σελίδες και καταναλώθηκε 1ΜΒ.Γιατί τόσο πολύ;Είναι φυσιολογικό;

 

με smartphone? αν ναι .. ειναι λογικο αν ειχε και εικονες η σελιδα κτλ κλτ ..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Άλλη μια ερώτηση.Μπήκα σε 3 σελίδες και καταναλώθηκε 1ΜΒ.Γιατί τόσο πολύ;Είναι φυσιολογικό;

Αναλόγως τι ιστοσελίδες ήταν αυτές, δηλαδή πόσο "βαριές" είναι.

@zerokill αν δεν είναι προφανές ότι πρόκειται για smartphone, τότε αργά ή γρήγορα θα είναι αυτονόητο, αν δεν είναι ήδη!;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Άλλη μια ερώτηση.Μπήκα σε 3 σελίδες και καταναλώθηκε 1ΜΒ.Γιατί τόσο πολύ;Είναι φυσιολογικό;

 

αναλογα τις σελιδες και με ποιον browser μπηκες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια.η βονταφον δειχνει την μεγαλυτερη κινητικοτητα εως τωρα.θετικο εκ μερους της

 

συμφωνώ η βοντα προσφέρει τα καλύτερα μέχρι στιγμής. Βγήκε και ανακοίνωση στο σίτε http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39741&dateFrom=&dateUntil=

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ρώτησα για τις δύο ώρες προς όλα τα δίκτυα και μου είπανε ότι δεν θα πάρουνε παπαράταςη και

 

PAPARάταση είναι σίγουρο ότι θα την πάρουμε όλοι έτσι όπως πάει το πράγμα και θα το απολαύσουμε κιόλας. Καλά το είπες. Έρχονται χαλεποί καιροί.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

PAPARάταση είναι σίγουρο ότι θα την πάρουμε όλοι έτσι όπως πάει το πράγμα και θα το απολαύσουμε κιόλας. Καλά το είπες. Έρχονται χαλεποί καιροί.

 

ναι παράταση θέλω να πω ευχαριστώ για την διόρθωση μου ξέφυγε διότι γράφω με τ9 του κινητού. Για να δούμε τι θα βγάλουνε τελικά ελπίζω κάτι διαφορετικό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω να κανω ταυτοποιηση ενα νουμερακι που ειναι 'νεο καρτοκινητο vodafone'. Μολις ενεργοποιηθει, μπορω να το γυρισω σε c-u την ιδια μερα;
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω να κανω ταυτοποιηση ενα νουμερακι που ειναι 'νεο καρτοκινητο vodafone'. Μολις ενεργοποιηθει, μπορω να το γυρισω σε c-u την ιδια μερα;

 

και βέβαια μπορείς να αλλάξεις πακέτο κάλεσε δωρεάν το 1266.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια μπορείς να αλλάξεις πακέτο κάλεσε δωρεάν το 1266.

 

Με τι κόστος? Και ποια είναι η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

Με τι κόστος? Και ποια είναι η διαδικασία?

 

μηδενικο κοστος, απλα ακολουθεις τις ηχογραφημενες οδηγιες. ειναι πολυ απλο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.Θέλω να ρωτήσω κ κάτι άλλο αν γνωρίζει κάποιος.Έχω ενα καρτοπρόγραμμα και ένα cu.Θέλω να τα βάλω σε μία κάρτα.Είναι δωρεάν η έχει κάποιο κόστος?

Στην σελίδα της vodafone αναφέρει ότι αν είναι μια σύνδεση και ένα καρτοκινητό έχει μια μηνιαία επιβάρυνση.Αν είναι 2 καρτοκινητά είναι δωρεάν.Το καρτοπρόγραμμα τι θεωρείτε? Ευχαριστώ κ πάλι.

Link to comment
Share on other sites

με smartphone? αν ναι .. ειναι λογικο αν ειχε και εικονες η σελιδα κτλ κλτ ..

 

Αναλόγως τι ιστοσελίδες ήταν αυτές, δηλαδή πόσο "βαριές" είναι.

 

Με ένα απλό Νόκια μπαίνω.Δεν είχαν φωτογραφίες οι σελίδες,κάτι αποτελέσματα παιχνιδιών ήταν.Δεν το πολυχρησιμοποιώ το ίντερνετ στο κινητό,αλλά παλαιότερα που είχα πάρει το πακέτο των 30ΜΒ θυμάμαι ότι έμπαινα πολύ και δεν καταναλώνονταν εύκολα τα ΜΒ.Το χρησιμοποιούσα μέρες και πάλι δεν είχα καταφέρει να τα καταναλώσω.Και έμπαινα στις ίδιες σελίδες.

Edited by maria02
Link to comment
Share on other sites

1. Οπότε, για τον Φεβρουάριο, αν θέλω Unlimited προς όλη τη Vodafone και δωρεάν 100ΜΒ ίντερνετ συμφέρει να έχω CU αντί για Νέα Καρτοκινητή.

2. Στο τελευταίο μπόνους (κατά το τέλος Νοεμβρίου) είχα διαλέξει τα 100 sms. Τωρα για τα 100ΜΒ πρέπει να τα κλικάρω πριν την ανανέωση για να τα πάρω; Άκυρο

3. Ισχύει ακόμα ότι η πρώτη ενεργοποίηση του Surf&Mail σε έναν αριθμό δεν χρεώνεται;

 

Εδιτ:

για το 2:

Φτου, έχω ζητήσει τα 100sms και δεν αλλάζει αυτό...

Πρέπει να πάρω άλλο CU ή να γυρίσω ένα από τα Νέα μου σε CU, προσωρινά...

 

4. Ισχύει ακόμα η πρώτη ενεργοποίηση του CU ALL DAY σε νέα CU;

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε για άλλη μια φορά

 

Έχω Νέο Καρτοκινητό. Και με τη γνώση πως οι 2 ώρες μπόνους σταματάνε από αύριο, ψάχτηκα λίγο. Θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας για τον παρακάτω συνδυασμό των προσφορών, που έκανα:

 

Νέο Καρτοκινητό με,

1) Friends & Family προς 2 αριθμούς Vodafone με χρέωση 1 λεπτό το λεπτό (0,01€/min)

2) Super Πακέτο των 7 € με 80 λεπτά προς όλους (26 κλήσεις των 3 λεπτών μάξιμουμ)

3) Πρόγραμμα ανταμοιβής Cash Back, με την σκέψη ότι ήδη χαλάω 15-20€ ανά μήνα. Υπολόγισα και είναι περίπου 10,5€ η επιστροφή στο τρίμηνο (με την έκπτωση από τους φόρους τελών επικοινωνίας)

4) Surf & eMail 200 με χρέωση 7 €

 

 

Ούπς σόρρυ!!!

Τώρα είδα το προηγούμενο ποστ.

Οπότε έχω ακόμα 2 μήνες χρόνο...

 

Στο site για το Bonus All, ενώ στην επικεφαλίδα του κειμένου λένε πως ισχύει μέχρι 31 Μαρτίου,

στα 'Χαρακτηριστικά', ακόμα έχει την 28η Γενάρη ως προθεσμία λήξης των 2 Ωρών Μπόνους.

Είναι κανείς σίγουρος για το τι ισχύει?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

αυριο θα παω να κανω ταυτοποιηση ενα νουμερακι που ειναι 'νεο καρτοκινητο vodafone'. Μολις ενεργοποιηθει, μπορω να το γυρισω σε c-u την ιδια μερα;

 

Νομιζω απο την πρωτη ενεργοποιηση του νουμερου μετα απο τις πρωτες 30 μερες μπορεις να αλλαξεις πακετο καρτοκινητης...

για δοκιμασε και πες μας.Εγω παντως απο συμβολαιο οταν αλλαξα σιμ καρτα και εγινε καρτοκινητο ... (νεο καρτοκινητο) μετα απο 1 βδομαδα πηγα να το αλλαξω CU και μου ειπαν οτι μετα απο 30 μερες μπορω να αλλαξω πακετο καρτοκινητης.. και για καθε μηνα 1 φορα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω απο την πρωτη ενεργοποιηση του νουμερου μετα απο τις πρωτες 30 μερες μπορεις να αλλαξεις πακετο καρτοκινητης...

για δοκιμασε και πες μας.Εγω παντως απο συμβολαιο οταν αλλαξα σιμ καρτα και εγινε καρτοκινητο ... (νεο καρτοκινητο) μετα απο 1 βδομαδα πηγα να το αλλαξω CU και μου ειπαν οτι μετα απο 30 μερες μπορω να αλλαξω πακετο καρτοκινητης.. και για καθε μηνα 1 φορα.

 

ολα οκ, το αλλαξα. Αυτο που λες ισχυει, απλως λεει 'μπορεις να αλλαξεις πακετο καθε μηνα, οχι νωριτερα'. Απο τη στιγμη λοιπον που εγω εβαλα καινουριο νουμερακι, η πρωτη αλλαγη εγινε σημερα. Τωρα εαν θελω να ξαναγυρισω απο 'c-u' σε 'νεο καρτοκινητο vodafone', θα πρεπει να περιμενω να περασει ενας μηνας.

 

μου ηρθε και μηνυμα που λεει 'το αιτημα μεταφορας σας στο vodafone cu ολοκληρωθηκε'.

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ, το αλλαξα. Αυτο που λες ισχυει, απλως λεει 'μπορεις να αλλαξεις πακετο καθε μηνα, οχι νωριτερα'. Απο τη στιγμη λοιπον που εγω εβαλα καινουριο νουμερακι, η πρωτη αλλαγη εγινε σημερα. Τωρα εαν θελω να ξαναγυρισω απο 'c-u' σε 'νεο καρτοκινητο vodafone', θα πρεπει να περιμενω να περασει ενας μηνας.

 

μου ηρθε και μηνυμα που λεει 'το αιτημα μεταφορας σας στο vodafone cu ολοκληρωθηκε'.

 

Οκ μια χαρα τοτε.. εμενα παντος απο Συμβολαιο που γυρισα καρτα ... δεν μπορεσα αμεσως να το κανω CU και δεν μπορουσα να ενεργοποιησω καποιο πακετο ιντερνετ μεχρι τον πρωτο μηνα μετα ολα κανονικα..

Αφου εγινε σε σενα ολα οκ τοτε :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39744&dateFrom=&dateUntil=

 

με άλλα λογια τα 'πετσοκοψαν'.. Θελω να πιστευω οτι αυτοι που εχουν ηδη ενεργοποιημενο το 1500 (εως 2/2 οι ενεργοποιησεις) να μην επηρρεαστουν..

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39744&dateFrom=&dateUntil=

 

με άλλα λογια τα 'πετσοκοψαν'.. Θελω να πιστευω οτι αυτοι που εχουν ηδη ενεργοποιημενο το 1500 (εως 2/2 οι ενεργοποιησεις) να μην επηρρεαστουν..

 

όχι δεν επηρεάζεται γενικά όσοι είναι γραμμένοι ήδη στο unlimited είναι πολύ κερδισμένοι, όσοι δεν μπόρεσαν να γράφουνε τους έρχεται ασύμφορο το νέο πρόγραμμα ανταμοιβής διότι για να έχουνε μυνήματα θα πρέπει να ενεργοποιήσουνε τα 300Sms προς όλη την βοντα με 3€. Διότι είναι παρά πολλά τα 20€ τον μήνα για να πάρουνε τα 1200 λεπτά και Sms και 60μβ ίντερνετ. Γενικότερα πιστεύω ότι ο κόσμος θα περιορίσει την επικοινωνία του ή θα μιλάει περισσότερο βάζοντας περισσότερες κάρτες των 5 ή 10€. Επίσης το καλό είναι ότι πήρε παράταση η προσφορά με τις 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα μέχρι 31/3 όπως και η προσφορά του cu με τα 100Sms ή μβ ίντερνετ. Όσο για τα πακέτα χρόνου ομιλίας στο νέο καρτοκινητο τα κόψανε όλα εκτός τον 80 λεπτών προς όλα τα δίκτυα. Πάει το αγαπημένο μου πακέτο με τα 30 Sms και 30 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με 5€ την εβδομάδα. Έλεος!! Αύριο ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ότι αλλάζει ο ΕΛΑΧΙΣΤΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΧΡΕΩΣΗΣ στα σε όλα τα καρτοκινητα vodafone . Άντε να δούμε τι θα βγάλουνε τα αλλά δύο δίκτυα και πότε θα βάλουνε και αυτα ελάχιστο χρόνο χρέωσης το ένα λεπτό έτσι για πάρουμε το αίμα μας πίσω και εμείς στην vodafone αν και δεν νομίζω να αργήσουν να το κάνουν.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

συνεννοημενοι θα ειναι σιγουρα (για τα 60'')! Ειδαν οτι ο κοσμος φευγει απο τα συμβολαια και ειπαν 'ας ακριβυνουμε τα καρτοκινητα, να γυρισουν πισω'. Ευτυχως υπαρχει (ακομα) η Q..
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι από τα μεσάνυχτα η ελάχιστη χρέωση παέι στο 1 λεπτό ( 0,37 ευρώ )

Κοίταζα στο κατάλογο και πρόσεξα το ξεχασμένο Talk and save.

Μήπως πρέπει να το βάλουμε όσοι έχουμε Unlimited;

Διότι έχει ελάχιστη χρέωση 0,40 και μιλάς μέχρι 3 λεπτά Νομίζω με συμφέρει.

Όσοι δεν έχουν το Unlimited ,μετά τα 120 νομίζω τους συμφέρει το πακέτο των 80 λεπτών .

Η ελάχιστη χρέωση είναι 0,26 ( τόσο στοιχίζουν τα 3 λεπτά που είναι η ελάχιστη χρέωση ) Την στιγμή που το ένα λεπτό από μόνο του θα το πληρώνουμε ..... 0,37

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά, αν κάποιος θέλει το φθηνότερο μήνυμα της αγοράς, χωρίς δεσμεύσεις πακέτων και μία σχετικά νορμάλ τιμή στις κλήσεις, με χρέωση ανά δευτερόλεπτο απ'το πρώτο δευτερόλεπτο, αλλάζει σε VF International.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...