Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα! Μπορώ να ενεργοποιήσω το 1 λεπτο το λεπτό προς 2 αριθμους vodafone και ταυτοχρονα το unlimited? και πως θα γίνεται η χρέωση? Γνωρίζετε?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορείς....αλλα η χρεωση 0,01Ε το λεπτο προς 2 vodafone θα ισχύει μετά απο ένα μήνα...γιατί για τους δύο αριθμούς vodafone θα χρεώνεσαι απο τα 1500' για ένα μήνα και όταν σταματησει να ισχύει το unlimited και δν ανανεώσεις τότε θα ισχύει το 0,01Ε το λεπτο προς 2 vodafone.

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει bonus εισερχομενων κλησεων στην Vodafone? Και αν ναι πως ενεργοποιειται?

Επισης υπαρχει 1 λεπτο το λεπτό προς 2 αριθμους vodafone? Και αν ναι πως ενεργοποιειται?

Link to comment
Share on other sites

Bonus εισερχόμενων δεν υπάρχει.

 

1 λεπτό το λεπτό υπάρχει. Καλείς 1286 για δήλωση των αριθμών.

Link to comment
Share on other sites

Που στέλνω μήνυμα και με ποιο λεκτικό για να δω το υπόλοιπο των 1.500' & 1.500 sms?

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Που στέλνω μήνυμα και με ποιο λεκτικό για να δω το υπόλοιπο των 1.500' & 1.500 sms?

Κενό sms στο 1286 για το υπόλοιπο μηνυμάτων και κλήση στο 1252 για το υπόλοιπο λεπτών.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντική ερώτηση γιατί μόλις ενεργοποίησα ένα ξεχασμένο CU

 

Αν βάλω τα 60' προς CU και σταθερά για κάθε ημέρα και ταυτόχρονα ενεργοποιηθεί η προσφορά με τα 1500 προς Vodafone, και καλέσω ένα CU σε ποιο απο τα δύο πακέτα θα γίνει η χρέωση πρώτα;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά 1500, αλλά ας απαντήσει και κανένας πιο ειδικός στο θέμα....

 

Να σαι καλά φίλε για την άμεση απάντηση... ναι αν ξέρει κάποιος 100% θα του είχα υποχρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μια σημαντική ερώτηση γιατί μόλις ενεργοποίησα ένα ξεχασμένο CU

 

Αν βάλω τα 60' προς CU και σταθερά για κάθε ημέρα και ταυτόχρονα ενεργοποιηθεί η προσφορά με τα 1500 προς Vodafone, και καλέσω ένα CU σε ποιο απο τα δύο πακέτα θα γίνει η χρέωση πρώτα;

 

Δυστυχώς, στο cu all day, επειδή είναι το πακέτο που λήγει συντομότερα (αφού λήγει και ανανεώνεται κάθε 24 ώρες).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, στο cu all day, επειδή είναι το πακέτο που λήγει συντομότερα (αφού λήγει και ανανεώνεται κάθε 24 ώρες).

 

Ευχαριστώ πολύ... εντάξει δεν με χαλάει και τόσο αφού το θέλω περισσότερο για τα σταθερά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ... εντάξει δεν με χαλάει και τόσο αφού το θέλω περισσότερο για τα σταθερά.

 

ρύθμισαν το 1286 και όσοι είχαν ενεργοποιήσει τα 1500 προς όλα τα κινητά vodafone και ότι μυνήματα έστελνες χρεώνοντουσαν από εκεί δηλαδή τα αφαιρούσαν από τα 1500 ανεξάρτητα εάν είναι ο αριθμός vodafone ή όχι. Και εχτεσ που πηγα να στείλω Sms χρεώνει κανονικά από το υπόλοιπο . Πάνε τα τζάμπα μυνήματα. Το φτιάξανε το σύστημα ****το.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Και εχτές που πήγα να στείλω sms χρεώνει κανονικά από το υπόλοιπο. Πάνε τα τζάμπα μηνύματα. Το φτιάξανε το σύστημα ****το.

Και σε μένα τέλος τα "δωρεάν sms προς όλους" από χθες. Επιστροφή λοιπόν στο "sms 130".

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τέλος τα "δωρεάν sms προς όλους" από χθες. Επιστροφή λοιπόν στο "sms 130".

 

πράγματι.

καλά περάσαμε αυτούς τους μήνες

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε γιατί πάντα θα υπάρχει ο κίνδυνος η Vodafone, κοιτώντας το ιστορικό των καρτοκινητών, να χρεώσουν κανονικά όσα μηνύματα (δεν) χρεώθηκαν (σωστά) λάθος.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε γιατί πάντα θα υπάρχει ο κίνδυνος η Vodafone, κοιτώντας το ιστορικό των καρτοκινητών, να χρεώσουν κανονικά όσα μηνύματα (δεν) χρεώθηκαν (σωστά) λάθος.:rolleyes:

 

μπα δεν το πιστεύω μου είπανε ότι είναι απίθανο να γίνει κάτι τέτοιο ρώτησα στο 13830 και μου είπανε ότι να το εκμεταλευτώ μέχρι να το φτιάξουνε. Τι ώρα που ήτανε τα απεριόριστα προς όλους απλά φανταστικά. Επιστροφή στο Sms 130.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν το πιστεύω μου είπανε ότι είναι απίθανο να γίνει κάτι τέτοιο ρώτησα στο 13830 και μου είπανε ότι να το εκμεταλευτώ μέχρι να το φτιάξουνε. Τι ώρα που ήτανε τα απεριόριστα προς όλους απλά φανταστικά. Επιστροφή στο Sms 130.

 

Ουτε το sms 130 όμως συμφέρει καθως αν το εχεις ενεργοποιημενο παραλληλα με το unlimited και στειλεις μηνυμα προς vodafone θα αφαιρεθει απο το sms 130 και οχι απο το unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε το sms 130 όμως συμφέρει καθως αν το εχεις ενεργοποιημενο παραλληλα με το unlimited και στειλεις μηνυμα προς vodafone θα αφαιρεθει απο το sms 130 και οχι απο το unlimited.

 

όντως αλλά νομίζω ότι εάν έχεις ενεργοποίημένο μαζί με το πακέτο με τα Sms130 και τα 1500 προς κινητά cu. Τότε σου αφαιρεί από 1500 όταν στέλνεις προς cu.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,απογευματιάτικα έκαναν χθες αναβάθμιση στα καρτοκινητα;Άλλη ώρα,μεταμεσονύκτια,δε γινόταν να την κάνουν;:mad:
Link to comment
Share on other sites

όντως αλλά νομίζω ότι εάν έχεις ενεργοποίημένο μαζί με το πακέτο με τα Sms130 και τα 1500 προς κινητά cu. Τότε σου αφαιρεί από 1500 όταν στέλνεις προς cu.

 

Δεν έχει διαφορά είτε εχεις το unlimited για cu είτε έχεις το unlimited για vodafone αφου το sms130 είναι προς όλα τα δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διαφορά είτε εχεις το unlimited για cu είτε έχεις το unlimited για vodafone αφου το sms130 είναι προς όλα τα δίκτυα

 

ισχύει ότι σου είπα πριν μπορείς να το τσεκαρης καλώντας το 1286 με την επιλογή 1 και μετά 2 στο τέλος το λέει για την προτεραιότητα κατανάλωσης.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μια παλιά κάρτα a la carte που έχω πώς μπορώ να μάθω σε ποιό πρόγραμμα ανήκει τώρα; Θέλω να μάθω τις χρεώσεις που ισχύουν αλλά στο site της Vodafone δεν βρίσκω το a la carte.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη,απογευματιάτικα έκαναν χθες αναβάθμιση στα καρτοκινητα;Άλλη ώρα,μεταμεσονύκτια,δε γινόταν να την κάνουν;:mad:

Για ποια αναβάθμιση αναφέρεσαι?:confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μια παλιά κάρτα a la carte που έχω πώς μπορώ να μάθω σε ποιό πρόγραμμα ανήκει τώρα; Θέλω να μάθω τις χρεώσεις που ισχύουν αλλά στο site της Vodafone δεν βρίσκω το a la carte.

 

Το a la carte άλλαξε όνομα

Τώρα το λένε Νεό καρτοκινητό

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά γιατί ενεργοποίησα ένα CU... έκανα την ενεργοποίηση του CU All Day στις 8 το βράδυ... αυτό σημαίνει ότι θα έχω νέα 60 λεπτά κάθε βράδυ στις 8... πως θα το κάνω να ενεργοποιηθεί στις 12:05 το βράδυ;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...