Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε λίγο η wind θα σε πληρώνει για να πας στο δίκτυο της και να μιλάς τσάμπα!

 

πλακα-πλακα το εκανε και αυτο....δεν ηταν η πρωτη εταιρεια που εδινε δωρεαν 5 € χρονο ομιλιας πριν λιγους μηνες;;;; :p

 

 

 

Απλά πιστεύω πως σιγά σιγά ο κόσμος πρέπει να ξυπνάει κ να μην έχει κολλήματα με μια συγκεκριμένη εταιρία κ να τους τα ακουμπάει σα χαζός!

 

αυτο δεν προκειται να γινει ΠΟΤΕ....μια αναγνωση σε ποστς σε αυτο το φορουμ και φαινονται οι αγκυλωσεις σε καποια δικτυα....

 

οτι και να λεμε κοροιδα θα υπαρχουν παντα....αλλα δεν βαριεσε ... C'est la vie :p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτή την έννοια όμως πάλι δεν είναι ομοειδή αυτά που συγκρίνει καθώς το F2G δεν προυποθέτει καμία ανανέωση...

 

καλα ασε ψιλομουφα μου φαινεται η διαφημιση...τωρα φταει το F2G να βγαλει μια παρομοια και να λεει οτι οι αλλοι σου λενε να βαζεις 5ευρω για να χεις 1500 προς το ιδιο πακετο ενω εμεις στα δινουμε τζαμπα μαζι με ιντερνετ???τελος παντων!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει πως η cosmote έχει τους περισσότερους συνδρομητές, ακολουθεί η vodafone και τελος η wind. Γι αυτό κιόλας η wind κάνει και τις καλύτερες προσφορές. Τώρα το τι βολεύει τον καθένα ανάλογα με το τι έχουν οι φίλοι του και οι γνωστοί του είναι εντελώς υποκειμενικό. Απλά ομως ειναι τα πράγματα...όσο υπάρχουν ζώα που στηριζουν εταιρίες που δεν κάνουν προσφορές θα πληρώνουν μια ζωή σαν μ.... χωρίς να έχουν καμιά παροχή στην ουσία. Τα κολλημένα μυαλά είναι αυτά που δεν αφήνουν τα πράγματα να εξελιχθούν προς το καλο...και δυστυχώς υπάρχουν άπειρα! Όταν δεν μπορείς να καταλάβεις τι σε συμφέρει κ ποιος σε κλέβει δε λυπάμαι κανέναν μετά που κλαίγεται πως δεν έχει λεφτά...

(προσωπικά έχω vodafone αλλά συνεχώς ενημερώνομαι κ παρακολουθώ τις εξελίξεις και τις προσφορές)

Edited by gp30169

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Iσχύει πως η cosmote έχει τους περισσότερους συνδρομητές, ακολουθεί η vodafone και τελος η wind. Γι αυτό κιόλας η wind κάνει και τις καλύτερες προσφορές. Τώρα το τι βολεύει τον καθένα ανάλογα με το τι έχουν οι φίλοι του και οι γνωστοί του είναι εντελώς υποκειμενικό. Απλά ομως ειναι τα πράγματα...όσο υπάρχουν ζώα που στηριζουν εταιρίες που δεν κάνουν προσφορές θα πληρώνουν μια ζωή σαν μ.... χωρίς να έχουν καμιά παροχή στην ουσία. Τα κολλημένα μυαλά είναι αυτά που δεν αφήνουν τα πράγματα να εξελιχθούν προς το καλο...και δυστυχώς υπάρχουν άπειρα! Όταν δεν μπορείς να καταλάβεις τι σε συμφέρει κ ποιος σε κλέβει δε λυπάμαι κανέναν μετά που κλαίγεται πως δεν έχει λεφτά...

(προσωπικά έχω vodafone αλλά συνεχώς ενημερώνομαι κ παρακολουθώ τις εξελίξεις και τις προσφορές)

 

Ετσι ειναι!!! Ξαναπεστο αλλη μια μεχρι να το εμπεδωση ο κοσμος καλα!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να υπήρχε ο ανταγωνισμός των παρόχων της κινητής και σε άλλους τομείς στην χώρα μας...Έχουν γίνει άλματα και η ανταγωνιστικότητα αποδίδει! Το θέμα είναι πως η Wind πάει για φούντο και η Cosmote για μονοπώλιο...

 

ΥΓ : Σε λίγο καιρό θα δίνουν και κινητά στην καρτοκινητή...

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να αφησουν τις διαφημισεις και να αναβαθμισουν τα συστηματα τους.....

 

...3 φορες πηγα για ονομαστικοποιηση κινητων στην voda και τις 3 φορες το συστημα τους ηταν "εκτος"

 

...α ρε ξυλο που παει χαμενο :wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter

Παιδια ισχυει κατι που διαβασα σε προηγουμενα thread με 12 ευρω 150 λεπτα εθνικες κλησεις προς οποιοδηποτε δικτυο?

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7541

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισχυει κατι που διαβασα σε προηγουμενα thread με 12 ευρω 150 λεπτα εθνικες κλησεις προς οποιοδηποτε δικτυο?

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7541

 

ισχυει, ειναι το σουπερ πακετο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest firefighter
Αυτη η εταιρεια βρε παιδια δεν ξερω τι να πω.Ειναι κατι που με σπρωχνει προς αυτη αλλα εδω στο καρπενησι μολις φυγεις απο την πολη τερμα το σημα ολοι εχουν cosmote την οποια δεν την παω με τιποτα την σιχαινομαι πραγματικα εξαιτιας της πονηριας που εχουν αφου πληρωσα παλι δηλ επεστρεψα την επιδοτηση για να διακοψω απο δαυτους .Αλλα λογω της φυσης της δουλειας μου το χρειαζομαι το ρημαδι το σημα
Link to comment
Share on other sites

Αυτη η εταιρεια βρε παιδια δεν ξερω τι να πω.Ειναι κατι που με σπρωχνει προς αυτη αλλα εδω στο καρπενησι μολις φυγεις απο την πολη τερμα το σημα ολοι εχουν cosmote την οποια δεν την παω με τιποτα την σιχαινομαι πραγματικα εξαιτιας της πονηριας που εχουν αφου πληρωσα παλι δηλ επεστρεψα την επιδοτηση για να διακοψω απο δαυτους .Αλλα λογω της φυσης της δουλειας μου το χρειαζομαι το ρημαδι το σημα

 

δηλωσε οτι δεν υπαρχει σημα και θα το διορθωσουνε καλωντας το 13830. καποια στιγμη θα επιλυθει το προβλημα στην περιοχη σου εμας στην κηφισια(αθηνα) δεν ειχαμε ποτε προβλημα με το σημα τις vodafone απο την αρχη αλλα επειδη ο δημος μας τις κατεβαζει κατεβασε και την συγκεκριμενη κεραια που επαιρνα σημα στο σπιτι μου με αποτελεσμα το σημα να ειναι 1 γραμμη. το ορισα ως πρόβλημα και εφαγε κανενα 4μηνο ή και παραπανω αλλα τωρα ποιανει το ιδιο φουλ ακομα και 1 γραμμη 3g που δεν εποιανε μεσα στο σπιτι καθολου. βεβαια η παλια κεραια ητανε εμφανισιμη εκει που ητανε και ειχανε προβλημα και με τους γειτονες αλλα η καινουργια που μπηκε σε στυλ καμιναδας μια χαρα δεν φαινεται αλλα πιστευω οτι λογω του δημου μας σε καποια χρονια θα κατεβει εαν ειναι παρανομη. για αυτο σου λεω ενημερωσε τους για να το επιλυσουν οπως και για την wind να εχετε δυνατοτητες επιλογης διοτι το μονοπωλιο δεν συμφερει και η ιδιαιτερα η κοσμοτε που ολο υπερφορτωση εχει τι δικτυο της και τα μυνηματα δεν φευγουνε ενω υπαρχει υπολοιπο.

 

Από ότι ξέρω η VOdafone έχει κάτι Vans που γυρνάνε όλη την Ελλάδα (πάνε και σε κάτι κουλά μέρη). Αν δεν έχουν έρθει ήδη Καρπενήσι, μπορεί να έρθουν. δεν πέρνεις στην Εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσεις?

 

ΝΑΙ σωστα εχει μπορεις να ενημερωνεσαι για το που πανε τα vans vodafone γινοντας μελος στην ομαδα του facebook για να ενημερωνεσαι που θα πανε της vodafone τα vans.

Edited by mcde

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου αυτό που ανέφερα δεν είναι άκυρο! Δεν μπορείς να αμφισβητήσεις ότι πάνω από το 80 τοις εκατό των συνδρομητών έχουν πλέον vodafone και cοsmοte,για αυτό η προσφορά της wind είναι άχρηστη,γιατί δεν μπορείς να την χρησιμοποιήσεις,αν εσυ έχεις μόνο αριθμούς wind φυσικά και σε συμφέρει και κράτησε την wind αλλά η πλειοψηφία έχει cοsmοte και vodafone και αυτό δεν αμφισβητείται!

 

¨Εχει πραγματικά τόσο μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς η Vodafone από την Wind; Νόμιζα ότι ήταν αρκετά κοντά, τουλάχιστον κοντύτερα από ότι Cosmote και Voda. Αν κάποιος έχει πρόσφατα στοιχεία ας τα παραθέσει τόσο για τα συμβόλαια όσο και για τα καρτοκινητά. Και εμένα οι περισσότεροι γνωστοί μου Wind έχουν, τυχαία φυσικά ξέρω ότι οι περισσότεροι είναι Cosmo και μετά με διαφορά Voda και Wind.

Link to comment
Share on other sites

από καρτοκινητό wind σε καρτοκινητό βόντα χρειάζεται να πληρώσεις κάποιο ποσό για τη νεα σιμ κτλ?

 

Όχι, η φορητότητα είναι δωρεάν. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ήρθα από το WU στο CU, ενώ κατά την αίτηση η υπάλληλος με είχε διαβεβαιώσει πως δε θα πληρώσω τίποτα, όταν πήγα να παραλάβω την sim άλλη υπάλληλος μου είπε πως είναι 17 ευρώ για τη sim. Της είπα πως μου είχαν πει πως είναι δωρεάν και επέμενε πως μόνο αν ήταν τηλεφωνική προσφορά θα μπορούσε να είναι δωρεάν και κάτι τέτοια. Της είπα πως η άλλη υπάλληλος μου είπε πως είναι δωρεάν και τότε πείραξε κάτι στο pc και τελικά έκοψε μηδενικό τιμολόγιο και δε πλήρωσα τίποτα. Οπότε αν σου πούνε να πληρώσεις για τη sim μη ψαρώσεις. Απλά ό,τι αρπάξουν είναι...(δυστυχώς)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ήρθα από το WU στο CU, ενώ κατά την αίτηση η υπάλληλος με είχε διαβεβαιώσει πως δε θα πληρώσω τίποτα, όταν πήγα να παραλάβω την sim άλλη υπάλληλος μου είπε πως είναι 17 ευρώ για τη sim. Της είπα πως μου είχαν πει πως είναι δωρεάν και επέμενε πως μόνο αν ήταν τηλεφωνική προσφορά θα μπορούσε να είναι δωρεάν και κάτι τέτοια. Της είπα πως η άλλη υπάλληλος μου είπε πως είναι δωρεάν και τότε πείραξε κάτι στο pc και τελικά έκοψε μηδενικό τιμολόγιο και δε πλήρωσα τίποτα. Οπότε αν σου πούνε να πληρώσεις για τη sim μη ψαρώσεις. Απλά ό,τι αρπάξουν είναι...(δυστυχώς)

 

Εκτος και αν η υπαλληλος δεν ηξερε τι της γινονταν ή δεν καταλαβε οτι ηταν φορητοτητα.Δε νομιζω να προσπαθουσαν να σε κανουν να πληρωσεις καθως ειναι ευρεως γνωστο οτι η φορητοτητα δεν κοστιζει σε κανενα δικτυο χρονια τωρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτος και αν η υπαλληλος δεν ηξερε τι της γινονταν ή δεν καταλαβε οτι ηταν φορητοτητα.Δε νομιζω να προσπαθουσαν να σε κανουν να πληρωσεις καθως ειναι ευρεως γνωστο οτι η φορητοτητα δεν κοστιζει σε κανενα δικτυο χρονια τωρα!!!

 

Μια χαρα καταλαβε η υπαλληλος, παρα πολλοι εχουν αναφερει οτι σε καταστηματα προσπαθουν να τους χρεωσουν τη sim μετα απο φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα αλλά ούτε που πρόσεξα αν μου είπανε κατι για πληρωμή...

 

ευτυχώς που μου το είπατε κ εσείς, γιατι θα πάει σε 4-5 μέρες να παραλάβει τη νέα σιμ η μάνα μου (ολίγον άσχετη και αν της έλεγαν να πληρώσει, θα τα σκαγε σαν κοροιδο...)

 

θα τη δασκαλέψω όμως για να πάει διαβασμένη...

 

τι να επικαλεστεί αν της ζητήσουν να πληρώσει...? (ότι η φορητότητα είναι δωρεάν μόνο ή και κάτι επιπλέον...?)

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα αλλά ούτε που πρόσεξα αν μου είπανε κατι για πληρωμή...

 

ευτυχώς που μου το είπατε κ εσείς, γιατι θα πάει σε 4-5 μέρες να παραλάβει τη νέα σιμ η μάνα μου (ολίγον άσχετη και αν της έλεγαν να πληρώσει, θα τα σκαγε σαν κοροιδο...)

 

θα τη δασκαλέψω όμως για να πάει διαβασμένη...

 

τι να επικαλεστεί αν της ζητήσουν να πληρώσει...? (ότι η φορητότητα είναι δωρεάν μόνο ή και κάτι επιπλέον...?)

 

Να τους πει ότι η φορητότητα είναι δωρεάν και ότι αν δεν της δώσουν δωρεάν τη Sim θα τους κάνει καταγγελία στη Vodafone.

 

Είχα κάνει και εγώ παλιά καταγγελία στη Wind για ένα κατάστημα που έπερνε 0,50 ευρώ για κάθε ταυτοποίηση και με διαβεβαίωσαν ότι δεν θα ξανασυμβεί.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

σήμερα πήγα αλλά ούτε που πρόσεξα αν μου είπανε κατι για πληρωμή...

 

ευτυχώς που μου το είπατε κ εσείς, γιατι θα πάει σε 4-5 μέρες να παραλάβει τη νέα σιμ η μάνα μου (ολίγον άσχετη και αν της έλεγαν να πληρώσει, θα τα σκαγε σαν κοροιδο...)

 

θα τη δασκαλέψω όμως για να πάει διαβασμένη...

 

τι να επικαλεστεί αν της ζητήσουν να πληρώσει...? (ότι η φορητότητα είναι δωρεάν μόνο ή και κάτι επιπλέον...?)

να της πεις να παρει αμεσως και να κανει καταγγελια μεσα απο το καταστημα αν τολμησουν να της ζητησουν λεφτα για την καρτα σιμ. η κοροιδια εχει και ορια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόλεμος διαφημίσεων και προσφορών στα καρτοκινητά. Άρθρο του Βήματος με αφορμή την πρόσφατη αρνητική διαφήμιση της Vodafone

 

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=19&artid=324699&dt=09/04/2010

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μόνο τι απομένει να δούμε? Καμμία διαφήμιση του στυλ "εμείς σας παρέχουμε ασφάλεια και απόρρητο στην επικοινωνια σας" αφήνοντας υπονοούμενα για τις υποκλοπές που είχε διαπράξει η vodafone στο παρελθόν! Θα το δούμε και αυτό αν το χοντρήνουν και άλλο....

 

μπα αυτό δεν θα το πούνε γιατί είναι προφανές οτι και σε αυτούς έγιναν ακριβώς τα ίδια, απλά δεν υπήρξε η ατυχής κατάληξη του Τσαλικίδη που στάθηκε - μεταξύ άλλων - η αφορμή κάποιος να το ψάξει λίγο παραπάνω....

Link to comment
Share on other sites

μπα αυτό δεν θα το πούνε γιατί είναι προφανές οτι και σε αυτούς έγιναν ακριβώς τα ίδια, απλά δεν υπήρξε η ατυχής κατάληξη του Τσαλικίδη που στάθηκε - μεταξύ άλλων - η αφορμή κάποιος να το ψάξει λίγο παραπάνω....

 

μπα αυτό δεν θα το πούνε...Μην είσαι και τόσο σίγουρος !!!

 

γιατί είναι προφανές οτι και σε αυτούς έγιναν ακριβώς τα ίδια.... Αυτό το "προφανές" απο που ακριβώς προκύπτει?

Link to comment
Share on other sites

 

μπα αυτό δεν θα το πούνε...Μην είσαι και τόσο σίγουρος !!!

 

γιατί είναι προφανές οτι και σε αυτούς έγιναν ακριβώς τα ίδια.... Αυτό το "προφανές" απο που ακριβώς προκύπτει?

 

Απο το γεγονος οτι ολοι χρησιμοποιουν κεντρα Ericsson, με remote access απο Ericsson, εργολαβο την Intracom και δεν ειχαν την ιδιαιτεροτητα του εσωτερικου roaming για να το ανακαλυψουν.

Link to comment
Share on other sites

 

Απο το γεγονος οτι ολοι χρησιμοποιουν κεντρα Ericsson, με remote access απο Ericsson, εργολαβο την Intracom και δεν ειχαν την ιδιαιτεροτητα του εσωτερικου roaming για να το ανακαλυψουν.

 

...Κατάλαβα. Είναι προφανές λοιπόν ότι όσοι έχουν αυτές τις προυποθέσεις (τι εννοείς με το "εργολάβο την intracom?), οι μισοί operator του πλανήτη δηλαδή, κάνουν υποκλοπές. Σωστά?

Η Cosmote όμως που έχει Nokia δεν κάνει, ενω πάλι η WIND που έχει Ericsson είναι δεδομένο ότι κάνει...

Νομίζω ότι χρειάζεται κάτι παραπάνω για να φτάσουμε στο προφανές.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...