Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν εχεις δηλωσει μια φορα τους 2 αριθμους με τους οποιους μιλας με 0,01 ευρω το λεπτο, μετα τον ενα μηνα πρεπει να τους ξαναδηλωσεις η παραμενουν μεχρι να τους αλλαξεις?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το απεριόριστα όμως δε θα λήξει ενώ η προσφορά θα λήξει στις 30/06/2011. Ωραία προσφορά είναι για να καλομάθει ο κόσμος και να μεταπηδήσει σε κάποιο πρόγραμμα απεριόριστα.

 

Συνήθως οι προσφορές δεν λήγουν ποτέ. Ανανεώνονται με μια πιο καινούρια.

Καταυτό τον τρόπο στην πραγματικότητα ούτε η προσφορά του 2009 έληξε .

Ανανεώθηκε και έγινε και καλύτερη ( αν και ακριβώτερη )

Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις δηλωσει μια φορα τους 2 αριθμους με τους οποιους μιλας με 0,01 ευρω το λεπτο, μετα τον ενα μηνα πρεπει να τους ξαναδηλωσεις η παραμενουν μεχρι να τους αλλαξεις?

 

Οχι δεν χρειαzεται να τους ξαναδηλωσεις (οπως στη Wind).

Link to comment
Share on other sites

Aν υποθεσουμε οτι μιλαμε σε καθε μας κλιση και σε 1 διαφορετικο δικτυο δλδ wind,vodafone,cosmote ας μην μπλεξουμε με frog,q κ.α πιστευω οτι το Vodafone Unlimited δεν συμφερει για τους εξης λογος:

1)Aν βαλουμε 20ευρω καρτα αυτοματα εχουμε την προνομιακη χρεωση 0.25 λεπτα το λεπτο.

2)Μας δινει 45 λεπτα ΔΩΡΕΑΝ με ελαχ.χρονο χρεωσης 30 δευτ προς ολα τα δικτυα!

3)μιλαμε με 2 αριθμους Vodafone me 0.01 λεπτο το λεπτο.

4)Με 12 ευρω μας δινει 150 λεπτα προς ολους

5)Με 2 ευρω μας δινει 30 μην.προς ολους.

Οποτε φθανω στο συμπερασμα οτι το Unlimited συμφερει μονο οσους απευθυνονται πιο πολυ σε Vodafone δλδ επικοιν.του τυπου CU μην ξεχνατε τον παραγοντα του αγχους και της ερωτησης καθε φορα στο συνομιλητη μας αν ειναι Vodafone ειδικα αν μιλατε με πολλα διαφορετικα ατομα στη ζωη σας οπως εγω.

Link to comment
Share on other sites

f2g2 η καλυτερη λύση αυτη την στιγμή πιστευω.ιδιως για αυτούς που μιλούν αρκετά σε άλλα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

στα απλά πακέτα ομιλίας κ μηνυμάτων, ΠΟΙΑ είναι η ελάχιστη χρέωση?

Στο εβδομαδιαίο 1 δευτερόλεπτο στα άλλα 30 δευτερόλεπτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια διευκρυνιση για τις χρεωσεις οποιος ξερει.

 

Εχω CU. Με το unllimited η ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ειναι μονο για τα δωρεαν λεπτα προς vodafone??

Δηλαδη αν καλεσω wind, cosmote κτλ. η ελαχιστη θα παραμεινει τα 30 δευτερολεπτα με 0,0059/δευτ.??

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια διευκρυνιση για τις χρεωσεις οποιος ξερει.

 

Εχω CU. Με το unllimited η ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ειναι μονο για τα δωρεαν λεπτα προς vodafone??

Δηλαδη αν καλεσω wind, cosmote κτλ. η ελαχιστη θα παραμεινει τα 30 δευτερολεπτα με 0,0059/δευτ.??

 

Ναι αν καλέσεις αριθμό εκτός Vodafone θα έχεις τις χρεώσεις του πακέτου σου.

Link to comment
Share on other sites

Στο νεο Unlimited ισχυει προς ολους (carefour, ολυμπιακους kai cu) η μονο για συμβολαιο και καρτοκινητο vodafone?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και ισχυει με καθε ανανεωση για ενα ημερολογιακο μηνα η για 30 μερες απο την ενεργοποιηση της καρτας, και μετα το ιδιο οταν ξαναποφασισεις να βαλεις και αλλη καρτα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και ισχυει με καθε ανανεωση για ενα ημερολογιακο μηνα η για 30 μερες απο την ενεργοποιηση της καρτας, και μετα το ιδιο οταν ξαναποφασισεις να βαλεις και αλλη καρτα?

 

Απο τη στιγμή που κάνεις ανανέωση ισχύει για 31 μέρες και μετά το ίδιο οταν αποφασισεις παλι να βαλεις αλλη καρτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστω, κρυφες δεσμευσεις δεν εχει ετσι? Απλως ισχυει καθε φορα που βαζεις 10αρα και ανω, και τελος?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ευχαριστω, κρυφες δεσμευσεις δεν εχει ετσι? Απλως ισχυει καθε φορα που βαζεις 10αρα και ανω, και τελος?

 

Yeap!!!Μη ξεχασεις να κανεις πρωτα εγγραφη στο 1286 μονο.

Α αν εχεις Νεο καρτοκινητο δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις καποιες υπηρεσιες οπως το 45λεπτο ανταμοιβης, το Cashback όπως και τα σουπερ πακετα.

Στο International ανεβαινει η χρεωση προς τους αλλους στα 0,39/λεπτο

Στο Cu και Ολυμπιακος δεν αλλαζει κατι!

Link to comment
Share on other sites

στο νεο καρτοκινητο βονταφον με ενεργοποιημενο το unlimited η χρεωση ποια ειναι?και ποιος ο ελαχιστος χρονος χρεωσης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο νεο καρτοκινητο βονταφον με ενεργοποιημενο το unlimited η χρεωση ποια ειναι?και ποιος ο ελαχιστος χρονος χρεωσης?

 

Φαντάζομαι εννοείς τη χρεωση προς τους υπολοιπους. Η χρεωση λοιπον διαφερει αναλογα με το βασικο σου προγραμμα και ο ελαχιστος χρονος χρεωσης παραμενει στα 30 δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς τη χρεωση προς τους υπολοιπους. Η χρεωση λοιπον διαφερει αναλογα με το βασικο σου προγραμμα και ο ελαχιστος χρονος χρεωσης παραμενει στα 30 δευτερολεπτα

 

δεν το εθεσα ξεκαθαρα, εχεις δικιο. εννοω την χρεωση προς τους αλλους προορισμους. βασικα μηπως υπαρχει καποιο λινκ με τις χρεωσεις προς ολους? με το unlimited ενεργοποιημενο εννοω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν το εθεσα ξεκαθαρα, εχεις δικιο. εννοω την χρεωση προς τους αλλους προορισμους. βασικα μηπως υπαρχει καποιο λινκ με τις χρεωσεις προς ολους? με το unlimited ενεργοποιημενο εννοω.

 

Μπα δε νομιζω. Βασικα αν ξερεις ποσο χρεωνεσαι τωρα για τις κλησεις αυτες, αυτες ειναι και που ισχουν.

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις, αν ξερει καποιος να μου απαντησει σιγουρα

 

1) μπορω να μεταφερω χρηματα απο ενα CU σε νεο καρτοκινητο?

2) μπορω να εχω σε μια καρτα 2in1 εναν αριθμο CU και εναν νεο καρτοκινητο?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις, αν ξερει καποιος να μου απαντησει σιγουρα

 

1) μπορω να μεταφερω χρηματα απο ενα CU σε νεο καρτοκινητο?

2) μπορω να εχω σε μια καρτα 2in1 εναν αριθμο CU και εναν νεο καρτοκινητο?

 

1. για το πρωτο ναι

2. αν εννοεις το vodafone 2gether τοτε ναι

Link to comment
Share on other sites

παιδια 2 ερωτησεις, αν ξερει καποιος να μου απαντησει σιγουρα

 

1) μπορω να μεταφερω χρηματα απο ενα CU σε νεο καρτοκινητο?

 

χωρις κανενα προβλημα. απο 5 ευρω μεχρι 30 την ημερα και μεγιστο 150 ευρω τον μηνα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να βαλω σε μια καρτα 1 νουμερο CU, και στο αλλο να βαλω το νεο καρτοκινητο χωρις την προσφορα και ετσι να ενεργοποιω τα super πακετα... πιστευω αυτος ειναι καλυτερος συνδιασμος
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να βαλω σε μια καρτα 1 νουμερο CU, και στο αλλο να βαλω το νεο καρτοκινητο χωρις την προσφορα και ετσι να ενεργοποιω τα super πακετα... πιστευω αυτος ειναι καλυτερος συνδιασμος

 

Εγω μιλω πιο πολυ προς σταθερα τηλεφωνα και προς αριθμους vodafone.Οποτε με συμφερει να εχω ενα vodafone tougeder το οποιο να αποτελειται απο ενα νεο καρτοκινητο vodafone και ενα vodafone cu.Βαζεις 10 ευρω στο νεο καρτοκινητο και παιρνεις δωρο 1500 λεπτα προς ολα τα vodafone.Μεταφερεις το χρονο ομιλιας του νεου καρτοκινητου στο vodafone cu και βαζεις cu all day οποια μερα θες το ενεργοποιεις αν θες να καλεσεις προς σταθερα τηλεφωνα και οποια μερα δεν θες να καλεσεις προς σταθερα δεν το ενεργοποιεις.Υπολογισα πως με 10 ευρω μειον το φορο αρα 9 ευρω περιπου εχεις 1500 λεπτα ομιλιας προς σταθερα με το cu all day.Αρα με 10 ευρω εχουμε 1500 λεπτα +1500 σμσ προς ολα τα vodafone και 1500 λεπτα προς σταθερα.Επισης εχω σαν βασικο νουμερο ενα wind f2g2 στο οποιο θα βαζω απο καταστημα καπου στα 3 ευρω μειον φορο=2,70 αρα 27 λεπτα ομιλιας προς ολους τους υπολοιπους αριθμους.Αρα με 13 ευρω το μηνα θα εχω 3027 λεπτα προς ολους και θα ειμαι παραβολεμενος.Δηλαδη θα εχω το δικο μου συμβολαιο unlimited το οποιο θα αποτελειται απο καρτοκινητα.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

σκευτομαι να βαλω σε μια καρτα 1 νουμερο CU, και στο αλλο να βαλω το νεο καρτοκινητο χωρις την προσφορα και ετσι να ενεργοποιω τα super πακετα... πιστευω αυτος ειναι καλυτερος συνδιασμος

 

ναι γιατι οχι. Απλως θα πρεπει να ενημερωσεις τους οικειους σου για το 2ο νουμερο να ειναι ενημεροι αλλιως θα παιξει το κλασσικο"Ναι ποιος ειναι;" "αλλαξες νουμερο;".ΑΑΑΑΑΑ!!!!Παντως να ξερεις οτι θα πρεπει και η συσκευη σου να ειναι συμβατη με την υπηρεσια για να τη χρησιμοποιησεις οποτε ριξε πρωτα ενα τηλ στο 13830 να μαθεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...