Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

διαβαζω στο http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=8681

 

"H ενεργοποίηση του Vodafone Unlimited έχει μέγιστο όριο τις 3 συνδέσεις κάτω από τον ίδιο αριθμό δελτίου ταυτότητας ή άλλου εγγράφου ταυτοπροσωπίας."

 

αυτο δεν ειναι παρανομο;;;...υποτιθεται οτι η ονομαστικοποιηση εγινε απο το κρατος για να καταπολεμηθει η εγκληματικοτητα.....και οχι για χρηση των εταιριων :mad:

 

Βασικά το είδα και εγώ αλλα αναρωτιέμαι πως μπορεί να ισχύει στην πράξη. Αν δηλαδή το ενεργοποιήσω σε 10 καρτοκινητά και μετά πάω και τα δηλώσω στο όνομά μου, τι θα γινει;Μαλλον τιποτα!!! Πάντως και στα unlimited προγραμματα συμβολαιου επαιζε κατι παρομοιο αρα δεν ειναι θεμα νομου και ταυτοποιησης

Edited by fandago
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μας γράψει με σιγουριά ποιές θα είναι οι χρεώσεις σε περίπτωση που επιλέξει κάποιος το Unlimited στο Νέο Καρτοκινητό και στο CU?

Στο Ιντερνάσιοναλ πάντως το πήγαν από 0.252ε/λεπτό στα 0.39!

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1046

 

Ισχύουν αυτές που έχει ο καθένας στο καρτοκινητό του. Στο International απλώς τις άλλαξαν για να υπάρχει ισορροπία με τα άλλα καρτοκινητά!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το είδα και εγώ αλλα αναρωτιέμαι πως μπορεί να ισχύει στην πράξη. Αν δηλαδή το ενεργοποιήσω σε 10 καρτοκινητά και μετά πάω και τα δηλώσω στο όνομά μου, τι θα γινει;Μαλλον τιποτα!!!

 

βασικα πιστευω οτι δεν θα μπορεις να ενεργοποιησεις την προσφορα σε πανω απο 3 νουμερα....θα εχουν καποιο συστημα ελεγχου....

 

...αυτο που παιζει ειναι οτι πολλα καρτοκινητα ειναι ακομα αδηλωτα...και δεν εχουν μηχανισμο αντιστοιχοιας ταυτοτητας και διαβατηριου...παραδειγμα...αν δηλωσεις καποια με ταυτοτητα και καποια με διαβατηριο....δεν μπορουν να καταλαβουν αν εισαι το ιδιο ατομα....και αν εχεις δυο υπηκοοτητες ακομα καλυτερα :p....

 

τεσπα....δεν με αρεσει που οι εταιρειες ψαχνουν τα στοιχεια στις προσφορες τους....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, στο Ιντερνάσιοναλ αλλάξανε 3 πίνακες τιμών μέσα σε λίγες μέρες και γι'αυτό περιμένω να δώ σίγουρη ανακοίνωση από την Voda και για τα υπόλοιπα καρτοκινητά.

Πάντως, thanks fandago. ;)

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω πραγματικά μπερδευτεί ..

 

για να έχει κάποιος: τις πιο φθηνές χρεώσεις (ή πακέτα) για όλους,

τα πιο φθηνά μηνύματα προς όλους, σε συνδιασμο με

το vodafone unlimited

 

ποιο καρτοκινητο πρέπει να επιλέξει.. ? cu, international ή το νέο καρτοκινητό? :blink:

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω πραγματικά μπερδευτεί ..

 

για να έχει κάποιος: τις πιο φθηνές χρεώσεις (ή πακέτα) για όλους,

τα πιο φθηνά μηνύματα προς όλους, σε συνδιασμο με

το vodafone unlimited

 

ποιο καρτοκινητο πρέπει να επιλέξει.. ? cu, international ή το νέο καρτοκινητό? :blink:

 

Πλέον οι χαμηλότερες χρεώσεις όσο αφορά τα cu/νεο καρτοκινητο που μπορεί να έχει κάποιος ειναι 0,35 λεπτά το λεπτό ομιλίας εφόσον έχει και το unlimited ενεργοποιημένο!!!!! Αν ειστε σε παλαιοτερο προγραμμα το πιο πιθανο να εχετε διαφορετικες απο την παραπανω χρεωσεις οποτε καντε ενα τηλ στο 13830 να μαθετε

Ο Ολυμπιακός και το international είναι στα 0,39 λεπτά.

Τα sms έχουν ως εξης:

cu: 0,0514

νεο καρτοκινητο: 0,11

international: 0,04

ολυμπιακος:0,0514

Αν κάποιος ενεργοποιήσει το Unlimited τότε μπορεί:

Στο cu να ενεργοποιήσει όποιο πακέτο ομιλιας ή μυνημάτων θέλει,

στο νεο καρτοκινητό να ενεργοποιήσει όλα τα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων εκτος των σουπερ πακέτων

στο international να ενεργοποιήσει κανονικά τα 2 πακέτα ομιλίας που έχει

Edited by fandago
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω πραγματικά μπερδευτεί ..

ποιο καρτοκινητο πρέπει να επιλέξει.. ? cu, international ή το νέο καρτοκινητό? :blink:

Σίγουρα ΌΧΙ το ιντερνάσιοναλ γιατί με το Unlimited η χρέωση πηγαίνει στα 0.39ε/λεπτό από 0.25 που ήταν!

Για τα υπόλοιπα 2 (Νέο καρτοκινητό και CU), θα μάθουμε αργότερα με σιγουριά τις χρεώσεις. Κάποιοι θα κάνουν τέστ και θα μας πούν αναλυτικά.

Έτσι όπως τα λέει ο fandago, μάλλον συμφέρει Unlimited + CU.

Με μια πολύ γρήγορη ματιά, με 10 ευρώ/μήνα έχεις Unlimited προς ΌΛΑ τα Vodafone και επιλέγεις το "CU ALL DAY" για να μιλάς 60 λεπτά = 1 ώρα κάθε μέρα σε σταθερά.

Νομίζω πως είναι μια καλή επιλογή αυτή.

Edited by peramatz
Link to comment
Share on other sites

Πλέον οι χαμηλότερες χρεώσεις όσο αφορά τα cu/νεο καρτοκινητο που μπορεί να έχει κάποιος ειναι 0,35 λεπτά το λεπτό ομιλίας εφόσον έχει και το unlimited ενεργοποιημένο!!!!! Αν ειστε σε παλαιοτερο προγραμμα το πιο πιθανο να εχετε διαφορετικες απο την παραπανω χρεωσεις οποτε καντε ενα τηλ στο 13830 να μαθετε

Ο Ολυμπιακός και το international είναι στα 0,39 λεπτά.

Τα sms έχουν ως εξης:

cu: 0,0514

νεο καρτοκινητο: 0,11

international: 0,04

ολυμπιακος:0,0514

Αν κάποιος ενεργοποιήσει το Unlimited τότε μπορεί:

Στο cu να ενεργοποιήσει όποιο πακέτο ομιλιας ή μυνημάτων θέλει,

στο νεο καρτοκινητό να ενεργοποιήσει όλα τα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων εκτος των σουπερ πακέτων

στο international να ενεργοποιήσει κανονικά τα 2 πακέτα ομιλίας που έχει

 

 

 

άρα λογικά συμφέρει περισσότερο το νέο καρτοκινητό σε συνδιασμο με το unlimited

Link to comment
Share on other sites

άρα λογικά συμφέρει περισσότερο το νέο καρτοκινητό σε συνδιασμο με το unlimited

 

Συμφέρει γιατί μπορείς να ενεργοποιείς και πακέτα ομιλίας προς όλους!!!

Αν θελουμε να το δουμε πρακτικα τότε:

Με 2 κάρτες των 10 ευρώ το μήνα μπορείς να κάνεις τα εξης (για ευκολία δεν υπολογίζω το φόρο):

 

Γράφεσαι στο unlimited

κανεις ανανεωση με μια 10ευρη καρτα

παιρνεις 1500+1500 προς vodafone

ενεργοποιεις με 5 ευρω για μια βδομαδα αλλα 30 λεπτα προς ολους χωρις ελαχιστη χρεωση και με 30 μηνυματα παλι προς ολους

Την επομενη βδομαδα ενεργοποιεις παλι το παραπανω πακετο

Και στην 3η βδομαδα κανεις παλι ανανεωση

διαγραφονται τα προηγουμενα 1500+1500 και παιρνεις νεα 1500+1500

αγοραζεις παλι το 30+30 για τις επομενες 2 εβδομαδες

Οποτε με 20 ευρω το μηνα συνολικά έχεις

1500 λεπτα προς vodafone

1500 μηνυματα προς vodafone

120 λεπτά προς όλους

120 μηνύματα προς όλους

Δεν ειναι κακο νομίζω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει γιατί μπορείς να ενεργοποιείς και πακέτα ομιλίας προς όλους!!!

Αν θελουμε να το δουμε πρακτικα τότε:

Με 2 κάρτες των 10 ευρώ το μήνα μπορείς να κάνεις τα εξης (για ευκολία δεν υπολογίζω το φόρο):

 

Γράφεσαι στο unlimited

κανεις ανανεωση με μια 10ευρη καρτα

παιρνεις 1500+1500 προς vodafone

ενεργοποιεις με 5 ευρω για μια βδομαδα αλλα 30 λεπτα προς ολους χωρις ελαχιστη χρεωση και με 30 μηνυματα παλι προς ολους

Την επομενη βδομαδα ενεργοποιεις παλι το παραπανω πακετο

Και στην 3η βδομαδα κανεις παλι ανανεωση

διαγραφονται τα προηγουμενα 1500+1500 και παιρνεις νεα 1500+1500

αγοραζεις παλι το 30+30 για τις επομενες 2 εβδομαδες

Οποτε με 20 ευρω το μηνα συνολικά έχεις

1500 λεπτα προς vodafone

1500 μηνυματα προς vodafone

120 λεπτά προς όλους

120 μηνύματα προς όλους

Δεν ειναι κακο νομίζω!!!!

πολύ ωραία το έθεσες...

αν κ κρατάω επιφυλάξεις, για το τι καταναλώνεται πρώτο...

κ ένας πρόχειρος υπολογισμός μου, κάνει το 20άρικο 25άρικο (χάρη στους φόρους)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει το 1 λεπτό για 2 νούμερα αλλά γιατί να το πληρώνεις?

Μόνο αν δεν σου φτάνουν τα 1500 . Δεν ξέρω όμως πια έχουν προτεραιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Ελάχιστη διαρκεία τα 3 λεπτά και μετά αρχίζει χρέωση; ΔηλΑδη αν δε θες να χρεωνεσαι, κλείνεις στα 2.59;
Τόσα χρόνια βαρελάς, τέτοιον πάτο δεν ξανάδα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Ελάχιστη διαρκεία τα 3 λεπτά και μετά αρχίζει χρέωση; ΔηλΑδη αν δε θες να χρεωνεσαι, κλείνεις στα 2.59;
οχι και ειτε μιλησεις 20 δευτερολεπτα ειτε 3 λςπτα αφαιρουνται 3 λεπτα απο τα 1500 αν μιλησεις με τα 3 αφαιρειται οσο μιλησεις 3 και 20 3 και 20 θα; αφαιρεθουν
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κατάλαβα κάτι. Ελάχιστη διαρκεία τα 3 λεπτά και μετά αρχίζει χρέωση; ΔηλΑδη αν δε θες να χρεωνεσαι, κλείνεις στα 2.59;

 

Όχι... Κοίτα... έχεις 1500 λεπτά το μήνα για όλους τους Vodafone αριθμούς.. Αν πάρεις έναν αριθμό (vodafone) και μιλήσεις 1 λεπτό, θα αφαιρεθούν 3 λέπτά από το αρχικό πακέτο με τα 1500 λεπτά.. Αν μιλήσεις πάνω από 3 λεπτά, τα λεπτά θα πέφτουν ανά δευτερόλεπτο.. Απλά έχει ελάχιστη διάρκεια 3 λεπτά...

Link to comment
Share on other sites

πολύ ωραία το έθεσες...

αν κ κρατάω επιφυλάξεις, για το τι καταναλώνεται πρώτο...

κ ένας πρόχειρος υπολογισμός μου, κάνει το 20άρικο 25άρικο (χάρη στους φόρους)

 

Το 1 λεπτό το λεπτό εξακολουθεί να ισχύει και συνδιάζεται με τα 1500 λεπτά?

 

Παιδια προτεραιοτητα εχει εκεινο που ληγει πρωτο κατι το οποιο θεωρω εκτος απο φυσιολογικο και σωστο απο τη vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προτεραιοτητα εχει εκεινο που ληγει πρωτο κατι το οποιο θεωρω εκτος απο φυσιολογικο και σωστο απο τη vodafone.

 

Βρηκα πως να κανεις σουπερ οικονομια.Πας σε ενα καταστημα βονταφον και κανεις το βονταφον τουγκεδερ σε 2 νουμερα βονταφον.Αν θες σουπερ πακετα και 1500 λεπτα προς ολα τα βονταφον τοτε εχουμε 2 νεα καρτοκινητα σε μια καρτα με το τουγκεδερ.Στο ενα νουμερο βαζεις 10 ευρω και εχεις δωρο 1500 λεπτα.Μεταφερεις το χρονο ομιλιας στο αλλο νουμερο και βαζεις σουπερ πακετα.Επισης αν θες σταθερα και 1500 λεπτα τοτε εχουμε 1 νεο καρτοκινητο και ενα cu σε μια καρτα με το τουγκεδερ.Βαζεις 10 ευρω στο νεο καρτοκινητο και εχεις τα 1500.Μεταφερεις το χρονο ομιλιας στο cu και τον εχεις για σταθερα.Επισης τα 30 λεπτα +30 μηνυματα με 5 ευρω του νεου καρτοκινητου ειναι συμβατα με το δωρο των 1500 λεπτων.Οποτε εχουμε ως εξης.Εχεις π.χ βονταφον τουγκεδερ με ενα νεο καρτοκινητο και ενα cu.Πας σε καταστημα βονταφον και λες βαλτε μου 23 ευρω στο νεο καρτοκινητο.Φευγει ο φορος που ειναι 2,70 ευρω και σου μενουν 20,30 ευρω και ενεργοποιεις για 4 βδομαδες το μηνα 30 λεπτα και 30 μηνυματα με 5 ευρω αρα 20 ευρω=120 λεπτα και 120 μηνυματα προς ολους.Εχεις δωρο 1500 λεπτα προς ολα τα βονταφον.Επισης λες βαλτε μου 10 ευρω στο cu.Ενεργοποιεις τα cu all day και εχεις 10 ευρω μειον φορος =8,92 ευρω δια 0,35 λεπτα ανα μερα=25 μερες σταθερα επι 60 λεπτα την ημερα=1500 λεπτα προς σταθερα.Συνολο.Με 33 ευρω εχεις 1500 λεπτα προς βονταφον +1500 μηνυματα προς βονταφον +1500 λεπτα προς σταθερα + 120 λεπτα και 120 μηνυματα προς ολους.

 

Βρηκα πως να κανεις σουπερ οικονομια.Πας σε ενα καταστημα βονταφον και κανεις το βονταφον τουγκεδερ σε 2 νουμερα βονταφον.Αν θες σουπερ πακετα και 1500 λεπτα προς ολα τα βονταφον τοτε εχουμε 2 νεα καρτοκινητα σε μια καρτα με το τουγκεδερ.Στο ενα νουμερο βαζεις 10 ευρω και εχεις δωρο 1500 λεπτα.Μεταφερεις το χρονο ομιλιας στο αλλο νουμερο και βαζεις σουπερ πακετα.Επισης αν θες σταθερα και 1500 λεπτα τοτε εχουμε 1 νεο καρτοκινητο και ενα cu σε μια καρτα με το τουγκεδερ.Βαζεις 10 ευρω στο νεο καρτοκινητο και εχεις τα 1500.Μεταφερεις το χρονο ομιλιας στο cu και τον εχεις για σταθερα.Επισης τα 30 λεπτα +30 μηνυματα με 5 ευρω του νεου καρτοκινητου ειναι συμβατα με το δωρο των 1500 λεπτων.Οποτε εχουμε ως εξης.Εχεις π.χ βονταφον τουγκεδερ με ενα νεο καρτοκινητο και ενα cu.Πας σε καταστημα βονταφον και λες βαλτε μου 23 ευρω στο νεο καρτοκινητο.Φευγει ο φορος που ειναι 2,70 ευρω και σου μενουν 20,30 ευρω και ενεργοποιεις για 4 βδομαδες το μηνα 30 λεπτα και 30 μηνυματα με 5 ευρω αρα 20 ευρω=120 λεπτα και 120 μηνυματα προς ολους.Εχεις δωρο 1500 λεπτα προς ολα τα βονταφον.Επισης λες βαλτε μου 10 ευρω στο cu.Ενεργοποιεις τα cu all day και εχεις 10 ευρω μειον φορος =8,92 ευρω δια 0,35 λεπτα ανα μερα=25 μερες σταθερα επι 60 λεπτα την ημερα=1500 λεπτα προς σταθερα.Συνολο.Με 33 ευρω εχεις 1500 λεπτα προς βονταφον +1500 μηνυματα προς βονταφον +1500 λεπτα προς σταθερα + 120 λεπτα και 120 μηνυματα προς ολους.

 

Αποτελεσμα.Σε συμβολαιο απεριοριστα 35 της βονταφον χωρις φορους εχεις.1500 λεπτα και 1500 σμσ προς βονταφον και σταθερα και 150 λεπτα προς ολους, ενω σε ενα βονταφον τουγκεδερ με ενα νεο καρτοκινητο και ενα cu εχεις με 33 ευρω μεσα και ο φορος 12% 1500 λεπτα και 1500 σμσ προς βονταφον 1500 λεπτα προς σταθερα και 120 λεπτα και 120 μηνυματα προς ολους.Οπως βολευει τον καθενα αυτο βαζει.

Edited by Petros the Great
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με το σημα 3G!

Εχει διαφορα το δικτυο οταν ειναι συμβολαιο και οταν ειναι καρτα?

Οταν εχω δυο Iphones μαζι το ενα καρτα το αλλο συμβολαιο,η καρτα δεν εχει σημα 3G ενω το συμβολαιο εχει full! Πως γινεται αυτο?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση σχετικα με το σημα 3G!

Εχει διαφορα το δικτυο οταν ειναι συμβολαιο και οταν ειναι καρτα?

Οταν εχω δυο Iphones μαζι το ενα καρτα το αλλο συμβολαιο,η καρτα δεν εχει σημα 3G ενω το συμβολαιο εχει full! Πως γινεται αυτο?

 

Κάτι άλλο θα φταίει.. Το σήμα είναι το ίδιο και για τα καρτοκινητά και για τα συμβόλαια.. Μήπως έχεις απενεργοποιήσει το 3G στο ένα iPhone? Δεν ξέρω.. πάντως το δίκτυο είναι το ίδιο και για τα 2..

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο θα φταίει.. Το σήμα είναι το ίδιο και για τα καρτοκινητά και για τα συμβόλαια.. Μήπως έχεις απενεργοποιήσει το 3G στο ένα iPhone? Δεν ξέρω.. πάντως το δίκτυο είναι το ίδιο και για τα 2..

Βασικα σημερα την πηρα την καρτουλα! Παιζει να πρεπει να παρω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση για να μου το ενεργοποιησουν?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Αποτελεσμα.Σε συμβολαιο απεριοριστα 35 της βονταφον χωρις φορους εχεις.1500 λεπτα και 1500 σμσ προς βονταφον και σταθερα και 150 λεπτα προς ολους, ενω σε ενα βονταφον τουγκεδερ με ενα νεο καρτοκινητο και ενα cu εχεις με 33 ευρω μεσα και ο φορος 12% 1500 λεπτα και 1500 σμσ προς βονταφον 1500 λεπτα προς σταθερα και 120 λεπτα και 120 μηνυματα προς ολους.Οπως βολευει τον καθενα αυτο βαζει.

 

Το απεριόριστα όμως δε θα λήξει ενώ η προσφορά θα λήξει στις 30/06/2011. Ωραία προσφορά είναι για να καλομάθει ο κόσμος και να μεταπηδήσει σε κάποιο πρόγραμμα απεριόριστα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

μποντζορνο.

βρε αστερια, να ρωτησω γιατι ΔΕΝ εχω καταλαβει με σιγουρια;;

στο ανλιμιτιντ προγραμμα..

1) αν μιλησω 1 second ως 2λεπτα και 59 seconds, μου αφαιρουνται 3 λεπτα απο τα 1500;

 

2) Αν μιλησω 5 λεπτα, αφαιρουνται τα 5 απο τα 1500 η μου αφαιρουνται 3 απο τα 1500 και για τα υπολοιπα 2 χρεωνεται η καρτα μου;;;;οεο;;;;

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα σημερα την πηρα την καρτουλα! Παιζει να πρεπει να παρω τηλεφωνο στην εξυπηρετηση για να μου το ενεργοποιησουν?

 

πάρε το 1392 και ενεργοποίησε το δωρεάν.

Θέλει ενεργοποίηση

Μετά ακόμα και αν σου λέει ότι είναι ενεργοποιημένο θέλει 4 ώρες και να κλείσεις και να ξαναανοίξεις την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

απο τα 1500 ωρε... :-)

μιλάμε για επανάσταση!

 

παω να πεταξω την σκουφια μου!!!να σαι καλα ρε παιδι βολιδα για την αμεση απαντηση!

 

ΟΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!!!!!!!!!!!το εβαλα ηδη, απλα ειπα να μην εχω κανενα περιεργο μπουγιουρντι μετα.

 

σε κερναω πορτοκαλαδα καλε μου ανθρωπε :D

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...