Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χρέωση = ΑΦΑΙΡΕΣΗ μετα απο τα 3 λεπτα, ενα-ενα δευτερολεπτο απο τα δωρεαν λεπτα !
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές αριθμών, για το 0,01 λεπτό / λεπτό ομιλίας του ala carte, μπορεί ο ένας αριθμός να είναι CU;
Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές αριθμών, για το 0,01 λεπτό / λεπτό ομιλίας του ala carte, μπορεί ο ένας αριθμός να είναι CU;

 

Πρέπει να είναι γενικά VODAFONE.. Ακόμα και για συμβόλαιο ισχύει..

Link to comment
Share on other sites

Το 0.01 ισχύει για όλους τους αριθμούς Vodafone , δηλαδή ισχύει για a la carte , cu , International, Carrefour - Marinopoulos, συμβόλαια , και σταθερό για το σπίτι ( αν χρησιμοποιειθεί ο κινητός αριθμός που συνοδεύει κάθε συμβόλαιο ). Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το Καρτοκινητό Ολυμπιακός αλλά και για αυτό πιθανολογώ να ισχύει
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επιβεβαιώσαμε αν το 1 λεπτό το λεπτό παίζει πλεον και με το 2gether?

Yπάρχει κάποιος που να το έχει δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα να κάνω ανανέωση χρόνου ομιλίας για να συνεχίσω να μιλάω με 0,01Ε/λεπτό.'Εχω κάποιο υπόλοιπο ακόμη και αναρωτιέμαι,αν δεν κάνω τώρα την ανανέωση και χάσω την χρέωση αυτή μετά από κάποιες μέρες μπορώ να την ξαναέχω;Αν δώσω πάλι τα 2 νούμερα που μιλώ τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνεις ανανέωση θα έχεις τα δύο νούμερα όπως τα είχες βάλει , μετά από 5 λεπτά θα ενεργοποιηθούν και θα σου έρθει μήνυμα .

Μόνο αν περάσουν 2 μήνες χωρίς ανανέωση θα χρειαστεί να τα ξαναρυθμίσεις .

Συνιστώ ανανέωση με 20 ευρώ , αν πρώτα ενεργοποιήσεις το BONUS των 45 λεπτών με κλήση στο 1335.

Η κάρτα των 20 ανανεώνει το 0.01 για ΔΥΟ μήνες και επιπλέον για τον πρώτο μήνα θα έχεις τις μειωμένες χρεώσεις .

Επιλέον τα 45 λεπτά θα έχουν ισχύ 7 ημέρες.

 

 

Τέλος αν σου ήρθε σήμερα το μήνυμα αυτό σημαίνει ότι έχεις το 0.01 για δύο μέρες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει 0.01€/λεπτό μπορεί να ενεργοποιήσει το 2gether. Το αντίστροφο όμως προς το παρόν δε γίνεται. Αν θέλεις επιβεβαίωση tasulm πάρε στο 13830, στο site δεν έχει βγει.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει 0.01€/λεπτό μπορεί να ενεργοποιήσει το 2gether. Το αντίστροφο όμως προς το παρόν δε γίνεται
πλάκα κανεις... δλδ εγω θα πρεπει να σπάσω την 2gether και να την ξαναβάλω για να πάρω την υπηρεσία?

κι αν κάποια στιγμη θελήσω να το γυρίσω σε cu πάλι θα πρέπει να κανω το ίδιο...?

και με 10Ε/μηνα περιορισμό?

οκ...εγινε!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κάνεις ανανέωση θα έχεις τα δύο νούμερα όπως τα είχες βάλει , μετά από 5 λεπτά θα ενεργοποιηθούν και θα σου έρθει μήνυμα .

Μόνο αν περάσουν 2 μήνες χωρίς ανανέωση θα χρειαστεί να τα ξαναρυθμίσεις .

Συνιστώ ανανέωση με 20 ευρώ , αν πρώτα ενεργοποιήσεις το BONUS των 45 λεπτών με κλήση στο 1335.

Η κάρτα των 20 ανανεώνει το 0.01 για ΔΥΟ μήνες και επιπλέον για τον πρώτο μήνα θα έχεις τις μειωμένες χρεώσεις .

Επιλέον τα 45 λεπτά θα έχουν ισχύ 7 ημέρες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!Την ανανέωση των 20 ευρώ την αποφεύγω επειδή χρησιμοποιώ συνήθως μόνο την υπηρεσία 0,01Ε/λεπτό,οπότε είναι λίγο δύσκολο σε 2 μήνες να μιλήσω τόσα πολλά λεπτά!Όπως και τώρα που έχω ακόμη χρόνο ομιλίας έτσι και τότε θα μου μείνει ακόμη περισσότερος χρόνος.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι γενικά VODAFONE.. Ακόμα και για συμβόλαιο ισχύει..

 

 

Το 0.01 ισχύει για όλους τους αριθμούς Vodafone , δηλαδή ισχύει για a la carte , cu , International, Carrefour - Marinopoulos, συμβόλαια , και σταθερό για το σπίτι ( αν χρησιμοποιειθεί ο κινητός αριθμός που συνοδεύει κάθε συμβόλαιο ). Το μόνο που δεν έχω δοκιμάσει είναι το Καρτοκινητό Ολυμπιακός αλλά και για αυτό πιθανολογώ να ισχύει

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να μάθουμε αν ένας αριθμός vodafone είναι cu?

 

 

Μάθε εύκολα και γρήγορα αν ένας αριθμός κινητού Vodafone είναι CU, για να μιλάτε CU φθηνά!

 

Στείλε δωρεάν SMS στο 1253 τον αριθμό του κινητού Vodafone, και θα σου σταλεί μήνυμα αν ο συγκεκριμένος αριθμός είναι CU.

 

Copy-paste απο το site της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!Την ανανέωση των 20 ευρώ την αποφεύγω επειδή χρησιμοποιώ συνήθως μόνο την υπηρεσία 0,01Ε/λεπτό,οπότε είναι λίγο δύσκολο σε 2 μήνες να μιλήσω τόσα πολλά λεπτά!Όπως και τώρα που έχω ακόμη χρόνο ομιλίας έτσι και τότε θα μου μείνει ακόμη περισσότερος χρόνος.:worry:

 

Το ίδιο παθαίνω κι εγώ και το έχω συζητήσει στη σελίδα 180 του θέματος και οι συνφορουμιτες μου έχουν δώσει κάποιες ενδιαφέρουσες απαντήσεις, ψάξε το αν σε ενδιαφέρει.

 

ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ, YES!!!

Με εκείνη την εκκρεμότητα που είχα με εκείνο το Vodafone a la carte που μου λέιπανε 15 ευρώ, αν θυμάστε;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2597168#post2597168

Τελικά μετά από 4 διαδοχικά αιτήματα μέσα σε 40 ήμερες μόνο για την αποζημίωση -αφήνω έξω εκείνα για το ίδιο το πρόβλημα- και περίπου 2 ώρες στο τηλέφωνο με την Εξυπηρέτηση Πελατών: Ναι!!!

Μου επέστρεψαν "κατ' εξαίρεση και σε ένδειξη καλής θέλησης από την vodafone" το ποσό των 5 (πέντε) ευρώ από τα 15 που είχα ξοδέψει λόγω του λάθους εκείνου.:p

Κάτι είναι κι αυτό, ο επιμένων νικά (εν μέρει :p ), αλλά κυρίως πέρασα πολλές διασκεδαστικές ώρες μιλώντας με το CC της vodafone :lol:

Μήπως να ξαναπάρω και να πω ότι τελικά τα 5 ευρώ μου φαίνονται λίγα και θέλω κι άλλα; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα που ειχα με την vodafone , οσο αφορα την προφορα του CU με 0,35€ ανα ημερα.

μετα απο 3-4 τηλεφωνα (μικρης διαρκειας) αν και στην αρχη λεγαν ΔΕΝ φταινει τελικα τα ξαναεβαλαν ολο το ποσο 1,5€ - 3€ (δεν θυμαμε)

 

το προβλημα ηταν οτι εμεινε απο μοναδες και ενω εκανα ανανέωση και ξανα προσπαθησα να ενεργοποιησω την υπηρεσια (δεν περαστηκε λογω οτι δεν ειχα υπολυπο για να συνέχιση αυτοματα) ενω το συστημα ειπε η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε , δεν μπηκε και μου εφαγε ολο το υπολυπο μου

αυτο που αναφεραν

οτι αν δεν βρει υπολυπο την ωρα που παει να το ενεργοποίηση αυτόματα (καθε 24 ωρες) ακομα και μετα απο ανανέωση πρεπει να περιμένεις την επομενη μερα την ιδια ωρα !!!

Αλλα:

Eλεγαν οτι το λενε οι οροι (αλλα που το ηξερα εγω αφου λεν το λενε στα ψιλα γραματα στο ιντερνετ η σε εντυπο , απο καταστημα)

Link to comment
Share on other sites

Όταν στέλνεις μήνυμα στο 1324 ενώ έχεις ήδη γραφτεί, θα σου πει πως η υπηρεσία είναι ήδη ενεργοποιημένη. Αυτό δεν αλλάζει όμως την ώρα ενεργοποίησης, η οποία παραμένει πάντα η ώρα που πρώτη φορά έστειλες το μήνυμα. Αν κάποια στιγμή δεν έχεις κάρτα εκείνη την ώρα και μετά βάζεις τα χρήματα, στέλνεις το ΟΧΙ και γράφεσαι πάλι για να αλλάξει και η ώρα που μπαίνουν τα 60 λεπτά κάθε μέρα.

 

Φαντάζομαι πως αυτό γίνεται για να μπορέσει να διατηρηθεί το 24ωρο, γιατί αν φερειπείν εμένα μου'ρθει να ενεργοποιήσω την υπηρεσία στις 11 το βράδυ, πρέπει τα λεπτά να τα έχω μέχρι την άλλη μέρα ίδια ώρα, οπότε αναγκαστικά εκείνη την ώρα θα ανανεώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Η wind έβγαλε προσφορά για όλο το 2009. Σου αφαιρεί 10 ευρώ αρχικά, και σου προσφέρει 1.000' ομιλίας και 1.000 σμς προς f2g για ένα μήνα, με μόνη προϋπόθεση την ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα με 3 ευρώ.

Ελπίζω να απαντήσει σε αυτή τη προσφορά η Vodafone, γιατι με την κίνηση αυτή της Wind, αλλάζουν πολλά δεδομένα στην αγορά καρτοκινητής...

Link to comment
Share on other sites

Η wind έβγαλε προσφορά για όλο το 2009. Σου αφαιρεί 10 ευρώ αρχικά, και σου προσφέρει 1.000' ομιλίας και 1.000 σμς προς f2g για ένα μήνα, με μόνη προϋπόθεση την ανανέωση χρόνου ομιλίας κάθε μήνα με 3 ευρώ.

Ελπίζω να απαντήσει σε αυτή τη προσφορά η Vodafone, γιατι με την κίνηση αυτή της Wind, αλλάζουν πολλά δεδομένα στην αγορά καρτοκινητής...

 

Δεν το βλέπω να απαντάει...

Και για να πω την αλήθεια, ούτε η WIND πιστεύω ότι θα κρατήσει για αρκετό καιρό την προσφορά. Μπορεί να την κρατήσει για φέτος για να μαζέψει κόσμο και του χρόνου να την αλλάξει, όπως έκανε και με το πακέτο προς όλους Q,Mo'MAD και F2G.

Πάντως με χαρά διαπιστώνω ότι η WIND κάθε 2-3 μήνες τουλάχιστον κινείται... Η Vodafone έβγαλε το CU all day που είναι πάρα πολύ καλό, αλλά νομίζω ότι και πάλι πίσω έμεινε και η Cosmote στην ουσία έχει μείνει αρκετά πιο πίσω, μιας και το πακέτο με τα 250 λεπτά με 2,5 ευρώ είναι πακέτο που το CU το έχει εδώ και κάτι χρόνια...

Γενικά η WIND κινείται με προσφορές και πακέτα κάθε 2-3 μήνες ενώ οι άλλες 2 από 5 έως 8 μήνες, αυτή είναι η βασική διαφορά κατά την γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

η αλλαγη του non-stop προς ολους δεν εγινε μετα απο ενα χρονο + συμφερει πιο πολυ να εχεις 30 απεριοριστες κλησεις (των 2 ωρων) παρα 200 λεπτα το μηνα...αλλα και εγω πιστευω πως κανενας δεν θα απαντησει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

φαινονταν εδω και μερες οτι κατι ετοιμαζε η wind και οτι δεν ηταν απλα προωθητικα ολα αυτα τα σποτακια που παιζονταν.. και οντως ετοιμασε κατι και καλο - στα χαρτια τουλαχιστον- γιατι στη πραξη θα δειξει..

 

πραγματικα κανεις δεν μπορει να αμφισβητησει το γεγονος οτι η wind ψαχνεται και καθε 2 - 3 μηνες κινειται και κατι προσφερει στο κοινο της - καινουριο ή μη - το σιγουρο όμως είναι οτι αμφισβητειται η αξιοπιστια της εταιριας..

 

τι να το κανεις αν σου δινει ενα προιον "απεριοριστα" κτλ και μετα στο περιοριζει?

δεν λεω οτι και σαυτη τη προσφορα θα γινει το ιδιο απαραιτητα, αλλα εχει χασει τονομα της.

 

σιγουρα ομως θαυξησει τους πελατες της ειδικα αν διαφημιζει τοσο πολυ το πακετο, (σημερα το ειδα πανω απο 6 φορες στη τηλεοραση).

 

επισης, προσεξατε οτι γινεται αμεση επιθεση στη culand? σε καποια φαση της διαφημησης μιλαει για "μπουρδουκλοχωρα".. και εννοει τη τελευταια διαφημιση του culand που εχει ολα τα πακετα του cu..

 

αρα υπαρχει μια κατα μετωπον επιθεση κατα της βονταφον, συγκεκριμενα του cu..

 

ας ελπισουμε οτι ο "πολεμος μολις αρχισε" - ουτως ή αλλως εμεις οι καταναλωτες θα οφεληθουμε.. ας "σφαχτουνε", ας υπαρξει επιτελους ανταγωνισμος..

 

η κοσμοτε εβγαλε αυτο το "καινουριο" πακετο, η wind αυτο το πρωτοπορο, σειρα σου βονταφον...:)

Link to comment
Share on other sites

η αλλαγη του non-stop προς ολους δεν εγινε μετα απο ενα χρονο + συμφερει πιο πολυ να εχεις 30 απεριοριστες κλησεις (των 2 ωρων) παρα 200 λεπτα το μηνα...αλλα και εγω πιστευω πως κανενας δεν θα απαντησει...

 

Υπαρχουν και οι απεριοριστες κλησεις απεριοριστης διαρκειας και απεριοριστα sms που ισως συμφερουν μερικους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω μια διαπιστωση θα ηθελα να κανω...εχω εναν αριθμο cu για να στελνω sms σε γιορτες κλπ (καθαρα για καλυψη κοινωνικων υποχρεωσεων δηλ.)...το πακετο που προσφερει με 5€ και 130 sms για ενα μηνα πιστευω οτι ειναι το καλυτερο της αγορας...αφηστε που μεχρι πριν καποιο διαστημα με τα ιδια χρηματα σου εδιναν πακετο 100 sms...να λεμε κ τα καλα καμια φορα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...