Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η βονταφον απαντησε στη wind και cosmote.

 

πηρα το 1286 και εβγαλε πακετο με 600 λεπτα προς cu και βιντεοκλησεις και 600 sms με 7 ευρω

 

δεν ξερω αν εχουν αρχισει να παιζονται διαφημησεις παντως το 1286 εχει κανονικα το πακετο

Link to comment
Share on other sites

nai..! kai perilamvanei kai mms oxi mono sms! vevaia den exei epilogh pros stathera opws h wind me 8 euro...

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1191

Link to comment
Share on other sites

nai..! kai perilamvanei kai mms oxi mono sms! vevaia den exei epilogh pros stathera opws h wind me 8 euro...

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1191

 

ισως βγάλει και άλλα πακετα....

ίσως είναι μόνο η αρχή..

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι.. αν και αργησε πολυ να βγαλει κατι η βονταφον.. και ακομα δεν το εχει διαφημισει καν...

 

λογικα αν βγαζει ενα πακετο καθε 10 μερες.. ε θα παρει αρκετο χρονο να φανει τι τελικα περλαμβανει το υποτιθέμενο culand....

Link to comment
Share on other sites

Αντε, επιτέλους... ουσιαστικά έδωσε ότι και η κοσμοτε, συν το cu all day το οποίο ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατι καποιος πρεπει να το ενεργοποιήσει μέχρι το τέλος του έτους αν θέλει να το χρησιμοποιήσει. Μεγάλη βλακεία. Σε κανένα άλλο πακέτο δεν υπάρχει αυτή η σαχλαμάρα!
Link to comment
Share on other sites

Αντε, επιτέλους... ουσιαστικά έδωσε ότι και η κοσμοτε, συν το cu all day το οποίο ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατι καποιος πρεπει να το ενεργοποιήσει μέχρι το τέλος του έτους αν θέλει να το χρησιμοποιήσει. Μεγάλη βλακεία. Σε κανένα άλλο πακέτο δεν υπάρχει αυτή η σαχλαμάρα!

 

όντως.. ειναι παράλογο..

Link to comment
Share on other sites

όντως.. ειναι παράλογο..

 

αφου αν το ενεργοποιήσεις μια φορά μέχρι 31/12 το έχεις για πάντα....τι σε πειράζει? 0.35 δίνεις και το έχεις για πάντα....:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,υπάρχει κάποια υπηρεσία,κάποιο πακέτο μηνυμάτων για το a la carte για όταν είσαι στο εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η υπηρεσία του Vodafone passport Για μηνύματα δεν υπάρχει κάτι αλλά τα εισερχόμενα είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω εγώ να στέλνω μηνύματα απο το εξωτερικό στην Ελλάδα κάτι που δεν βλέπω να υπάρχει.Thanks Vasileie.:)
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις εγγραφη στο My Account υπαρχει η υπηρεσια web to sms σου σε χρεωνει κανονικο sms. Δε νομιζω να παιζει ρολο το που ακριβως βρισκεται το κινητο σου... οποτε ειναι ισως η φτηνοτερη λυση.
Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις εγγραφη στο My Account υπαρχει η υπηρεσια web to sms σου σε χρεωνει κανονικο sms. Δε νομιζω να παιζει ρολο το που ακριβως βρισκεται το κινητο σου... οποτε ειναι ισως η φτηνοτερη λυση.

 

Nαι αλλά ώς νούμερο ο παραλήπτης βλέπεις "12χχ" και όχι το νούμερο σου.

Και μέσα στο μύνημα γράφει "απο: 69xxxxxxxx" :rolleyes:;)

Φίλιππος, πρώτος δέυτερος καλύτερος και πιο πιστός οπαδός του http://www.iphonehellas.gr.
Link to comment
Share on other sites

Ε μην τα θελουμε κι ολα δικα μας! Το μήνυμα στο alc απο εξωτερικο κοστιζει 39cent και μεσω του Web2sms κοστιζει 13, οπως και στην Ελλαδα. Νομιζω το κοστος ειναι πιο σημαντικο απο το πως θα εμφανιστει το μηνυμα.
Link to comment
Share on other sites

Το SMS από Vodafone A la carte από το εξωτερικό προς Ελλάδα κοστίζει 39,87 σεντς (0,2678€ περιαγωγή + 0,1309€ η βασική χρέωση SMS του a la carte).

Προς δίκτυα του εξωτερικού κοστίζει 52,96 σεντς (0,2678€ περιαγωγή + 0,2618€ η χρέωση SMS του a la carte προς εξωτερικό).

Ενώ με το Vodafone International κοστίζει 30,78 σεντς (0,2678€ περιαγωγή + 0,04€ η βασική χρέωση SMS του international) προς Ελλάδα ή προς δίκτυα του εξωτερικού.

Έτσι μου είπαν μόλις τώρα από το 13830.

Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα Cu all day πώς το απενεργοποιούμε;Στέλνω ΟΧΙ στο 1324 αλλά μου έρχεται ως απάντηση "Λανθασμένη επιλογή"
Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα Cu all day πώς το απενεργοποιούμε;Στέλνω ΟΧΙ στο 1324 αλλά μου έρχεται ως απάντηση "Λανθασμένη επιλογή"

Για διαγραφή από την υπηρεσία, ο συνδρομητής στέλνει τη λέξη "OXI" στο 1324. Αλλά έχει δικαίωμα να ξαναγραφτεί οποιαδήποτε στιγμή επιθυμεί, για πάντα!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4361

 

Στείλε με λατινικό ΟΧΙ, μήπως φταίει αυτό. Πάντως η διαδικασία που κάνεις είναι σωστή.

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν νομιζω τελικα οτι λεει και πολλα το cu all day..τουλαχιστον για μενα..

 

καποιες φορες μιλαω περισσοτερο απο μια ωρα την ημερα και καποιες φορες μπορει να μιλησω και 3 λεπτα ή και καθολου.. ε και υποθετω πως και αλλοι ειναι οπως εγω...

 

μαλλον καλυτερο ειναι το πακετο με τα 600 λεπτα και 600 sms που εβγαλε..

Link to comment
Share on other sites

το πρόγραμμα Cu all day πώς το απενεργοποιούμε;Στέλνω ΟΧΙ στο 1324 αλλά μου έρχεται ως απάντηση "Λανθασμένη επιλογή"

 

Δες μηπως γραφεις με κανενα Τ9 και σου εχει μπει κανενας τονος. Νομιζω θελει ελληνικα κεφαλαια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω του site της Vodafone με πιστωτική κάρτα στο Vodafone International καρτοκινητό μου

και

πήρα το Bonus του 10%.

 

Το λέω γιατί το σάιτ λέει

"Τα αναγραφόμενα bonus προσφέρονται μόνο σε συνδρομητές CU και à la carte. Οι κάτοχοι άλλων καρτοκινητών που υποστηρίζονται από το δίκτυο της Vodafone, μπορούν να πραγματοποιήσουν ανανεώσεις του χρόνου ομιλίας τους αλλά δεν θα επωφεληθούν από τα προσφερόμενα bonus."

 

Σας βεβαιώνω λοιπόν ότι ισχύει και για το International.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετική εξέλιξη . Στο Ολυμπιακός πάντως δεν ισχύει το Bonus του 10% ούτε στο Carrefour που ανανέωσα πρόσφατα
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα το καταργήσουν τελείως μου φαίνεται...

Πρώτα ήταν 40%...

μετά έγινε 25%...

Τώρα είναι 15%...

 

Και στο τέλος -15% ... θα σου αφαιρούν κιόλας χρόνο ομιλίας αν ανανεώσεις απ το site τους!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αυτο που επαθα με την Cosmote που δεν εχει καθολου ανανεωση απο το site (Μα ΕΛΕΟΣ, σε ποιον αιωνα βρισκονται?) χαιρομαι και μονο που υπαρχει η δυνατοτητα. 1€ bonus? Μια χαρα. Ετσι κι αλλιως και τοτε που ειχε το μεγαλο bonus σιγα μη ριξω 50€ στο καρτοκινητο και να γινει μετα το οτιδηποτε και να μεινουν τα λεφτα μεσα. (Βεβαια η βασικη γραμμη μου ειναι συμβολαιο, οποτε δεν μπορω να εχω το ιδιο σκεπτικο με το χρηστη καρτοκινητης που το εχει σαν βασικο). Επειδη ειμαι τελειως κατα της λογικης "φορτωνε τωρα που ειναι φτηνα", δεν με πειραξε η αλλαγη στο bonus. Λογικο ηταν να ηταν μεγαλο στην αρχη για το μαθει ο κοσμος πως μπορει κι απο κει να κανει ανανεωση.

 

Εμενα με βολευει παρα πολυ προσωπικα γιατι βαριεμαι να περναω καρτες. Και εχω παρατηρησει πως μπαινουν +5 ποντοι στο Pointmania. Οποτε καλυτερα να βαζεις 10€ καθε φορα για να παιρνεις και 15 ποντους. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...