Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, Zefir said:

Καλησπέρα,

Έχει κανένας εικόνα αν μπορώ να κάνω ακόμα ανανέωση 8 ευρώ σε cu στη Θεσσαλονίκη?

Τα καταστήματα Αγ. Δημητρίου και Βενιζέλου μου είπαν από 15 και πάνω. Στη Τσιμισκή μου είπαν άλλαξε και έγινε 10. Στο τσατ επιμένουν ότι γίνεται ανανέωση 8.

Ξέρει κανένας τι ισχύει?

Στειλε email στην βονταφον να τους "συμμαζεψουν" σε εκείνα τα καταστήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα στο τσατ. Τώρα αν γίνει κάτι, θα δούμε. Το ζήτημα είναι ότι δεν είναι απλά εκείνα τα καταστήματα. Είναι όλα τα καταστήματα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zefir said:

Το ανέφερα στο τσατ. Τώρα αν γίνει κάτι, θα δούμε. Το ζήτημα είναι ότι δεν είναι απλά εκείνα τα καταστήματα. Είναι όλα τα καταστήματα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

Το τσατ δεν θα ασχοληθει. Email για να έχεις και απάντηση. Οταν σου ειπαν οτι δεν κάνουν ανανεωση 8ε τους ειπες οτι η βονταφον εχει ανακοινωσει ανανεωση 8ε απο ολα τα καταστήματα;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ξαναμπήκα στο κατάστημα στην Τσιμισκή, πήγα σε διαφορετική υπάλληλο και μου έκανε κανονικά ανανέωση 8 ευρώ. Ο υπάλληλος που μου είχε πει ότι έχει αλλάξει και έγινε 10, ακριβώς δίπλα της, να ακούει. Χάος. 

Τα μαγαζιά στην Αγ. Δημητρίου και στην Βενιζέλου μου είπαν ότι είναι πιλοτική η ανανέωση 8 ευρώ, και γίνεται μόνο από ορισμένα καταστήματα. Στο τσατ μου είπαν ότι θα ψάξουν σε ποια καταστήματα γίνεται και θα με ενημερώσουν . 

Τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Zefir said:

Μόλις ξαναμπήκα στο κατάστημα στην Τσιμισκή, πήγα σε διαφορετική υπάλληλο και μου έκανε κανονικά ανανέωση 8 ευρώ. Ο υπάλληλος που μου είχε πει ότι έχει αλλάξει και έγινε 10, ακριβώς δίπλα της, να ακούει. Χάος. 

Τα μαγαζιά στην Αγ. Δημητρίου και στην Βενιζέλου μου είπαν ότι είναι πιλοτική η ανανέωση 8 ευρώ, και γίνεται μόνο από ορισμένα καταστήματα. Στο τσατ μου είπαν ότι θα ψάξουν σε ποια καταστήματα γίνεται και θα με ενημερώσουν . 

Τι να πω...

Δούλεμα και στο κατάστημα και στο chat...

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και ένα μέιλ πάντως μπας και αλλάξει κάτι και δεν ψάχνω ποτέ δουλεύει η συγκεκριμένη υπάλληλος στο συγκεκριμένο κατάστημα για να κάνω ανανέωση 8 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Zefir said:

Μόλις ξαναμπήκα στο κατάστημα στην Τσιμισκή, πήγα σε διαφορετική υπάλληλο και μου έκανε κανονικά ανανέωση 8 ευρώ. Ο υπάλληλος που μου είχε πει ότι έχει αλλάξει και έγινε 10, ακριβώς δίπλα της, να ακούει. Χάος. 

Τα μαγαζιά στην Αγ. Δημητρίου και στην Βενιζέλου μου είπαν ότι είναι πιλοτική η ανανέωση 8 ευρώ, και γίνεται μόνο από ορισμένα καταστήματα. Στο τσατ μου είπαν ότι θα ψάξουν σε ποια καταστήματα γίνεται και θα με ενημερώσουν . 

Τι να πω...

Μα είναι δυνατόν; Εγώ θα τον ξέχεζα μπροστά σε όλο τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση και αυτή.

Αυτός ίσως έκανε το ίδιο στην υπάλληλο μετά.

Και τέλος τα 8αρια απο αυτό το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hercoulis said:

Δεν είναι λύση και αυτή.

Αυτός ίσως έκανε το ίδιο στην υπάλληλο μετά.

Και τέλος τα 8αρια απο αυτό το κατάστημα.

Να ξεκαθαρίσει η βονταφον εαν θα γίνει σαν τα καταστήματα της νόβα, ώστε να ξέρουμε να μην πατάμε!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, hercoulis said:

Δεν είναι λύση και αυτή.

Αυτός ίσως έκανε το ίδιο στην υπάλληλο μετά.

Και τέλος τα 8αρια απο αυτό το κατάστημα.

Κι εμείς θα το γράφαμε μετά εδώ και δεν θα πήγαινε κανείς μετά σε εκείνο το κατάστημα και και και.. Δεν θα είμαστε και πρόβατα. Από το "ο πελάτης έχει πάντα δίκιο" πήγαμε στο " μη μιλάς και μας κόψουν την 8άρα"

Link to comment
Share on other sites

Δεν μίλησα για να μην φέρω σε δύσκολη θέση την κοπέλα που έκανε τη δουλειά της. Συνήθως αυτές οι πρακτικές έρχονται σαν οδηγίες από τους υπεύθυνους των καταστημάτων. Θα ήταν σαν να την έδινα κανονικά. Έστειλα μέιλ στην Vodafone. Αν αυτοί δεν έχουν ιδέα τι γίνεται στα καταστήματα τους και είναι ανίκανοι να τους επιβάλουν τις πολιτικές τους τότε δεν υπάρχουν πολλά που μπορούμε να πούμε και να κάνουμε. Είναι σαν να μπαίνεις μέσα και να δίνουν τα συμβόλαια σε ότι τιμές θέλουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

 

Ο @Zefir έπραξε σωστά. Αλλά πάλι και αυτή δεν είναι λύση αφού η ίδια η εταιρεία καθορίζει τέτοιες γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα τηλέφωνο από το κατάστημα της Βενιζέλου.

"Μπορείτε να περάσετε για να κάνετε την ανανέωση σας με 8 ευρώ"

Σε όλα τα κακά της, παραδέχομαι άμεση ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τους έκανες.

Ναι, άμεση ανταπόκριση, συμφωνώ, αλλά αυτοί ευθύνονται για αυτό που δημιούργησαν.

Link to comment
Share on other sites

Την επόμενη φορά ο φίλος θα κάνει άνετα την 8ευρη ανανέωση. 

Συνήθως τα αφεντικά δίνουν τετοιες κουτές οδηγίες, αφού δεν εχουν καποιο κέρδος, μη σκεπτόμενοι οτι η κακή εξυπηρέτηση θα εκμηδενίσει την περίπτωση να ξαναέρθει πελατης και να του φερει καποιο αλλο μελλοντικό κέρδος. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2023 at 6:36 ΠΜ, kalitexnis_g said:
On 6/12/2023 at 10:56 ΜΜ, EllinikoNisi said:

Καλό, θα είναι να μιλήσεις με τον @blizard

Έχω μιλήσει και είπαμε να φάω το ban εγώ αυτή τη φορά.

🤣🤣🤣

 

On 8/12/2023 at 8:08 ΠΜ, kalitexnis_g said:

ATM είναι το μηχάνημα και ΚΑΣ τα μετρητά. 😉

🤣

Κέντρο Αυτόματων Συναλλαγών. 🤓

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το νόημα . Δεν θα τρέχω στην Τσιμισκή, αλλά θα πάω στο κατάστημα που είναι στα 50 μέτρα από το σπίτι μου. 

Πιστεύω ότι απλά το κάνουν για να μην μαζεύονται ουρές στα καταστήματα του για να ανανεώνουν καρτοκινητα. Απλά ξεχνάνε ότι δεν είναι καταστήματα τους  , αλλά καταστήματα της Vodafone στα οποία είναι και αυτοί υπάλληλοι, απλά με διαφορετικές αρμοδιότητες από τα παιδιά στα ταμεία.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, johndouk said:

🤣🤣🤣

 

🤣

Κέντρο Αυτόματων Συναλλαγών. 🤓

Κι εγώ για πλάκα το είπα, έβαλα και τη φατσούλα αλλά τπτ..

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, blizard said:

Τα 8 ευρω δεν δίνουν ομως καθόλου shake και data   ουτε καν παρε χεις αν δεν κάνω λάθος ... 

Πάρε νά'χεις δίνουν.

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Κι εγώ για πλάκα το είπα, έβαλα και τη φατσούλα αλλά τπτ..

Κι εγώ γέλασα! (έβαλα και τη φατσούλα αλλά τπτ.. 😉😁)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα το καλύτερο: βρήκα ατάστημα που έχει μηχάνημα για ανανέωση και τέλος

Θα πηγαίνω εκεί μέχρι να τελειώσουν την ανανέωση των 8 ευρώ (γιατί αυτό θα γίνει κάποια στιγμή)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Για μένα το καλύτερο: βρήκα ατάστημα που έχει μηχάνημα για ανανέωση και τέλος

Θα πηγαίνω εκεί μέχρι να τελειώσουν την ανανέωση των 8 ευρώ (γιατί αυτό θα γίνει κάποια στιγμή)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Αυτό έκανα και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HEO said:

Για μένα το καλύτερο: βρήκα ατάστημα που έχει μηχάνημα για ανανέωση και τέλος

Θα πηγαίνω εκεί μέχρι να τελειώσουν την ανανέωση των 8 ευρώ (γιατί αυτό θα γίνει κάποια στιγμή)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

 

14 minutes ago, GREGORYMO said:

Αυτό έκανα και εγώ 

Πού ειναι αυτά τα καταστήματα;

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...