Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα το έγραψα μερικά posts πιο πάνω παίρνεις τα 500mb του just surf bonus και τα 250mb της οnline ανανέωσης και δώρο άλλα 250mb λόγω της προσφοράς για να φτάσεις τα 1000

 

δεν εξυπηρετεί όμως να κανείς ανανέωση από κατάστημα αλλά από το ίντερνετ διότι άμα έχεις ήδη ίντερνετ από τα 250 και ανανεώσεις πριν την λήξη του θα αθροιστουν και τα υπόλοιπα από τα 250mb από το μπόνους ανανέωσης μέσω ίντερνετ.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα χθες πηγα σε ενα καταστημα vodafone και εκανα μετατροπη το συμβόλαιο σε cu,ολα καλα αφου πληρωσα το ποσο που μου ζητησε ,την ρωτησα τι παιζει με τις καρτες ανανεωσης γιατι ειμαι ασχετος τελειως,τοσα χρονια ειχα με συνδεση,και μου ειπε οτι θα πρεπει να βαζω ειτε 6 ευρω ειτε 11 ευρω ειτε 16 ευρω,στην ερωτηση μου γιατι να βαζω καθε φορα 1 ευρω παραπανω μου ειπε πως θα το κραταει για τον φορο το ενα ευρω ,αρα για να εχω μεσα καθαρα 10 ευρω π.χ θα πρεπει να βαλω 11 ευρω...πειτε μου τι θα πρεπει να κανω ρε παιδια ,και τι θα πρεπει να αγοραζω για να εχω χρονο ομιλιας προς ολους και 500mb internet...;ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Θα βάζεις 10 ευρώ και θα έχεις δώρο 1GB ιντερνετ και 8,93 ευρώ

Με τα 5 από αυτά αγοράζεις το πακέτο με τα 300 λεπτά ή με 7 ευρώ τα 600

Link to comment
Share on other sites

Θα βάζεις 10 ευρώ και θα έχεις δώρο 1GB ιντερνετ και 8,93 ευρώ

Με τα 5 από αυτά αγοράζεις το πακέτο με τα 300 λεπτά ή με 7 ευρώ τα 600

Μπορείς να μου το εξηγησεις λιγο καλύτερα...;θα βαζω ανανεωση 10 ευρω και αυτόματα θα εχω 1gb ιντερνετ;μου αφαιρει τον φορο και μένουν 8,93 ευρω απο τα οποια τα 5 ευρω τα χρησιμοποιώ για πακέτο ομιλίας ,τα υπόλοιπα 3,93 τι γίνοντε;επίσης ο χρόνος ομιλίας για πόσο καιρό ειναι ,εχω ακουσει για ενα μηνα...αλλα διάβασα εδω μέσα για ορισμένους που βαζουν 12 ευρω ανανεωση και αγοραζουν χρονο ομιλίας,και μιλάνε 2 μηνες...

επίσης την αγορά για τον χρονο ομιλίας πως ειναι καλύτερα να την κανω μεσω web η σε κατάστημα;

ελπιζω να μην σε κουρασα με τις ερωτήσεις αλλα ειμαι τελειως ανιδεος οσον αφορα τα καρτοκινητα...

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει μία προσφορά για 1GB δώρο με την προϋπόθεση ότι θα ανανεώσεις από Online ή από κατάστημα .

Στην δευτερη ανανέωση του μήνα πέρνεις μόνο 250 ΜΒ .

Από περίπτερο θα πάρεις μόνο 500 ΜΒ

Με αυτά είσαι καλυμένος αν χρειάζεσαι internet . Αν δεν χρειάζεσαι το αλλάζεις με 120 λεπτά ομιλίας προς Vodafone.

Αυτό είναι το Bonus ανανέωσης .

Στην συνέχεια αγοράζεις το πακέτο 300 Λεπτά ομιλίας ( για 30 ημέρες) το οποίο αν το κάνεις online σου δίνει 100 λεπτά ακόμα .

Τα υπόλοιπα χρήματα παραμένουν στον λογαριασμό σου για να τα χρησιμοποιήσεις αλλού π.χ Μηνύματα. Υπάρχουν βέβαια και πακέτα μηνυμάτων

Αν θες να βάλεις 12 , θα πάρεις κάτι πάνω από 10 ευρώ, Σε αυτήν την περίπτωση έχεις να αγοράσεις για τον επόμενο μήνα λεπτά ομιλίας.

Αλλά δεν θα έχεις internet.

Αναλογα τι σε συμφέρει διαλέγεις.

Εγώ βάζω 10 ευρώ τον μήνα.

Μια έξτρα δυνατότητα είναι ότι όταν εσύ κάνεις ανανέωση 3 φίλοι σου πέρνουν από 100 ΜΒ

Αν έχεις αρκετούς φίλους θα πέρνεις και εσύ μέχρι 5 φορές Χ 100 ΜΒ τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Vodafone Καρτοκινητό που το έχω πολλά χρόνια. Ισχύει για το νούμερο αυτό εκείνη η προσφορά που αν ανανεώσεις με 10 ευρώ παίρνεις χρόνο ομιλίας προς όλους ή προς vodafone ή κάποια MB; Ή έχουν καταργηθεί πλέον όλα αυτά; Είμαι σίγουρη ότι είχα γραφτεί σε κάτι τέτοιες προσφορές, αλλά τώρα δεν βλέπω τίποτα στο myaccount, πώς μπορώ να μάθω τι έχω;

Πάντως το 1 λεπτό το 1' είναι ενεργό στον αριθμό, το άκουσα στο 1252. Είναι δωρεάν η αλλαγή των 2 αριθμών;

 

εδιτ: Εννοώ αυτό

"Συγκεκριμένα, το πρόγραμμα Bonus All από την 13η Οκτωβρίου 2014, πλέον θα προσφέρει 400 λεπτά ομιλίας ή βιντεο-κλήσεων προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα με διάρκεια ισχύος 30 ημέρες, με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω και με αυτόματη χρέωση 3€."

και αυτό

"Το πρόγραμμα «Bonus All» δεν είναι συμβατό με το πρόγραμμα «Bonus Vodafone» καθώς και με τα πακέτα ομιλίας Vodafone 600 και Vodafone 300 και με το πακέτο ομιλίας που προσφέρει 200 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα "

που τα βρήκα εδώ.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για τους παλιούς προφανώς και για εσένα .

Βάζεις 10 ευρώ και το επιβεβαιώνεις .

Επίσης ένας τρόπος να το δεις είναι ότι δεν επιτρέπεται για σένα η αγορά 200 λεπτών με 5 ευρώ. Αυτό πρέπει να φαίνεται στο myaccount.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά υπάρχει μία προσφορά για 1GB δώρο με την προϋπόθεση ότι θα ανανεώσεις από Online ή από κατάστημα .

Στην δευτερη ανανέωση του μήνα πέρνεις μόνο 250 ΜΒ .

Από περίπτερο θα πάρεις μόνο 500 ΜΒ

Με αυτά είσαι καλυμένος αν χρειάζεσαι internet . Αν δεν χρειάζεσαι το αλλάζεις με 120 λεπτά ομιλίας προς Vodafone.

Αυτό είναι το Bonus ανανέωσης .

Στην συνέχεια αγοράζεις το πακέτο 300 Λεπτά ομιλίας ( για 30 ημέρες) το οποίο αν το κάνεις online σου δίνει 100 λεπτά ακόμα .

Τα υπόλοιπα χρήματα παραμένουν στον λογαριασμό σου για να τα χρησιμοποιήσεις αλλού π.χ Μηνύματα. Υπάρχουν βέβαια και πακέτα μηνυμάτων

Αν θες να βάλεις 12 , θα πάρεις κάτι πάνω από 10 ευρώ, Σε αυτήν την περίπτωση έχεις να αγοράσεις για τον επόμενο μήνα λεπτά ομιλίας.

Αλλά δεν θα έχεις internet.

Αναλογα τι σε συμφέρει διαλέγεις.

Εγώ βάζω 10 ευρώ τον μήνα.

Μια έξτρα δυνατότητα είναι ότι όταν εσύ κάνεις ανανέωση 3 φίλοι σου πέρνουν από 100 ΜΒ

Αν έχεις αρκετούς φίλους θα πέρνεις και εσύ μέχρι 5 φορές Χ 100 ΜΒ τον μήνα.

Καλησπέρα αρα φίλε μου δεν ειναι 1 gb internet για κάθε φορα που θα κανω ανανεωση και θα βαζω 10αευρω...στις επόμενες ανανεώσεις θα ειναι λιγοτερα τα GB...

Τωρα οσον αφορα τα χρήματα τι να βαζω; 10 ευρω και να μου αφαιρει τον φορο και να μενουν μεσα 9 οπως μου λες εσυ οτι κανεις;ή να βαζω 11 ευρώ και να μου αφαιρει τον φορο και να μενουν μεσα 10 ευρώ οπως μου ειπαν στο καταστημα;;;αυτην την απορια εχω και προσπαθω να βρω την ακρη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες.

Στην πρώτη ανανέωση του μήνα είναι 1GB . Εσύ πόσες ανανεώσεις σκοπεύεις να κάνεις κάθε μήνα.

Μόλις απαντήσεις σε αυτήν την ερώτηση θα σου πω αν θα βάζεις 10 ή 12. Με 11 μπαίνουν 9,82 ευρώ .

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να βαζω 10 ευρω τον μηνα αυστηρα...!απλά πράγματα πες μου βαζωντας το 10αευρω τι μενει μεσα μετα την παρακρατηση του φορου και με το υπολοιπο τι περνω σε ομιλια και internet για ενα μηνα ,αυτο ρωταω,αρχης γενομένης την πρωτη νοεμβριου. Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ισχύει για τους παλιούς προφανώς και για εσένα .

Βάζεις 10 ευρώ και το επιβεβαιώνεις .

Επίσης ένας τρόπος να το δεις είναι ότι δεν επιτρέπεται για σένα η αγορά 200 λεπτών με 5 ευρώ. Αυτό πρέπει να φαίνεται στο myaccount.

Στο Myaccount βλέπω ότι μπορώ να αγοράσω τα 200' με 5 ευρώ. Άρα φαίνεται ότι είχα διαγραφτεί από την προσφορά με τα 10 ευρώ γιατί τον αριθμό τον είχα μόνο για το 1 λεπτό το λεπτό και δεν ήθελα να μου φάει 3 ευρώ από τα 10 και να μου δώσει 400' προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να βαζω 10 ευρω τον μηνα αυστηρα...!απλά πράγματα πες μου βαζωντας το 10αευρω τι μενει μεσα μετα την παρακρατηση του φορου και με το υπολοιπο τι περνω σε ομιλια και internet για ενα μηνα ,αυτο ρωταω,αρχης γενομένης την πρωτη νοεμβριου.

Αν βάλεις 10 ευρώ μετά τους φόρους που πάνε στο κράτος μένει μέσα στην κάρτα 8,93.Με αυτά μπορεις να ενεργοποιήσεις αυτά:ομιλία:http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/

ιντερνετ:http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/

Και sms:http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-minimaton/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

αν γίνει αίτηση φορητότητας ,για cu, και στο άλλο δίκτυο (καρτοκινητό) δεν έχει δηλωθεί το αφμ, τί γίνεται;

 

μπορεί να μην δηλωθεί το αφμ (ή να μπει με μηδενικά), στην αίτηση;

Edited by PUK
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις 10 ευρώ μετά τους φόρους που πάνε στο κράτος μένει μέσα στην κάρτα 8,93.Με αυτά μπορεις να ενεργοποιήσεις αυτά:ομιλία:http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/

ιντερνετ:http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/

Και sms:http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-minimaton/

 

Σε ευχαριστώ πολύ... εδω μεσα καπου διάβασα για ενα παλικάρι πως βαζει στούς γονείς του ανανεωση 10 ευρω στο καθε τηλ και περνανε 2 μηνες ομιλιας,αυτό πως γίνετε δεν το καταλαβαίνω... αφου με τα 8,93 αγοραζω αυτά που λες παραπάνω για ενα μηνα,πως γινετε καποιος να περασει 2 μηνες;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ευχαριστώ πολύ!εδω μεσα καπου διάβασα για ενα παλικάρι πως βαζει στούς γονείς του ανανεωση 10 ευρω στο καθε τηλ και περνανε 2 μηνες ομιλιας,αυτό πως γίνετε δεν το καταλαβαίνω... αφου με τα 8,93 αγοραζω αυτά που λες παραπάνω για ενα μηνα,πως γινετε καποιος να περασει 2 μηνες;;;;

Η προσθεση βγαζει 13euros 1)sms60 3euro,2)surf &email 100 5euro,3)talk to vodafone 300 5euro,εγω πως θα τα αγορασω με τα 8,93 euro που θα εχω υπολοιπο στην καρτα ;;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ... εδω μεσα καπου διάβασα για ενα παλικάρι πως βαζει στούς γονείς του ανανεωση 10 ευρω στο καθε τηλ και περνανε 2 μηνες ομιλιας,αυτό πως γίνετε δεν το καταλαβαίνω... αφου με τα 8,93 αγοραζω αυτά που λες παραπάνω για ενα μηνα,πως γινετε καποιος να περασει 2 μηνες;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η προσθεση βγαζει 13euros 1)sms60 3euro,2)surf &email 100 5euro,3)talk to vodafone 300 5euro,εγω πως θα τα αγορασω με τα 8,93 euro που θα εχω υπολοιπο στην καρτα ;;;

Εγω σου εστειλα ολες τις δυνατες επιλογες.Εσυ αποφασιζεις τι θα ενεργοποιησεις!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου εστειλα ολες τις δυνατες επιλογες.Εσυ αποφασιζεις τι θα ενεργοποιησεις!

 

για να καταλάβω και τα 3 δεν γινετε με 8,93 euro...Επομένως θα πρεπει να βαλω 15 euro...

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω και τα 3 δεν γινετε με 8,93 euro...Επομένως θα πρεπει να βαλω 15 euro...

Ναι..........

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να βαζω 10 ευρω τον μηνα αυστηρα...!απλά πράγματα πες μου βαζωντας το 10αευρω τι μενει μεσα μετα την παρακρατηση του φορου και με το υπολοιπο τι περνω σε ομιλια και internet για ενα μηνα ,αυτο ρωταω,αρχης γενομένης την πρωτη νοεμβριου.

 

Θα βάζεις 10 ευρώ και θα έχεις δώρο 1GB ιντερνετ και 8,93 ευρώ

Με τα 5 από αυτά αγοράζεις το πακέτο με τα 300 λεπτά ή με 7 ευρώ τα 600

 

Η απάντηση μου στην παράθεση . Εξάλλου σου το έγω γράψει ακριβώς αυτό που ζητάς.

 

Απλά κάνε την αφαίρεση

8,93-5=

ή

8,93-7=

 

Και φυσικά γίνεται να έχεις και τα 3 (SMS και ομιλία και internet) εφόσον το 1GB είναι δωρεάν

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση μου στην παράθεση . Εξάλλου σου το έγω γράψει ακριβώς αυτό που ζητάς.

 

Απλά κάνε την αφαίρεση

8,93-5=

ή

8,93-7=

 

Και φυσικά γίνεται να έχεις και τα 3 (SMS και ομιλία και internet) εφόσον το 1GB είναι δωρεάν

 

Παραπάνω αν δεις σε αλλο post απανταω στον φιλο οτι συμφωνα με τα λεγομενά του δεν γινετε με 8,93 euro να εχω και τα 3(ομιλια,sms,internet) θα χρειαστεί να βάλω 15 euro ανανεωση,και μου απαντάει ΝΑΙ.......

μπήκα μεσα στο site της vodafone στο cu και δεν αναφερει πουθενά για 1gb δωρο internet με καθε ανανεωση 10 ευρω,εχει μονο το surf & email 100 το οποιο κοστιζει 5 euro για 500mb και δινει δωρο αλλα 500mb...

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω αν δεις σε αλλο post απανταω στον φιλο οτι συμφωνα με τα λεγομενά του δεν γινετε με 8,93 euro να εχω και τα 3(ομιλια,sms,internet) θα χρειαστεί να βάλω 15 euro ανανεωση,και μου απαντάει ΝΑΙ.......

μπήκα μεσα στο site της vodafone στο cu και δεν αναφερει πουθενά για 1gb δωρο internet με καθε ανανεωση 10 ευρω,εχει μονο το surf & email 100 το οποιο κοστιζει 5 euro για 500mb και δινει δωρο αλλα 500mb...

 

1Gb έχεις δωρεάν από την ανανέωση των 10 ευρώ. Από'κει και πέρα, έχεις 8,93 ευρώ για να ενεργοποιήσεις τα υπόλοιπα δύο πακέτα. Αν θες παραπάνω ίντερνετ, βάζεις 15 ευρώ.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Παραπάνω αν δεις σε αλλο post απανταω στον φιλο οτι συμφωνα με τα λεγομενά του δεν γινετε με 8,93 euro να εχω και τα 3(ομιλια,sms,internet) θα χρειαστεί να βάλω 15 euro ανανεωση,και μου απαντάει ΝΑΙ.......

μπήκα μεσα στο site της vodafone στο cu και δεν αναφερει πουθενά για 1gb δωρο internet με καθε ανανεωση 10 ευρω,εχει μονο το surf & email 100 το οποιο κοστιζει 5 euro για 500mb και δινει δωρο αλλα 500mb...

 

Να που το έχει : http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/just-surf-bonus/

 

β) http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40310&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

 

(Τα 500ΜΒ με ανανέωση 10€ ισχύουν μέχρι 31/10/2015.) (Η ανωτέρω προσφορά θα ισχύει για ανανεώσεις μέχρι 31 Οκτωβρίου 2015.)

 

Καλημέρα και καλο μηνα,αυτο σου λεω απο χθες, αναφέρει πως τα 500ΜΒ ειναι προσφορα,δεν ειναι εσαει...! αρα απο 1 νοεμβριου που θα βαλω εγω καρτα θα παρω 500ΜΒ μονο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ μίλησα με vodafone θα συνεχισει να ισχυει και για τον νοεμβριο το bonus με τα 500ΜΒ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1Gb έχεις δωρεάν από την ανανέωση των 10 ευρώ. Από'κει και πέρα, έχεις 8,93 ευρώ για να ενεργοποιήσεις τα υπόλοιπα δύο πακέτα. Αν θες παραπάνω ίντερνετ, βάζεις 15 ευρώ.

 

αυτο γινετε αυτοματα(1GB INTERNET) με το που θα βαλω 10euro ανανεωση;;;ή χρειαζετε να ενεργοποιησω κατι;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ένας φοιτητής να έχει μόνο φοιτητικό καρτοκινητό απο εναν πάροχο ή και απο δυο? Δηλαδή μπορεί ένας φοιτητής να έχει και φοιτητικό CU και φοιτητικό Whats up?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ένας φοιτητής να έχει μόνο φοιτητικό καρτοκινητό απο εναν πάροχο ή και απο δυο? Δηλαδή μπορεί ένας φοιτητής να έχει και φοιτητικό CU και φοιτητικό Whats up?

 

Μπορει να εχει φοιτητικο και στις τρεις εταιριες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...