Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον εκανα εγγραφη αλλα η εφαρμογη myvodafone εκτος απο το να δεις το υπολοιπο δεν μπορεις να κανεις τιποτα. Εψαχνα να βαλω χρονο μεσω χρεωστικης ή paypal και δεν υπαρχει επιλογη.

Μπηκα απο τον υπολογιστη και εκανα την δουλεια μου.

Εβαλα 10€ και πηρα 500mb δωρο ( μου ηρθε και sms ) και ενεργοποιησα και το talk 2 vodafone 600 , στα υπολοιπα μου μου εμφανιζονται τα λεπτα του πακετου αλλα δεν ελαβα sms οπως γινοταν καθε φορα που το ενεργοποιουσα σε καταστημα. Επισης στο internet μου δειχνει το ενα πακετο 600 που ληγει σημερα και απο κατω εχει και το καινουργιο που ληγει σε 30 μερες.

Ειναι ολα σωστα;

Δεν θα επρεπε να μου ερθει και sms για το πακετο με τα λεπτα ομοιλιας;

 

Λεπτομερεια: Ανανεωση μεσω χρεωστικης πιστωτικης και paypal μπορεις να κανεις μονο μεσω της ιστοσελιδας και οχι μεσω του application myvodafone .

Link to comment
Share on other sites

επειδη το τοπικ ειναι τεραστιο ηθελα να ρωτησω σε cu φοιτητικο μπορω να εχω 2 sim με εναν αριθμο?να εχω δυο κινητα με ιδιο νουμερο δηλαδη οπως στην cosmote?

 

να παρε φιλε http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1160&menuId=10772

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια διευκρίνιση.....

σε κάθε ανανεωση με δεκα ευρω από κατάστημα, παιρνω το μπονους των 500μβ

αν κανω την ανανεωση από το vodafonecu.gr που δίνει τα 250μβ, είναι ΕΠΙΠΛΕΟΝ στα 500? η χανω το μπονους των 500 επειδή δεν το εκανα από κατάστημα?

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια διευκρίνιση.....

σε κάθε ανανεωση με δεκα ευρω από κατάστημα, παιρνω το μπονους των 500μβ

αν κανω την ανανεωση από το vodafonecu.gr που δίνει τα 250μβ, είναι ΕΠΙΠΛΕΟΝ στα 500? η χανω το μπονους των 500 επειδή δεν το εκανα από κατάστημα?

 

ευχαριστω πολυ

 

Τα 500 στα δινει επιδει βαζει 10€. Απο που κ να βαλεις 10€ θα σου δωσει 500. Τα 250 θα στα δωσει συν με online ανανεσω 10€.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν εχω δυο καρτες sim στο ιδιο νουμερο μπορω να χρησιμοποιω την μια για ιντερνετ και την αλλη Μονο για τηλεφωνα Ταυτοχρονα ή δεν γινεται. Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω αν εχω δυο καρτες sim στο ιδιο νουμερο μπορω να χρησιμοποιω την μια για ιντερνετ και την αλλη Μονο για τηλεφωνα Ταυτοχρονα ή δεν γινεται. Ευχαριστω.

 

λιγα ποστ πισω ειχα την ιδια απορια και απαντησα μονος μου :lol: απο οτι καταλαβα γινεται να εχεις 2 καρτες με ιδιο αριθμο αλλα νομιζω μια απο τις δυο συσκευες να ειναι κλειστη!καποιος αν μπορει να το επιβεβαιωσει

Link to comment
Share on other sites

λιγα ποστ πισω ειχα την ιδια απορια και απαντησα μονος μου :lol: απο οτι καταλαβα γινεται να εχεις 2 καρτες με ιδιο αριθμο αλλα νομιζω μια απο τις δυο συσκευες να ειναι κλειστη!καποιος αν μπορει να το επιβεβαιωσει

 

Ακριβως αυτο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κλειστή ή σε κατάσταση αεροπλάνου, οπότε μπορεί να συνδεθεί με Wi-Fi ή bt.

Και σε κατάσταση αεροπλάνου θα σου δουλέψει.Αρκεί να μην είναι συνδεδεμένη με το δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

καλως το ανακοινωσε και η κοσμοτε στα καρτοκινητα της και τωρα η vodafone

διαρκεια ανανεωσης καρτοκινητου μετατραπεται απο 6 μηνες σε 90 ημερες απο 27 Ιουλίου !! αρα σε 3 μηνη.. πολυ κακο αυτο!! . αλλα απο την αλλη μονο το υπολοιπο χανεις και οχι το νουμερο.. κατι ειναι και αυτο για αυτους που εχουνε πολλα νουμερα και θελουνε να τα διατηρησουνε.. μια ανανεωση καθε χρονο και παλι οπως πριν.. δειτε εδω την πηγή : 20/6/2015 και ωρα 19:23 http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40304&dateFrom=&dateUntil= .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αλίμονο να μην ακολουθήσουν και τα άλλα συνεταιράκια''και αργησαν κιόλας....η ΕΕΤΤ που είναι?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Καθε μήνα την ταίζα την Voda.... ξαφνικά δε θέλει τα λεφτά μου. Θελει λεει να μου τα βάζει χέρι και να τα πέρνει απο τον λογαριασμό αν αργήσω 3 μηνες να βαλω καρτούλα. Τετοιες απατεωνιές φυσικά δεν θα γίνουν αποδεκτές. 4 νούμερα θα πεταξουν αλλού και αν το κάνουν ολες θα το γυρισουμε σε HAM radio....

 

Για προτείνετε.... Wind? Cyta? τι καρτοκινητό με φυσιολογικους ορους?

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καθε μήνα την ταίζα την Voda.... ξαφνικά δε θέλει τα λεφτά μου. Θελει λεει να μου τα βάζει χέρι και να τα πέρνει απο τον λογαριασμό αν αργήσω 3 μηνες να βαλω καρτούλα. Τετοιες απατεωνιές φυσικά δεν θα γίνουν αποδεκτές. 4 νούμερα θα πεταξουν αλλού και αν το κάνουν ολες θα το γυρισουμε σε HAM radio....

 

Για προτείνετε.... Wind? Cyta? τι καρτοκινητό με φυσιολογικους ορους?

 

η cyta δεν εχει καρτοκινητη, οπότε αναγκαστικά wind-q, αφού είναι τα μμοναδικά καρτοκινητά που δεν έχουν ανακοινώσει 3μηνο

Link to comment
Share on other sites

η cyta δεν εχει καρτοκινητη, οπότε αναγκαστικά wind-q, αφού είναι τα μμοναδικά καρτοκινητά που δεν έχουν ανακοινώσει 3μηνο

 

αραγε αμα κάναμε καταγγελια για αθεμιτους και καταχρηστικούς ορους σε καμια ΕΕΤΤ, επιτροπη ανταγωνισμου... κατι.... Δεν μπορεί να λειτουργουν οπως γουστάρουν. Και ολιγοπώλειο και κάνουμε οτι γουστάρουμε... παει πολυ.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

η cyta δεν εχει καρτοκινητη, οπότε αναγκαστικά wind-q, αφού είναι τα μμοναδικά καρτοκινητά που δεν έχουν ανακοινώσει 3μηνο

 

πιστευω ότι είναι θεμα χρονου να το ανακοινωσει και η wind! . αφου το εκαναν και τα αλλα δικτυα θα το κανει και αυτή! .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

πιστευω ότι είναι θεμα χρονου να το ανακοινωσει και η wind! . αφου το εκαναν και τα αλλα δικτυα θα το κανει και αυτή! .

 

λογικά θα το κάνει και αυτή, θα δούμε τότε. Το σιγουρο ειναι οτι ο κοσμος θα μειωσει τα πολλα πολλά νούμερα.

Link to comment
Share on other sites

λογικά θα το κάνει και αυτή, θα δούμε τότε. Το σιγουρο ειναι οτι ο κοσμος θα μειωσει τα πολλα πολλά νούμερα.

 

γιατί να τα μειώσει? το υπόλοιπο χάνεται και όχι το νούμερο. το νούμερο χάνετε κανονικά σε ένα χρόνο? έτσι δεν είναι?

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

γιατί να τα μειώσει? το υπόλοιπο χάνεται και όχι το νούμερο. το νούμερο χάνετε κανονικά σε ένα χρόνο? έτσι δεν είναι?

 

Αυτό λέω κι εγώ. Σε κάποιον που δεν χρησιμοποιεί ένα νούμερο και το κρατάει στο συρτάρι, απλά πρέπει να δείνει 5€ ανά 13 μήνες. Όποιος το χρησιμοποιεί λιγάκι, ή βάζει χρήματα για να μην χάσει το υπόλοιπο, τότε έχει όντως πρόβλημα με αυτήν την εξέλιξη.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να κρατησεις ενα νουμερο για παντα και δεν θες να σκας ποτε εβαλες καρτα κτλ κτλ το κανεις Cosmote μηδενικο παγιο.Πιο απλο δεν γινεται.Εφοσον δεν μιλας μηνυματα κτλ δεν πληρωνεις μια.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να κρατησεις ενα νουμερο για παντα και δεν θες να σκας ποτε εβαλες καρτα κτλ κτλ το κανεις Cosmote μηδενικο παγιο.Πιο απλο δεν γινεται.Εφοσον δεν μιλας μηνυματα κτλ δεν πληρωνεις μια.

Ακριβώς. Αυτό έχω κάνει εγώ με ένα νούμερο που θέλω να κρατήσω. Το έχω συνδέσει και με την πιστωτική της cosmote που δίνει 2% επί των αγορών και έτσι έχω και κέρδος. Κάτι αντίστοιχο με μηδενικό πάγιο δεν πρέπει να έχει η Vodafone πάντως

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Αυτό έχω κάνει εγώ με ένα νούμερο που θέλω να κρατήσω. Το έχω συνδέσει και με την πιστωτική της cosmote που δίνει 2% επί των αγορών και έτσι έχω και κέρδος. Κάτι αντίστοιχο με μηδενικό πάγιο δεν πρέπει να έχει η Vodafone πάντως

 

είχε πιο παλιά η βονταφο και χρεωνε τον κοσμο 50 ευρώ κάθε 6 μήνες. Ξέρω ατομα που την πατησαν....

Link to comment
Share on other sites

είχε πιο παλιά η βονταφο και χρεωνε τον κοσμο 50 ευρώ κάθε 6 μήνες. Ξέρω ατομα που την πατησαν....

πενήντα ευρώ? Παναγία μου! για ένα πρόγραμμα χωρίς πάγιο?

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

εχω cu και θελω να ενεργοποιησω το πακετο που ειχα μεχρι τωρα ,300 προς ολους και 200 προς voda ,το κακο ειναι οτι για καμια εβδομαδα ακομη δε θα εχω smartphone για να το επιλεξω, μπαινω στην ιστοσελιδα αλλα μου βγαζει αλλα πακετα, το συγκεκριμενο δε μου το εχει, τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

πενήντα ευρώ? Παναγία μου! για ένα πρόγραμμα χωρίς πάγιο?

 

Κι εμενα με ειχαν χρεωσει τοτε 50 ευρω τα οποια και δεν πληρωσα ποτε βεβαια παρολο που με επαιρνε μεχρι και δικηγορος.

Ακομα και σημερα δεν με κυνηγησαν εννοειτε νομικα αφου ηταν παρανομο αυτο καθως δεν τα μιλησα ποτε.

Η πλακα ειναι οτι μετα απο2-3 χρονια με πηραν για να μου κανουν το red1 με 22 ευρω οπου και ειχα δεχτει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...