Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπαίνεις στο "my account" από το σύνδεσμο https://www.vodafone.gr/portal/client/idm/loginForm.action?null

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα παιδια πως κάνω update carrier στο iPhone 4.3.3 έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα παιδια πως κάνω update carrier στο iPhone 4.3.3 έκδοση;

 

λογικα μεσω itunes οταν το ανοιγεις θα σου βγαλει ειδοποιηση!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τροπο μπορω να μαθω ποτε ληγει το πακετο των 100 λεπτων προς ολους και 200 λεπτων προς βονταφον;στο 1252 λεει μονο ποσα λεπτα απομενουν.

 

Στο 1252 όταν πληκτρολογείς το 4 δε στα λέει; Ρωτάω γιατί δεν έχω προσωπικά κάρτα αλλά γνώριζα ότι το υπόλοιπο από πακέτα στα λέει εκεί..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο 1252 όταν πληκτρολογείς το 4 δε στα λέει; Ρωτάω γιατί δεν έχω προσωπικά κάρτα αλλά γνώριζα ότι το υπόλοιπο από πακέτα στα λέει εκεί..

 

λεει μονο ποσο λεπτα απομενουν στο 1252

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λεει μονο ποσο λεπτα απομενουν στο 1252

 

η vodafone στα καρτοκινητα σε κανενα πακετο ή μπονους δεν δινει ενημερωση για ημερομηνια ληξης, πρεπει να σημειωνεις σε χαρτι πότε ενεργοποιησες το πακετο, ή ποτε πηρες το μπονους. Ενημερωτικά, η wind στα παραπανω ενημερωνει λεπτομερως και φωνητικα και σε sms τις ημερομηνιες ληξης, ακομη και εαν εχεις βαλει 2 ιδια πακετα σου λεει ξεχωριστα ποτε ληγουν! Η voda πονταρει στο να ξεχαστεις και να κανουν καμια αρπαχτη... Και μην ακουσω καμια δικαιολογια του στυλ 'ειναι δυσκολο να γινει', πως το καταφερνει δηλαδη η wind;

Link to comment
Share on other sites

η vodafone στα καρτοκινητα σε κανενα πακετο ή μπονους δεν δινει ενημερωση για ημερομηνια ληξης, πρεπει να σημειωνεις σε χαρτι πότε ενεργοποιησες το πακετο, ή ποτε πηρες το μπονους. Ενημερωτικά, η wind στα παραπανω ενημερωνει λεπτομερως και φωνητικα και σε sms τις ημερομηνιες ληξης, ακομη και εαν εχεις βαλει 2 ιδια πακετα σου λεει ξεχωριστα ποτε ληγουν! Η voda πονταρει στο να ξεχαστεις και να κανουν καμια αρπαχτη... Και μην ακουσω καμια δικαιολογια του στυλ 'ειναι δυσκολο να γινει', πως το καταφερνει δηλαδη η wind;

 

Ακριβώς έτσι είναι. Την έχω πατήσει μερικές φορές εξαιτίας αυτού. Δε στέλνει μήνυμα ούτε καν λίγο πριν λήξει. Ενω η wind στέλνει τη μέρα που ληγει το πακέτο μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο πακέτο Bonus ανανέωσης , χρησιμοποιώ ένα κολπάκι για να θυμάμαι την ημερομηνία λήξης: ακούω το πότε έγινε η τελευταία ανανέωση, άρα το Bonus λήγει 30 ημέρες μετά. Για όλα τα άλλα μόνο μέσω myaccount μπορώ να δώ πότε λήγουν .
Link to comment
Share on other sites

η vodafone στα καρτοκινητα σε κανενα πακετο ή μπονους δεν δινει ενημερωση για ημερομηνια ληξης, πρεπει να σημειωνεις σε χαρτι πότε ενεργοποιησες το πακετο, ή ποτε πηρες το μπονους. Ενημερωτικά, η wind στα παραπανω ενημερωνει λεπτομερως και φωνητικα και σε sms τις ημερομηνιες ληξης, ακομη και εαν εχεις βαλει 2 ιδια πακετα σου λεει ξεχωριστα ποτε ληγουν! Η voda πονταρει στο να ξεχαστεις και να κανουν καμια αρπαχτη... Και μην ακουσω καμια δικαιολογια του στυλ 'ειναι δυσκολο να γινει', πως το καταφερνει δηλαδη η wind;

 

Ο άνθρωπος ζήτησε πληροφορίες για τα μπόνους του. όχι να του κάνεις διαφήμιση για την wind. Νισάφι πια με την διαφήμιση της wind.. :X

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος ζήτησε πληροφορίες για τα μπόνους του. όχι να του κάνεις διαφήμιση για την wind. Νισάφι πια με την διαφήμιση της wind.. :X

 

δεν ειναι διαφημιση, ενημερωση ειναι, να ξερει ο κοσμος τι γινεται στην αγορα. Σε φορουμ ενημερωσης και ανταλλαγης αποψεων ειμαστε, ξεκολλα επιτελους :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι νέος χρήστης του CU και θα ήθελα να ενεργοποιήσω το πακέτο CU COMBO 600 γιατί θέλω να παίρνω δωρεάν και να στέλνω και sms και προς άλλα δίκτυα (wind, cosmote).

Παίρνω στο 1286 αλλά δεν αναφέρει πουθενά τα προγράμματα combo. Έχει επιλογή μόνο για προγράμματα ομιλίας, προγράμματα μηνυμάτων και προγράμματα internet.

Δοκίμασα όλες αυτές τις επιλογές αλλά σε καμία δεν αναφέρει τα πακέτα combo.

Τι κάνω λάθος;

 

edit

Άκυρο το ερώτημα παιδιά.

Το βρήκα.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Είμαι νέος χρήστης του CU και θα ήθελα να ενεργοποιήσω το πακέτο CU COMBO 600 γιατί θέλω να παίρνω δωρεάν και να στέλνω και sms και προς άλλα δίκτυα (wind, cosmote).

Παίρνω στο 1286 αλλά δεν αναφέρει πουθενά τα προγράμματα combo. Έχει επιλογή μόνο για προγράμματα ομιλίας, προγράμματα μηνυμάτων και προγράμματα internet.

Δοκίμασα όλες αυτές τις επιλογές αλλά σε καμία δεν αναφέρει τα πακέτα combo.

Τι κάνω λάθος;

 

edit

Άκυρο το ερώτημα παιδιά.

Το βρήκα.

 

πιο ευκολο είναι να μπεις να το ενεργοποιήσεις απο το my account του vodafone cu.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έψαχνα στο site της Vodafone να βρω πώς γίνεται να ενημερωθώ για το υπόλοιπο της κάρτας μου, όταν βρίσκομαι σε ευρωπαική χώρα (σε περιαγωγή), αλλά τίποτα. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή είναι αναγκη μπορεί να βοηθήσει όποιος ξέρει;

1) Σε καρτοκινητο που εχω οταν βρισκομαι Ιταλια, αν με καλεσει καποιος απο ελλαδα ποσο χρεωνομαι εγω και ποσο ο αλλος;

2) Η κλήση προς Ελλαδα ποσο χρεώνεται;

3) Συμφερει καλυτερα να δεχεσαι και να κανεις κλησεις απο καρτοκινητο ή συμβολαιο μεταξυ Ελλαδας - Ιταλίας;

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή είναι αναγκη μπορεί να βοηθήσει όποιος ξέρει;

1) Σε καρτοκινητο που εχω οταν βρισκομαι Ιταλια, αν με καλεσει καποιος απο ελλαδα ποσο χρεωνομαι εγω και ποσο ο αλλος;

2) Η κλήση προς Ελλαδα ποσο χρεώνεται;

3) Συμφερει καλυτερα να δεχεσαι και να κανεις κλησεις απο καρτοκινητο ή συμβολαιο μεταξυ Ελλαδας - Ιταλίας;

Ευχαριστω εκ των προτερων...

εχεις ελληνικο νουμερο στην ιταλια, σωστα;

1) χρεωνεσαι 0,13/λεπτο (χωρις ελαχιστη χρεωση) - ο αλλος κανονικες χρεωσεις, σαν να καλει στην ελλαδα (εκτος εαν εχει πακετο, που θα αφαιρειται απο το πακετο)

2) 0,43/λεπτο (ελαχιστη χρεωση 30'')

3) εγω προσωπικά ειμαι υπερ του καρτοκινητου

 

υγ: πως μαθαινεις το υπολοιπο της καρτας σου;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Το Travel pack 20' συμφέρει ή είναι απάτη;

Απο αυτα που μου γραψες παραπανω μαλλον συμφερει να κανω αναπαντητη και να με καλουν απο Ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

Το Travel pack 20' συμφέρει ή είναι απάτη;

Απο αυτα που μου γραψες παραπανω μαλλον συμφερει να κανω αναπαντητη και να με καλουν απο Ελλαδα...

 

travel pack (20' με 6e) http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=6611

 

σου βγαινει 0.30/λεπτο, αλλά το θέμα ειναι οτι δε λεει εαν ειναι ελαχιστη χρεωση κλησης το 1 λεπτο ή τα 3 λεπτα. Υποψιαζομαι οτι ειναι τα 3 λεπτα, γνωριζοντας τη νοοτροπια της εταιριας, π.χ. το passport ειναι καθαρη κλεψιά...

 

οι χρεωσεις που σου εγραψα πριν, μπορεις να τις δεις εδω : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10560

Link to comment
Share on other sites

konv: Οταν είσαι στην Ιταλία, πώς μπορείς να μάθεις το υπόλοιπο χρημάτων που εχείς στη κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Το Travel pack είναι μεγάλη απάτη

Χρεώνει ανά λεπτό ( 1 λεπτό, μετά 1λεπτό και 1 δευτερόλεπτο = 2λεπτά )

Συμφέρει μόνο για μεγάλης διάρκειας εξερχόμενες κλήσεις .

Καλό είναι να χρησιμοποιείς ένα καρτοκινητό με δωρεάν χρόνο σαν το Ολυμπιακός ή το ELTA Καθότι η χρέωση είναι ακριβώς η ίδια ,

Link to comment
Share on other sites

konv: Οταν είσαι στην Ιταλία, πώς μπορείς να μάθεις το υπόλοιπο χρημάτων που εχείς στη κάρτα;

 

Αν έχει λογαριασμό στο myaccount μπορεί να τα δει μέσω internet! Όλο και κάπου θα έχει wifi. ;)

 

το εψαξα και εγω, δεν εχει καποια ενημερωση με κληση ή sms! Και εαν ο αλλος δεν εχει smartphone; Ειδα και στις αλλες 2 εταιριες, δινουν ενημερωση (δεν ειναι και τιποτα δυσκολο...). Τελικα, στην ελλειψη ενημερωσης, η voda ειναι 'μανούλα'... Παντα σκεφτεται την αρπαχτη ρε παιδι μου! Και μη μου πει κανεις (απο τους γνωστους του φορουμ) οτι ειναι δυσκολο να υπαρχει ενημερωση υπολοιπου στην ευρωπη... Οι αλλες 2 εταιριες το καταφερνουν μια χαρα.

 

Το Travel pack είναι μεγάλη απάτη

Χρεώνει ανά λεπτό ( 1 λεπτό, μετά 1λεπτό και 1 δευτερόλεπτο = 2λεπτά )

Συμφέρει μόνο για μεγάλης διάρκειας εξερχόμενες κλήσεις .

Καλό είναι να χρησιμοποιείς ένα καρτοκινητό με δωρεάν χρόνο σαν το Ολυμπιακός ή το ELTA Καθότι η χρέωση είναι ακριβώς η ίδια ,

 

για το ΕΛΤΑ ειναι 'σιγουράντζα'; Εαν ειναι, τοτε σιγουρα βολευει το φιλο να παρει ενα νουμερο ΕΛΤΑ και να βαλει μια 20αρα = 60! Το θεμα ειναι οτι δε θα μπορει να μαθει πόσο τον χρεωνουν, μονο οταν γυρισει ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πάντως να στείλεις μήνυμα στο 1252 γράφοντας Υ και μαθαίνεις το υπόλοιπο απλώς θα χρεωθείς το μήνυμα!
Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεώσω την κάρτα μου πριν τελειώσουν οι δυο ώρες που παίρνουμε με την 10ευρη θα χάσω το υπόλοιπο ή θα προστεθεί με το νέο;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...