Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όχι δεν φταει η βοντα σε αυτό το εγώ δοκιμάσει και με το cu και με την γουίντ τα ίδια εμφανίζει απλά δεν μπορείς να το στείλεις

..../QUOTE]

 

τι εννοείτε; Μόλις τώρα έστειλα από το mycosmos ένα sms, ενώ ήμουν συνδεδεμένη με το Vodafone 845 με vodafone με cu με την προσφορά των 100ΜΒ δωρεάν, και έφτασε κανονικά.

 

Εχθές είχα ενεργοποιήσει το cu all day.Σήμερα πήρα το 1252 και είδα ότι είχα λεπτά ομιλίας.Πήρα σε σταθερό,και κάνα δεκάλεπτο μετά που έκλεισα μου ήρθε μήνυμα ότι το υπόλοιπό μου ήταν κάτω από 1 ευρώ.Καλώ ξανά το 1252 και ήταν μηδενικό.Τί μπορεί να έγινε.Αφού είχα πριν την κλήση 3,91 ευρώ.:worry:

 

Μήπως τα 60' τα είχες ήδη μιλήσει προς CU; Νομίζω τρώει πρώτα από το cu all day και μετά από το unlimited (αλλά δεν είμαι σίγουρη).

Νομίζω ότι η ελάχιστη χρέωση είναι τα 3', επίσης. Για κάνε τους υπολογισμούς σου...

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Θα βγεί πακέτο ίντερνετ αντίστοιχο του 5 ευρώ-500 ΜΒ ή να ενεργοποιήσω της κοσμοτέ.Άντε γιατί μας κούρασε η βόνταφον.Μου κάνει εντύπωση η πολιτική της που κανονικά θα έπρεπε να είναι πολύ πιο επιθετική.Δηλαδή αν ήταν πρώτη τί θα έκανε το έχω απορεία
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν φταει η βοντα σε αυτό το εγώ δοκιμάσει και με το cu και με την γουίντ τα ίδια εμφανίζει απλά δεν μπορείς να το στείλεις

..../QUOTE]

 

τι εννοείτε; Μόλις τώρα έστειλα από το mycosmos ένα sms, ενώ ήμουν συνδεδεμένη με το Vodafone 845 με vodafone με cu με την προσφορά των 100ΜΒ δωρεάν, και έφτασε κανονικά.

 

 

 

Μήπως τα 60' τα είχες ήδη μιλήσει προς CU; Νομίζω τρώει πρώτα από το cu all day και μετά από το unlimited (αλλά δεν είμαι σίγουρη).

Νομίζω ότι η ελάχιστη χρέωση είναι τα 3', επίσης. Για κάνε τους υπολογισμούς σου...

 

μπήκα πριν λίγο και δουλεύει άψογα έχεις δίκιο ίσως το φτιάξανε μπήκα από κινητό νοκια με μίνι όπερα. Αυτα είναι ωραία θα εκμεταλεύνμαι πλήρως τα μυνήματα και όταν δεν είμαι μπροστά σε υπολογιστή αυτα είναι!!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εχθές είχα ενεργοποιήσει το cu all day.Σήμερα πήρα το 1252 και είδα ότι είχα λεπτά ομιλίας.Πήρα σε σταθερό,και κάνα δεκάλεπτο μετά που έκλεισα μου ήρθε μήνυμα ότι το υπόλοιπό μου ήταν κάτω από 1 ευρώ.Καλώ ξανά το 1252 και ήταν μηδενικό.Τί μπορεί να έγινε.Αφού είχα πριν την κλήση 3,91 ευρώ.:worry:

 

Το 1252 μπορεί να ανφέρει ότι είχες ακόμα χρόνο αλλά αυτός να έχει λήξει (δηλαδή να έχουν περάσει οι 24 ώρες από την ενεργοποίηση). Τσεκαρε το αρχικό μήνυμα εγγραφής στην υπηρεσία και το χρόνο κλήσης να δεις εαν μεσολάβησαν οι 24 ώρες ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές είχα ενεργοποιήσει το cu all day.Σήμερα πήρα το 1252 και είδα ότι είχα λεπτά ομιλίας.Πήρα σε σταθερό,και κάνα δεκάλεπτο μετά που έκλεισα μου ήρθε μήνυμα ότι το υπόλοιπό μου ήταν κάτω από 1 ευρώ.Καλώ ξανά το 1252 και ήταν μηδενικό.Τί μπορεί να έγινε.Αφού είχα πριν την κλήση 3,91 ευρώ.:worry:

 

To cuallday έχει ένα bug στην ενημέρωση 1252. Αν το ενεργοποιήσεις και το απενεργοποιήσεις μετά, έχεις 60' για 24 ώρες. Αρκετές φορές ενώ έχει περάσει 24άωρο, στο 1252 σου λέει ακόμα τα εναπομείναντα λεπτά αντί για μηδέν. Στην πράξη όμως έχεις 0. Μήπως λοιπόν στην περίπτωσή σου είχε περάσει το 24άωρο?

Link to comment
Share on other sites

Mε το txtme αν στειλω μηνυμα τι βγαινει στον αλλο;το νουμερο μου;το site λεει κατι για διαφημιστικα μηνυματα τι ενοει;μαζι με το μηνυμα μου στελνει κατι στον παραληπτη;
Link to comment
Share on other sites

Mε το txtme αν στειλω μηνυμα τι βγαινει στον αλλο;το νουμερο μου;το site λεει κατι για διαφημιστικα μηνυματα τι ενοει;μαζι με το μηνυμα μου στελνει κατι στον παραληπτη;

Μέσα στους 160 χαρακτήρες που αντιστοιχεί σε ένα μήνυμα, περιλαμβάνονται κάποιοι χαρακτήρες για διαφημιστικό.

Συνεπώς, θα πρέπει να γράψεις ένα μήνυμα με τόσους χαρακτήρες ώστε να μαζί με το διαφημιστικό να σου βγάζουν άθροισμα 160 χαρακτήρες, ειδάλλως αποστέλλονται 2 μηνύματα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω,καταλαβα.Tοτε δεν λεει,θα περνει ο αλλος και διαφημισεις μαζι με το μηνυμα μου.Eγω νομιζα οτι σε μενα θα τα στελνουν τα διαφημιστικα.
Link to comment
Share on other sites

μια απορία, κάθε μήνα, βάζοντας μια κάρτα των 10 ευρώ τα 5 ευρώ μου εξαφανίζονται μετά από λίγο. είμαι γραμμένος στα προγράμματα "Vodafone Unlimited" και "το bonus των 100 MB" και από ότι είχα εντύπωση είναι και τα δυο δωρεάν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. μήπως υπάρχει κάποιο προηγούμενο πρόγραμμα στο οποίο έχω παραμείνει γραμμένος από παλαιότερα και δεν το έχω ακυρώσει; πως μπορώ να το διαπιστώσω αυτό; ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

μια απορία, κάθε μήνα, βάζοντας μια κάρτα των 10 ευρώ τα 5 ευρώ μου εξαφανίζονται μετά από λίγο. είμαι γραμμένος στα προγράμματα "Vodafone Unlimited" και "το bonus των 100 MB" και από ότι είχα εντύπωση είναι και τα δυο δωρεάν με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. μήπως υπάρχει κάποιο προηγούμενο πρόγραμμα στο οποίο έχω παραμείνει γραμμένος από παλαιότερα και δεν το έχω ακυρώσει; πως μπορώ να το διαπιστώσω αυτό; ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

θα μπεις στο vodafone live από το κινητό σου και μετά στο τέλος της αρχικής σελίδας στο my vodafone και μετά στις ενεργες συνδρομές εκεί θα δεις τις έχεις ενεργό. Αν δεν σου βγάλει τίποτα τότε πάρε τηλ 13840 δωρεάν και ζητά τους να σου πούνε.

 

αν στείλω ένα mms από το myaccount σε αριθμό cu θα μου το χρεώσει κανονικά ή θα χρεωθεί στα 1500 δωρεάν;

 

νομίζω ότι σε χρεώνει κανονικά διότι τα στέλνεις από τον υπολογιστή . Ρώτα στο 13840

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θα μπεις στο vodafone live από το κινητό σου και μετά στο τέλος της αρχικής σελίδας στο my vodafone και μετά στις ενεργες συνδρομές εκεί θα δεις τις έχεις ενεργό. Αν δεν σου βγάλει τίποτα τότε πάρε τηλ 13840 δωρεάν και ζητά τους να σου πούνε.

 

Προφανώς και είναι χαζή η ερώτηση μου αλλα πως μπαίνω απο το κινητό μου στο vodafone live, γιατι αν και παλιότερα υπήρχε συντόμευση στο κινητό μου, τώρα δεν την βρίσκω, έχω ένα νόκια 5800, επίσης δοκίμασα να μπώ στο my vodafone απο το σιτε της βονταφον αλλα δεν βρίκα πουθενά επιλογή ενεργές συνδρομές.ευχαριστώ!;)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα 60' τα είχες ήδη μιλήσει προς CU; Νομίζω τρώει πρώτα από το cu all day και μετά από το unlimited (αλλά δεν είμαι σίγουρη).

Νομίζω ότι η ελάχιστη χρέωση είναι τα 3', επίσης. Για κάνε τους υπολογισμούς σου...

 

Το 1252 μπορεί να ανφέρει ότι είχες ακόμα χρόνο αλλά αυτός να έχει λήξει (δηλαδή να έχουν περάσει οι 24 ώρες από την ενεργοποίηση). Τσεκαρε το αρχικό μήνυμα εγγραφής στην υπηρεσία και το χρόνο κλήσης να δεις εαν μεσολάβησαν οι 24 ώρες ή όχι.

 

To cuallday έχει ένα bug στην ενημέρωση 1252. Αν το ενεργοποιήσεις και το απενεργοποιήσεις μετά, έχεις 60' για 24 ώρες. Αρκετές φορές ενώ έχει περάσει 24άωρο, στο 1252 σου λέει ακόμα τα εναπομείναντα λεπτά αντί για μηδέν. Στην πράξη όμως έχεις 0. Μήπως λοιπόν στην περίπτωσή σου είχε περάσει το 24άωρο?

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.Τελικά ναι,δεν είχα μιλήσει και τα 60 λεπτά προς τα σταθερά,είχα χρόνο,αλλά είχαν περάσει 24 ώρες από την στιγμή που το είχα ενεργοποιήσει.Όμως εγώ δεν θυμόμουν την ακριβή ώρα,αλλά από την στιγμή που μου έλεγε ότι έχω λεπτά ομιλίας είναι λάθος.Θα έπρεπε να με ενημερώνει ή έστω να σταλεί μήνυμα την ώρα που μιλούσα.Δηλαδή αν είχα πολλά λεφτά μέσα θα μου τα έτρωγε χωρίς να πάρω χαμπάρι.:worry: Και μιλούσα και αρκετή ώρα,κάνα δεκαπεντάλεπτο,με 3,91 που είχα;Δεν θα έπρεπε να μου βγαίνει μείον το υπόλοιπο;

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και είναι χαζή η ερώτηση μου αλλα πως μπαίνω απο το κινητό μου στο vodafone live, γιατι αν και παλιότερα υπήρχε συντόμευση στο κινητό μου, τώρα δεν την βρίσκω, έχω ένα νόκια 5800, επίσης δοκίμασα να μπώ στο my vodafone απο το σιτε της βονταφον αλλα δεν βρίκα πουθενά επιλογή ενεργές συνδρομές.ευχαριστώ!;)

 

Θα μπείς στο live.vodafone.gr από τον Browser του κινητού σου αφού πρώτα ρυθμίσεις το ΑΡΝ σε

wapkarta.vodafone.gr . Αν δεν μπαίνεις πάρε την εξυπηρέτηση πελατών στο 13830 και πες να σου διακόψουν πιθανές συνδρομές

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Στο σταθμό Λαρίσης της προάλλες ήταν δύο παλικάρια από την vodafone και δίναν τζάμπα καρτοκινητή vodafone. Η συσκευασία από έξω έγραφε 12€ δωρεάν χρόνος ομιλίας (3€/μήνα για 4 μήνες). Ενεργοποιήθηκε το κινητό αλλά όταν καλώ το 1252 μου λέει ότι έχω 0€ και 0 λεπτά. Πρέπει να βάλω πρώτα κάρτα για να μπουν τα χρήματα;
Link to comment
Share on other sites

τα εχουν παιξει αποψε τα συστηματα της voda στα καρτοκινητα, υπαρχουν τρελες χρεωσεις ιντερνετ.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

τα εχουν παιξει αποψε τα συστηματα της voda στα καρτοκινητα, υπαρχουν τρελες χρεωσεις ιντερνετ.

 

Μου φαγε γυρω στα 10ευρω οταν ποσταρα το παραπανω χτες, τωρα που ποσταρω αυτο μου εχουν πιστωθη τα 10ευρω οποτε ολα καλα. Δεν ετυχε σε κανενα σας αυτο χτες βραδυ?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ χωρις να κανω καμια κληση μου φαγανε εμενα στις 1 το βραδυ 6 ευρω ... πηρα στο 13840 μου ειπαν οτι τα παιξανε τα συστηματα .. και τραβουσαν λεφτα απο αρκετους καρτοκινητους..... σημερα το πρωι μου πιστωσανε ξανα το ποσο ...

αν δεν ηταν τοσο μεγαλο το ποσο .. φανταζομαι κανεις δεν θα το επαιρνε χαμπαρι...

τριτοκοσμικη κινητη ..

Link to comment
Share on other sites

χθες το βραδυ χωρις να κανω καμια κληση μου φαγανε εμενα στις 1 το βραδυ 6 ευρω ... πηρα στο 13840 μου ειπαν οτι τα παιξανε τα συστηματα .. και τραβουσαν λεφτα απο αρκετους καρτοκινητους..... σημερα το πρωι μου πιστωσανε ξανα το ποσο ...

αν δεν ηταν τοσο μεγαλο το ποσο .. φανταζομαι κανεις δεν θα το επαιρνε χαμπαρι...

τριτοκοσμικη κινητη ..

 

Και απο το συγκεκριμενο νουμερο που μου εφαγε τα 10ευρω σημερα κλεινει 11χρονια ζωης!!! Το ενεργοποιησα 01-03-2000, και απορησα τι στο καλο αυτη τη μερα εγινε να μου φανε το δεκαευρω, δε μου εχει ξανατυχη με voda κατι αναλογο, μονο με τη wind μου εχει τυχη ειδικα περυσι απειρες φορες αλλα και εκει τα πιστωσαν εκτος απο μια φορα που απλα απο μειον πηγαν μηδεν το υπολοιπο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, έχω μια κάρτα που βάζω κάθε μήνα 10€ για να μιλάω απεριοριστα (1500') προς όλη τη βονταφον. Πριν απο 3 ώρες πήρα το πατέρα μου τηλ (βονταφον σύνδεση) κ´ παρατήρησα έπειτα ότι απο 13€ υπολοιπο τώρα έχω 0€ κ´ 800 λεπτά υπόλοιπο για ομιλία. Τα 13€ που εξαφανίστηκαν; Ούτε Ίντερνετ χρησιμοποιω ούτε συσκευή vodafone live, μια απλή παλια συσκευή nokia έχω για ομιλία.

Τι μπορει να φταίει; Να πάρω κάπου τηλ αύριο; Αν ναι σε ποιο νούμερο;

 

Ευχαριστω πολυ.

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, έχω μια κάρτα που βάζω κάθε μήνα 10€ για να μιλάω απεριοριστα (1500') προς όλη τη βονταφον. Πριν απο 3 ώρες πήρα το πατέρα μου τηλ (βονταφον σύνδεση) κ´ παρατήρησα έπειτα ότι απο 13€ υπολοιπο τώρα έχω 0€ κ´ 800 λεπτά υπόλοιπο για ομιλία. Τα 13€ που εξαφανίστηκαν; Ούτε Ίντερνετ χρησιμοποιω ούτε συσκευή vodafone live, μια απλή παλια συσκευή nokia έχω για ομιλία.

Τι μπορει να φταίει; Να πάρω κάπου τηλ αύριο; Αν ναι σε ποιο νούμερο;

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Παρε το 13840 απο το κινητο σου η 2106702000 απο το σταθερο σου και αναφερετο! Οπως θα διαβασες παραπανω και σε μενα εγινε κατι αναλογο χτες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...