Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά και από εμένα!

KostasSTi Σε ευχαριστω!

Για να μην ''κατηγορηθώ'' έθεσα το ερώτημα στο ''[ΣΥΓΚΡΙΣΗ] Ποιο είναι το καλύτερο καρτοκινητό; (Νο3)'' και με παρέπεμψαν εδώ, όποτε έκανα αντιγραφή - επικόλληση του κειμένου.

Είδα αυτή την προσφορά http://www.vodafonecu.gr/gr/paketa/p...urf-email-200/

Ήθελα να ρωτήσω αν το πάρω μπορώ να την βάλω την κάρτα sim σε usb στικακι της vodafone(που το έχω ήδη με 1000mb/μηνά 500+500δωρο10ευρω) και να έχω τα 500MB στο λαπτοπ μου?

Και αν ξέρει κάποιος αν υπάρχει περιορισμός στην ταχύτητα συνδεσης μην είναι και αργό…

ΥΓ. Δεν με ενδιαφέρει να κάνω τηλεφωνικές κλήσεις, εκτός αν υπάρχει κάτι χωρίς παραπάνω κόστος.

Ευχαριστώ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την υγειά μου από τότε που έβαλα CU για δεύτερο αριθμό...

Στο ΤΕΙ Αθήνας που σπουδάζω,συνήθως πρέπει να βγει έξω για να κάνεις κλήση με cosmote.Εκεί όμως που το cosmote βγαίνει εκτός δικτύου πολλές φορές το vodafone έχει full σήμα...

Και από ότι διάβασα εδώ είναι πιο οικονομικό το CU από το WU για ένα ταξιδάκι στο εξωτερικό που θα πάω...

Ξέρεις κάποιες τις χρεώσεις περιαγωγής;

Link to comment
Share on other sites

Πριν από αρκετά χρόνια χρησιμοποιούσα έναν αριθμό vodafone cu που τώρα δεν ισχύει. Μπορώ να ζητήσω να μου τον επανενεργοποιήσουν;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πριν από αρκετά χρόνια χρησιμοποιούσα έναν αριθμό vodafone cu που τώρα δεν ισχύει. Μπορώ να ζητήσω να μου τον επανενεργοποιήσουν;

 

εαν εχει περασει πανω απο 6 μηνο οπου εληξε ο αριθμος τοτε αυτος διαγραφεται και δεν μπορεις να τον ξαναζητησεις!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επομένως δεν μπορώ να κάνω κάτι δυστυχώς.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επομένως δεν μπορώ να κάνω κάτι δυστυχώς.

Μία δοκιμή να πας στο κατάστημα και να ρωτήσεις αν ο συγκεκριμένος αριθμός έχει δοθεί?

Δεν χάνεις και τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Επομένως δεν μπορώ να κάνω κάτι δυστυχώς.

Από τη στιγμή που όταν καλείς τον αριθμό σου λέει ότι δεν χρησιμοποιείται τότε μπορείς να πας σε κατάστημα και να τον ζητήσεις.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα πάω απόψε στη vodafone να ρωτήσω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει αν ενεργοποιήσω την καινούρια προσφορά με τα 500 Mb τον επόμενο μήνα θα ισχύει ή θα μου δίνει 200 ΜΒ με 7€. Επιπλέον τα 5€ ή 7€ αντίστοιχα θα τα "τραβάει" αυτόματα από την κάρτα κάθε μήνα ή εάν θέλω κάποιον μήνα να μην έχω internet να μπορώ να επιλέγω όποτε θέλω τα 5€ ή 7€;
Link to comment
Share on other sites

Eβαλα σημερα καρτα στο cu μου και μου δωσε 1500 λεπτα και 1500 sms. Το εχω σαν δευτερο αριθμο και ειχα να ανανεωσω πολυ καιρο. Ο βασικος μου αριθμος ειναι whats up που εχει κοψει την προσφορα με τα 1500 και 1500. Το cu την συνεχιζει?
Link to comment
Share on other sites

Tο unlimited συνεχιζει για οσους το εχουν απο παλια.Eπισης αλλαξε η προυποθεση επεκτασης υπολοιπου.Θελει πλεον ανανεωσεις συνολικα 20€ τους τελευταιους 3 μηνες για να ενεργοποιηθει.Tα σχολια δικα σας:)
Link to comment
Share on other sites

Tο unlimited συνεχιζει για οσους το εχουν απο παλια.Eπισης αλλαξε η προυποθεση επεκτασης υπολοιπου.Θελει πλεον ανανεωσεις συνολικα 20€ τους τελευταιους 3 μηνες για να ενεργοποιηθει.Tα σχολια δικα σας:)

 

αυτό μπήκα να γράψω και εγώ μόλις τώρα το είδα εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39767&dateFrom=&dateUntil=.Που σημαίνει ότι πότε δεν πρόκειται πότε δεν πρόκειται να μπορέσω να την χρησιμοποιήσω που βάζω μόνο κάρτα 5€ τον μήνα άρα στους 3 μήνες βγαίνει 15€. Κουταμαρα διότι η επέκταση υπολοίπου είχε δημιουργηθεί με σκοπό να την χρησιμοποιείς όταν την έχεις ανάγκη π.χ. Για ένα πολύ σημαντικό τηλεφώνημα όταν δεν έχεις κάρτα και δεν πρέπει να υπάρχουνε όροι. Ας ανέβαζανε το πάγιο καλύτερα θα ήτανε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Oποιος θελει δωρεαν cu μπαινει στο vodafonecu.gr συμπληρωνει την φορμα με τα στοιχεια του και του ερχεται σπιτι δωρεαν.Aκου τι βγαλανε:)καλο.
Link to comment
Share on other sites

Για ένα πολύ σημαντικό τηλεφώνημα όταν δεν έχεις κάρτα και δεν πρέπει να υπάρχουνε όροι. Ας ανέβαζανε το πάγιο καλύτερα θα ήτανε.

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το call me back...έστω...αν και συμφωνώ ότι για ένα σημαντικό τηλεφώνημα...δεν θα έπρεπε να υπάρχει όρος.;)

Link to comment
Share on other sites

Oποιος θελει δωρεαν cu μπαινει στο vodafonecu.gr συμπληρωνει την φορμα με τα στοιχεια του και του ερχεται σπιτι δωρεαν.Aκου τι βγαλανε:)καλο.

 

Το ότι ερχετε δωρεαν θα πει οτι δεν πήρωνεις την εταιρεια courier και την κάρτα sim; Η μήπως απλά δεν πληρώνεις την εταιρεία courrier αλλά πληρώνεις την κάρτα sim;

.
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα SMS από την Vodafone χθες στο οποίο ανέφερε ότι με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ στα καταστήματα Vodafone κερδίζεις τον φόρο κινητής 12%. Η προσφορά ισχύει μέχρι 8/4. Ήρθε και σε κανέναν άλλο?
Link to comment
Share on other sites

Έλαβα SMS από την Vodafone χθες στο οποίο ανέφερε ότι με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ στα καταστήματα Vodafone κερδίζεις τον φόρο κινητής 12%. Η προσφορά ισχύει μέχρι 8/4. Ήρθε και σε κανέναν άλλο?

 

Ήρθε στης μητέρας μου το κινητό αλλά όχι στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ξέρει κάποιος να μου πει αν ενεργοποιήσω την καινούρια προσφορά με τα 500 Mb τον επόμενο μήνα θα ισχύει ή θα μου δίνει 200 ΜΒ με 7€. Επιπλέον τα 5€ ή 7€ αντίστοιχα θα τα "τραβάει" αυτόματα από την κάρτα κάθε μήνα ή εάν θέλω κάποιον μήνα να μην έχω internet να μπορώ να επιλέγω όποτε θέλω τα 5€ ή 7€;

 

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ... Τραβάει μόνο του κάθε μήνα το ποσό η του το δίνω εγώ?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ερχετε δωρεαν θα πει οτι δεν πήρωνεις την εταιρεια courier και την κάρτα sim; Η μήπως απλά δεν πληρώνεις την εταιρεία courrier αλλά πληρώνεις την κάρτα sim;

 

όντως ισχύει ρώτησα στο 13840 και μου είπανε ότι ισχύει από ανανεώσεις από το κατάστημα μόνο από 10€ και όχι λιγότερη κάρτα και ισχύει μέχρι 8/4. Ρώτησα επίσης και για το πακέτο σύνδεσης που στέλνεται μέσω κούριερ και μου είπανε ότι το πληρώνεις είτε μέσω αντικαταβολής είτε ότι άλλο θέλεις εσυ το πακέτο σύνδεσης. Είναι δωρεάν το courier αλλά χρειάζεται να κανείς ταυτόποίηση από το κατάστημα. Έτσι μου είπανε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα SMS από την Vodafone χθες στο οποίο ανέφερε ότι με κάθε ανανέωση άνω των 10 ευρώ στα καταστήματα Vodafone κερδίζεις τον φόρο κινητής 12%. Η προσφορά ισχύει μέχρι 8/4. Ήρθε και σε κανέναν άλλο?

 

Hρθε και σε μένα

Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεώσω σε κατάστημα με 10 ευρώ οκ δεν θα αφαιρεθεί το 12% του φόρου, αλλά θα έχω τις 10 ώρες προς vodafone και τα 100 sms προς όλους; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μια ερωτηση γιατι τα'χω παρει στο κρανιο:Γιατι οταν στελνω mms(φωτο) στην προσωπικη μου σελιδα στο facebook,εκτος απο την φωτο μπαινει κολλητα και μια φωτο της vodafone με το σημα της;!Kαλα πανε καλα;Mε ρωτησανε εμενα αν θελω να κανω διαφημιση;Δεν πληρωνω(και ακριβα cu:0.48€mms);Eκτος οτι απαγορευεται AΠAPAΔEKTO.
Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεώσω σε κατάστημα με 10 ευρώ οκ δεν θα αφαιρεθεί το 12% του φόρου, αλλά θα έχω τις 10 ώρες προς vodafone και τα 100 sms προς όλους; :wacko:

 

Aπ τη στιγμη που εχεις ενεργοποιησει αυτα τα προγραμματα βεβαιως.

 

Μια ερωτηση. Μεχρι πριν λιγες μερες ειχα συμβολαιο και το εκανα cu. Εχω παρατηρησει λοιπον το εξης: Οταν παω να παρω τηλεφωνο, σε καρτοκινητο βοντα μου λεει οτι η συνδεση δεν ειναι εφικτη με τον αριθμο που ζητησα ή το βγαζει κατειλημενο αλλα με την τριτη προσπαθεια καλει κανονικα. Επισης εχει τυχει πολλες φορες να μου ερθει μηνυμα οτι ο ταδε αριθμος με επαιρνε (σα να το ειχα κλειστο δλδ ή να μην ειχα σημα) ενω το τηλ ηταν ανοιχτο και ειχα σημα. Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ερχετε δωρεαν θα πει οτι δεν πήρωνεις την εταιρεια courier και την κάρτα sim; Η μήπως απλά δεν πληρώνεις την εταιρεία courrier αλλά πληρώνεις την κάρτα sim;

 

Το ιδιο κανει και η κοσμοτε .. νομιζω... οπως και με την τηλεφωνικη φορητοτητα στα στελνουν ολα με κουριερ στο σπιτι κατοπην ραντεβου.. βεβαια πας στο καταστημα για ταυτοποιηση διοτι ως συνηθως χανονται τα στοιχεια..

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου μια ερωτηση γιατι τα'χω παρει στο κρανιο:Γιατι οταν στελνω mms(φωτο) στην προσωπικη μου σελιδα στο facebook,εκτος απο την φωτο μπαινει κολλητα και μια φωτο της vodafone με το σημα της;!Kαλα πανε καλα;Mε ρωτησανε εμενα αν θελω να κανω διαφημιση;Δεν πληρωνω(και ακριβα cu:0.48€mms);Eκτος οτι απαγορευεται AΠAPAΔEKTO.

 

δεν το ήξερα ότι γίνεται αυτό.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...