Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία - μείωσε τα μηνύματα προς ελληνικά δίκτυα από 8,5 σε 5 λεπτά. Τα μηνύματα για δίκτυα του εξωτερικού γιατί παρέμειναν στα 17 λεπτά? Δηλαδη εγώ που στέλνω μηνύματα κυρίως έξω, πρέπει να πληρώνω υπερτριπλάσια τιμή από τα εντός? Λάθος! άντε γεια CU...

 

ΒΑΛΕ Q......:D

Link to comment
Share on other sites

μολις τελειωσουν τα τσαμπε 200 sms απο frog θα το λιωσω το cu μου xexe

αντε καιρος ηταν για μια τετοια προσφορα..

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολυς καιρος, η τελευταια καλη που θυμαμαι ηταν τα 1000sms για ενα μηνα πριν 2 χρονια..
Link to comment
Share on other sites

και ημουν ενα βημα για να κανω φορητοτητα σε αλλη εταιρια...:whistle:

 

Παραταση στην φορητοτητα εως 10-2-08 δηλαδη...................:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία - μείωσε τα μηνύματα προς ελληνικά δίκτυα από 8,5 σε 5 λεπτά. Τα μηνύματα για δίκτυα του εξωτερικού γιατί παρέμειναν στα 17 λεπτά? Δηλαδη εγώ που στέλνω μηνύματα κυρίως έξω, πρέπει να πληρώνω υπερτριπλάσια τιμή από τα εντός? Λάθος! άντε γεια CU...

 

Δεν υπαρχει καλο περιθωριο κερδους οποτε προσπαθουν να το αποφυγουν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει καλο περιθωριο κερδους οποτε προσπαθουν να το αποφυγουν...

 

Κακώς! - οπότε καλύτερα να τους αποφύγω εγώ, και όσοι στέλνουν μηνύματα έξω, γιατί είναι κοροιδία.

Link to comment
Share on other sites

Την περίοδο των γιορτών η Frog και η Q λογικά θα φέρουν ξανά το 0,03€/ sms για λίγους μήνες οπότε θα ακυρωθεί πρακτικά το πλεονέκτημα του cu με 0,05€ / sms...

 

Οπότε οτι πραλάβετε στείλτε τώρα γιατί μετά πάμε σε άλλη κάρτα....

.
Link to comment
Share on other sites

η αναεωση χρονου ομηλιας μεσω ιντερνετ τι λεει??εχει κανει κανεις?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.:)

Θέλω την βοήθειά σας στο εξής:

Η αρραβωνιαστικιά μου έχασε την κάρτα sim από το παλιό της νούμερο (vodafone a la carte) και σκεφτόμαστε μια που ουσιαστικά δεν το χρησιμοποιεί πλέον, να κάνουμε εκτροπή στο νέο της νούμερο (wind συμβόλαιο).

Γίνεται; Έχει κάποια χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.:)

Θέλω την βοήθειά σας στο εξής:

Η αρραβωνιαστικιά μου έχασε την κάρτα sim από το παλιό της νούμερο (vodafone a la carte) και σκεφτόμαστε μια που ουσιαστικά δεν το χρησιμοποιεί πλέον, να κάνουμε εκτροπή στο νέο της νούμερο (wind συμβόλαιο).

Γίνεται; Έχει κάποια χρέωση;

 

Η εκτροπή κλήσεων αφενός χρεώνεται σαν κανονική κλήση προς κινητό, αφετέρου η εντολή για τη προώθηση δίνεται μόνο από το ίδιο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Εαν στείλεις με φαξ το αίτημα στην εταιρεία δεν το κάνουν αυτοί από εκεί; (τεχνικά γίνεται). Σε εταιρικό τιμ το είχα κάνει κανα δυό φορές παλαιότερα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εαν στείλεις με φαξ το αίτημα στην εταιρεία δεν το κάνουν αυτοί από εκεί; (τεχνικά γίνεται). Σε εταιρικό τιμ το είχα κάνει κανα δυό φορές παλαιότερα...

 

Δεν νομίζω. Κατ'αρχάς είναι καρτοκινητο άρα θα απαιτεί να είναι καταχωρημένα τα προσωπικά στοιχεία και επίσης δεν είναι ηλίθιοι, ξέρουν ότι το κάνεις για να γλιτώσεις τα 18 ευρώ της αντικατάστασης sim συνεπώς δεν νομίζω να έχουν λόγο να σε εξυπηρετήσουν (χωρίς να είμαι απόλυτα βέβαιος). Έπειτα, o.k το κάνεις για τις κλήσεις, για τα sms όμως???

 

Edit: Μόλις επιβεβαίωσα ότι δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τότε τρόπος (για να μην πληρώσεις την κάρτα σιμ) είναι να ζητήσεις να το κάνεις συμβόλαιο (στο βόνταφον χωρίς πάγιο) χωρίς να πάρεις επιδότηση και να κάνεις εκτροπή μέχρι που δεν θα το θες άλλο οπότε θα το κόψεις ή θα το μετατρέψεις σε καρτοκινητό ξανά. Βέβαια αυτή η λύση έχει βαβούρα...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τότε τρόπος (για να μην πληρώσεις την κάρτα σιμ) είναι να ζητήσεις να το κάνεις συμβόλαιο (στο βόνταφον χωρίς πάγιο) χωρίς να πάρεις επιδότηση και να κάνεις εκτροπή μέχρι που δεν θα το θες άλλο οπότε θα το κόψεις ή θα το μετατρέψεις σε καρτοκινητό ξανά. Βέβαια αυτή η λύση έχει βαβούρα...

 

Και εκτός από τη βαβούρα, το Vodafone Xωρίς πάγιο απαιτεί και μια ελάχιστη χρέωση κάθε εξάμηνο ως κόστος διατήρησης αριθμού. http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001010610&vars=0000000000 (όρος 3).

 

Γενικά δεν έχει νόημα να κάνει κάτι παρά μόνο εφόσον έχει το έχει ανάγκη, αντικατάσταση sim, εάν είναι διατεθειμένη να δώσει 18 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει το φάκελο με το serial number της κάρτας (8930 0500 ........ ) μπορεί να κάνει και φορητότητα σε καρτοκινητό άλλης εταιρίας ;)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια.:)

Πέτρο πολύ πονηρή η άποψή σου!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μιας και το έφερε η συζήτηση, εαν δεν πάρει επιδότηση στο χωρίς πάγιο εξακολουθεί να έχει την ελάχιστη κατανάλωση;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά μιας και το έφερε η συζήτηση, εαν δεν πάρει επιδότηση στο χωρίς πάγιο εξακολουθεί να έχει την ελάχιστη κατανάλωση;

 

Nαι. Για αυτό σου είπα να διαβάσεις τον όρο 3 στο παραπάνω link. Μάλιστα αναφέρεται ως κόστος διατήρησης αριθμού.

Link to comment
Share on other sites

Την περίοδο των γιορτών η Frog και η Q λογικά θα φέρουν ξανά το 0,03€/ sms για λίγους μήνες οπότε θα ακυρωθεί πρακτικά το πλεονέκτημα του cu με 0,05€ / sms...

 

Οπότε οτι πραλάβετε στείλτε τώρα γιατί μετά πάμε σε άλλη κάρτα....

 

..το βατραχι κατεβασε το μηνυμα (σε ελληνικα και ξενα δικτυα) στα 4 λεπτα....και χωρις ημερομηνια ληξης....ενω εκανε και μειωση στις κλησεις...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

σημερα καλεσα στην εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι με τη μεταφορα πακετου απο cu to a la carte (που τωρα πια βλεπω δεν συμφαιρει καμια απο τις δυο αλλα η φρογκ και η mo mad) δεν χανονται οι ποντοι..τελος ρωτησα για τους ποντους που εχω στο ποιντμανια οι οποιοι συμφωνα με την καρτα που εχω ληγουν στις 12/07 και μου ειπε η κοπελα οτι πρεπει να τους εξαργυρωσω πριν την αναγραφομενη ημερομηνια αλλιως θα χαθουν!

οποτε μονοδρομος,εξαργυρωνω τους 500 απο τους 656 που εχω και μενουν 156 υπολοιπο,δεν πειραζει δεν γινεται κ κατι διαφορετικο..μολις τελειωσουν και τα 30 ευρω της καρτας συνδιαλεξεων εχω κανει φορητοτητα,τωρα για ποια..δεν γνωριζω ισως εχουν αλλαξει οι χρεωσεις μεχρι τοτε..παντως και τωρα με το 40% παλι η φρογκ ειναι πιο φτηνη και στην ομιλια και στα sms!

Link to comment
Share on other sites

σημερα καλεσα στην εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι με τη μεταφορα πακετου απο cu to a la carte ( που τωρα πια βλεπω δεν συμφαιρει καμια απο τις δυο αλλα η φρογκ και η mo mad ) δεν χανονται οι ποντοι..τελος ρωτησα για τους ποντους που εχω στο ποιντμανια οι οποιοι συμφωνα με την καρτα που εχω ληγουν στις 12/07 και μου ειπε η κοπελα οτι πρεπει να τους εξαργυρωσω πριν την αναγραφομενη ημερομηνια αλλιως θα χαθουν!

οποτε μονοδρομος,εξαργυρωνω τους 500 απο τους 656 που εχω και μενουν 156 υπολοιπο,δεν πειραζει δεν γινεται κ κατι διαφορετικο..μολις τελειωσουν και τα 30 ευρω της καρτας συνδιαλεξεων εχω κανει φορητοτητα,τωρα για ποια..δεν γνωριζω ισως εχουν αλλαξει οι χρεωσεις μεχρι τοτε..παντως και τωρα με το 40% παλι η φρογκ ειναι πιο φτηνη και στην ομιλια και στα sms!

 

Ξέχασες να το ποστάρεις στο τόπικ του frog και του mo mad!:p

(Βγάλε όμως πρώτα τις παρενθέσεις)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...