Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν υπάρχει φτηνώτερη ομιλία από CU σε a la carte...
Link to comment
Share on other sites

Πλεον η αλλαγη απο cu σε a la carte και το αναποδο, ειναι δωρεαν.

 

και αυτα να τα ακουει η Κοσμοτε που ακομα θελει 3 ευρω!

Περιμενω ΑΜΕΣΗ απαντηση , αν εχει τα @@ να το κανει παρακαλω...

:X
Link to comment
Share on other sites

Που το διαβασες ? και πως γινεται η διαδικασια ?

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020400&vars=0000000000

 

Αλλαγή σε CU Δωρεάν

 

http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001030200&vars=0000000000

 

 

Αλλαγή σε Vodafone a la Carte Δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αυτο! Γιατι απο την προηγουμενη βδομαδα ηθελα να κανω την αλλαγη απο cu σε ala carte και δεν γινοταν λογο τεχνικων δυσκολιων. Οποτε αυτο ισως ετοιμαζαν. Αντε να ξανα παρω τηλ.αυριο να δουμε :D
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον!

Η vodafone το εκανε τελευταια και καταιδρωμενη! Και εξηγω για οσους δεν ξερουν:

 

Η cosmote (την οποια δεν συμπαθω καθολου) εκανε πρωτη την δωρεαν αλλαγη πακετου στις 13-7-2007 οταν ειναι πρωτη αλλαγη (κατηργησε τις 7 μερες δλδ) και 3 ευρω απο 7 που ειχαν ολοι οι αλλοι! Στις 15 -7-2007 ακολουθησε η WIND κανοντας ολες τις αλλαγες δωρεαν αλλα μια αλλαγη καθε μηνα!

 

Εγω προσωπικα ειχα στειλει μαιλ στην vodafone οτι ειναι απατη να ζητανε 7 ευρω για αλλαγη πακετου στις 6-7-2007 και η αγαπητη vodafone μου απαντησε στις 25-7-2007 (19 μερες μετα!!!) απο οποτε και ισχυει η δωρεαν αλλαγη πακετου, μεταξυ αλλων το εξης:

 

"Η δωρεάν αυτή αλλαγή θα επιτρέπει στους συνδρομητές μας, ανά πάσα στιγμή να διαλέγουν το πρόγραμμα καρτοκινητής που ταιριάζει καλύτερα στις ανάγκες τους."

Εδω μεσα εχει ενα ψεμα - marketing-ιστικο!

ΑΝΑ ΠΑΣΑ ΣΤΙΓΜΗ... ψεμα, μια φορα καθε μηνα, το λεει στις οδηγιες αν καλεσεις τον αριθμο.

Επισης οταν κανεις την αλλαγη πακετου λεει το ηχογραφημενο μηνυμα οτι η αλλαγη θα γινει εντως 24 ωρων! Μολις το ακουσα μου φανηκε υπερβολικο!

Αμ ελα που υπαρχουν και χειροτερα! Εχουν περασει οχι 24 αλλα 52 ωρες και ακομα η αλλαγη δεν εγινε. Στις 20 ωρες ηρθε μονο ενα sms το οποιο ελεγε οτι ακυρωνεται το email και κατι αλλο επειδη δεν εχουν χρησιμοποιηθει κλπ, οποτε και λεω λιγα λεπτα εμειναν... Αλλα δεν!

 

Τελικα τετοια αναξιοπιστια απο μια υποτιθεται μεγαλη εταιρια!! Τι να πω, ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ! Δεν θα την γλυτωσουν την φορητοτητα προς wind μαλλον (τωρα που δεν υπαρχει λογος να εισαι αλλου, γιατι το εβλεπα πριν 10 μερες για cosmokarta). Και οχι μονο του δικου μου αλλα ολης της παρεας!

10 χρονια χρηστης κινητης ειναι 3η φορα που φτανω σε τετοια ενταση. Μια ηταν με την cosmote πριν 6 χρονια και αλλη μια με την εν λογω κυρια πριν 1 χρονο!

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο χρονου ομιλιας 30 λεπτων και 30 sms αξιας 5 ευρο εχει χρονικη διαρκεια 1 εβδομαδα.Εαν το καταναλωσουμε μεσα σε 4 μερες μπορουμε να ζητησουμε καινουργιο εντος της εβδομαδας η πρεπει να περιμενουμε νε τελειωσει αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετεβηκα απο cu σε αλα καρτ τζαμπε :D:D Και ειχα κινησει την διαδικασια μια βδομαδα+ πριν ενω ακομα ειχε χρεωση αλλα σκονταφτε σε "τεχνικα προβληματα". Τελικα ηταν προς καλο μου ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μετεβηκα απο cu σε αλα καρτ τζαμπε :D:

 

καλο αυτο με την δωρεαν αλλαγη πακετου :):)...αντε να βαλουν και μεταφορα υπολοιπου απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο :):):) και χρεωση ανα δευτερολεπτο :p:p:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή πακέτου γίνεται αυτόματα καλώντας κάποιο νούμερο ή πρεπει να παρεις το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών?

 

Επίσης το ήδη διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο παραμένει μετά την αλλαγή πακέτου ή χάνεται?

Link to comment
Share on other sites

Το πακετο χρονου ομιλιας 30 λεπτων και 30 sms αξιας 5 ευρο εχει χρονικη διαρκεια 1 εβδομαδα.Εαν το καταναλωσουμε μεσα σε 4 μερες μπορουμε να ζητησουμε καινουργιο εντος της εβδομαδας η πρεπει να περιμενουμε νε τελειωσει αυτη?

 

Prepei na perimeneis na perasei i mia ebdomada.

 

Η αλλαγή πακέτου γίνεται αυτόματα καλώντας κάποιο νούμερο ή πρεπει να παρεις το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών?

 

Επίσης το ήδη διαθέσιμο χρηματικό υπόλοιπο παραμένει μετά την αλλαγή πακέτου ή χάνεται?

 

Kaleis dorean apo to kinito sou to 1266.

 

Episeis oti xrimata exeis mesa paramenoun os exei kai meta tin metatropi.

 

An ise omos se kapia pronomiaki prosfora tote meta tin metafora pauei na isxiei.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά προσφορούλα στην βίντεο-κλήση θα παίξει; COSMOTE+WIND δίνουν βίντεο-κλήση με 0.20 ευρώ ανά λεπτό μέχρι τον Οκτώβρη (σε καρτοκινητά+συμβόλαια)... Η Vodafone κοιμάται ή μου φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Καμιά προσφορούλα στην βίντεο-κλήση θα παίξει; COSMOTE+WIND δίνουν βίντεο-κλήση με 0.20 ευρώ ανά λεπτό μέχρι τον Οκτώβρη (σε καρτοκινητά+συμβόλαια)... Η Vodafone κοιμάται ή μου φαίνεται;

 

eeeeeeeeeeee??? Helooooooo...

Η Vodafone ήταν η πρώτη που εκανε πακέτα με βιντεοκλίσεις εδω και 3 μήνες.... έχει 250 λεπτά ομιλίας και βιντεοκλίσεων μόνο με 2,5 ευρω... τα οποία λεπτά του πακετου τα χρησιμοποιείς όπως εσυ θες... μπορείς ταυτόχρονα να καλεις κανονικές κλίσεις και οταν θες βιντεοκλίσεις...:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

eeeeeeeeeeee??? Helooooooo...

Η Vodafone ήταν η πρώτη που εκανε πακέτα με βιντεοκλίσεις εδω και 3 μήνες.... έχει 250 λεπτά ομιλίας και βιντεοκλίσεων μόνο με 2,5 ευρω... τα οποία λεπτά του πακετου τα χρησιμοποιείς όπως εσυ θες... μπορείς ταυτόχρονα να καλεις κανονικές κλίσεις και οταν θες βιντεοκλίσεις...:wacko:

eeeeeee heloooooooooo...

Για όλα τα πακέτα μιλάω... Δεν μιλάω μόνο για το CU.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μαθαίνουμε το υπόλοιπο των mms αμα έχουμε ενεργοποιησει το πακετο με τα 2€ και τα 200mms?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Exw t Sony Ericsson K810i me Vodafone CU. enw exw eneropoihsei ta mms kai ola auta. Exw lavei prosfata ena sms p m leei oti exete lavei ena neo eikonominima. Deite to stin selida http://legacymms.vodafone.gr kai na xrisimopoihsw enan kwdiko g na t dw... . . Gt enw exw energoipihsei ta mms kai to internet apo t kinito.. m leei auto kai dn mporw na parw to eikonominima (mms)? kai akoma gia na kanw video klisi prepei na energopoihsw kati?
Link to comment
Share on other sites

Exw t Sony Ericsson K810i me Vodafone CU. enw exw eneropoihsei ta mms kai ola auta. Exw lavei prosfata ena sms p m leei oti exete lavei ena neo eikonominima. Deite to stin selida http://legacymms.vodafone.gr kai na xrisimopoihsw enan kwdiko g na t dw... . . Gt enw exw energoipihsei ta mms kai to internet apo t kinito.. m leei auto kai dn mporw na parw to eikonominima (mms)? kai akoma gia na kanw video klisi prepei na energopoihsw kati?

 

Κανενα προβλημα θα ειναι. Για στειλε κανενα mms.

Link to comment
Share on other sites

Exw t Sony Ericsson K810i me Vodafone CU. enw exw eneropoihsei ta mms kai ola auta. Exw lavei prosfata ena sms p m leei oti exete lavei ena neo eikonominima. Deite to stin selida http://legacymms.vodafone.gr kai na xrisimopoihsw enan kwdiko g na t dw... . . Gt enw exw energoipihsei ta mms kai to internet apo t kinito.. m leei auto kai dn mporw na parw to eikonominima (mms)? kai akoma gia na kanw video klisi prepei na energopoihsw kati?

 

Ειναι ένα παρωδικό πρόβλημα της Voda που κανει αναβαθμιση στο δυκτιο της... Μου το έχει στειλει και εμενα και σε φίλους μου που στελνω αμετρητες φορες... Μην ανησυχεις... Θα λυθεί...

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να αλλάξω τα tim καρτοκινητά μου (3 στην οικογένεια) με vodafone alacARTE για να εκμεταλευτώ το 1 λεπτό/λεπτό.

Αντίστοιχο είχα και στην τιμ αλλά εκεί πληρώνεις έτσι κι αλλιώς για 500' που εμείς δεν τα καταναλώνουμε.

 

Θα κάνω φορητότητα προς vodafone. Παρουσιάζεται έτσι κάποια καθυστέρηση όταν με καλούν ή είναι ακριβώς το ίδιο σαν να είχα εξαρχής vodafone;

 

Πως το βλέπετε; Αξίζει τον κόπο η κίνηση αυτή; Συνήθως μεταξύ μας μιλάμε (τα 2 είναι των παιδιών).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να αλλάξω τα tim καρτοκινητά μου (3 στην οικογένεια) με vodafone alacARTE για να εκμεταλευτώ το 1 λεπτό/λεπτό.

Αντίστοιχο είχα και στην τιμ αλλά εκεί πληρώνεις έτσι κι αλλιώς για 500' που εμείς δεν τα καταναλώνουμε.

 

Θα κάνω φορητότητα προς vodafone. Παρουσιάζεται έτσι κάποια καθυστέρηση όταν με καλούν ή είναι ακριβώς το ίδιο σαν να είχα εξαρχής vodafone;

 

Πως το βλέπετε; Αξίζει τον κόπο η κίνηση αυτή; Συνήθως μεταξύ μας μιλάμε (τα 2 είναι των παιδιών).

 

Mε τη φορητότητα δεν παρουσιάζεται κανένα πρόβλημα.

 

Αλλά στη περίπτωση σου δεν χρειάζεται να κάνεις. Η Wind με τη "Δέσμευση τιμής" (ή αλλιώς δέσμευση αντιγραφής...) σου δίνει όλα τα διαθέσιμα πακέτα της αγοράς ώστε να μην αλλάξεις εταιρεία. Αν δηλαδή εσύ θέλεις το ala carte δεν χρειάζεται να κάνεις φορητότητα στη Vodafone. Απλώς καλείς το 1342 και επιλέγεις να μεταφερθείς στο F2G 5 το οποίο έχει ακριβώς τις ίδιες χρεώσεις με το ala carte (και αφού κάνεις την αλλαγή, καλείς 1267 για να βάλεις το 1 λεπτό το λεπτό). Το ίδιο θα έκανες και αν ήθελες οποιοδήποτε άλλο πακέτο (υπάρχουν συνολικά 8 πακέτα F2G τα οποία και επίσημα αντιστοιχούν στα Q card, Cosmokarta, Frog, Cu, ala carte,mo mad,what's up, carrefour). ;) Eκτός αν έχεις κάποιο άλλο λόγο να θέλεις να αλλάξεις εταιρεία.:O

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 1 απο τα 3 είναι ήδη vodafone alacarte και τα άλλα 2 tim.

Οπότε πρέπει να πάνε στην ίδια εταιρεία!

Η vodafone έχει δωρεάν τη φορητότητα προς vodafone.

Επίσης οι περισσότεροι φίλοι μας έχουν vodafone οπότε αν χρειαστεί να μπει το δικό τους σαν 2ο νουμερο συμφέρει να είμαστε στη vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το 1 απο τα 3 είναι ήδη vodafone alacarte και τα άλλα 2 tim.

Οπότε πρέπει να πάνε στην ίδια εταιρεία!

Η vodafone έχει δωρεάν τη φορητότητα προς vodafone.

Επίσης οι περισσότεροι φίλοι μας έχουν vodafone οπότε αν χρειαστεί να μπει το δικό τους σαν 2ο νουμερο συμφέρει να είμαστε στη vodafone.

 

Ο.k τότε. Πάντως μην ανησυχείς, δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα με καθυστέρηση στη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω το παραμύθιασμα με την δέσμευση τιμής της wind. Γιατί κάποιοι προσπαθούν να μας πείσουν ότι εκεί είσαι καλυμμένος πλήρως?

 

Εγώ που επιλέγω A La carte το κάνω γιατί επιλέγω δύο αριθμούς voda και μιλάω σχεδόν τζάμπα. Στο μαϊμού a la carte μπορώ να επιλέξω δύο αριθμούς vodafone που έχουν οι κολλητοί μου?

 

Αντίστοιχα στο μαιμού What' up δεν έχω 600 λεπτά προς όλα τα What's Up ούτε 100 sms με κάθε κάρτα και στο CU δεν έχω τα 500άρια προς CU και με videocalls.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...