Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To active sync μπορείς να το ψάξεις μέσω γούγλε. Ψάξε για την έκδοση 4.0 ή 4.1.

 

Ελληνικό πληκτρολόγιο ούτε το δικό μου είχε αλλά έβαλα το Ιnfomanos Greek Keyboard που μου έδινε το πρόγραμμα του GPS μέσα στην κάρτα (και είναι free απ' όσο ξέρω) και έμεινα ευχαριστημένη για όσο χρειάστηκε να γράψω κάτι με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

Όσο για το resco ρίξε μια ματιά στο site της resco.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Επειδή εγώ με το activesync έχω προβλημα και δεν μπορώ να συνδέσω το ΜΙΟ με το PC μήπως έχει κανείς το τηλέφωνο της αντιπροσωπείας να τους ρωτήσω μήπως έχει κάποιο πρόβλημα hardware.

 

Επίσης εάν μπορείτε να μου στείλετε το ελληνικό πληκτρολόγιο με e-mail θα ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει καμιά ωραία θήκη για το 550 και απο που να την αγοράσω?

 

Psakse sto skroutz "p550 case" kai tha vreis.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Επειδή εγώ με το activesync έχω προβλημα και δεν μπορώ να συνδέσω το ΜΙΟ με το PC μήπως έχει κανείς το τηλέφωνο της αντιπροσωπείας να τους ρωτήσω μήπως έχει κάποιο πρόβλημα hardware.

 

Επίσης εάν μπορείτε να μου στείλετε το ελληνικό πληκτρολόγιο με e-mail θα ήμουν υπόχρεος.

 

Ευχαριστώ και πάλι

 

Αν οταν το συνδεεις τα ΧΡ (μηπως εχεις τιποτα βιστα?) το βλεπουν τοτε δεν φταει το hw. Εξαρταται τι εννοεις δεν το βλεπει. Ξεκιναει αλλα γυριζει το σηματακι του activesync και δεν κανει συγχρονισμο, δεν ξεκιναει καθολου? Εχει διαφορα συμπτωματα.

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/34050396/Resco_Keyboard_Pro.4.35.rar.html

 

δεν ξέρω αν επιτρέπεται να στέλνω λινκ, αλλά μιας και γω στο τσάμπα το πήρα, ας το μοιραστώ με το λαό του Mio....:):):):):):):)

 

επίσης

 

δοκίμασα χτες το ActiveSync 4.5 με WinXP SP2 και το Ρ350 και μου δούλεψε κανονικά ενώ το 4.2 μου έκανε κάτι μπούρδες τις τελευταίες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

θεωρείτε ότι το 550 είναι καλύτερο από το α701; αξίζει να το αλλάξω; κυρίως για το wifi το λέω. έχει άλλες διαφορές που θα με κάνει να ενταχθώ σ' αυτό το sub forum;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

θεωρείτε ότι το 550 είναι καλύτερο από το α701; αξίζει να το αλλάξω; κυρίως για το wifi το λέω. έχει άλλες διαφορές που θα με κάνει να ενταχθώ σ' αυτό το sub forum;

 

Μα το ένα (701) είναι PDA Phone, ενώ το άλλο (550) όχι...:wacko:

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους. Μόλις απέκτησα το πρώτο μου pda, ένα mio p350. ¨ομως μετά την πρώτη φόρτιση (8 ώρες) η διάρκεια της μπαταρίας είναι το πολύ 4ώρες! Μπορεί να βοηθήσει κανείς, όσο πιο απλά γίνεται γιατί είναι τελείως άσχετος!
Link to comment
Share on other sites

mpampi pira to mail sou kai se ekana add gia afto pou legame alla den eida apantisi..

 

Φίλε f_stuf τα κατάφερα τελικά με την βοήθεια φίλων motoriders.Nα είσαι καλά και σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελικά το activesync δούλεψε όταν παίζοντας με το PDA πήγα σε όλες τις μορφές των network cards και έβαλα obtain IP from server. Δεν ξέρω για ποιό λόγω και ελπίζω να ξαναπαίξει.

 

Θα ήθελα άλλη μια βοήθεια! Εγκατέστησα το Destinator και το GPS μου έχει από ότι φαίνεται πρόβλημα. Δεν μπορεί να το βρει και θα ήθελα να ρωτήσω εάν γνωρίζει κανείς τι baud rate πρέπει να χρησιμοποιήσω (τώρα 4800) και εάν χρειάζεται να χρησιμοποιώ ΝΙΜΕΑ ή SIRF. Έπίσης ποιά coms πρέπει να χρησιμοποιηθούν; Πάντώς τώρα είμαι στο κέντρο της Αθήνας και δεν έχω σήμα.

 

Αναφορικά με την θήκη βρήκα την θήκη της ΜΙΟ που κάνει στα περισσότερα μαγαζιά 23€ με 18€ σε ένα γωνιακό κατάστημα στην Στουρνάρα λίγο πριν το e-Shop καθώς ανεβαίνουμε προς τα εξάρχια αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω μήπως γνωρίζει κανείς κάποιο πρόγραμμα ή τρόπο για να διαπιστώσω εαν το GPS δουλεύει

 

Ευχαριστώ

 

Dokimase to cemonitor einai dorean. Prepei na exeis NMEA,. 4800 com port vriskei mono tou to destimator. Min peirazeis ta settings, den xreiazetai.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ένα (701) είναι PDA Phone, ενώ το άλλο (550) όχι...:wacko:

Δηλαδή τί είναι; Δεν θα μπορώ να εγκαθιστώ προγράμματα, να έχω GPS, internet μέσω wifi, να βάζω παιχνίδια...΄τί δηλαδή

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τί είναι; Δεν θα μπορώ να εγκαθιστώ προγράμματα, να έχω GPS, internet μέσω wifi, να βάζω παιχνίδια...΄τί δηλαδή

 

Το 550 δεν είναι τηλέφωνο. Μόνο PDA...

Εάν οι άνθρωποι πάντα ακολουθούσαν τον κοινό νου, εμείς μέχρι σήμερα θα σερνόμασταν στα τέσσερα
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τί είναι; Δεν θα μπορώ να εγκαθιστώ προγράμματα, να έχω GPS, internet μέσω wifi, να βάζω παιχνίδια...΄τί δηλαδή

Aυτά που αναφέρεις θα μπορείς να τα κάνεις.Απλά θα χρειάζεται να κουβαλάς και το κινητό σου για όλα τα υπόλοιπα.Ακόμη θα μπορείς να μπαίνεις internet μέσω του κινητού σου με την χρήση gprs(εφόσον το κινητό έχει bt),να στέλνεις και να λαμβάνεις mail μέσω του pocket οutlook,καθώς και να χρησιμοποιείς και το msn.

Link to comment
Share on other sites

Aαααααααααααααααααααααααααααααα!!!!

εσθανωμε οιλειθυος

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ενα htc tytn στο οποίο εχω το destinator 6 και παίζει μια χαρά.

Σήμερα αγόρασε ενας φίλος το ΜΙΟ P 350 και του πέρασα το prog στην κάρτα του αλλα έχω διάφορα προβληματάκια που θα χρεριαστώ την βοήθεια σας.

 

1ον Βρίσεκι το gps αλλα όταν γυρνάω στην οθόνη με τους δορυφόρους λεει δεν υπάρχει gps και η οθόνη είναι λευκή.....\

 

2ον Οταν πάω στον χάρτη κολλάει και δεν βγαίνει με τίποτα.....

 

Επίσης να διευκρινήσω οτι το destinator εχω cr.....ed.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να έχεις και κάποια αρχειάκια στο My Documents στο ΗΤC που θα χρειαστούν μεταφορά, και θα χρειαστεί να ξανατρέξεις το κι τζενερέιτορ για να βγάλεις σίριαλ και για το Ρ350. (Είχα δώσει το δικό μου σε ένα φίλο και αυτά έκανα)
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις πως ανοιξει ενα οποιοδηποτε media player πεταγεται και το activesync (για desktop pc μιλαμε) παροτι χρησιμοποιω το activesync toggle...

 

Τι στο καλο;;;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

θα ηθελα να ρωτήσω εαν κανείς γνωρίζει τα παρακάτω:

Υπάρχει έκδοση της Access για PDA (MIO550) και αν μπορώ να την βρω free

Υπάρχει η δυνατότητα να βάλω linux στο PDA

Εαν γνωρίζετε κάποιο καλό site για downloads

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά

έχω το εξής πρόβλημα : Δεν ανοίγει το p550.

Ενώ το έκλεισα κανονικά και το έβαλα και σε κατάσταση lock έχοντας ακόμα αρκετή μπαταρία 3/4 περίπου όταν προσπαθώ τώρα να το ανοίξω ..τίποτα καμία ανταπόκριση !!:cry:

Το μόνο που μεσολάβησε ήταν ότι το είχα μέσα σε τσάντα με βιβλία τα οποία το πίεσαν ίσως και στα πλήκτρα αλλά γι'αυτό το είχα βάλει στο lock !

Καμιά ιδέα για το τι συμβαίνει ?

Link to comment
Share on other sites

είχα βρει πιο παλιά το GPS Tuner αλλά δεν έτρεχε στο Ρ350. Το είχα δώσει σε ένα φίλο μου που είχε το 168 και του έτρεχε κανονικά....από κεί το είδα.

Κατέβασα το GPS Tuner 5.1 και θα ξανακάνω δοκιμές να δω τι θα βγει

 

Το gpstuner 5.0 τρεχει μια χαρα στο μιο 350!!!! το εχω ...ελευ8ερο...

αν το θεσ pm me να στο στειλω με τα παρελκομενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...