Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς, κάνοντας χρήση της φορητότητας των δικτύων τι απαιτείται για να μεταβώ πχ από την Vodafone στήν TIM, κρατώντας φυσικά τον αριθμό και εάν υπάρχει κάποια επιδότηση για την αλλαγή του φορέα, στην νέα εταιρεία;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, κάνοντας χρήση της φορητότητας των δικτύων τι απαιτείται για να μεταβώ πχ από την Vodafone στήν TIM, κρατώντας φυσικά τον αριθμό και εάν υπάρχει κάποια επιδότηση για την αλλαγή του φορέα, στην νέα εταιρεία;;;

Ειδικα στην ΤΙΜ, επειδη σκοπευω να κανω το ιδιο και ρωτησα, ισχυει κανονικη επιδοτηση συσκευης σαν να κανεις νεα συνδεση. Πας κανονικα σε ενα καταστημα ΤΙΜ με την ταυτοτητα σου και κανεις την σχετικη αιτηση. Η ολη διαδικασια διαρκει 15 μερες και στον πρωτο λογαριασμο του νεου φορεα θα εχεις και μια χρεωση περιπου 20 ευρω. Τοσο κοστιζει η φορητοτητα...

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, κάνοντας χρήση της φορητότητας των δικτύων τι απαιτείται για να μεταβώ πχ από την Vodafone στήν TIM, κρατώντας φυσικά τον αριθμό και εάν υπάρχει κάποια επιδότηση για την αλλαγή του φορέα, στην νέα εταιρεία;;;

........αλλα αν εισαι καρτοκινητος θα πρεπει να εχεις δηλωμενα στοιχεια ειδικα στην βονταφον!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Άντε γιατί την βαρέθηκα την Vodafone που στα περίσσοτερα κινητά, ειδικά στις καλές συσκευές που έχουν ζήτηση, βάζει αυτό το άθλιο VF Live menu, που σε σκοτώνει, καταστρέφει το κινητό.... Και κάτι που ξέχασα, για να αλλάξεις τον φορέα πρέπει να έχει λήξει και η διάρκεια του ενός έτους συμβολαίου με τον υπάρχων φορέα και να έχει μετατραπεί σε αορίστου χρόνου;;;
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

........αλλα αν εισαι καρτοκινητος θα πρεπει να εχεις δηλωμενα στοιχεια ειδικα στην βονταφον!

 

Πλεον γινεται και ανωνυμα η φορητοτητα. Εκτος αν στη ΤΙΜ δεν ισχυει αυτο, θα μου πεις εδω δεν τους κανει το διπλωμα για αποδεικτικο ταυτοπροσωπειας :lol:

Link to comment
Share on other sites

........αλλα αν εισαι καρτοκινητος θα πρεπει να εχεις δηλωμενα στοιχεια ειδικα στην βονταφον!

Kαι ανωνυμο να ειναι το καρτοκινητο αν δηλωθει εξ αρχης σαν ανωνυμο καρτοκινητο με τον αριθμο της sim μεταφερεται κανονικα!!!

Παντως η επιδοτηση ειναι σαν να κανεις ενα νεο νουμερο στη ΤΙΜ δεν χανεις καθολου!

Μπορεις να ξεκινησεις τη διαδικασια της φορητοτητας περιπου 1 μηνα πριν τη ληξη του συμβολαιου θελει και περιπου 10 εργασιμες για να ολοκληρωθει και ερχεται ακριβως στη ληξη του...

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ελπίζω η ΤΙΜ να έχει καλές συσκευές και ιδιαίτερα Motorola..... Τον Ιούλιο που λήγει αλλάζω φορέα....
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ελπίζω η ΤΙΜ να έχει καλές συσκευές και ιδιαίτερα Motorola..... Τον Ιούλιο που λήγει αλλάζω φορέα....

στην καταληλη εταιρια θα πας φιλε μου!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ελπίζω η ΤΙΜ να έχει καλές συσκευές και ιδιαίτερα Motorola..... Τον Ιούλιο που λήγει αλλάζω φορέα....

H TIM απο Motorola αλλο τιποτα,καταντησε οπως η vodafone με τη sharp!!!

Aλλα βεβαια πολυ καλυτερη η motorola...:)

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Πλεον γινεται και ανωνυμα η φορητοτητα. Εκτος αν στη ΤΙΜ δεν ισχυει αυτο, θα μου πεις εδω δεν τους κανει το διπλωμα για αποδεικτικο ταυτοπροσωπειας :lol:

αστειο ε?? :lol:

να πας σε καταστημα Q (:lol:) που δεν κανουν ταυτοπροσωπιες!!

μονο απο βαουτσερ ξερουν αυτοι!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Άντε γιατί την βαρέθηκα την Vodafone που στα περίσσοτερα κινητά, ειδικά στις καλές συσκευές που έχουν ζήτηση, βάζει αυτό το άθλιο VF Live menu, που σε σκοτώνει, καταστρέφει το κινητό.... Και κάτι που ξέχασα, για να αλλάξεις τον φορέα πρέπει να έχει λήξει και η διάρκεια του ενός έτους συμβολαίου με τον υπάρχων φορέα και να έχει μετατραπεί σε αορίστου χρόνου;;;

Den xreiazetai na exei perasei enas xronos gia na diakopseis tin sindesi!Prepei na exoun perasei toulaxiston 2 mines k apla prepei na epistrepseis tin epidotisi.An pali exeis perasei tous 6 mines tha prepei na epistrepseis tin epidwtisi aferwntas 10-15% autis(den eimai akrivws sigouros!)gia kathe mina pou pernaei!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, κάνοντας χρήση της φορητότητας των δικτύων τι απαιτείται για να μεταβώ πχ από την Vodafone στήν TIM, κρατώντας φυσικά τον αριθμό και εάν υπάρχει κάποια επιδότηση για την αλλαγή του φορέα, στην νέα εταιρεία;;;

 

Αν το νούμερο που έχεις είναι ήδη σύνδεση στη voda, οκ απλά πάνε στο κατάστημα με ταυτότητα και εκκαθαριστικό, αν το νούμερο είναι καρτοκινητό και μάλιστα χωρίς στοιχεία, καλύτερα πάνε πρώτα μια βόλτα από τη voda και ζήτα με ταυτότητα και το εκκαθαριστικό να κάνεις δήλωση των στοιχείων σου. Κατόπιν πάνε στην ΤΙΜ και ζήτα αυτό που θές. Διαδιακασία απλή και ξεκάθαρη και πάνω απ όλα δοκιμασμένη !

Ο χρόνος νιώθει ένοχος απέναντι στην απουσία και της λέει :

" Μην ανησυχείς, εγώ θα σε ονομάσω ανάμνηση και θα σε κάνω πιο όμορφη από την παρουσία... "

"Δεν θέλω να με κάνεις πιο όμορφη, αλλά πιο χαρούμενη αν μπορείς!!! "

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Η φορητότητα κοστίζει γύρω στα 20Ε, θέλει καμία 15άρα μέρες. Δεν χρειάζεται κάποια διαδικασία. Παίρνεις σε ένα πενταψήφιο νούμερο από το κινητό σου (δεν θυμάμαι ποιό είναι για μεταφορά σε tim αλλά με λίγο ψάξιμο στο forum ή στο site της εταιρείας σίγουρα θα το βρεις. Πλέον, μετά από οδηγία της ΕΕΤΤ δεν χρειάζεται να έχεις δηλωμένα στοιχεία κλπ οπότε δεν νομίζω να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα. Μόνο ο αριθμός την κάρτας sim χρειάζεται.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα στη βοδαφον σήμερα και μου είπαν ότι πρεπει να πάω σε κατάστημά τους να δηλώσω τα στοιχεία μου με τατυτότητα μαζί και ΜΟΝΟ τότε θα απελευθερώσουν το νούμερο προς την ΤΙΜ δίνοντας της και τα στοιχεία μου!!

Τους είπα ότι είναι δικαίωμά μου να έχω ανώνυμο κινητό και η απάντηση ήταν ότι αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας τους!!!

Link to comment
Share on other sites

Και η COSMOTE έτσι κάνει για τα ανώνυμα καρτοκινητά που πρόκειται να μεταφερθούν σε αυτήν. Δεν είναι μόνο η Vodafone. Τώρα για τις άλλες 2 δεν ξέρω τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα στη βοδαφον σήμερα και μου είπαν ότι πρεπει να πάω σε κατάστημά τους να δηλώσω τα στοιχεία μου με τατυτότητα μαζί και ΜΟΝΟ τότε θα απελευθερώσουν το νούμερο προς την ΤΙΜ δίνοντας της και τα στοιχεία μου!!

Τους είπα ότι είναι δικαίωμά μου να έχω ανώνυμο κινητό και η απάντηση ήταν ότι αυτή είναι η πολιτική της εταιρείας τους!!!

νομίζω έπεσες σε άσχετο. Πάρε κατ ευθείαν στο πενταψήφιο της ΤΙΜ και μην το ζαλίζεις με την vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει η Vodafone να δωσει το οκ για να προχωρησει η διαδικασια!

Αλλα πρεπει να δηλωθουν τα στοιχεια σου στη vodafone και ακριβως με τα ιδια να μεταφερθει στη ΤΙΜ.

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει η Vodafone να δωσει το οκ για να προχωρησει η διαδικασια!

Αλλα πρεπει να δηλωθουν τα στοιχεια σου στη vodafone και ακριβως με τα ιδια να μεταφερθει στη ΤΙΜ.

δεν απαιτείται δήλωση στοιχείων για μεταφορά καρτοκινητού.

Link to comment
Share on other sites

δεν απαιτείται δήλωση στοιχείων για μεταφορά καρτοκινητού.

Αν κανεις αιτηση με ανωνυμο καρτοκινητο vodafone για φορητοτητα σε αλλο δικτυο σε καλουν απο τη vodafone για να δηλωσεις τα στοιχεια και μετα ξανακανεις αιτηση!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...