Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ανάλογα την ώρα που θα πάρεις... Στην Wind δεν έχουν εκπρόσωπο όλες τις ώρες της ημέρας... Στις άλλες 2 όποτε πήρα συνδέθηκα με εκπρόσωπο, ακόμα και στις 3 το πρωί για δοκιμή... :P
Link to comment
Share on other sites

ναι το 13846 δεν ειναι ολο το 24ωρο...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται τπτ παραπανω απο ενα ονομα (κ αυτο για τον κουριερ) ο αριθμος της καρτας κ μια διευθυνση...

 

μολις το εκανε ενας φιλος μου και του ειπαν οτι σε 5 μερες θα τον παρουν τηλεφωνο να κανονισουν ωρα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει φορητότητα από σύνδεση vodafone σε καρτοκινητό F2G ?

 

Ευχαριστώ.

Φυσικά ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ και ηθελε απλά ονομετεπώνυμο, αριθμό τηλεφώνου και ΑΦΜ και περιμένω το courier τωρα. Η βλακεία ειναι οτι δε σου λενε ποτε ακριβώς θα ρθει αλλά λίγες μέρες πριν, ε και τι θα πρεπει να μεινω σπιτι να περιμενω ολες τις μερες αν ειναι δυνατον

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που τους πήρα τηλέφωνο στο 1260,ενώ τους είπα ότι το καρτοκινητό μου στην Cosmote είναι ανώνυμο και ότι σύμφωνα με την ΕΕΤΤ δεν χρειάζεται ταυτότητα και ΑΦΜ η κοπέλα στο 1260 μου έλεγε ότι είναι νόμος! της Wind και ότι αν δεν συμπληρωθούν το ΑΦΜ και τα στοιχεία από την ταυτότητα δεν γίνεται φορητότητα.Και αυτό που με νευρίασε πιο πολύ είναι ότι το έλεγε ειρωνευτικά μασόντας τσίχλα!Αίσχος!.:mad:

 

αυτο που λες δεν πεζει φιλε μου....

windthanos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει φορητότητα από σύνδεση vodafone σε καρτοκινητό F2G ?

 

Ευχαριστώ.

 

και φυσικα ναι.....

windthanos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά ακριβώς το ίδιο έκανα κι εγώ και ηθελε απλά ονομετεπώνυμο, αριθμό τηλεφώνου και ΑΦΜ και περιμένω το courier τωρα. Η βλακεία ειναι οτι δε σου λενε ποτε ακριβώς θα ρθει αλλά λίγες μέρες πριν, ε και τι θα πρεπει να μεινω σπιτι να περιμενω ολες τις μερες αν ειναι δυνατον

 

και φυσικα ναι.....

 

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

¨Εχω μια εντύπωση ότι αρκετά άτομα κάνουν φορητότητα από vodafone σε wind όντως παίζει κάτι καλό με την δεύτερη?
Link to comment
Share on other sites

¨Εχω μια εντύπωση ότι αρκετά άτομα κάνουν φορητότητα από vodafone σε wind όντως παίζει κάτι καλό με την δεύτερη?

όντως γενικά από τη vodafone φεύγουν πολλοί προς wind αλλά και cote αυτή είναι και η αλήθεια. Η wind με τη δεσμευση τιμών κατάφερε να κερδίσει πολλούς αναποφάσιστους που τελικά τη προτίμησαν. Αλλά αυτά δείχνουν οι εκτιμήσεις αυτό θα φανεί σε κανά εξάμηνο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

όντως γενικά από τη vodafone φεύγουν πολλοί προς wind αλλά και cote αυτή είναι και η αλήθεια. Η wind με τη δεσμευση τιμών κατάφερε να κερδίσει πολλούς αναποφάσιστους που τελικά τη προτίμησαν. Αλλά αυτά δείχνουν οι εκτιμήσεις αυτό θα φανεί σε κανά εξάμηνο

Επίσης το πακέτο που μιλάς μόνο με 10€ όλο το χρόνο είναι το δυνατό χαρτί της Wind και πιστεύω ότι θα κερδίσει αρκετούς πελάτες.:)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το πακέτο που μιλάς μόνο με 10€ όλο το χρόνο είναι το δυνατό χαρτί της Wind και πιστεύω ότι θα κερδίσει αρκετούς πελάτες.:)

Δεν υπάρχει πακέτο που μιλάς με 10€ το χρόνο γιατί απαιτεί να ανανεώνεις επίσης με 3€/μήνα. :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πακέτο που μιλάς με 10€ το χρόνο γιατί απαιτεί να ανανεώνεις επίσης με 3€/μήνα. :)

Δε στα παίρνει αυτά τα λεφτά, μόνο τα 10€ σου τραβάει μία φορά μόνο και ισχύει για όλο το χρόνο απλά ανανεώνεις μια φορά το μήνα με 3€ ελάχιστο που τα ξοδεύεις όπου θες ή τα κρατάς κι όλας και στο τέλος του χρόνου θα χεις καμιά 30άρα ευρώ να ξοδέψεις στις επόμενες προσφορές.

οπότε λέει τρελλά και σίγουρα θα τραβήξει κόσμο ειδικά όσοι θα το χρησιμοποιήσουν ως βασικό νούμερο έχουν σωθεί αλλά και οι άλλοι μια χαρά θα βολευτούν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Οτι είναι καλό το πρόγραμμα για όσους έχουν άτομα με f2g δεν διαφωνώ καθόλου! Αλλά το οτι σε υποχρεώνει να βάζεις 3€ τον μήνα και ας μην τα ξοδεύεις δεν σημαίνει οτι το πρόγραμμα κοστίζει μόνο 10€. Τα τρίευρα δεν μπορείς να τα πάρεις πίσω πότε οπότε φεύγουν από την τσέπη σου, αυτό έχει σημασία.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οτι είναι καλό το πρόγραμμα για όσους έχουν άτομα με f2g δεν διαφωνώ καθόλου! Αλλά το οτι σε υποχρεώνει να βάζεις 3€ τον μήνα και ας μην τα ξοδεύεις δεν σημαίνει οτι το πρόγραμμα κοστίζει μόνο 10€. Τα τρίευρα δεν μπορείς να τα πάρεις πίσω πότε οπότε φεύγουν από την τσέπη σου, αυτό έχει σημασία.

Καλά άσχετο αυτό αν θες τα μεταφέρεις και σε άλλο νούμερο δεν επιβαρύνει το κόστος του προγράμματος όμως, τα λεφτά σου μένουν να είμαστε και λογικοί και ειδικά όσοι δίναμε ήδη 8€ το μήνα για το non stop με τα 600λεπτά είναι τζάμπα τελειώς το 10€ και το 3€ δηλαδή ακόμα και να στα παίρνε

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με τη λογική ναι φυσικά συμφέρει αλλά δεν είναι σωστό το οτι το κόστος της υπηρεσίας είναι μόνο 10€ για ένα χρόνο. Εκεί διαφωνώ. Σε υποχρεώνει να βάζεις άλλα 3€ τον μήνα τα οποία σε υποχρεώνει κάποια στιγμή να τα ξοδεύσεις και αυτά (ασχέτως πως ή εαν θα τα μεταφέρεις σε άλλο καρτοκινητό κτλ).

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Με τη λογική ναι φυσικά συμφέρει αλλά δεν είναι σωστό το οτι το κόστος της υπηρεσίας είναι μόνο 10€ για ένα χρόνο. Εκεί διαφωνώ. Σε υποχρεώνει να βάζεις άλλα 3€ τον μήνα τα οποία σε υποχρεώνει κάποια στιγμή να τα ξοδεύσεις και αυτά (ασχέτως πως ή εαν θα τα μεταφέρεις σε άλλο καρτοκινητό κτλ).

ναι το καταλαβαίνω αυτό αλλά και πάλι το κόστος της υπηρεσίας είναι 10€, πχ η vodafone στην υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό θέλει προυπόθεση να βάζεις 10€ κάρτα το μήνα, οκ πολλούς δε τους συμφέρει εννοείται αλλά δε παύει το κόστος της να είναι 1λεπτό Χ λεπτά ομιλίας δε θα πει κανείς ότι είναι 10€ ντε και καλά γιατί τα λεφτά σου μένουν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παίδες εμένα μου ήρθε η κάρτα σήμερα της cosmote και μάλιστα είναι 3g.τι διαφορά έχουν οι 3g κάρτες από τις άλλες? και μάλιστα είχε και άλλον έναν αριθμό δώρο με 3 ευρό μέσα!! αλλά,τώρα που έβαλα την καινούργια κάρτα μέσα,μου λέει ότι μόνο επείγουσες κλήσεις επιτρέπονται...γιατι? πρέπει να κάνω κάτι?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παίδες εμένα μου ήρθε η κάρτα σήμερα της cosmote και μάλιστα είναι 3g.τι διαφορά έχουν οι 3g κάρτες από τις άλλες? και μάλιστα είχε και άλλον έναν αριθμό δώρο με 3 ευρό μέσα!! αλλά,τώρα που έβαλα την καινούργια κάρτα μέσα,μου λέει ότι μόνο επείγουσες κλήσεις επιτρέπονται...γιατι? πρέπει να κάνω κάτι?

Φίλε είσαι σε λάθος topic.Εδώ μιλάμε για την Wind και όχι για την Cosmote.:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε είσαι σε λάθος topic.Εδώ μιλάμε για την Wind και όχι για την Cosmote.:)

 

οπα sorry!!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει τρελη φορητοτητα τις τελευταιες μερες προς wind ...οι περισσοτεροι που ξερω φευγουν απο κοσμοτε ...και παιρνει πισω η κοσμοτε και ρωτα για πιο λογο εφυγαν
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει τρελη φορητοτητα τις τελευταιες μερες προς wind ...οι περισσοτεροι που ξερω φευγουν απο κοσμοτε ...και παιρνει πισω η κοσμοτε και ρωτα για πιο λογο εφυγαν

Μόλις σήμερα έκανα και γω, αλλά όχι για το 10€...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν πιάνει η Wind στο χωριό μου δεν πάω και είμαι στην Cosmote με αποτέλεσμα να χάνω τα 1000 λεπτά και τα 1000 sms.:cry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή δεν πιάνει η Wind στο χωριό μου δεν πάω και είμαι στην Cosmote με αποτέλεσμα να χάνω τα 1000 λεπτά και τα 1000 sms.:cry:

15 μέρες πριν πας στο χωριό σου, κάνε φορητότητα στην Cosmote. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...