Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αύριο πάω στο Νοkia shop να δω τι μπορεί να γίνει...Για τη μνήμη που λέω και από πάνω?Έκανα edit...Aν και εδώ μάλλον ήρθαν διαφορετικές συσκευασίες?Τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή το thread είναι λίγο μεγάλο για να το διαβάσω ολόκληρο...Έχω ένα πρόβλημα...Ενώ τα mp3 τα παίζει κανονικά στον ήχο κλήσης με mp3 έχω πρόβλημα...Tα έχω βάλει όλα στο full και παίρνω το κινητό μου τηλέφωνο...Παρόλο που έχω βάλει συνεχή ήχο σαν επιλογή το ringtone ακούγεται με σκάλες!Δηλαδή πρώτα ακούγεται χαμηλότερα και μετά σα να "ανοίγει" το ηχείο και ακούγεται κανονικά...Από ότι κατάλαβα τα πρώτα 3-4 δευτερόλεπτα τα παίζει στη μικρότερη σκάλα έντασης και μετά ανεβάζει στη μεγάλη...Είναι πολύ σπαστικό...Υπάρχει κάποια τελευταία έκδοση firmware για το κινητό και πώς μπορώ να δω το τρέχον firmware της συσκευής μου?

 

 

EDIT : Επίσης στο εξωτερικό είδα ότι παρέχει και 128 mb κάρτα μνήμης...Εμένα δεν είχε....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=144854

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώστε μου τα φώτα σας γιατί νομίζω πως κάτι δεν παέι καλά..

 

Έχω το τελευταίο firmware 3.70 αλλά το κινητό συνεχώς παρουσιάζει προβλήματα με το σήμα.Να εξηγήσω:

 

Πάρα πολλές φορές το κινητό μου δείχνει να είναι κλειστό ενώ δεν είναι και μου στέλνει το μήνυμα οτι κάποιος με πήρε αλλά ήταν απενεργοποιημένο.

Πολλές φορές όταν μιλάω πέφτει το σήμα και κλείνει η γραμμή έτσι στα κουτουρού

άλλες φορές δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο γιατί μου λέει οτι το δίκτυο είναι κατελλειμένο ή έχει πέσει....

 

Πήρα τη VOD αλλά μου είπαν οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το σήμα αλλά και όσοι με παίρνουν δεν παραπονιούνται για κάτι τέτοιο..

 

Μήπως είμαι τρελός?..μήπως τα έχω χαμένα?...

 

Συμβαίνει σε κανέναν αυτό?..Πάει για service?

Link to comment
Share on other sites

Teacher πολύ κατατοπιστικός...Ευχαριστώ!Ίσως θα έπρεπε να είναι sticky αυτό το thread σου!!Δηλαδή δεν υπάρχει φως στον ορίζοντα...Στο 4 όμως ρε γμτ δεν ακούγεται καλά καλά (μπορεί να μαι και κουφός :-P )...

 

Jimaros εγώ μία μέρα το έχω δε μου χει παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα στις κλήσεις (Μίλησα κανά δεκάλεπτο)....Βέβαια από τη δική μου μαρτυρία σώθηκες να μου πεις...

Link to comment
Share on other sites

file Jimaros kai ego pou to eho kana mina den mou ehei parousiasei kapoio tetoio provlima mallon opos les kai esi paei gia service i suskeui

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους το πήρα στα χέρια μου ξανά...:cry:

Του φόρεσα κ μια κάρτα 1G κ είναι τέλειο.Μου φαίνεται καλύτερο από το προηγούμενο καθώς δεν κάνει ένα περίεργο θόρυβο όταν πατάω τα μεσαία κουμπιά.Πάντως όταν μπήκα στα παιχνίδια στο ποδοσφαιράκι είχε ένα ξεκινημένο αγώνα Γαλλίας-Ιαπωνίας:wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

σημερα ενω τελειωνε η μπαταρια του εσβησε το τηλεφωνο και στην εξωτερικη οθονη του εγραφε ---->Local mode ...τι σημεινει αραγε?? και γιατι το εμφανισε??
LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώστε μου τα φώτα σας γιατί νομίζω πως κάτι δεν παέι καλά..

 

Έχω το τελευταίο firmware 3.70 αλλά το κινητό συνεχώς παρουσιάζει προβλήματα με το σήμα.Να εξηγήσω:

 

Πάρα πολλές φορές το κινητό μου δείχνει να είναι κλειστό ενώ δεν είναι και μου στέλνει το μήνυμα οτι κάποιος με πήρε αλλά ήταν απενεργοποιημένο.

Πολλές φορές όταν μιλάω πέφτει το σήμα και κλείνει η γραμμή έτσι στα κουτουρού

άλλες φορές δεν μπορώ να πάρω τηλέφωνο γιατί μου λέει οτι το δίκτυο είναι κατελλειμένο ή έχει πέσει....

 

Πήρα τη VOD αλλά μου είπαν οτι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το σήμα αλλά και όσοι με παίρνουν δεν παραπονιούνται για κάτι τέτοιο..

 

Μήπως είμαι τρελός?..μήπως τα έχω χαμένα?...

 

Συμβαίνει σε κανέναν αυτό?..Πάει για service?

Καλησπέρα φίλε μου.Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα γλυτώσεις το service και την αντικατάσταση της συσκευής:( Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο πρόβλημα είχε και ο φίλος ThunderFox που το πήρε χθές μετά από 30 περίπου μέρες στο service.Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ πρίν 2 μήνες..
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα γλυτώσεις το service και την αντικατάσταση της συσκευής:( Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο πρόβλημα είχε και ο φίλος ThunderFox που το πήρε χθές μετά από 30 περίπου μέρες στο service.Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ πρίν 2 μήνες..

 

Δεν ξέρω πόσες σελίδες πρίν αναφέρατε το πρόβλημα σας...

 

Εμφάνιζε και σε εσάς τα ίδια συμπτώματα?

 

Άρα δεν είμαι ο μόνος..30 μέρες αναμονή?....ήμαρτον...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσες σελίδες πρίν αναφέρατε το πρόβλημα σας...

 

Εμφάνιζε και σε εσάς τα ίδια συμπτώματα?

 

Άρα δεν είμαι ο μόνος..30 μέρες αναμονή?....ήμαρτον...

Στη σελίδα 40 προς το τέλος.Θα δεις τι γράφει ο φίλος ThunderFox κι εγώ.
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είχε ποτέ σήμα. Πάντως άμα το πας στο service θέλουν συνεχώς πρήξιμο γιατι αλλιώς θα κάνουν 60 μέρες:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες... ΜΟΝΟ σε ΑΥΤΟ το μοντέλο NOKIA συμβαίνει ή σε ΟΛΑ τα καινούργια, να βγαίνουν ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ προβλήματα;;;

 

Εγώ πίστευα ότι όταν έπαιρνες ΝΟΚΙΑ, είχες επίγνωση ότι παίρνεις "μούφα" design, αλλά στα υπόλοιπα τα ΝΟΚΙΑ "σκίζουν"!

Και τώρα, ΤΟΣΟ καιρό που διαβάζω σε ΝΟΚΙΑΑ topics, ΟΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ για software/ποιότητα κατασκευής/κτλ. διαβάζω ότι έχουν οι ΝΟΚΙΑ χρήστες!

 

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΕΛΙΚΑ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ή να παρουσιάστηκαν τώρα κάποια περιστατικά ή επειδή μέχρι πρότεινος πουλούσε μόνο κάτι γερά αλλά χωρίς πολλές δυνατότητες κινητά οπότε τα τελευταία μοντέλα να βγαίνουν προβληματικά. Νομίζω οτι κατάλαβες τι θέλω να πω:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ή να παρουσιάστηκαν τώρα κάποια περιστατικά ή επειδή μέχρι πρότεινος πουλούσε μόνο κάτι γερά αλλά χωρίς πολλές δυνατότητες κινητά οπότε τα τελευταία μοντέλα να βγαίνουν προβληματικά. Νομίζω οτι κατάλαβες τι θέλω να πω:D
Κι εγώ έτσι πιστεύω ότι είναι.Μη ξεχνάς ότι έχει τρελλαθεί να βγάζει συνέχεια νέα κινητά...:dizzy:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το Local Mode εχει εμφανιστει και σε εμενα 2-3 φορες. Μαλιστα την πρωτη φορα που εμφανιστηκε ηταν μετα απο την πρωτη φορτιση και μετα δεν ανοιγε το κινητο (το ειχα φορτισει σβηστο), με αποτελεσμα να αφαιρεσω την μπαταρια. Μετα ανοιξε κανονικα και ποτε αλλοτε δεν εμφανισε κατι τετοιο.

Και κατι ακομη... Με τα handsfree μπορουμε να απαντησουμε σε μια κληση χωρις να ανοιξουμε το πορτακι και χωρις να εχουμε επιλεξει αυτοματη απαντηση; Και πως, γιατι δεν μπορεσα να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το Local Mode εχει εμφανιστει και σε εμενα 2-3 φορες. Μαλιστα την πρωτη φορα που εμφανιστηκε ηταν μετα απο την πρωτη φορτιση και μετα δεν ανοιγε το κινητο (το ειχα φορτισει σβηστο), με αποτελεσμα να αφαιρεσω την μπαταρια. Μετα ανοιξε κανονικα και ποτε αλλοτε δεν εμφανισε κατι τετοιο.

Και κατι ακομη... Με τα handsfree μπορουμε να απαντησουμε σε μια κληση χωρις να ανοιξουμε το πορτακι και χωρις να εχουμε επιλεξει αυτοματη απαντηση; Και πως, γιατι δεν μπορεσα να το βρω.

 

Πατώντας επάνω στο handsfree εκεί που γράφει ΝΟΚΙΑ :wink:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ κι εγώ την παρέα. Δεν είμαι fun των Nokia και ιδιαίτερα των Series40. Προτιμώ τα PDA κινητά, γι' αυτό και έχω το Mitac Mio A701.

 

Χτές πήρα ένα 6131 για τη γυναίκα μου και προσπαθώ να το setάρω. Όλα καλά, μετέφερα και ότι είχε στο παλιό της τηλέφωνο, αλλά αντιμετώπισα ένα μικρό πρόβλημα. Τα αρχεία ήχου και οι φωτογραφίες του παλιού της κινητού μεταφέρθηκαν στο φάκελο Ληφθέντα Αρχεία. Υπάρχει τρόπος να τα μεταφέρω στην κάρτα ? Δεν είναι δυνατό να μη γίνεται κάτι τέτοιο, αλλά δυστυχώς μετά από αρκετό ψάξιμο, εστάθη αδύνατο να το βρώ ...

 

Αναμένω τη βοήθειά σας.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

epilegeis apo to fakello (en prokeimeno lifthenta arheia) ta arheia pou theleis kai meta epiloges-metakinisi-epilexte fakello proorismou kai telos.

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Ήμουνα σίγουρος ότι θα ήταν κάτι τόσο απλό ...

 

Για την ακρίβεια είχα πάει στο MENU Μετακίνηση, αλλά μετά επειδή κάπως αργούσε το Επιλογη Φακέλου το ακύρωνα ...

 

Σ' ευχαριστώ.

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το Local Mode εχει εμφανιστει και σε εμενα 2-3 φορες. Μαλιστα την πρωτη φορα που εμφανιστηκε ηταν μετα απο την πρωτη φορτιση και μετα δεν ανοιγε το κινητο (το ειχα φορτισει σβηστο), με αποτελεσμα να αφαιρεσω την μπαταρια. Μετα ανοιξε κανονικα και ποτε αλλοτε δεν εμφανισε κατι τετοιο.

Και κατι ακομη... Με τα handsfree μπορουμε να απαντησουμε σε μια κληση χωρις να ανοιξουμε το πορτακι και χωρις να εχουμε επιλεξει αυτοματη απαντηση; Και πως, γιατι δεν μπορεσα να το βρω.

 

και δεν ξερουμε γιατι το εμφανισε και ποτε συμβαινει αυτο?

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα με φοβίζει πολύ το πορτάκι. Έχω την εντύπωση ότι καποια στιγμή θα χαλάσει άμα το ανοίγω συνέχεια με το κουμπί. Έχει χαλάσει σε κανέναν από σας?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα με φοβίζει πολύ το πορτάκι. Έχω την εντύπωση ότι καποια στιγμή θα χαλάσει άμα το ανοίγω συνέχεια με το κουμπί. Έχει χαλάσει σε κανέναν από σας?

 

Μετά από αρκετούς μήνες σκληρής χρήσης δεν έχει πάθει τίποτα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.Όταν ανοίγω το ινητό μου λέει ''ελενξτε ρυθμίσεις δικτύου'' έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι;Επίσης όταν πάω να συνδεθώ με τον διακοσμητή μου λέει το ιδιο αλλά αντί για δίκτυο μου λέει σύνδεση

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το κινητό.Όταν ανοίγω το ινητό μου λέει ''ελενξτε ρυθμίσεις δικτύου'' έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να είναι;Επίσης όταν πάω να συνδεθώ με τον διακοσμητή μου λέει το ιδιο αλλά αντί για δίκτυο μου λέει σύνδεση

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!:)

 

Μήπως είναι προβληματική η κάρτα SIM;

(Το σωστό είναι διακομιστής)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πάντως είναι λίγο παλιά (την έχω 5 χρόνια).

Συγγνωμη για το "διακοσμητή" :X διακομιστή ήθελα να γράψω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...