Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

geia sas...

 

skeftomai kiego na agoraso to 6131... genika edw sto forum diavasa kala sxolia alla apo oti vlepo se kapoioys exei dimioyrgisei provlimata...

 

 

telika... axizei i agora toy?

 

eyxaristw ek twn proterwn gia tis apantiseis sas..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

geia sas...

 

skeftomai kiego na agoraso to 6131... genika edw sto forum diavasa kala sxolia alla apo oti vlepo se kapoioys exei dimioyrgisei provlimata...

 

 

telika... axizei i agora toy?

 

eyxaristw ek twn proterwn gia tis apantiseis sas..

 

Σαφεστατα και αξιζει το τηλεφωνο

 

Το οτι δεν εχει φλας δεν το θεωρω πολυ σημαντικο

Αναφερθηκε προβλημα σηματος,κατι τετοιο δεν υπεπεσε στην αντιληψη μου,εχω σημα "καμπανα"

Ηχειο πολυ καλο εχει

Θα παθεις πλακα με την οθονη,οπως επαθα και εγω....αυτα εν ολιγοις

Link to comment
Share on other sites

Σαφεστατα και αξιζει το τηλεφωνο

 

Το οτι δεν εχει φλας δεν το θεωρω πολυ σημαντικο

Αναφερθηκε προβλημα σηματος,κατι τετοιο δεν υπεπεσε στην αντιληψη μου,εχω σημα "καμπανα"

Ηχειο πολυ καλο εχει

Θα παθεις πλακα με την οθονη,οπως επαθα και εγω....αυτα εν ολιγοις

 

 

 

 

seyxaristw poli.. dio -treis erwtisoyles akomi...

 

- apo to sharp v 903 exei kaliteri othoni? gnorizei kapoios?

 

- exei hxografish sinomilias?

 

- imoyn katoxos toy 6230i. diaferei aisthita apo to 6230i? giati tha ithela kati diaforetiko kapws...alla to idio axiopisto k leitoyrgiko

Link to comment
Share on other sites

seyxaristw poli.. dio -treis erwtisoyles akomi...

 

- apo to sharp v 903 exei kaliteri othoni? gnorizei kapoios?

 

- exei hxografish sinomilias?

 

- imoyn katoxos toy 6230i. diaferei aisthita apo to 6230i? giati tha ithela kati diaforetiko kapws...alla to idio axiopisto k leitoyrgiko

1. Ηχογράφηση συνομιλίας έχει.2.Όσον αφορά την οθόνη είναι γνωστό και τεκμηριωμένο ότι η sharp έχει καταπληκτικές οθόνες.Το ίδιο όμως και το 6131.Όταν τη δεις θα καταλάβεις.Απλά καταπληκτική;).Λειτουργικό είναι και με το παραπάνω.Όσον αφορά την αξιοπιστία τα πάντα είναι θέμα τύχης.Οτιδήποτε μπορεί ν'αγοράσεις και να πέσεις σε αστοχία υλικού.Σε γενικές γραμμές δεν έχουν αναφερθεί σοβαρά προβλήματα.Στο λέει ένας sonyericsson fun
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα πήρα τα κεντρικά στη Θεσ/νίκη κ μου είπαν οτι κινητό μου κρίθηκε αντικαταστέο... Οπότε γλιτώνω κ τις τυχόν γρατζουνιές:)

Όσο για τον lupus_Hegemonia από οτι κατάλαβα θέλει τα υπέρ και τα κατά...

Υπέρ

 

ωραία οθόνη

16,7 εκατ. χρώματα

εύκολα πλήκτρα για να γράφεις γρήγορα μην.

δυνατός κ καθαρός ήχος

εύχριστο μενού

παίρνει εξωτερική μνήμη

ράδιο/mp3

φτηνό

άμεση σύνδεση με bluetooth/εύχρηστο λογισμικό

2 χρόνια εγγύηση

 

Κατά

 

έλλειψη φλας

" PC suite/CD

μικρή αυτονομία της μπαταρίας

άσχημο design(αλλά δεν γίνετε στόχος κλοπής)

πρέπει να κλειδώνεις χειροκίνητα το κινητό γιατί πατιέται το κουμπί της φωτογραφίας κ τρώως την μπαταρία σου

προβλήμτα με το σήμα

 

Ελπίζω να σε βοήθησα:D

 

THANKS!

 

Λοιπόν, καταρχάς... ΚΑΝΕΝΑ υποκατάστημα Nokia ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΔΕΑ αν θα το διαθέτουν σε "άσπρο-ασημί"! ΜΟΝΟ το e-shop, το έχει σε "μπεζ-ασημί" που είναι... υποφερτό!

Τώρα... σχόλια για το review σου, φίλε μου:

 

ΥΠΕΡ

-----

Ε, καλά, τι σχόλια να κάνεις στα ΥΠΕΡ;;;

 

ΚΑΤΑ

-----

1. "No flashligh"... ΜΕΙΩΝΕΚΤΗΜΑ, το έχω χρειαστεί ΑΠΕΙΡΕΣ φορές!

2. PC suite/CD... ??? Δεν "το' πιασα"... Explain please!

3. Αδύναμη μπαταρία... Γράψε ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ τη χρήση που κάνεις και ΠΟΣΟ κρατάει - σε μέρες - ΑΚΡΙΒΩΣ!

4. Άσχημο design... Ε! Καλά! Για Nokia μιλάμε! Σε "άσπρο/μπεζ-ασημί", καλό είναι...

5. Κλείδωμα κινητού... ΠΟΣΟ... "χρονοβόρο" είναι αυτό;;;

6. Σήμα... 30% ΠΑΝΤΑ ευθύνεται ένα κινητό! Τι δύκτιο έχεις;

 

Απάντησέ με, κολλητέ!

Link to comment
Share on other sites

1. κ εγώ

2. PC SUITE/CD λείπουν από το πακέτο αλλά είναι πιο φθηνό

3. Ακούω μουσική όλη την μέρα στην τέρμα ένταση κ μου κρατά 1 μέρα αλλιώς μπορεί να σου κρατήσει μέχρι και 2 μέρες

4. ουδέν σχόλιον

5. Πόσο χρονοβόρο μπορεί να είναι το να πατήσεις 2 κουμπιά αλλά υπάρχει κ η επιλογή να κλειδώνει αυτόματα

6. Είχα πρόβλημα με το σήμα. Ήταν ελαττωματικό, το πήγα στο service κ μετά από 22 μέρες κρίθηκε αντικαταστέο...:wacko: (έχω TIM αλλά υπάρχει κολόνα της στα 500μ

 

Ελπίζω να σε βοήθησα....:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

1. κ εγώ

2. PC SUITE/CD λείπουν από το πακέτο αλλά είναι πιο φθηνό

3. Ακούω μουσική όλη την μέρα στην τέρμα ένταση κ μου κρατά 1 μέρα αλλιώς μπορεί να σου κρατήσει μέχρι και 2 μέρες

4. ουδέν σχόλιον

5. Πόσο χρονοβόρο μπορεί να είναι το να πατήσεις 2 κουμπιά αλλά υπάρχει κ η επιλογή να κλειδώνει αυτόματα

6. Είχα πρόβλημα με το σήμα. Ήταν ελαττωματικό, το πήγα στο service κ μετά από 22 μέρες κρίθηκε αντικαταστέο...:wacko: (έχω TIM αλλά υπάρχει κολόνα της στα 500μ

 

Ελπίζω να σε βοήθησα....:)

 

'Ντάξει... Δεν είναι και ΤΟΣΟ "τραγικά".

Καταρχάς, ακούγοντας ΟΛΗ ΜΕΡΑ μουσική, περιμένεις να 'χεις και μπαταρία για αρκετές μέρες;;;

Βασικά, σου συνιστώ να "τσιμπήσεις" ένα MP3 "flash" player. Εγώ, μ' ένα iPod που μου 'φερε ένας φίλος από το Λίβερπουλ (BTW... YEA!!! LFC!), έχω "ξενιάσει" ΤΕΛΕΙΩΣ!

Αλλά το "φακουδάκι"... Πρόβλημα η έλλειψή του!

Κι αν κλειδώνει αυτόματα το πληκτρολόγιο με επιλογή (ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ... ότι "ΞΕΚΛΕΙΔΩΝΕΙ" κι αυτόματα όταν ανοίγεις το πορτάκι!), καλά μ' ακούγεται...

Το design... πρέπει κάποιος να το ξεχνά απλά...

Καλούτσικα μου ακούγονται τα "μείον"...

Βέβαια, σε ΣΥΓΚΡΙΣΗ με το ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ... "αντίπαλο" της SE (z710i), ΜΑΛΛΟΝ νομίζω ότι το SE "υπερέχει", έστω και ολίγον...

Οπότε... μάλλον είναι θέμα επιλογής κάποιου, αν θα εμπιστευτεί τη Nokia ή τη SE...

Link to comment
Share on other sites

lupus_Hegemonia μακρια απο το 6131 αν θες να κραταει η μπαταρια σου μερες!

Το πηρα την περασμενη εβδομαδα και το εδωσα αμεσως!

Μου κραταγε η μπαταρια χωρις να ασχολουμαι πολυ παρολο που ηθελα παραπανω 1 μερα και ενα πρωινο!! το ξαναφορτισα επαιξα sudoku και το βραδυ ηθελε παλι φορτιση!! μιλαμε τρελαθηκα! τι μπαταρια ειναι αυτη?

δηλαδη για να καταλαβεις το εχει παρει ενας φιλος επιχειρηματιας που χρεισημοποιει το κινητο πολλες ωρες για ομιλια κτλ και του κραταει χωρις υπερβολη ουτε μια μερα καθε απογευμα θελει φορτιση!

ωραιο κινητο, ωραια οθονη πεντακαθαρη αλλα δεν αξιζει για μενα να εισαι συνεχεια απο πισω του να το φορτισεις μην σβησει!

ειδικα αν εχεις συνηθισει κινητα se θα εκπλαγεις με την αυτονομια μεταξυ se&nokia. Η μερα με την νυχτα στην κυριολεξια!

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο σίγουρα δεν είναι για επαγγελματίες... η μικρή διάρκεια της μπαταρίας είναι λίγο εκνευριστική... και φυσικά πάντα ισχύει ο γνωστός νόμος: την ώρα που θες περισσότερο το τηλέφωνο μένεις απο μπαταρία!!!
Link to comment
Share on other sites

lupus_Hegemonia μακρια απο το 6131 αν θες να κραταει η μπαταρια σου μερες!

Το πηρα την περασμενη εβδομαδα και το εδωσα αμεσως!

Μου κραταγε η μπαταρια χωρις να ασχολουμαι πολυ παρολο που ηθελα παραπανω 1 μερα και ενα πρωινο!! το ξαναφορτισα επαιξα sudoku και το βραδυ ηθελε παλι φορτιση!! μιλαμε τρελαθηκα! τι μπαταρια ειναι αυτη?

δηλαδη για να καταλαβεις το εχει παρει ενας φιλος επιχειρηματιας που χρεισημοποιει το κινητο πολλες ωρες για ομιλια κτλ και του κραταει χωρις υπερβολη ουτε μια μερα καθε απογευμα θελει φορτιση!

ωραιο κινητο, ωραια οθονη πεντακαθαρη αλλα δεν αξιζει για μενα να εισαι συνεχεια απο πισω του να το φορτισεις μην σβησει!

ειδικα αν εχεις συνηθισει κινητα se θα εκπλαγεις με την αυτονομια μεταξυ se&nokia. Η μερα με την νυχτα στην κυριολεξια!

 

Που 'σαι ρε κούκλα μου;;; Που χάθηκες;...

 

Ώστε ΠΡΙΝ το z710i που πήρες, είχες πάρει το 6131;;; Μάλιστα.

 

Τότε... ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ να βρεθούμε από κοντά!!!

Κι εγώ, ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ έχω κάνει επιλογή - για τώρα, τέλος πάντων... μετά κατά το summer, βλέπουμε...

 

Μα καλά... ΤΟΣΟ ΛΙΓΟ κράταγε η μπαταρία;;; Καλά, με... λιγνίτη (κάρβουνο) δούλευε; Είχε και... "μπουρού" (φουγάρο), να φεύγει ο καπνός;;; (Χαχαχα)

 

Τεςπα... ΠΡΕΠΕΙ να βρεθούμε το ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ να τα πούμε, να μου πεις τις εμπειρίες ΚΙ ΑΠ' ΤΑ ΔΥΟ κινητά!

 

Το τηλέφωνό μου, το 'χεις... Gimme call για να βρεθούμε κάπου (ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ, να φέρεις και το z710i μαζί!)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αυτα μπορουν να ειπωθουν και με P.M.

Για ποιο λογο να διαβαζει ολο το forum πραγματα που δεν αφορουν την συσκευη αλλα την οποια συναντηση σας...

Παντα φιλικα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα αυτα μπορουν να ειπωθουν και με P.M.

Για ποιο λογο να διαβαζει ολο το forum πραγματα που δεν αφορουν την συσκευη αλλα την οποια συναντηση σας...

Παντα φιλικα.:)

Φίλε yiannis64 κατά τη γνώμη μου αν δεν αφορά το forum η αυτονομία της μπαταρίας του κινητού,τότε τι το αφορά?:confused:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

@lupus_Hegemonia Υπαρχουν και τα προσωπικα μηνυματα ,το τηλεφωνο σου το εχει, ας μεινουμε στα του 6131 :rolleyes:

@ponstan δες το παραπανω μηνυμα ....

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

re paidia xero oti einaI OFFTOPIC alla den xero pou na allou postaro. mallon tha eimai o monos anthropos ston kosmo pou den xerei na paizei sudoku kai mias kai to ehei to kinito mporeite na pou peite pos sto diaolo paizetai? kai pali soory gia to offtopic :O

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

re paidia xero oti einaI OFFTOPIC alla den xero pou na allou postaro. mallon tha eimai o monos anthropos ston kosmo pou den xerei na paizei sudoku kai mias kai to ehei to kinito mporeite na pou peite pos sto diaolo paizetai? kai pali soory gia to offtopic :O

 

"Κουλάρετε" ρε παιδιά... Δεν είσαστε σε... στρατιωτική ακαδημία και "έσπασα" μυστικό κανονισμό!

 

Για τα κινητά μίλησα κι απλώς έκανα ένα πιο προσωπικό σχόλιο!

 

Πολύ... Internet-ίστικα ενεργείτε. Κουβέντα κάνουμε, δε γράφουμε έκθεση σε πανελλήνιες!

 

Αυτά...

 

BTW - Βγήκα μ' ένα φίλο σήμερα που 'χα καιρό να τον δω...

Ο τύπος, αγοράζει από... κάλτσες μέχρι "ντραϊάξες" ενισχυτή για τη ΓΚΙΠΣΟΝ κιθάρα του, από το ebay (με Palpay)...

 

Λοιπόν... αγόρασε ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ Nokia N91... 310 euro!!! Το είδα ΑΠΟΨΕ το βράδυ - ήταν "άντε γειά" κινητό! Και στο e-shop εδώ, κοστίζει 500 euro!!! Μηλάμε... για ΕΥΚΑΙΡΙΑ!... Το 6131, στη ΜΙΣΗ τιμή το έχουν!!!

 

ΡΕ... ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΓΗΣΕΙ Ν' ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠ' ΕΞΩ???

 

(Βέβαια... θέλει ΑΡΚΕΤΟ "ΨΑΞΙΜΟ" και ΩΡΕΣ να παρακοληθείς τις δημοπρασίες...)

Link to comment
Share on other sites

@lupus_Hegemonia Υπαρχουν και τα προσωπικα μηνυματα ,το τηλεφωνο σου το εχει, ας μεινουμε στα του 6131 :rolleyes:

@ponstan δες το παραπανω μηνυμα ....

Σωστός...Πρέπει να κοιτάξω τα μάτια μου:wacko:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Στo sudoku πρέπει να βάλεις τους αριθμούς 0-9 οριζόντια κ κάθετα σε όλες τις στήλες. Βλέπει ποιός αριθμός δεν υπάρχει ούτε οριζόντια ούτε κάθετα είναι ο αριθμός που ψάχνεις. Σημ. μπορεί να υπάρχουν πάνω από 2 αριθμούς που μπορεί να μπουν οπότε κάνεις τα άλλα κ καταλήγεις σ'αυτό:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Στo sudoku πρέπει να βάλεις τους αριθμούς 0-9 οριζόντια κ κάθετα σε όλες τις στήλες. Βλέπει ποιός αριθμός δεν υπάρχει ούτε οριζόντια ούτε κάθετα είναι ο αριθμός που ψάχνεις. Σημ. μπορεί να υπάρχουν πάνω από 2 αριθμούς που μπορεί να μπουν οπότε κάνεις τα άλλα κ καταλήγεις σ'αυτό:)

 

se euharisto thunderfox :)

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γίνεται να κλειδωθεί φάκελος στο συγκεκριμένο κινητό;

 

Πρεπει να εγκαταστησεις μια εφαρμογη που δεν θυμαμαι πως την λενε και θα μπορεσεις νομιζω να κλειδωσεις φακελο...ενα googlarisma θα σε βοηθησει επισης...

 

Θα ηθελα να ρωτησω με την σειρα μου το εξης:

 

Διαφορες εφαρμογες-games εχουν ως γνωστο την καταληξη .jar στην ουσια αυτη ειναι και η εφαρμογη,ομως,μαζι με την εφαρμογη ερχεται και ενα αρχειο με το ιδιο ονομα που εχει και η εφαρμογη με καταληξη .jad και ειναι παντα,σε οσα εχω δει τουλαχιστον,1 ΚΒ....Πρεπει να εγκατασταθει και το αρχειο .jad?

 

Η εφαρμογη παντως τρεχει κανονικα και χωρις το αρχειο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ρε παιδιά το κινητό δεν είναι αρκετά ευαίσθητο?Αυτός ο τρόπος που ανοίγει το πορτάκι μου φαίνεται επικίνδυνος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ρε παιδιά το κινητό δεν είναι αρκετά ευαίσθητο?Αυτός ο τρόπος που ανοίγει το πορτάκι μου φαίνεται επικίνδυνος...

 

to portaki entaxei einai file mou, omos emena mou efuge ligo to hroma apo to mauro meros tou kinitou pou brisketai dipla sto nickel meros tou. sumvouli gia osous to theloun anegihto 6131+kleidia+tsepi=asta na pane

[sigpic][/sigpic]

I Am, by any practical defintion of the words, foolproof and incapable of error. - HAL9000

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!Επειδή έχω ενθουσιαστεί πολύ με αυτό το κινητό και σκέφτομαι να το αγοράσω θελω να σας κάνω μια ερώτηση που ίσως είναι ηλίθια αλλά ειναι η απορία μου.....το πορτάκι ανοιγει και απο μόνο του,δηλ να μην πατήσεις το κουμπί ή "κλειδώνει" και ανοίγει μόνο με το κουμπί;

 

 

Ευχαριστώ ποολύ εκ των προτέρων...

:D
Link to comment
Share on other sites

Και με το κουμπί αλλά και τραβηχτό όπως όλα... ότι σε βολεύει.

Μόνο του δεν ανοίγει εκτός και αν χαλάσει !!! :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...