Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω βασικα δεν πολυ μιλαω και bluetooth χρησιμοποιω κανα 5λεπτο τη μερα. Λες να πιασω 5μερες? Ευχαριστω για το χρονο σου.

 

Ίσως να πιάσεις 3, άντε και μέρος της 4ης... δύσκολα το κόβω για παραπάνω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O μοναδικός τρόπος να κάνεις την μεταφορά αυτή είναι μέσω του Outlook (πρώτα συγχρονίζεις την παλιά συσκευή, και μετά την καινούρια).

 

 

 

Την προστασία οθόνης δεν την εμφανίζει πάντα... Κι εγώ δεν έχω καταλάβει ακριβώς υπό ποιες συνθήκες την εμφανίζει, αλλά θα την δεις κάποια στιγμή... δεν χρειάζεται κάτι άλλο ;)

 

Ποιό outlook? Έχω την ίδια απορία και θα ήθελα λίγη βοήθεια, thanks. :O

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό outlook? Έχω την ίδια απορία και θα ήθελα λίγη βοήθεια, thanks. :O

 

Υποθέτω το MS, το οποίο και δεν έχω... Και δεν λειτουργεί και η μεταφορά απο το ένα κινητό στο άλλο. Oh well, χειροκίνητη διόρθωση απο την SIM it is!

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω το MS, το οποίο και δεν έχω... Και δεν λειτουργεί και η μεταφορά απο το ένα κινητό στο άλλο. Oh well, χειροκίνητη διόρθωση απο την SIM it is!

 

Σωστά υποθέτεις. Το outlook της MS εννούμε... μπορείς την μεταφορά να την κάνεις και σε κατάστημα του Γερμανού, ή αν και το παλιό σου είναι επίσης ΝΟΚΙΑ να την κάνεις σε κατάστημα ΝΟΚΙΑ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ειμαι νεα ιδιοκτητς 6131 και εχω ενα προβλημα.Εχω κατεβασει και αποθηκευσει κανονικα τις ρυθμισεις WAP GPRS απο την Κοσμοτε,οταν ομως παω να συνδεθω σε οποιαδηποτε ιστοσελιδα βγαζει μηνυμα να εγγραφω σε υπηρεσια πακετων δεδομενων πρωτα.Καμια ιδεα τι πρεπει να κανω..?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να το αγοράσω τώρα και έχω κάποιες απορίες:

Α) Κάνει zoom στις αποθηκευμένες φωτογραφίες.

Β) Ανοίγει γρήγορα τους φακέλους με τις εικόνες και γενικά η ταχύτητα του πως είναι γιατί άμα είναι όπως τα 6600 τότε!!!!

Γ)Η οθόνη του και η κάμερα είναι καλύτερη από το VS3;

 

Όπως μπορεί να καταλάβατε έχω το VS3 τώρα και στους παραπάνω τομείς σκοτώνει (ταχύτητα και οθόνη) και η μπαταρία του κρατάει αρκετά και δεν θέλω να το αλλάξω με κάτι υποδεέστερο.

Προτάσεις !!!

Link to comment
Share on other sites

i anoixti akroasi yparxei? einai efkolo na energopoiithei?

 

skeftome na to agoeasw, alla apogoiteftika apo tin mpataria :/ mipos yparxei allo kinito paromoio me poli kalyreri mpataria?

 

kai pera ap' afta....

 

skeftome na to agorasw avrio omos.. fovithika tin mpataria tou! :(

eseis ti lete?

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτησούλες γρήγορες:

1)Το έχει πάρει κανείς από ΤΙΜ?Είναι branded?Σβήνονται αυτά που είναι περασμένα από την ΤΙΜ ή πιάνουν όλο το χώρο στην μνήμη τηλεφώνου?

2)Τελικά μπορεί να αποθηκευτεί κάτι που στέλνουμε κατευθείαν στην κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Προς απάντηση και κάποιες διαπιστώσεις...

 

1) Κάνει ζουμ στις αποθηκευμένες φωτογραφίες.

2) Είναι πολύ γρήγορο κινητό... Εγώ πριν είχα το Κ700, δεν ξέρω αν φταίει αυτό που το βλέπω έτσι!

3) Υπάρχει δυνατότητα αποθήκευσης κατευθείαν στην κάρτα, εμένα προσωπικά το έκανε όταν δεν υπήρχε αρκετός διαθέσιμος χώρος στην κανονική μνήμη.

 

Τώρα τα αρνητικά που έχω προσέξει:

 

1) Με ελληνικούς χαρακτήρες μπορείς να γράψεις μόνο το μισό μήνυμα χωρίς να μπεις σε long SMS.

2) Το χρώμα των γραμμάτων αναμονής στην εξωτερική οθόνη δεν μπορεί να αλλάξει!

3) Πολύ περιορισμένη αυτονομία

 

Κατα τ'άλλα πολύ καλό κινητό.

3o Λύκειο Ν. Σμύρνης Ολέ!

 

--- ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις δύο μέρες, εγώ θα γίνω ...Αρχιεπίσκοπος. Πρόκειται για ότι χειρότερο έχει βγει στον τομέα της μπαταρίας. Δεν ξέρω μήπως θα έπρεπε να καταγγείλουμε τη NOKIA στις Ενώσεις Καταναλωτών και στο υπουργείο Ανάπτυξης (τηλ. 1520) έτσι δηλαδή για να μην περνάνε για βλάκες. Δεν μπορεί να σου υπόσχονται 240 ώρες αναμονής και να μη φτάνει τις 48.

Όσο για τις φωτογραφίες που βγάζει, ΔΕΝ βλέπονται.

Link to comment
Share on other sites

διαβάζω για το θέμα της μπαταρίας,διάφορα.Μα καλά υπάρχει κάποιο ανάλογο τηλ που να κρατάει περισσότερο των 2 ημερών?έχω αλλάξει 10 τηλ από τον ιανουάριο φέτος,και όλα κρατάν το πολύ 3 ημέρεσ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ με νορμαλ χρήση,τώρα αν το ανοιγοκλείνουμε συνέχεια η όλη τη μέρα ασχολούμαστε με αυτό.....τέλος,είναι ένα πολύ καλό κινητό με εξαίρεση τη φωτογραφική και αδίκως κατηγορείται για τα υπόλοιπα.
Link to comment
Share on other sites

διαβάζω για το θέμα της μπαταρίας,διάφορα.Μα καλά υπάρχει κάποιο ανάλογο τηλ που να κρατάει περισσότερο των 2 ημερών?έχω αλλάξει 10 τηλ από τον ιανουάριο φέτος,και όλα κρατάν το πολύ 3 ημέρεσ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ με νορμαλ χρήση,τώρα αν το ανοιγοκλείνουμε συνέχεια η όλη τη μέρα ασχολούμαστε με αυτό.....τέλος,είναι ένα πολύ καλό κινητό με εξαίρεση τη φωτογραφική και αδίκως κατηγορείται για τα υπόλοιπα.

Συμφωνώ απολύτως για την αυτονομία. Σε σύγκριση με αλλα κινητα που είχα το τελευταίο εξάμηνο είναι τουλάχιστον στο μέσο όρο. Και σε όλα τα άλλα (εξαίρεση η φωτογραφική) είναι κορυφαίο! Κατα την γνώμη μου είναι to best value for money της Νοκια.

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

paidia.. simera prokeita na to agoraso kai mou kovetai ta podia me afta pou lete.... me panikovalate

Αγορασε το και μην πανικοβαλεσαι καθολου. Απ ολα οσα λενε μονο για την φωτογραφια ισχυουν. Ειναι οντως χαλια... Μην ξεχναμε ομως οτι ειναι κινητο και οχι φωτογραφικη μηχανη. Εγω το εχω ενα μηνα και το δουλευω με καρτα

F2G non stop 500, οποτε καταλαβαινεις περιπου τι χρηση του κανω, και η μπαταρια, χωρις να το κλεινω ποτε, με παει στην τεταρτη μερα! Βεβαια, στην αρχη που το εψαχνα συνεχως, μετεφερα αρχεια, επαιζα με τα θεματα και τους ηχους και αλλα τετοια, με εβγαζε 1-1,5 μερα. Δεν ακουω πρεπει να πω καθολου ραδιοφωνο, ακουω λιγο μουσικη αλλα δουλευω παρα πολυ το wap και τον opera mini. Αυτα... Προκειται για εξαιρετικο τηλεφωνο, πολυ ομορφο, ανθεκτικο και με ιδανικο μεγεθος. Η οθονη του ειναι κορυφαια και ο ηχος του πολυ δυνατος.

NOKIA:5110,6150,6210,6310,6310i,6510,7110,E51,6700c,6700s, C3-01,N8,701,515, Lumia 925.

8110,8210,8250,8310,8810,8850,8910,8910i,8600Luna,8800,8800 Sirocco, 8800Arte.

SAMSUNG:Galaxy Note 8, Tab S 8.4

Galaxy Note3, Galaxy Alpha, S7 edge

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε το και μην πανικοβαλεσαι καθολου. Απ ολα οσα λενε μονο για την φωτογραφια ισχυουν. Ειναι οντως χαλια... Μην ξεχναμε ομως οτι ειναι κινητο και οχι φωτογραφικη μηχανη. Εγω το εχω ενα μηνα και το δουλευω με καρτα

F2G non stop 500, οποτε καταλαβαινεις περιπου τι χρηση του κανω, και η μπαταρια, χωρις να το κλεινω ποτε, με παει στην τεταρτη μερα! Βεβαια, στην αρχη που το εψαχνα συνεχως, μετεφερα αρχεια, επαιζα με τα θεματα και τους ηχους και αλλα τετοια, με εβγαζε 1-1,5 μερα. Δεν ακουω πρεπει να πω καθολου ραδιοφωνο, ακουω λιγο μουσικη αλλα δουλευω παρα πολυ το wap και τον opera mini. Αυτα... Προκειται για εξαιρετικο τηλεφωνο, πολυ ομορφο, ανθεκτικο και με ιδανικο μεγεθος. Η οθονη του ειναι κορυφαια και ο ηχος του πολυ δυνατος.

 

 

dld na to agorasw xoris fovo?

afto pou lene oti den exei tzamaki?

Link to comment
Share on other sites

dld na to agorasw xoris fovo?

afto pou lene oti den exei tzamaki?

 

Ξέρεις καμμιά οθόνη χωρίς τζαμάκι????? :lol:

 

Προχώρα χωρίς φόβο και πάθος!;)

Link to comment
Share on other sites

ennow gia to EXTRA plastiko pou (an den kano lathos) exoun ola ta kinita...

 

H εξωτερική οθόνη έχει πλαστικό κάλυμμα πολύ καλής ποιότητας που την προστατεύει πλήρως.

 

Η εσωτερική, αφού είναι έτσι κι αλλιώς προστατευμένη, δεν έχει πρόσθετο κάλυμμα, που ίσως να έριχνε την ευκρίνειά της, που παρεμπιπτόντως είναι ε-κ-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ή ;) :D

Link to comment
Share on other sites

ne alla... apo skoni, nero ktl... den kindinevei perissotero?

 

Οι οθόνες δεν κινδυνεύουν από σκόνες. Ένα πλαστικό κάλυμμα την προστατεύει από νερό (που ούτως ή άλλως θα προκαλέσει ζημιά)...

Link to comment
Share on other sites

Οι οθόνες δεν κινδυνεύουν από σκόνες. Ένα πλαστικό κάλυμμα την προστατεύει από νερό (που ούτως ή άλλως θα προκαλέσει ζημιά)...

 

pou vriskw tetio kalymma? piga ston germano kai den exei :S

Link to comment
Share on other sites

pou vriskw tetio kalymma? piga ston germano kai den exei :S

 

Mάλλον κάτι λάθος κατάλαβες... Δεν είπα ότι υπάρχει τέτοιο κάλυμμα, αλλά τι θα έκανε αν υπήρχε...

 

Για γρατζουνιές κλπ μπορείς να πάρεις αυτοκόλλητη μεμβράνη από το Πλαίσιο που την κόβεις στην διαστάσεις που θέλεις ;)

Link to comment
Share on other sites

egw menw kypro :/ .. den exoume plaisio

 

Σίγουρα και εκεί θα υπάρχουν καταστήματα που θα πουλάνε τέτοιες μεμβράνες... είναι πολύ της μόδας τόσο για κινητά όσο και για ψηφιακές μηχανές. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...