Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπορείτε να μου λύσετε και εμένα μερικές απορίες;

1) Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει το καλώδιο DKU-2 (το έχω απ΄ το 7610)

2) Μπορούμε να βάλουμε με card reader στην microSD εφαρμογές, παιχνίδια, themes και να τα εγκαταστήσουμε μετά απ΄ το κινητό;

3) Στην εξωτερική οθόνη σε κατάσταση αναμονής τι δείχνει; Έχει μόνο την ώρα ή έχει και σήμα και μπαταρία; έχουν μεγάλο μέγεθος οι χαρακτήρες;

4) Όταν έχεις μια αναπάντητη είναι ευδιάκριτη στην εξωτ. οθόνη η πρέπει να πατήσεις κάποιο πλαϊνό πλήκτρο για να φωτιστεί και να το δεις;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως μπορείτε να μου λύσετε και εμένα μερικές απορίες;

1) Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει το καλώδιο DKU-2 (το έχω απ΄ το 7610)

2) Μπορούμε να βάλουμε με card reader στην microSD εφαρμογές, παιχνίδια, themes και να τα εγκαταστήσουμε μετά απ΄ το κινητό;

3) Στην εξωτερική οθόνη σε κατάσταση αναμονής τι δείχνει; Έχει μόνο την ώρα ή έχει και σήμα και μπαταρία; έχουν μεγάλο μέγεθος οι χαρακτήρες;

4) Όταν έχεις μια αναπάντητη είναι ευδιάκριτη στην εξωτ. οθόνη η πρέπει να πατήσεις κάποιο πλαϊνό πλήκτρο για να φωτιστεί και να το δεις;

 

Ευχαριστώ.

1)Δεν ξερω δεν το εχω για να το δοκιμασω.2)Μπορεις να βαλεις οτι θελεις στην microsd και να το βαλεις μετα στο τηλεφωνο.3)Στην εξωτερικη οθονη μπορεις να βαλεις οτι θελεις εσυ.Εχει να επιλεξεις μεσα το κινητο διαφορα.4)Οταν εχεις αναπαντητη η μηνυμα και δεν το δεις αμεσως καθε 1 η 2 λεπτα δεν θυμαμαι σου αναβοσβυνει η εξωτερικη οθονη για σου πει οτι κατι εχεις λαβει.Πολυ καλο αυτο;) Ελπιζω να βοηθησα:D

Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά μόνο, να πω ότι στην εξωτερική οθόνη δείχνει σήμα, μπαταρία, φορέα, ημερομηνία, ώρα, κλείδωμα πλήκτρων, αφύπνιση (τα πάντα δηλ.), ενώ όταν μπαίνει σε εξοικονόμηση ενέργειας δείχνει την ώρα και τυχόν μηνύματα και κλήσεις χωρίς να πατήσεις τίποτα. Οι χαρακτήρες είναι πολύ ευδιάκριτοι.
Link to comment
Share on other sites

Συμπληρωματικά μόνο, να πω ότι στην εξωτερική οθόνη δείχνει σήμα, μπαταρία, φορέα, ημερομηνία, ώρα, κλείδωμα πλήκτρων, αφύπνιση (τα πάντα δηλ.), ενώ όταν μπαίνει σε εξοικονόμηση ενέργειας δείχνει την ώρα και τυχόν μηνύματα και κλήσεις χωρίς να πατήσεις τίποτα. Οι χαρακτήρες είναι πολύ ευδιάκριτοι.
Σωστοτατος ο δασκαλος;)
Link to comment
Share on other sites

gjimmys και Teacher σας ευχαριστώ πάρα πολύ για της άμεσες και λεπτομερέστατες απαντήσεις σας. Αφου είναι τοσο καλο, μέσα στην άλλη βδομάδα θα το αγοράσω και εγω ελπίζοντας να το έχει φέρει η vodafone στην οποία εχω 108€ επιδότηση.
Link to comment
Share on other sites

Γειασας με ενδιαφερει το 6131 και οπως βλεπω αρκετοι το εχετε αγορασει θελω να μου πειτε της εντυπωσησας εχω το 6681 και θελω να αγορασω το 6131 ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γειασας με ενδιαφερει το 6131 και οπως βλεπω αρκετοι το εχετε αγορασει θελω να μου πειτε της εντυπωσησας εχω το 6681 και θελω να αγορασω το 6131 ευχαριστω!

 

Αν διαβάσεις τα προαναφερόμενα, θα διαπιστώσεις ότι οι απόψεις συγκλίνουν στο ότι είναι ένα πολύ καλό κινητό - στα χρήματα αυτά - έχει τα πάντα που χρειάζεται ο μέσος χρήστης, αλλά δεν είναι s60, οπότε δεν ξέρω πώς θα σου φανεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχεις αντιστοιχήσει φωτογραφία σε επαφή του τηλεφωνικού καταλόγου, αυτή φαίνεται κανονικά στην εξωτερική οθόνη όταν σε καλεί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αν έχεις αντιστοιχήσει φωτογραφία σε επαφή του τηλεφωνικού καταλόγου, αυτή φαίνεται κανονικά στην εξωτερική οθόνη όταν σε καλεί;

 

Ναι, και πιάνει όλη την εξωτερική οθόνη.

 

Το ίδιο και για τα βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και πιάνει όλη την εξωτερική οθόνη.

 

Το ίδιο και για τα βίντεο.

Καλό αυτό!

Thanks.:)

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια επισήμανση για την μπαταρία του. Συνήθως διαρκούσε μιάμιση, άντε δυο μέρες το πολύ. Μετά την πέμπτη πλήρη φόρτιση-αποφόρτιση, ως δια μαγείας, είμαι στην τρίτη μέρα λειτουργίας του και ο δείχτης είναι στη μέση. http://smilies.sofrayt.com/fsc/smile4.gif
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το παραγγειλω μεσω της εταιρειας που συνεργαζεται ο Γερμανος για τις ανανεωσεις συμβολαιων (γιατι στο Γερμανο εχω κανει συνδεση και απο εκει θα παρω την επιδοτηση) και μου λενε οτι ειναι σε ελλειψη και το εχουν παραγγειλει...

Περιμενα τοσο καιρο να βγει και τωρα δεν υπαρχει διαθεσιμο (ακομη δεν βγηκε!)...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να το παραγγειλω μεσω της εταιρειας που συνεργαζεται ο Γερμανος για τις ανανεωσεις συμβολαιων (γιατι στο Γερμανο εχω κανει συνδεση και απο εκει θα παρω την επιδοτηση) και μου λενε οτι ειναι σε ελλειψη και το εχουν παραγγειλει...

Περιμενα τοσο καιρο να βγει και τωρα δεν υπαρχει διαθεσιμο (ακομη δεν βγηκε!)...

 

 

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ....

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΔΥΚΤΙΟ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.... ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΟΥΝΙΕΣ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ.....

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια επισήμανση για την μπαταρία του. Συνήθως διαρκούσε μιάμιση, άντε δυο μέρες το πολύ. Μετά την πέμπτη πλήρη φόρτιση-αποφόρτιση, ως δια μαγείας, είμαι στην τρίτη μέρα λειτουργίας του και ο δείχτης είναι στη μέση. http://smilies.sofrayt.com/fsc/smile4.gif

 

 

 

ΠΟΥ :worry:

 

 

&

 

 

ΠΟΣΟ :angry:

 

 

PLEASE

Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ ΣΟΥ....

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΔΥΚΤΙΟ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ.... ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΜΟΥΝΙΕΣ ΤΟΥ ΓΕΡΜΑΝΟΥ.....

 

Vodafone εχω αλλα ειχα παει σε vodafone shop και μου ειπαν οτι πρεπει να απευθυνθω στο γερμανο που εκανα τη συνδεση, και οτι αυτοι δεν μπορουν να κανουν τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

EXEIS DIKIO TELIKA....

 

ALLA STIN TIM GINETE PANTOS...

 

KAI EGO IDIA PERIPTVSI KAI PAV KAI MOY LEGANE MONO APO TO TILEFVNO KAI LALAKIES KAI PIGA STIN TIM SE 10 PEPTA EIXA NEA SYSKEYH.....

 

TIM POWER....

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olous.

Mou aresei para poli to kinitaki alla mono se asimi-aspro..

Exo gyrisei ton kosmo anapoda kai den to vrisko!

Sas parakalo epeidi endiaferomai gia amesi agora, opoios kseri

an mporo na to vro kapou (akoma kai eksoteriko) as apantisi!

Efxaristo ek ton proteron!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

phga kai agorasa shmera to kinito den anteksa .ena exw na pw einai apla telio se olous tous tomis to mono pou me xalase einai oti to video pou travai den einai kai to so kalo se sxesi me to 6280 to opio kai afto se epilogi 3gp den pikseliazi ka8olou ma ka8olou.
[/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω μια καρτα 512 minisd απο 6280.ταιριαζει στο nokia 6131;
Δυστυχώς οχι :( . Το 6131 παίρνει microsd...
Link to comment
Share on other sites

exw kanei register alla otan paw na kanw log in me petaei sth sel pou sumplhrwneis ta stoixeia sou pali...exw kanei k confirm tou registration...an to exeis mhpws mporeis na mou to steileis kapws alliws?me to pando as poume??h an mporw na to brw allou...
Link to comment
Share on other sites

Γεια!

Περιμένω αυτή τη συσκευή εδώ και 2 μήνες..

Πληρεί ολα αυτά που ζητώ απο ενα κινητό..

Clamshell, Επεκτασιμη μνημη, Καμερα της ταξης του Mpixel, Yπερυθρες, bluetooth, και ειναι Νokia..

Έχω μερικες ερωτήσεις προς τους κατόχους του.. (Καλορίζικο κιόλας!)

Μπόρώ να αντιστοιχήσω ήχο κλήσης σε mp3 σε μια επαφή;

Δηλαδή, όχι σε Ομάδα κλήσης, αλλα σε μεμονωμένη επαφή..

Γιατί το 7600 που έχω δεν το κάνει, ακόμη και μετά απο αναβάθμιση firmware..:(

Κατι αλλο, Το κινητό υπάρχει στην ελληνική αγορά μόνο σε μαύρο χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

exw kanei register alla otan paw na kanw log in me petaei sth sel pou sumplhrwneis ta stoixeia sou pali...exw kanei k confirm tou registration...an to exeis mhpws mporeis na mou to steileis kapws alliws?me to pando as poume??h an mporw na to brw allou...

εμενα κανει κανονικα log in, αν και μου εβγαλε οτι δεν ειναι σωστος ο κωδικος. μηπως και σενα εγινε ετσι;

το theme studio, το βρισκεις εδω παντως http://www.forum.nokia.com/main/0,6566,034-601,00.html

 

απο εδω κανεις log in; http://www.forum.nokia.com/not_logged?path=/main.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...