Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα σχετικό, τα mp3 τα δέχεται ώς ήχο κλήσης?

Δεν μπόρεσα από πουθενά να βγάλω άκρη αν και το ΟΧΙ, μου φαίνεται απίθανη απάντηση....Πάντως στο Nokia site μιλάει μόνο για πολυφωνικά και βίντεο (?!!?) - εύχομαι να τους έχει απλά ξεφύγει....

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι εννοείς "δεν έχει τζαμάκι";

εχει τζαμακι απλα ειναι καπως πιο βαθια χωμενη η οθονη σε σχεση με με αλλα αναδιπλουμενα,μαζευει λιγο σκονη σε αυτο το σημειο αλλα δεν ειναι τοσο ενοχλητικο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όσο κι αν έψαξα δεν βρήκα τίποτα σχετικό, τα mp3 τα δέχεται ώς ήχο κλήσης?

Δεν μπόρεσα από πουθενά να βγάλω άκρη αν και το ΟΧΙ, μου φαίνεται απίθανη απάντηση....Πάντως στο Nokia site μιλάει μόνο για πολυφωνικά και βίντεο (?!!?) - εύχομαι να τους έχει απλά ξεφύγει....

 

Εννοείται ότι παίρνει κανονικά ΜΡ3 ώς ήχο κλήσης.

 

 

Το πήρα χτες. Για την τιμή του είναι πολύ καλό, αλλά δεν θα το κρατήσω πολύ. Δεν δείχνει πολύ ποιοτικό. Η οθόνη δεν έχει προστασία (τζαμάκι)!!! και η φωνητική κλήση ουσιαστικά δεν λειτουργεί. Οι απαιτητικοί πάρτε άλλο. :cry:

 

Χρόνια πολλά ioterl. http://smilies.sofrayt.com/fsc/blow%20out%20candles.gif

Όταν λες ποιοτικό, τι εννοείς; Από το 6280 που είχα, είναι πολύ πιο ποιοτικό κατασκευαστικά τουλάχιστον. Η φωνητική κλήση λειτουργεί κανονικότατα, όπως όλα τα 40άρια και φυσικά υπάρχουν τζαμάκια και στις 2 οθόνες του.

Link to comment
Share on other sites

εχει τζαμακι απλα ειναι καπως πιο βαθια χωμενη η οθονη σε σχεση με με αλλα αναδιπλουμενα,μαζευει λιγο σκονη σε αυτο το σημειο αλλα δεν ειναι τοσο ενοχλητικο.

 

Αυτό που νομίζεις ότι είναι τζαμάκι χωμένο, είναι σκέτη η οθόνη (όπως το ανταλλακτικό) και αν γδαρθεί θέλεις οθόνη. Μου το επιβεβαίωσε τεχνικός nokia shop.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι παίρνει κανονικά ΜΡ3 ώς ήχο κλήσης.

 

 

 

 

Χρόνια πολλά ioterl. http://smilies.sofrayt.com/fsc/blow%20out%20candles.gif

Όταν λες ποιοτικό, τι εννοείς; Από το 6280 που είχα, είναι πολύ πιο ποιοτικό κατασκευαστικά τουλάχιστον. Η φωνητική κλήση λειτουργεί κανονικότατα, όπως όλα τα 40άρια και φυσικά υπάρχουν τζαμάκια και στις 2 οθόνες του.

 

Ευχαριστώ πολύ. Για την ποιότητα, η έσθηση ανοίγματος και πλήκτρων είναι κάπως 'πλαστική'. Ιδιαίτερα το κουμπι ανοίγματος με φοβίζει για την αντοχή του. Η φωνητική εσένα λειτουργεί σωστά; Εμένα δεν προφέρει το όνομα ολόκληρο όπως το 6280 αλλά γράμμα γράμμα με αποτέλεσμα όταν λέω ένα όνομα να καλεί άλλο. Στα ίδια ονόματα, τα Ν70, Ν80, 6270 & 6280 καλούσε σωστά. Για το τζαμακι της εσωτερικής οθόνης έγραψα λίγο πρίν. Πες μου σε παρακαλώ για την φωνητική, γιατί είναι για εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα (λόγω καρ κιτ) :O

Link to comment
Share on other sites

Για το τζαμάκι δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω, οπότε το κλείνουμε.

Για το κουμπί το ανέφερα κι εγώ στο mini review.

Η φωνητική κλήση λειτουργεί κανονικότατα και τα ονόματα τα προφέρει σωστά. Μήπως υπάρχει αντίστοιχο "πρόβλημα" με το Ν80; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=112972&page=54 post #1062 του nervous. http://smilies.sofrayt.com/fsc/questions.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν χωράει η BL-5C; Έχει ελάχιστα μεγαλύτερο πάχος. Κατά τα άλλα δίνει μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Δυστυχώς δεν χωράει, γιατί λόγω πάχους δεν μπορεί να μπει στο πάνω μέρος που είναι οι επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία και γι' αυτό το ψάχνω. Θα περιμένω τις εμπειρίες σας πάνω σ' αυτό.

 

Σχετικά με την οθόνη τελικά υπάρχει πρόβλημα ανθεκτικότητας; Όντως είναι "γυμνή" χωρίς προστατευτικό τζαμάκι; Μα τι σοϊ κατασκευαστική γκάφα είναι αυτή; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Για το τζαμάκι δεν έχω λόγο να σε αμφισβητήσω, οπότε το κλείνουμε.

Για το κουμπί το ανέφερα κι εγώ στο mini review.

Η φωνητική κλήση λειτουργεί κανονικότατα και τα ονόματα τα προφέρει σωστά. Μήπως υπάρχει αντίστοιχο "πρόβλημα" με το Ν80; http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=112972&page=54 post #1062 του nervous. http://smilies.sofrayt.com/fsc/questions.gif

 

Για το τζαμάκι ανακάλυψα χτες ότι όταν πιέσω λίγο με το νύχι μου την οθόνη, επιρρεάζει την εικόνα (όπως σε οθόνες φθηνών games). Θέλει προσοχή στο καθάρισμα. Για την φωνιτική, το Ν80 μου δούλευε σωστά. Μάλλον έχω πρόβλημα με το δικό μου 6131. Θα το ψάξω. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!! Το πρόβλημα με την φωνητική είναι στα γράμματα. Όταν γράφω μιά επαφή με κεφαλαία, την προφέρει γράμμα-γράμμα. Όταν την αλλάζω σε μικρά την διαβάζει κανονικά. Είχα τα επώνυμα με κεφαλαία για το sonyericsson W810 και τώρα πρέπει να τα γυρίσω σε μικρά. :mad:
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει πολύ η αυτονομία και γι' αυτό το ψάχνω. Θα περιμένω τις εμπειρίες σας πάνω σ' αυτό.

 

Μαύρα τα μαντάτα στην αυτονομία. Είμαι στην τρίτη φόρτιση. Με ήπια χρήση κρατάει 2 μέρες (κι αμάν αμάν), άμα το ζορίσω λίγο με java, net, ράδιο ή μουσική πάμε χαλαρά στη μια μέρα. Το αφήνω και το βράδυ ανοιχτό. Είναι πολύ ενεργοβόρο. http://smilies.sofrayt.com/fsc/crying.gif

Link to comment
Share on other sites

Autonomia me +-20lepth omilia ka8hmerina k sunexeia apo panw tou na to psaxnw 3meres!xris radio k mousikes..Emena pantws me exei kerdisei h poiothta tou..eksalou prwth fora nokia meta apo ericsson-siemens-motorola k pali siemens ..sth timh tou pisteuw oti einai korufaio se sugrish me auta pou prosferei..oson afora tzamakia k tetoia den nomizw na to bazw sthn tsepi mou pote anoixto!!kana program gia nokia s40 uparxei?an gnwrizei kaneis parakalw na apanthsei..thanks!
Link to comment
Share on other sites

Autonomia me +-20lepth omilia ka8hmerina k sunexeia apo panw tou na to psaxnw 3meres!xris radio k mousikes..Emena pantws me exei kerdisei h poiothta tou..eksalou prwth fora nokia meta apo ericsson-siemens-motorola k pali siemens ..sth timh tou pisteuw oti einai korufaio se sugrish me auta pou prosferei..oson afora tzamakia k tetoia den nomizw na to bazw sthn tsepi mou pote anoixto!!kana program gia nokia s40 uparxei?an gnwrizei kaneis parakalw na apanthsei..thanks!

 

3 μέρες αυτονομία; Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο; Κι εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το κινητό σαν design κι ευχρηστία, αλλά δεν θα με χάλαγε μια μπαταρία 900άρα+, καθώς και μια κάμερα 2ΜΡ.

Για παιχνίδια και κανά 2-3 καλές εφαρμογές κοίταξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922&page=19

Link to comment
Share on other sites

μα αληθεια αν καποιος το ανοιγει χωρις να παταει το κουμπακι στο πλαι,αυτο ειναι προβλημα?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μα αληθεια αν καποιος το ανοιγει χωρις να παταει το κουμπακι στο πλαι,αυτο ειναι προβλημα?

 

Κανένα πρόβλημα, απλά χρησιμοποιείς (λογικά) και τα δύο χέρια.

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες αυτονομία; Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο; Κι εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το κινητό σαν design κι ευχρηστία, αλλά δεν θα με χάλαγε μια μπαταρία 900άρα+, καθώς και μια κάμερα 2ΜΡ.

Για παιχνίδια και κανά 2-3 καλές εφαρμογές κοίταξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922&page=19

Και μενα ρε φιλαρακι σημερα ειναι η 3 μερα και ακομα ειναι στην μεση η μπαταρια,με κανα μισαωρο ομιλια, και ακουω ραδιο πρωι-μεσημερι,και το σκαλιζω συνεχεια.;)

Link to comment
Share on other sites

Για το τζαμάκι ανακάλυψα χτες ότι όταν πιέσω λίγο με το νύχι μου την οθόνη, επιρρεάζει την εικόνα (όπως σε οθόνες φθηνών games). Θέλει προσοχή στο καθάρισμα.

αυτό με την οθόνη το ανακάλυψα κι εγώ σήμερα, όταν περιεργάστηκα το κινητό στο media markt, και διαπίστωσα ότι λείπει το προστατευτικό τζαμάκι! :X Καλά, για να ρίξουν την τιμή εδώ βρήκαν να κάνουν οικονομία?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

3 μέρες αυτονομία; Πώς τα καταφέρνεις βρε θηρίο; Κι εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το κινητό σαν design κι ευχρηστία, αλλά δεν θα με χάλαγε μια μπαταρία 900άρα+, καθώς και μια κάμερα 2ΜΡ.

Για παιχνίδια και κανά 2-3 καλές εφαρμογές κοίταξε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=90922&page=19

ta arxeiakia pou exei mesa to zip pws ta pernas mesa sto kin?

Link to comment
Share on other sites

ta arxeiakia pou exei mesa to zip pws ta pernas mesa sto kin?

 

Με καλώδιο CA-53, το οποίο, αν δεν το έχεις, κοστίζει 37€. Εναλλακτικά μέσω ΒΤ.

Link to comment
Share on other sites

Με καλώδιο CA-53, το οποίο, αν δεν το έχεις, κοστίζει 37€. Εναλλακτικά μέσω ΒΤ.

me irda to idio den einai?mesw pcsuite ginetai h asxeto?se rwtaw giati den exw ksanadoulepsei pc-nokia..''petaw'' ta zip opws einai mesa sto fakelo efarmoges?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου το δινουν με επιδοτηση στα 157 ευρω. Τι λετε αξιζει να το παρω???

Μου εχει κανει εντυπωση και μου αρεσει πολυ το κινητακι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου το δινουν με επιδοτηση στα 157 ευρω. Τι λετε αξιζει να το παρω???

Μου εχει κανει εντυπωση και μου αρεσει πολυ το κινητακι...

 

Για 150 ευρώ , πάρτο με κλειστά μάτια :)

Αξίζει και πολύ μάλιστα !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

me irda to idio den einai?mesw pcsuite ginetai h asxeto?se rwtaw giati den exw ksanadoulepsei pc-nokia..''petaw'' ta zip opws einai mesa sto fakelo efarmoges?

 

Και με υπέρυθρες γίνεται και μέσω PCSuite (εγκατάσταση εφαρμογών).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...