Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6131


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπέρα και χρόνια πολλά....:)

 

Ποιά είναι η τελευταία βέρσιον του 6131; εγώ έχω την V 05.50 / 20-9-06 RM-115....

 

Και ακόμα : Πατώντας το κουμπί του αυτόματου ανοίγματος του folder ακούγεται ένας ήχος μεταλικού κρατσ, και αν δεν ανοίξει τελείως το πορτάκι δεν μπορεί μετά να ξανακλείσει...Στο ντέμο δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω ποιά είναι η φυσιολογική κατάσταση...Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει....Θενκ..:)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kαλησπέρα και χρόνια πολλά....:)

Ποιά είναι η τελευταία βέρσιον του 6131; εγώ έχω την V 05.50 / 20-9-06 RM-115....

 

Αυτή είναι η σωστή βέρσιον. Κι εγώ που έχω ρωτήσει μέχρι και πριν 2-3 βδομάδες στη ΝΟΚΙΑ, στη Κατεχάκη αυτήν είχανε.

 

Και ακόμα : Πατώντας το κουμπί του αυτόματου ανοίγματος του folder ακούγεται ένας ήχος μεταλικού κρατσ, και αν δεν ανοίξει τελείως το πορτάκι δεν μπορεί μετά να ξανακλείσει...Στο ντέμο δεν συμβαίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω ποιά είναι η φυσιολογική κατάσταση...Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει....Θενκ..:)

 

Κι εδώ τα πράγματα είναι απολύτως φυσιολογικά. Αυτό "κρατς" που λές το κάνε σε όλα τα 6131 και όταν ανοίξει το πορτάκι δεν ξανακλέινει παρά μόνο όταν ανοίξει τελείως.

Link to comment
Share on other sites

έσκασε μύτη η 6.10

xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

δυστυχώς στο Nokia Software Updater δείχνει ακόμα την 5.50 :(

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

ναι το είδα, ε, θέλει λίγες μέρες να το ανεβάσουν στο Nokia Software Updater... πάντως το update υφισταται και τα nokia shops πρέπει να το έχουν ήδη

....απαράδεκτα παραδεκτός....

 

http://olatsaba.blogspot.com

Link to comment
Share on other sites

Όταν μετέφερα τη sim στο 6131 απο άλλο κιν. δείχνει κανονικά ολόκληρα τα ονόματα των επαφών, όσο μεγάλα και να είναι.

Όταν προσθέτουμε νέα επαφή,παίρνει μόνο μέχρι 11 χαρακτήρες στο όνομα !!:worry:

Δεν γίνεται κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Όταν μετέφερα τη sim στο 6131 απο άλλο κιν. δείχνει κανονικά ολόκληρα τα ονόματα των επαφών, όσο μεγάλα και να είναι.

Όταν προσθέτουμε νέα επαφή,παίρνει μόνο μέχρι 11 χαρακτήρες στο όνομα !!:worry:

Δεν γίνεται κάτι?

Επειδή την αποθηκεύεις στη κάρτα sim. Για να βάλεις όνομα μεγαλύτερο απο 11 χαρακτήρες πρέπει να αποθηκεύσεις την επαφή στη μνήμη του τηλεφώνου :)
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την αποθηκεύεις στη κάρτα sim. Για να βάλεις όνομα μεγαλύτερο απο 11 χαρακτήρες πρέπει να αποθηκεύσεις την επαφή στη μνήμη του τηλεφώνου :)

 

:up: Σωστός, κι αν μπορούσαμε να μεταφέρουμε την επαφή απο το τηλ. στη sim ολόκληρο,καλά θα ήταν !

Αυτό είναι απο τις παραξενιές της NOKIA.

Οπότε γράφουμε την επαφή στη sim σε άλλο κιν.(εγώ συγκεκριμένα Motorolla)

και τη βάζουμε μετά στο 6131 και...το όνομα είναι ολόκληρο !:lol:

Link to comment
Share on other sites

paidia eixa anaferei ena provlhma sthn prohgoumenh selida...telika to phra apo thn alpha copy kai mou eipan oti allaksan chip cameras...omws twra otan kleidwnei to kinhto kai patw na fotisei h ekswterikh othoni kanei mia para poly syntomh lampsi kai den fwtizei!!mono otan kleidwnei aftomata omws...ama to kleidwsw egw prin kleisw to portaki fotizei kanonika!!!yparxei kamia ekshghsh?entometaksy to kinhto mou den exei pleon ena emfanestato shmadi pou eixe apo xtyphma!!!koitaksa to emai einai idio...
Link to comment
Share on other sites

paidia eixa anaferei ena provlhma sthn prohgoumenh selida...telika to phra apo thn alpha copy kai mou eipan oti allaksan chip cameras...omws twra otan kleidwnei to kinhto kai patw na fotisei h ekswterikh othoni kanei mia para poly syntomh lampsi kai den fwtizei!!mono otan kleidwnei aftomata omws...ama to kleidwsw egw prin kleisw to portaki fotizei kanonika!!!yparxei kamia ekshghsh?entometaksy to kinhto mou den exei pleon ena emfanestato shmadi pou eixe apo xtyphma!!!koitaksa to emai einai idio...

 

Άχ αυτή η ALPHA COPY! Στη θέση σου θα το πήγαινα πίσω και θα τους ζητούσα και ένα re-flash δωρεάν για να στρώσει το πρόβλημα φωτισμού. Τώρα όσον αφορά το σημάδι που εξαφανίστηκε, τι να πώ; :wacko: :wacko: Είναι τρελοί αυτοί όι Ρωμαίοι!! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να αναβαθμισω το firmware του 6131 μου και ηθελα να ρωτησω, σε αυτη την περιπτωση χανονται τα δεδομενα του τηλεφωνου? Καταλογος, ringtones? Κυριως ενδιαφερομαι για αναβαθμιση μεσω του PC Suite αλλα και over the air...
Link to comment
Share on other sites

mwre ti shmadi kommati oloklhro eixe fygei!!!afth thn douleia tha kanw gamoto!!mes sthn kinhsh kai xwris kinhto klassika

 

over the air στην Ελλάδα ξέχνα το..

----------------------------------

 

η 6.10 ανέβηκε και στο site της Nokia.. μόλις την πέρασα με το NSU..

(έχω την εντύπωση πως είναι ταχύτερο σε java εφαρμογές..)

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις πέρασα την 6.10 στο κινητό. Ένα πρόβληματάκι που εντόπισα (και από άλλα forum) είναι με την εξωτερική οθόνη που δεν φωτίζει όταν είναι κλειδωμένο (αυτόματο κλείδωμα) ακόμη και με πάτημα του power button. Πως θα βλέπουμε την ώρα το βράδυ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μόλις πέρασα την 6.10 στο κινητό. Ένα πρόβληματάκι που εντόπισα (και από άλλα forum) είναι με την εξωτερική οθόνη που δεν φωτίζει όταν είναι κλειδωμένο (αυτόματο κλείδωμα) ακόμη και με πάτημα του power button. Πως θα βλέπουμε την ώρα το βράδυ?

 

περίεργο.. εμένα φωτίζει κανονικά..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Στέλνω διαφορα .jar παιχνιδια συμβατα με την οθονη του 6131 στο κινητό της κοπέλας μου μέσω bt και όταν πάω να τα τρέξω μου βγάζει "μη έγκυρη εφαρμογή". Τί κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά free games για το 6131 που μπορώ να βρω?

 

Γράψε στο google: "nokia 6131 free java games" ή "free nokia series 40 games" και θα σου δώσει αρκετό υλικό

 

Εγώ πηγα στην νοκια κ δεν το είχαν

 

Εντάξει, αυτά κυκλοφορούν από χέρι σε χέρι. Μη περιμένεις να τα βρείς στη ΝΟΚΙΑ. Άλλωστε και να είχανε, θα τα χρυσοπλήρωνες. Αφού υπάρχουν στο ιντερνετ κατά χιλιάδες...

 

Στέλνω διαφορα .jar παιχνιδια συμβατα με την οθονη του 6131 στο κινητό της κοπέλας μου μέσω bt και όταν πάω να τα τρέξω μου βγάζει "μη έγκυρη εφαρμογή". Τί κάνω λάθος;

 

Εσύ δεν κάνεις τίποτα λάθος. Απλά, υπάρχουν ορισμένες εφαρμογές & παιχνίδια οι οποίες διαθέτουν κάποιες δικλείδες ασφαλέιας, θα μπορούσαμε να πούμε, και όταν προσπαθήσεις να τις στείλεις από τηλέφωνο σε τηλέφωνο "μπλοκάρουν"

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 6290.Σχετικά με την μπαταρία του 6131 πόση είναι η διάρκειά της?Σόρρυ εάν έχει ξανααναφερθεί.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω κινητό και είμαι ανάμεσα σε αυτό και το 6290.Σχετικά με την μπαταρία του 6131 πόση είναι η διάρκειά της?Σόρρυ εάν έχει ξανααναφερθεί.

 

Αισθητικά και λειτουργικά είναι καλύτερο το 6131. Το υλικό μόνο που έχει στο εξωτερικό του περίβλημα δεν το έχεις ξαναδεί σε άλλο τηλέφωνο. Το 6290, έχει απλά μαύρο πλαστικό. Όσον αφορά τις τεχνικές λεπτομέρειες, ανέτρεξε στις πρώτες σελίδες αυτού του forum. Περίπου 1-2 μέρες, μπορεί και περισσότερο, ανάλογα και με τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...