Jump to content

Sony Ericsson W950i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest Anterovgaltis
Κανε μια ερευνα για αυτο που λες και θα καταλαβεις οτι εχεις λαθος.το ενσυρματο handsfree ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ σαν κεραια.Μην το λεμε και τρομαζουμε τον κοσμο.Υπαρχει και αρμοδιο thread στο myphone αν θες να δεις περισσοτερα

 

Είδα εκπομπή στο MEGA στην οποία μίλησε καθηγητής πανεπιστημίου κυτταρολογίας και ραδιολογίας.Είχε και μηχανήματα μέτρησης και έκανε διάφορα πειράματα.Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου.Αυτός το είπε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nai kapws etsi einai alla einai sigoura klautera apo sketo thlefwno!

 

To thema mas einai to Ble donti omws!Arage gleitwneis m auto h oxi?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αυτά που δε βρήκα μέχρι στιγμής και μου έχουν σπάσει τα νεύρα είναι:

1. υπάρχει στο κανονικό πληκτρολόγια το μικρό ελληνικό 'α' κι εγώ δεν το βλέπω? μόνο στο εικονικό το βρίσκω? (προεπιλεγμένη γλώσσα έβαλα δυστυχώς τα ελληνικά)

2. ξέρει κανείς ποια ρύθμιση πρέπει να κάνω για να στείλω ένα sms 160 χαρακτήρων ως ένα κι όχι ως τρία μηνύματα?

3. που μπορώ να δω το πόσο έχω μιλήσει σε λεπτά της ώρας κι όχι σε μονάδες?

δεν υπάρχει τέτοιος μετρητής (και μετρητής sms?)

4. υπάρχει κάποια εφαρμογή για να συμμαζέψω τον τηλ. κατάλογο, καθώς έχω τρεις καταχωρήσεις για κάθε επαφή? (λόγω αποτυχημένης μεταφοράς από το w800)

5. υπάρχουν γενικότερα εφαρμογές στο διαδίκτυο για το w950 κάπου? ή πρέπει να τις ψάξω αλλιώς καθώς είναι οι ίδιες με άλλα κινητά?

 

κατά τα άλλα το κινητό είναι υπέροχο σαν walkman αλλά πολύ δύσχρηστο -για μένα- για να πάρεις ένα απλό τηλέφωνο και -κυρίως- να στείλεις ένα απλό μήνυμα. Το κανονικό του πληκτρολόγιο κατέληξα ότι δε μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ.

anyway,προσωπική άποψη εκφράζω.. αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει στα 1-5 θα του είμαι ευγνώμων. θενξ.

God give me patience..

Just no more conversations..

Link to comment
Share on other sites

Guest Anterovgaltis
Nai kapws etsi einai alla einai sigoura klautera apo sketo thlefwno!

 

To thema mas einai to Ble donti omws!Arage gleitwneis m auto h oxi?

 

Με το bluetooth δε δέχεσαι καθόλου ακτινοβολία από το τηλέφωνο.Το θέμα που τίθεται είναι πόση ακτινοβολία δέχεσαι από το σήμα του bluetooth.Σίγουρα πάντως το σήμα του bluetooth είναι ασθενέστερο από το σήμα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν αυτά που δε βρήκα μέχρι στιγμής και μου έχουν σπάσει τα νεύρα είναι:

1. υπάρχει στο κανονικό πληκτρολόγια το μικρό ελληνικό 'α' κι εγώ δεν το βλέπω? μόνο στο εικονικό το βρίσκω? (προεπιλεγμένη γλώσσα έβαλα δυστυχώς τα ελληνικά)

2. ξέρει κανείς ποια ρύθμιση πρέπει να κάνω για να στείλω ένα sms 160 χαρακτήρων ως ένα κι όχι ως τρία μηνύματα?

3. που μπορώ να δω το πόσο έχω μιλήσει σε λεπτά της ώρας κι όχι σε μονάδες?

δεν υπάρχει τέτοιος μετρητής (και μετρητής sms?)

4. υπάρχει κάποια εφαρμογή για να συμμαζέψω τον τηλ. κατάλογο, καθώς έχω τρεις καταχωρήσεις για κάθε επαφή? (λόγω αποτυχημένης μεταφοράς από το w800)

5. υπάρχουν γενικότερα εφαρμογές στο διαδίκτυο για το w950 κάπου? ή πρέπει να τις ψάξω αλλιώς καθώς είναι οι ίδιες με άλλα κινητά?

1,στο Μ600 υπάρχει...αλλά είναι στο τέλος(καμια 10 Α προηγούνται)

2.Δεν γίνεται.είναι γνωστό το πρόβλημα στα Μ600/w950/p990.στείλε με λατινικούς χαρακτήρες αν θες.

3.μενου->τελεφωνο->ιστορικό κλήσεων->περισσότερα->Συνολ. πληρ. κλησ.

4.αποσο ξέρω όχι.

5.ίδιες με Μ600/p990

 

ρίξε μια ματιά στο faq που έχει κάνει ο mpampir και θα σου λυθούν αρκετές ερωτήσεις;)

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ελληνικο t-9 υποστηριζει?και με 160 χαρακτηρες?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

1,στο Μ600 υπάρχει...αλλά είναι στο τέλος(καμια 10 Α προηγούνται)

2.Δεν γίνεται.είναι γνωστό το πρόβλημα στα Μ600/w950/p990.στείλε με λατινικούς χαρακτήρες αν θες.

3.μενου->τελεφωνο->ιστορικό κλήσεων->περισσότερα->Συνολ. πληρ. κλησ.

4.αποσο ξέρω όχι.

5.ίδιες με Μ600/p990

 

ρίξε μια ματιά στο faq που έχει κάνει ο mpampir και θα σου λυθούν αρκετές ερωτήσεις;)

αγαπητέ papathvas στο 1/10 των 2.355 posts σου και μόνο, αν δίνεις τέτοιες σαφείς και χρήσιμες απαντήσεις τότε ΕΥΓΕ. ευχαριστώ πραγματικά ΠΟΛΥ. (αν τώρα μου'δινες το link για κεινο το FAQ..)

God give me patience..

Just no more conversations..

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που το αγόρασε να μας ενημερώσει σχετικά με τα θετικά του και τα αρνητικά του; Αξίζει να το πάρει κάποιος; Ενδιαφέρομαι για το τηλέφωνο αλλά δεν θέλω να απογοητευτώ όπως με το P990i. Λειτουργικά είναι καλό; Από μπαταρία πως πάει; Έχει κολλήματα σαν συσκευή; Η οθόνη και ο ήχος καλύτερα από P990i; Καλό είναι να ειπωθούν αυτά από κάποιον κάτοχο του κινητού!
Link to comment
Share on other sites

leeloo δωσε μας τα φωτα σου!! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια τι εγινε αυτος?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Χαθηκε...:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

575 ευρω απο την ΤΙΜ που εχει και το ατου της επιδοτησης
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ατου?Για δωσε λιγες εξηγησεις!

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ συγνωμη που χαθηκα

Εχουμε κ λεμε.

Το πρωτο που σε εντυπωσιαζει ειναι η οθονη του.Πραγματικα υπεροχη!!!!! Σε κατι video που εφτιαξα απο πηγη HD η εικονα ειναι πολυ λαμπρη,ισορροπημενη χρωματικα κ με τρομερη απεικονηση λεπτομεριας. Το μονο της μειον ειναι οτι στο φως του ηλιου ειναι ελαφρα δυσδιακριτη.

Ο music player κανει 'παπαδες', κ η αποδοση του ηχητικα ειναι ισαξια του ipod. Τα ακουστικα αν και ειναι απο τα καλυτερα της αγορας (αυτα που δινουν μαζι με τα τηλεφωνα) δεν μπορουν να αποδοσουν πληρως τις δυνατοτητες του τηλ.Εγω εχω τα shure E2c κ ακουω πολυ-πολυ καλυτερα. Το μονο που λειπει ειναι η δυνατοτητα προσωπικης ρυθμισης στο equalizer κ οχι μονο οι ετοιμες.Σε επικοινωνια μου με την sony-ericsson μου ειπαν οτι μαλλον θα υπαρχει σε επομενο firmware.

Η μπαταρια κραταει αρκετα μιας κ το μονο που κανει υψηλη καταναλωση ειναι η οθονη. Ετσι αν και δεν εχει ακομα φτασει στο μεγιστο της, κραταει περιπου 2 μερες με χρηση 15 ωρων mp3, περιπου 2 ωρες video χωρις να κλεινει το βραδυ. Η φορτιση γινεται σε 2,5 ωρες περιπου και απο USB.

Εχοντας μια μικρη εμπειρια απο symbian 60 (SX 1, N73) αλλα κ απο windows 2003 (motorola 220) εχω να πω πως το λειτουργικο ειναι πολυ δυνατο και ευκολο στην χρηση αλλα μην περιμενετε να τρεχουν 10 εφαρμογες μαζι. Μην ξεχνατε οτι ειναι κινητο κ οχι pc.

Η αναγνωριση γραφης υποστηριζεται μονο στα αγγλικα και ειναι αμφιβολο αν θα υπαρξει σε αλλη γλωσσα. Παντως στα αγγλικα δουλευει τελεια.

Βεβαια σ'αυτο βοηθαει και η μεγαλη ευαισθησια της οθονης αφης η οποια λειτουργει χωρις καθολου πιεση κ με μεγαλη ακριβεια.

Το πληκτρολογιο θελει λιγο εξασκηση επειδη τα πληκτρα ειναι εσωτερικα κ δεν προεξεχουν κ στην αρχη μπορει να σε μπερδεψει λιγο. Βεβαια αυτο εχει κ ενα πλεονεκτημα,λιγοτερη σκονη στο εσωτερικο της συσκευης.

Η καρτα SIM βγαινει πολυ δυσκολα κ με λαβιδα ή τσιμπιδακι, οποτε αν αλλαζετε συχνα SIM αυτο το τηλ δεν ειναι για σας.

Αυτα προς το παρον. Αν εντοπισω κατι αλλο περιργο θα σας ενημερωσω.

Αν κ εσεις εχετε καποιες συγκεκριμενες αποριες (οχι σχετικα με προδιαγραφες γιατι αυτα τα βρησκεις σ'ολα τα review) κ μπορω να βοηθησω, ευχαριστως.

Μονο που μπορει η απαντηση μου να μην ειναι αμεση γιατι δουλευω πολλες ωρες την ημερα.

 

Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!

 

:) :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά leeloo για όσα μας είπες. Βέβαια αυτό που είναι πολύ εκνευριστικό για ένα τηλέφωνο που είναι walkman είναι πως δεν έχει προσωπική ρύθμιση για τον ήχο στα mp3 αλλά μόνο τυποποιημένες οι οποίες σε περιορίζουν σε ένταση. Με προσωπική ρύθμιση θα μπορούσες να βελτιώσεις ένταση και λεπτομέριες. Άντε στο P990i έκαναν το λάθος αλλά στο W950i πίστευα θα το διόρθωναν. Αφού πλασάρεται σαν walkman αυτό είναι αυτονόητο να υπάρχει σαν ρύθμιση. Πάντως όποιος το αγοράσει του προτείνω να πάρει τα Bluetooth Stereo ακουστικά HBH-DS 970 γιατί είναι φοβερά και θα λειτουργούν άψογα με το W950i.
Link to comment
Share on other sites

Οι προρυθμισεις αφορουν ΜΟΝΟ το equaliser κ οχι την ενταση.

 

Η ενταση ειναι πολυ καλη κ ρυθμιζομενη κ απο το τηλ κ απο το καλωδιο των ακουστικων

Link to comment
Share on other sites

βασικα εγω ξενερωσα λιγο διοτι στο esato το κραζουν για την ενταση στα ακουστικα.Λενε δλδ οτι ακομα και στο τερμα δενε ιναι αρκετα δυνατα σε θορυβωδες περιβαλλον.Κια επειδη ειχε ασχημη παρομοια εμπειρια απο το S700 καπου απογοητευτηκα
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

@leeloo

Αν έχεις περάσει το swiss manager (http://my-symbian.com/uiq3/software/applications.php?faq=3&fldAuto=50) μπορείς να μας πεις πόσο ελεύθερη μνήμη υπάρχει όταν ξεκινάει το τηλέφωνο. Κάποιοι μιλάnε για 22mb free ram. Αληθεύει κάτι τέτοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

22mb free ram δεν ειναι κ τοσο ικανοποιητικο...Το ngage μου εχει 12!

NTROPIC οσον αφορα την ενταση, σιγουρα θα παιζουν ρολο κ τα ακουστικα που χρησιμοποιεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια το προβλημα με την λιγη μνημη και τις ταινιες υπαρχει και σ αυτο το τηλεφωνο?

Φιλε λελλο φορτωσες καμια ΟΛΟΚΛΗΡΗ ταινια για να δεις να μπορει να την παιξει?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κ λεμε

 

Η ελευθερη RAM συμφωνα με το swiss manager ειναι 20 ΜΒ απο συνολικη 64) αλλα μεχρι τωρα δεν μου εχει δημιουργησει προβλημα

 

Την ενταση στα ακουστικα θα την χαρακτηριζα κανονικη. Αν χρησιμοποιησετε ακουστικα τυπου noise isolation οπως τα shure E2c που εχω εγω δεν θα εχετε κανενα προβλημα (Τα ακουστικα αυτα λειτουργουν σαν ωτοασπιδες κ μειωνουν τους εξωτερικους ηχους κατα 26db. Ακομα κ με κλειστο τον ηχο δεν ακουω σχεδον τιποτα απο θορυβους)

 

Οσο αναφορα τα video εχω βαλει κλιπακια μεχρι μισης ωρας κ τα παιζει μια χαρα

( Τα φτιαχνω με το winavi. Εχω φτιαξει κ με το nero recode αλλα παροτι τα αρχεια ειναι μικροτερου μεγεθους, το winavi δινει πολυ πιο καθαρη εικονα κ με πιο πολυ λεπτομερεια)

 

Συνολικα θα το χαρακτηριζα πολυ καλο τηλ.

 

Μην κολλατε τοσο πολυ στα νουμερα.

Εχουν να σας πουν μονο την μιση αληθεια.

 

Εχω καει παλιοτερα απο τελεια νουμερα κ στην πραξη τιποτα

 

Ευχαριστω !!!!!!!!!!!!!!!

:D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.Αυτο που αναφερεις ειναι αρκετα ενθαρυντηκο!

Θα τολμουσες-μπορουσες να βαλεις μια ταινεια ολοκληρη να μας πεις τι γινεται?20μβ δεν ειναι πραγματικα λιγα?

Μιλας για ποιοτητα...χμ αραγε υποτιτλοι θα μπορουσες να δεις σε μια ταινια?

 

Ευχαριστω και παλι,πραγματικα πολυτιμη η βοηθεια σου;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

στα μηνυματα δηλαδη ελληνικο t9 δεν εχει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανενα ΣΕ που να μην εχει?

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W950i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...