Jump to content

Sony Ericsson W950i


millis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 621
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

240 kapou ekei:P

 

Ειμαι αναμεσα σε w900 (τελειο, το ειχα και παλιοτερα) και w950.

Να φανταστειτε πως το 900αρι θεωρειται σπανιο/συλλεκτικο και κοστιζει 190-220 € ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ε λοιπον το πηρα κι εγω!!!!!!!! Αντε πια εφιαλτης μου'χε γινει w960,w950,w960,w950!!! Εμφανισιακα ειναι κουκλι ενω το w960 συμφωνα με ξενα reviews μοιαζει λιγο πιο...φτηνο.. Το μονο που με λυπει ειναι οτι δε θα'χω wlan αλλα τι να γινει..Εχει μηπως καποιος νεα για τους χαρακτηρες των μηνυματων (μολις του εκανα update απ'την εφαρμογη της ericsson αλλα τπτ)

Διαβασα ολες τις σελιδες αν το'χετε απαντησει και δεν το'δα θα'ναι απ'τη ζαλαδα.. :p

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
...και πάνω που χαρούμενος πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ να πάρω το επιδοτούμενο W950 να χαρώ κι εγώ το καινούργιο μου κινητό/mp3player δυστυχώς με πληροφόρησαν ότι μόνο το W880 μπορεί να μου φέρει η vodafone... για το W950 μόνο στη wind πια με τη μέθοδο φορητότητας...

 

Ελα λοιπον στο καταστημα vodafone που δουλευω εγω να στο φερουμε το κινητο..Ασε που πουλαω εγω το μιας βδομαδας μεταχειρισμενο δικο μου σε καλη τιμη! :wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.. Χρονια πολλα.Εχω ενα προβλημα με το W950 μου..Κατι εγινε και τα βιντεο τα δειχνει σε μικρο πλαισιο ακομα κι οταν αναπτυσω την εικονα.:( Καμμια εξηγηση?

ολα καλα τελικα.. Καλη Χρονια σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και καλή χρονιά!

 

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα μυνήματα και πως.

 

 

ευχαριστώ...! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Είμαι κι εγώ κάτοχος του 950. Το αγόρασα σφραγισμένο από ΕΜΑΡΚΕΤ 190 ευρώ. Οι εντυπώσεις μου από τισ 5 ημέρες λειτουργίας είναι θετικές. Πρόκειται για ένα τηλέφωνο κύρους. Στιβαρή κατασκευή με προσοχή στην λεπτομέρεια και στην ποιότητα. Μου αρέσει ότι είναι τηλέφωνο με ανοιχτό λειτουργικό και δέχεται πάρα πολλές εφαρμογές.

Με χαλάει η που έχει μέτριας έντασης ήχο. Αυτό δεν πορώ να το καταπιώ με τίποτα. Δεν με νοιάζει ούτε η απουσία φωτογραφικής ούτε το ασύρματο.

Από πλευράς κόστους/απόδοσης είναι κορυφαίο. Σκεφτείτε το λίγο. Αν έπρεπε να διαλέξει κάποιος μεταξύ 950 και 960 η λογική λέει ότι θα διάλεγε το πρώτο εκτός αν ήταν ο Κόκαλης (έλα ρε πρόεδρεεεε!!!).

Αυτά. Αν γνωρίζει κανείς ας αναφέρει ένα πρόγραμμα διαχείρησης του τηλ. από το PC που να δουλεύει όμως, όχι απλά να έχει ακούσει.

 

Ευχαριστώ

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά και καλή χρονιά!

 

Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς αν διορθώνεται το πρόβλημα με τους 70 χαρακτήρες στα μυνήματα και πως.

 

 

ευχαριστώ...! :)

 

Φιλε Chr1s,καλη χρονια αρχικα. Το προβλημα λυνεται οταν γραφεις χωρις το Τ9(σε χειρογραφο και εισαγωγη μεμονωμενων χαρακτηρων δηλαδη)και γραφεις με το πληκτρολογιο κεφαλαια και χωρις τονους..:cool::D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά!

 

Και εγώ κάτοχος ενός w950i.

 

Μια χαρά μέχρι στιγμής. Αλλά όταν κάνεις εγκατάσταση άλλων προγραμμάτων αρχίζουν τα σκούρα...

 

DocumentsToGo: Δεν υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες στο UIQ 3. Έστειλα e-mail στην εταιρεία που φτιάχνει το πρόγραμμα και περιμένω απάντηση. Ας ελπίσουμε ότι θα κάνουν κάτι αντίστοιχο με το GreekToGo ...

 

PDF+: Ούτε και αυτό υποστηρίζει ελληνικούς χαρακτήρες. Μάλλον θέλει Unicode...

 

Καμια πρόταση από τους άλλους χρήστες; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Chr1s,καλη χρονια αρχικα. Το προβλημα λυνεται οταν γραφεις χωρις το Τ9(σε χειρογραφο και εισαγωγη μεμονωμενων χαρακτηρων δηλαδη)και γραφεις με το πληκτρολογιο κεφαλαια και χωρις τονους..:cool::D

 

 

ωραίος, ευχαριστώ...!

 

Κάτι άλλο τώρα, σε πόση ώρα φορτίζει το 950 σε εσάς;(100%) Σε μένα κάνει περίπου μια ώρα, δεν είναι πολύ σύντομο; Μήπως δεν φορτίζει πλήρως;

Link to comment
Share on other sites

ωραίος, ευχαριστώ...!

 

Κάτι άλλο τώρα, σε πόση ώρα φορτίζει το 950 σε εσάς;(100%) Σε μένα κάνει περίπου μια ώρα, δεν είναι πολύ σύντομο; Μήπως δεν φορτίζει πλήρως;

 

Να 'σαι καλα.Κι εμενα κοντα στη μια ωρα κανει.. Και κανενα 5λεπτο μετα εχει πεσει στο 95% περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα περίπου 1 ώρα κάνει να φορτίσει και η αυτονομία είναι από 3-5 ημέρες με μέση χρήση και χωρίς ράδιο. Για μένα είναι οκ και εκείνο που με εντυπωσιάζει είναι η ποιότητα κατασκευής του. Λοιπόν προτείνω να αρχίζουμε να ζωηρεύουμε και να ανταλλάσουμε διευθύνσεις με εφαρμογές κλπ, χρήσιμα gadgets, λύσεις σε προβλήματα κλπ. Τι λέτε?
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το w950i θέλει μήπως απαραιτήτως κάρτα SIM 3G?

Γιατί σήμερα που το πήρα και άρχησα να το δουλεύω μου έχει κάνει νερά με την κάρτα(δεν την είδε ενώ αρχικά την έβλεπε...).

Στο N73 που είχα,δεν είχα πρόβλημα με την κάρτα SIM...Καμία ιδέα??

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το w950i θέλει μήπως απαραιτήτως κάρτα SIM 3G?

Γιατί σήμερα που το πήρα και άρχησα να το δουλεύω μου έχει κάνει νερά με την κάρτα(δεν την είδε ενώ αρχικά την έβλεπε...).

Στο N73 που είχα,δεν είχα πρόβλημα με την κάρτα SIM...Καμία ιδέα??

 

Όχι, δουλεύει με όλες τις sim κανονικά ;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δουλεύει με όλες τις sim κανονικά ;)

 

Μάλιστα...Και εμένα που δεν μου την "βλέπει" τί συμβαίνει?Ξέρει κανείς?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα...Και εμένα που δεν μου την "βλέπει" τί συμβαίνει?Ξέρει κανείς?

 

Ισως εχει φθαρει η SIM σου..Εγω την δικη μου,την εχω περιπου 8 χρονια και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για γίνετε λίγο πιο συγκεκριμένοι. Τι είναι αυτή η κάρτα, τι κάνει, τι δυνατότητες έχει, τι κόστος??:O:O:O
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΤΗ WIND ΑΠΟ 15/01 129 ΕΥΡΩ!

 

Κι εγώ τόσο την πλήρωσα, και ήταν και πριν τα Χριστούγεννα. Στα ταμπελάκια έγραφε €200 και στο ταμείο μου πήρε €129. :D:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τόσο την πλήρωσα, και ήταν και πριν τα Χριστούγεννα. Στα ταμπελάκια έγραφε €200 και στο ταμείο μου πήρε €129. :D:D

 

Και εγώ από αυτή την προσφορά το τσίμπησα το κινητάκι και λέει τρελά!!

Αυτή τη μ@μ@κί@ να μην έκανε που χάνει το σήμα λες και δεν βλέπει την κάρτα sim και θα ήταν όλα ρόδινα...Θα κάνω μια αλλαγή σε κάρτα 3G σε λίγες μέρες και βλέπουμε..!:)

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από αυτή την προσφορά το τσίμπησα το κινητάκι και λέει τρελά!!

Αυτή τη μ@μ@κί@ να μην έκανε που χάνει το σήμα λες και δεν βλέπει την κάρτα sim και θα ήταν όλα ρόδινα...Θα κάνω μια αλλαγή σε κάρτα 3G σε λίγες μέρες και βλέπουμε..!:)

 

Δεν πρέπει να έχει σχέση με 3G. Δες αν είναι φθαρμένη η sim ή μήπως δεν έχει κουμπώσει σωστά, διότι είναι και λίγο περίεργο το σύστημα που έχει. ;)

 

 

edit: Και βέβαια στις ρυθμίσεις δικτύων να μην έχεις βάλει 'μόνο 3G' αλλά το GSM.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως υπάρχει οδηγός για Garmin Navigator(ή και άλλο ολοκληρωμένο σύστημα πλοήγησης) στο w950i? η εγκατάσταση είναι ίδια με το w960i? γιατί διάβασα ότι σε πολλούς κόλησε το τηλέφωνο αν ξέρει κανείς κιαν έχει δοκιμάσει στο w950i ας δώσει οδηγίες.
ΑΕΛ ΚΑΡΓΑ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W950i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...