Jump to content

Sony Ericsson M600i


GiannisKr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιστρέφω μετά από καιρό....

θυμάμαι πολύ καλά ότι αρχικά το πλαίσιο την πρώτη φορά που το έβαλε στο σαιτ έκανε 445ε...οπότε περιμέντε μην τρέξετε να το πάρετε! σε κανα 2 εβδομάδες θα πέσει αρκετά η τιμή του

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η τιμή των 519 ευρώ είναι αρκετά τσιμπιμένη.Δεν ξέρω αν θα πέσει μετά από 2 βδομάδες , σίγουρα όμως θα φάει χώμα με την κυκλοφορία του p990.(όποτε έχουμε την τιμή να το έχουμε διαθέσιμο:rolleyes: )

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

ama vgei prin to p990 den pisteuo oti tha faei xoma alla na einai kai stin timi ton 449 euro alliws den vlepo na poli poulaei .krimas omos ama vgei me tetoia timi mporei na to eperna ama ekane 449 euro alla tora .....
Link to comment
Share on other sites

Στο πλαίσιο πλέον κυκλοφορεί κανονικά...στο σαιτ γράφει παράδοση μέσα σε 24ώρες...

Άντε παίδες τσιμπάτε το κάποιος να μας πει εντυπώσεις να πάμε να το πάρουμε και μεις :ρ

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

ama vgei prin to p990 den pisteuo oti tha faei xoma alla na einai kai stin timi ton 449 euro alliws den vlepo na poli poulaei .krimas omos ama vgei me tetoia timi mporei na to eperna ama ekane 449 euro alla tora .....

 

Η τιμή εννοώ ότι θα φάει χώμα.Και εγώ κάπου εκεί το κόβω , γύρω στα 450.Αλλά πάντα στα se η αρχική τιμή είναι λίγο υψηλή και μετά από λίγο συνήθως πέφτει.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

egw to exw parei edw kai 1 mhna,oxi apo to plaisio,alla apo ekswteriko einai arketa kalo,oso gia tis apwleies(kamera,radiofwno ktl ktl) pistevw oti einai kathara ena epaggelmatiko thlefwno

 

Η έλλειψη WiFi δε σε ενοχλεί όμως;;Το WiFi έπρεπε οπωσδήποτε να υπάρχει σε ένα επαγγελματικό τηλέφωνο.

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη WiFi δε σε ενοχλεί όμως;;Το WiFi έπρεπε οπωσδήποτε να υπάρχει σε ένα επαγγελματικό τηλέφωνο.

 

Αν είχε και wifi ποιά θα ήταν η διαφορά του με το p990?:worry: Μόνο η κάμερα?

Χώρια ότι μια τέτοια λειτουργία , σήμερα τουλάχιστον , κοστίζει πολύ για να ενσωματωθεί σε ένα κινητό. Άρα , το κόστος της συσκευής θα ήταν σημαντικά μεγαλύτερο;)

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Εγω βλέπω οτι πληρώνουμε τα σπασμένα των προγραμματιστων............

Και οχι τιποτα αλλο....κοντα στα Χριστουγεννα βλεπω να βγαζουν 2,3 νεα μοντέλα symbian για να καλύψουν το κενο αφού θα έχει σταθεροποιηθει το software....και θα ξανακλέμε τα λεφτα μας.......

Link to comment
Share on other sites

Αν είχε και wifi ποιά θα ήταν η διαφορά του με το p990?:worry: Μόνο η κάμερα?

Χώρια ότι μια τέτοια λειτουργία , σήμερα τουλάχιστον , κοστίζει πολύ για να ενσωματωθεί σε ένα κινητό. Άρα , το κόστος της συσκευής θα ήταν σημαντικά μεγαλύτερο;)

 

Ε λοιπόν λαμβάνοντας υπόψη όλες αυτές τις ελλείψεις η τιμή του κινητού είναι αρκετά τσιμπημένη.Άμα δηλαδή το Μ600 κάνει 519 ευρώ το P990 πόσο θα κάνει;800;

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Ε λοιπόν λαμβάνοντας υπόψη όλες αυτές τις ελλείψεις η τιμή του κινητού είναι αρκετά τσιμπημένη.Άμα δηλαδή το Μ600 κάνει 519 ευρώ το P990 πόσο θα κάνει;800;

 

Όχι , 700.:p

Και η τιμή του m600 δεν θα μείνει για πολύ στα 519 ευρώ.

Σύντομα θα πέσει κάτω από τα 480.

Άποψή μου βέβαια , χωρις να έχω κάποιο στοιχείο , αλλά έτσι νομίζω ότι θα γίνει.Και θα γίνει μόλις βγεί το p990.

Άρθρο 5 παρ.4 εδ.2 του Ν.2251/94:

 

"Σε περίπτωση αντικατάστασης του προιόντος ή ανταλλακτικού του , η εγγύηση αυτόματα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια για το νέο προιόν ή το ανταλλακτικό ."

 

:up:

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το δουλεψα λιγακι στο Πλαισιο (Στουρναρη).

Απο αυτο το λιγο που ειδα μου αρεσε πολυ.

Γεροδεμενη κατασκευη, μικρο, λιτο, συγχρονο ευρωπαικο design, καθεται πολυ καλα στο χερι.

Σχετικα γρηγορο, ελληνικο εικονικο πληκτρολογιο, δεν καταφερα ομως να γραψω ελληνικα με το κανονικο πληκτρολογιο ουτε με την αναγνωριση γραφης, (αλλα στο θεμα πληκτρολογιο οσο και αν φαινεται περιεργο ειναι πολυ καλυτερο απο το Ε61 της Nokia).

Καλη οθονη, εχει zoom στις γραμματοσειρες, αμεση αποκριση με τη γραφιδα.

Αν ειχε και camera....

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενα ποστς είχε αναφερθεί ότι θα βγει το M600i με κάμερα , αλλά εγώ θα προτιμούσα 1000 φορές με wifi ...
http://www.imageshack.gr/files/sazwsmc2u6io8pdczlh2.gif
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχτές το πρωί το αγόρασα από το Πλαίσιο στο Σύνταγμα, -μάλιστα μου είπαν πως είχαν μόνο δυο :rolleyes: - το αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση (R3A004) άμεσα, και συνολικά είμαι εξαιρετικά ευχαριστημένος :D . Τις επαφές μου τις πέρασα πανεύκολα από το Κ750 μου, τις οποίες και αναγνώρισε σωστά, χωρίς μπερδέματα :happy: . Η κατασκευή του χαρακτηρίζεται από άριστη ποιότητα και η οθόνη του ξεπέρασε τις προσδοκίες μου.

 

Το πρόβλημά μου τώρα, αφορά στην πλοήγηση Internet μέσω GPRS (Vodafone). Μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πώ ότι έχω εμπειρία στο αντικείμενο, κι έτσι αντιμετοπίζω από το τηλέφωνο μια συμπεριφορά εντελώς διαφορετική από την κλασική πλοήγηση μέσω PC (φυσικά θα μου πείτε :p ).

Έχω λάβει όλες τις ρυθμίσεις από το site της SE-μάλιστα πήγα και σε Vodafone Shop σήμερα το πρωι για επαλήθευση- αλλά δεν φαίνεται να μου δουλεύουν όλα όπως πρέπει. Όταν π.χ. πηγαίνω στη σελίδα της Sony Ericsson Fun & Downloads με το browser του M600i να κατεβάσω μια εικόνα ή ένα ringtone, δίνοντας την εντολή "Λήψη", για οποιοδήποτε είδος αρχείου επιλέγω (εικόνα, ringtone κ.λ.π.), το μόνο που με προτρέπει να κατεβάσω είναι το αρχείο dd.dd με μέγεθος 643KB... Κατέβασα μέχρι και τον Opera mini μήπως και...:worry: Όμως κατάλαβα πως δεν έχει σχέση.

 

 

Αν έχει συναντίσει κάποιος από εσάς κάτι παρόμοιο ή γνωρίζει τη λύση για το αρχείο dd.dd... Please HELP! :)

www.valdesign.gr

Home Cinema | web | graphics | photography

 

http://el-gr.facebook.com/vassilis.valimitis | Facebook:bow:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ένας φίλος μου μου είπε ότι τη μεγάλη παρτίδα από Μ600 μάλλον από Σεπτέμβρη θα την φέρουν.Ισχύει κάτι τέτοιο;;Η μεγάλη τιμή του Μ600 μήπως ωφείλεται στην μικρή ποσότητα που έχει το Πλαίσιο;

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

το ειδα και στο μαυρο σημερα στο πλαισιο,σε μαυρο δεν μου αρεσε,καλυτερα στο ασπρο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://e-acorn.com/view_product.php?productid=5293&idcat=11&idsubcat=35&idsubsubcat=67 να και η πραγματική τιμή που πρέπει να έχει...

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ το θέμα είναι θα τη ρίξει την τιμή και το Πλαίσιο;;Δεν εμπιστεύομαι και τόσο τις online αγορές και ιδίως άμα πρόκειται για κινητό!

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ το θέμα είναι θα τη ρίξει την τιμή και το Πλαίσιο;;Δεν εμπιστεύομαι και τόσο τις online αγορές και ιδίως άμα πρόκειται για κινητό!

 

Φίλε μου γιατί το λές αυτό? Εχω αγοράσει Λαπτοπ (2500ε),κάρτες μνήμης,Psp (ιαπωνικό μάλιστα),αντάπτορες,κεραίες όλα απο ελληνικά e-shopς (εκτός του psp) χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα...(να πω και την αμαρτία μου δεν άντεξα και έκανα παραγγελια και το Μ600 απο το παραπάνω μαγαζί)

τι είναι αυτό που σε προβληματιζει και σε κάνει δυστακτικό??

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson M600i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...