Jump to content

Supernatural (CW)


charmed_powers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το season finale πρεπει να ειναι εκπληκτικο....δεν το εχω δει ακομη αλλα αν κρινω απο αυτα που διαβαζω:X :cool:

 

απ'οτι λενε αφησε αρκετα αναπαντητα ερωτηματα κατι που προμηνυει 2 season:D :)

 

Ναι ε;;:happy: :happy:

 

Αν και μου άρεσε πιο πολύ το Invasion από το Supernatural, με βλέπω να επιστρέφω...στις ρίζες (δηλ. στο δεύτερο!) αναγκαστικά αφού μάλλον πάει για κόψιμο το Invasion!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 526
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις τελείωσα την πρώτη season και έχω ψιλοκολλήσει με τη σειρά. Πραγματικά καλή και κρίμα που δεν κυκλοφόρησε (ακόμα τουλάχιστον) στην Ελλάδα. Πολύ φοβάμαι όμως πως μάλλον φέτος θα είναι και η τελευταία season (3η) αν και λόγω της απεργίας είπαν πως η σειρά φέτος θα τελειώσει με 13 επεισόδια και όχι με 22 όπως είχαν ανακοινώσει. Οπότε -θέλω να πιστεύω- πως αυτά τα 9 που απομένουν θα πάνε στη season 2008-2009.

If we forget about them, don't worry

If they forget about us, then hurry

How about the people who don't matter anymore?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες είδα το 1ο επεισόδιο, καθώς άργησα πολύ να μάθω για αυτή.

Όμως μου άρεσε το πρώτο και ξεκινώ να τη βλέπω πλέον εντατικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χτες είδα το 1ο επεισόδιο, καθώς άργησα πολύ να μάθω για αυτή.

Όμως μου άρεσε το πρώτο και ξεκινώ να τη βλέπω πλέον εντατικά.

 

Κι εγώ πριν 1 εβδομάδα είδα το πρώτο επεισόδιο και σε 5 μέρες τελείωσα την πρώτη season. Καλογυρισμένη με ωραίες ιστορίες (αν εξαιρέσουμε 2-3 κατά τη γνώμη μου). Εύχομαι και η δεύτερη season να είναι τόσο καλή!

If we forget about them, don't worry

If they forget about us, then hurry

How about the people who don't matter anymore?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Η σειρά προβάλλεται καθημερινά στο Star, 1.00 τη νύχτα. Είδα το 1ο επεισόδιο και μου άρεσε πολύ... ίσως θα μπορούσε να ήταν πιο τρομακτική αν ήταν καλύτερα σκηνοθετημένη...
Link to comment
Share on other sites

Η σειρά προβάλλεται καθημερινά στο Star, 1.00 τη νύχτα. Είδα το 1ο επεισόδιο και μου άρεσε πολύ... ίσως θα μπορούσε να ήταν πιο τρομακτική αν ήταν καλύτερα σκηνοθετημένη...

Καλά, θα μας τρελάνεις?

Είδες 1 επεισόδιο και έβγαλες και συμπέρασμα για την σκηνοθεσία της σειράς??:wacko::wacko:

Για δες καμιά ολόκληρη season πρώτα και μετά πες ό,τι πιστεύεις.

Εγώ πρόσφατα ξεκίνησα την 3η και πραγματικά έχω φάει σκάλωμα.

Πολλές διαφορετικές ιστορίες και μερικές είναι και αρκετά τρομακτικές.

Πολύ καλά εφέ για σειρά πάντως.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά, θα μας τρελάνεις?

Είδες 1 επεισόδιο και έβγαλες και συμπέρασμα για την σκηνοθεσία της σειράς??:wacko::wacko:

Για δες καμιά ολόκληρη season πρώτα και μετά πες ό,τι πιστεύεις.

Εγώ πρόσφατα ξεκίνησα την 3η και πραγματικά έχω φάει σκάλωμα.

Πολλές διαφορετικές ιστορίες και μερικές είναι και αρκετά τρομακτικές.

Πολύ καλά εφέ για σειρά πάντως.

 

Ένα είδα, ένα σχολιάζω... Αν καλυτερέψει/χειροτερέψει στην πορεία, θα στο πω, μην ανυσυχείς... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

H σειρά ξεκινάει χαλαρά, και η πρώτη σεζόν είναι καλή εώς αρκετά καλή, και ο τελευταίος χαρακτηρισμός αποδίδεται αποκλειστικά και μόνο εξαιτίας της ανοδικής πορείας που έχει η σειρά μετά την μέση της σεζόν.

 

Η δεύτερη σεζόν εμφανώς καλύτερη και η τρίτη ακόμη πιο καλή, αν και μέσω της απεργίας.

Η δουλειά που γίνεται από τον Kripke είναι πολύ καλή και το γεγονός ότι γίνεται όλο και καλύτερη (αντίθετα με τόσες άλλες) δίνει πολλά συν στο show.

 

Είναι ότι πρέπει για να χαλαρώσεις πάντως, συστήνεται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα στο STAR ξεκίνησα να τη βλέπω και μ'αρέσει πολύ. Ο Dean ειδικά είναι τρελό τυπάκι, τον πάω με χίλια.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

ας πούμε ότι πήγε να ΖΗΣΕΙ στον άλλο κόσμο.. αλλά κυριολεκτικά!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από την Παρασκευή έχω καεί απίστευτα και πριν λίγο τελείωσα την τρίτη σεζόν! Μιλάμε για απίστευτο κάψιμο και ευτυχώς δεν είχα να κάνω τίποτε άλλο :p

 

Μου άρεσε το ότι δεν είχε ασυνέχειες. Όταν π.χ. όταν σπάγαν τα αδέλφια στο ξύλο, οι αμυχές φαινόντουσαν και στο επόμενο επισόδειο! Όταν υποτίθεται [spoilers]έσπασε ο Σαμ το χέρι του στην αρχή της 2ης σεζόν, είχε νάρθηκα στο χέρι για αρκετά επισόδεια[/spoilers].

Μου άρεσε το πως έπαιζαν οι κεντρικοί χαρακτήρες. Πολύ καλός αυτός που υποδύεται τον Σαμ, απίστευτος αυτός που κάνει τον Dean :lol:

Δεν μου άρεσε πολλές φορές το πως έπαιζαν οι αναλώσιμοι κομπάρσοι, ειδικά όταν πέθαιναν :p

Καλή η σειρά, ειδικά όταν έχεις άπειρο χρόνο να καείς!!! :up:

 

Η συνέχεια της 3ης σεζόν; Ξέρουμε τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδάκια όσοι έχετε δει ολόκληρη τη σειρά μήπως ξέρετε ποιος κύκλος ειναι αυτός που παίζεται στο star καθημερινά; εχω κολλήσει

επίσης μπορείτε να μου πείτε αν ειναι βαρετή η σειρά; εννοώ αν κάνει κοιλιά και γενικά την παρατραβάνε,μόνο αυτα,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η μόνη που η σειρά δεν μου γεμίζει το μάτι; Μου θυμίζει λίγο από το Charmed που στις πρώτες σεζόν πέταγε και μετά κατέληξε να είναι πιο βαρετό και από τα σήριαλ του Ρώμα...:down:
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

εχω δει 1-2 επισοδεια και δεν ξετρελαθηκα.μου θυμιζει κατι απο superman στα χρονια της νιοτης και απο τις μαγισες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια όσοι έχετε δει ολόκληρη τη σειρά μήπως ξέρετε ποιος κύκλος ειναι αυτός που παίζεται στο star καθημερινά; εχω κολλήσει

 

Εδώ και 4 επεισόδια (από την προηγούμενη Πέμπτη) έχει μπει στο 2ο κύκλο το STAR.

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η μόνη που η σειρά δεν μου γεμίζει το μάτι; Μου θυμίζει λίγο από το Charmed που στις πρώτες σεζόν πέταγε και μετά κατέληξε να είναι πιο βαρετό και από τα σήριαλ του Ρώμα...:down:

 

Καμία σχέση απλά.

Πόσα επεισόδια έχεις δει?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω και λίγα πιο posts πιο πάνω, το Supernatural είναι από τις λίγες σειρές που κάθε σεζόν γίνεται όλο και καλύτερη. Δεν είναι κανα αριστούργημα, αλλά έχει ανοδική πορεία.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση απλά.

Πόσα επεισόδια έχεις δει?

 

Ολοκληρωμένο δεν έχω δει σχεδόν κανένα. Από την αρχή ως το τέλος δηλαδή. Αλλα όλο αυτό με τους δαίμονες κι εγώ δεν ξέρω τι, μου θύμισε αρκετά από Charmed...

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Είχα δει ένα επισόδειο από αυτό τυχαία και νόμιζα ότι ήταν ταινία την οποία την πρόλαβα στη μέση:p

Κι εχθές το ξαναπέτυχα και λέω τί στο καλό..πόσες ταινίες έχουν γυρίσει μαζί αυτοί οι δυο?

Άνοιξα ένα περιοδικό και είδα ότι είναι καθημερινή σειρά:lol:

 

Καλή είναι, λίγο τις μάγισσες μου θύμισε:p

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα καλη σειρα,μην την συγκρινεται με lost και prisonbreak γιατι δεν εχει νοημα.

Η σειρα εχει αυτοτελη επεισοδια που ακολουθουν μια κεντρικη ιστορια οπου δενει στο τελος αλλα και στις επομενες σεζον.Οντως μοιαζει λιγο με τις μαγισσες αλλα ειναι λογικο μιας και εχουν την ιδια θεματολογια με το παραφυσικο.Αυτο ομως που το κανει καλυτερο απο τις μαγισσες ειναι οτι το supernatural ειναι πιο καλα σκηνοθετημενο κατα την αποψη μου,σχεδον επεισοδια σου σε βαζουν σε ενα κλιμα τρομου,ειναι σαν βλεπεις θριλερ. Ακομα ολα τα λεφτα στην σειρα ειναι το χιουμορ των πρωταγωνιστων και πιο συγκεκριμενα του Dean,ο ανθρωπος ειναι μορφη λεξη του ειναι και ατακα. Τελος οπως ειπαν και τα αλλα παιδια ειναι απο τις λιγες σειρες που οσο παει δενει η κεντρικη ιστορια και γινεται ολο και καλυτερη.Γενικα προτεινεται για τις νυχτες του καλοκαιριου,ειναι οτι πρεπει μεχρι να αρχισουν και οι αλλες σειρες !

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησα με το επεισόδιο του STAR (1ος κύκλος) με τα αεροπλάνα που έπεφταν και από τότε. Κόλλησα. Μέχρι και στο συγγενή στράφηκα για να βρω τα πάντα. Και ήδη βλέπω 2η season, έχω τρίτη καβάτζα (ευτυχώς Σεπτέμβρη ξεκινά η τέταρτη οπότε θα'χω προλάβει) και μπορώ να πω ένα... ΑΠΑΙΧΤΗ ΣΕΙΡΑ !!!!

 

Ιδίως ο δεύτερος κύκλος είναι πολυ πολύ καλύτερος από τον πρώτο και όπως διαβάζω στο νετ, ο τρίτος είναι ακόμη καλύτερος !!!!!!

 

ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΠΑΙΔΙΑ !!!! :respect: :respect: :respect:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Eιδικά τα γνωστά ΡΟΚ κομμάτια που παίζουν σε κάθε επεισόδιο, την κάνουν επίσης πολύ ξεχωριστή σαν σειρά.

Μου αρέσει που τα παιδιά που βγάζουν τους Ελληνικούς υπότιτλους, αναφέρουν κάθε φορά τον τίτλο και συγκρότημα από τα τραγούδια που ακούγονται σε κάθε επεισόδιο.Συνήθως είναι 1 κομμάτι ανά επεισόδιο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...