Jump to content

Υποκλοπές VODAFONE & σύμβαση ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ


ST7250
 Κοινοποίηση

ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΗΘΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ;  

99 members have voted

  1. 1. ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΕ ΗΘΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ;

    • ΝΑΙ
      65
    • ΟΧΙ
      34


Recommended Posts

θα θεσω υποψην σας ενα σοβαρό ερώτημα:

Δεν μπορει το γεγονός των υποκλοπων να μην θίγει καποιους απο τους όρους της συμβασης που υπογραφουμε εμεις οι συνδρομητες με την vodafone

 

μηπως πρεπει να διεκδικησουμε κατι που δεν μας παρεχει ασφαλεις συνδιαλεξεις οπως ειναι υποχρεωμενοι να πρατει;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως εσύ να πάρεις χρήματα :p Μπά ...... μάλλον θα μας πάρει κι άλλα για να πληρώσει κάποιους να μη μιλήσουν :pppppppp
Link to comment
Share on other sites

το να ζητας αποζημιωσεις δεν ειναι και παντα η καλυτερη λυση

 

η πιο εκδηκιτικη λυση ειναι η δυσφημηση και το μποικοταζ

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

το να ζητας αποζημιωσεις δεν ειναι και παντα η καλυτερη λυση

 

η πιο εκδηκιτικη λυση ειναι η δυσφημηση και το μποικοταζ

Akrivws!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ζητήσεις ηθική αποζημίωση; Εσένα υπέκλεψαν; Αν πας δικαστικώς υπάρχει καμία περίπτωση να κερδίσεις το παραμικρό;

 

Εγώ εξετάζω (για πρώτη φορά στη ζωή μου) το ενδεχόμενο να μεταφέρω τα τηλέφωνα της οικογένοιάς μου με φορητότητα στην CosmOTE.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ζητήσεις ηθική αποζημίωση; Εσένα υπέκλεψαν; Αν πας δικαστικώς υπάρχει καμία περίπτωση να κερδίσεις το παραμικρό;

 

Εγώ εξετάζω (για πρώτη φορά στη ζωή μου) το ενδεχόμενο να μεταφέρω τα τηλέφωνα της οικογένοιάς μου με φορητότητα στην CosmOTE.

Xthes stin ekpobi tou triadafullopoulou apokalufthike kai i Cosmote! Na dw twra pou tha pas...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι υπερβολές τόσα χρόνια που κάνουν υποκλοπές στο ΟΤΕ παραπονέθηκε κανένας? ή άλλαξε δίκτυο :p :p απλά αυτοί που θέλουν να παρακολουθήσουν κινητά βρήκαν τον τρόπο και έτυχε να "τους πιάσουν"
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Xthes stin ekpobi tou triadafullopoulou apokalufthike kai i Cosmote! Na dw twra pou tha pas...

Δεν την είδα την εκπομπή δυστυχώς.

 

Ωστόσο δεν είπα πως θα φύγω αμέσως, ποτέ δεν λαμβάνω τέτοιες αποφάσεις εν θερμώ. Εξ' άλλου θα παραμείνω μέχρι τον Μάιο καθώς έχω πολύ καλές χρεώσεις μέχρι τότε.

 

Περιμένω να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο και να βγάλω τα συμπεράσματά μου, προς το παρόν θεωρώ πως έχει ευθύνες η Vodafone και δεν μπορώ να πιστέψω ακόμη πως δεν είχε υποπέσει στην αντίληψή τους η ενεργοποίηση του λογισμικού συνακροάσεων που γινόταν ανενόχλητα επί ένα χρόνο!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα βγει ότι όλοι έχουν κάνει τέτοια κολπάκια οπότε δεν θα έχει νόημα να φύγεις γι'αυτό το λόγο. Εδώ τα έχουν κάνει πλακάκια σε χρεώσεις και υπηρεσίες, δεν θα τα έχουν συμφωνήσει σε αυτό το θέμα ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παραθετω κομματι απο την ανακοινωση της ΤΙΜ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΛΕΝΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ "Γιατί να ζητήσεις ηθική αποζημίωση; Εσένα υπέκλεψαν; Αν πας δικαστικώς υπάρχει καμία περίπτωση να κερδίσεις το παραμικρό;" ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ

 

ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΤΙ ΛΕΕΙ Η ΤΙΜ ΣΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗΣ:

" Η προστασία του απορρήτου των επικοινωνιών και των προσωπικών δεδομένων των χρηστών είναι πρωταρχικό μέλημα για την ΤΙΜ και αποτελεί όχι μόνο υποχρέωση όπως ορίζεται από την άδεια λειτουργίας της και τη σχετική νομοθεσία του ελληνικού κράτους αλλά και ηθική δέσμευση της εταιρείας απέναντι στους πελάτες της. "

 

συμφωνα με το παραπανω που ισχυει και για τηυν VODAFONE, θελω ΗΘΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΤΩΡΑ :)

Link to comment
Share on other sites

θα θεσω υποψην σας ενα σοβαρό ερώτημα:

Δεν μπορει το γεγονός των υποκλοπων να μην θίγει καποιους απο τους όρους της συμβασης που υπογραφουμε εμεις οι συνδρομητες με την vodafone

 

μηπως πρεπει να διεκδικησουμε κατι που δεν μας παρεχει ασφαλεις συνδιαλεξεις οπως ειναι υποχρεωμενοι να πρατει;;;;;;;;;

Για αποζημίωση δεν το βλέπω αλλά κάτι μου λέει ότι τον Ιούνη που θα πρέπει να μου δώσουν επιδότηση θα μου κάνουν μια εξαιρετικά δελεαστική προσφορά :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα μου δώσουν επιδότηση οπότε και θα σας πω τα νεώτερα!

Να δούμε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ποιος μας διασφαλίζει ότι δεν παρακολουθούν το δικό μας τηλέφωνο? άλλωστε ενας τύπος με ένα χασάπικο που το όνομα του ήταν στην λίστα είναι κάποιο δημόσιο πρόσωπο και τον παρακολουθούσαν?

απλά αν σκάσουν μερικές αγωγες θα δείξει πόσοι τελικά ήταν υπο παρακολούθηση μιας και θα πρέπει να αποδείξουν οτι το εκάστοτε τηλέφωνο δεν ήταν υπο παρακολούθηση

Link to comment
Share on other sites

ο τυπος με το χασαπικο

προφανως ηταν το demo <και πολλοι αλλοι>

για τις υποκλοπες, δλδ δεν τους ενδιεφερε ο χασαπης

απλα χρησιμοποιουσαν τον αριθμο του για να πειραματιζονται

στις εφαρμογες του λογισμικου τους.

...κι όταν θα 'ρθουν οι καιροί που θα 'χει σβήσει το κερί στην καταιγίδα

Υπερασπίσου το παιδί γιατί αν γλιτώσει το παιδί υπάρχει ελπίδα...

Link to comment
Share on other sites

θελω ΗΘΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΤΩΡΑ :)

Φτιάξε και μπλουζάκι με στάμπα "Θέλω ηθική αποζημίωση" σε κυανέρυθρο φόντο με λευκά γράμματα όπως το marketing campaign της TIM.

Αν νομίζεις πως οι αιτιάσεις σου είναι βάσιμες & λογικές τότε βρες και άλλους που πιστεύουν το ίδιο και κινηθείτε νομικά!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ο Μάκης(τν ξέρετε απο τν εκπομπή λέω),αποκάληψε πολλά απότι άκουσα!Στις ειδήσεις λέγαν για αφέρεση άδειας αν διαπιστωθεί κάτι(δν κατάλαβα κ τί),ησχύει κάτι τέτοιο;Καλά να μ πείς ότι τα κανάλια κάνουν παραπληροφόριση,αλλά ποτέ δν ξέρεις,γιαυτό ρωτάω εδω να μάθω.Αν κλείσει,υποθετικά πάντα,τότε πρέπει να υπάρξει αποζημίωση!Σωστά;

Κάτι άλλο,γίνεται τόσος σάλος για τις υποκλοπές,δν λέω ναι είναι ένα ζήτημα που θέλει ψάξιμο πολύ,όμως δν σκέφτονται ότι κ ο αναλυτικός λογαριασμός που έρχεται είναι υποκλοπή,αφού παρουσιάζει με ποιον μίλησες(και provider δείχνει),πότε μίλησες κ πόση ώρα μίλησες.Λέγεται παραβίαση προσωπικών δεδομένων αυτό!Απλά,φαίνεται λογικό ότι γίνεται αυτό για τν εξυπηρέτηση τν πελατών και τα προνόμοια που έχουν.Επειδή οι γονείς μ έχουν vodafone προγράμματα,δν έχω διαβάσει πουθενά ότι η vodafone,μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτά τα δεδομένα,μόνο το Επώνυμο/Όνομα για διαφημιστικούς κ εμπορικούς σκοπούς!Δν το λεω μόνο για τν vodafone,αλλά κάθε ετερία το κάνει με τηλεφωνικές επιρεσίες!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να κλείσει η εταιρία.αυτό είναι παράλογο!!!φαντάσου τόσους εργαζομένους στο δρόμο και τόσους πελάτες της ξεκρέμαστους! Κατά την άποψη μου η εταιρία θα την γλιτώσει και μάλιστα στα γρήγορα γρήγορα και χωρίς να πάρουμε μυρωδιά...!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...