Jump to content

Βαση στηριξης pda στ' αμαξι


alexx
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια.

Αυτες τις μερες ψαχνομαι για αγορα βασης αλλα δεν ξερω τι να παρω.

Τι ειναι καλυτερο να παρω βεντουζα η αυτες που μπαινουν στον αεραγωγο?

Ποια τα πλεονεκτηματα και ποια τα μειονεκτηματα τους?

Απο τις μεχρι τωρα ερευνες τεινω μαλλον προς την 2η περιπτωση (brondit κτλ)

Εσεις τι προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Στον αεραγωγό το βρίσκω πιο διακριτικό, αλλά εγώ προτίμησα βεντούζα (που λέει και ο γκουσγκούνης:p) γιατί μου φαίνεται πιο ανθεκτικό.

Στους αεραγωγούς θα έχω πρόβλημα πιστεύω κυρίως το χειμώνα που θα το βάζω στο ζεστό. Επίσης είναι αρκετά βαρύ και φοβάμαι μη τους σπάσω.:O

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς ότι λέει ο johner, βεντούζα στο παρπρίζ κι εδώ. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Eτσι, βεντουζα βεντουζα, ετσι ...... :lol:

Πολυ βεντουζα ρε παιδια. Δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει σε καμια λακουβα και να ψαχνουμε το pda στο πατωμα? Ειναι σταθερη? Επισης δεν βρισκει στο ταμπλο?

Σαν λυση καλη ειναι με την εννοια την βαζω σε οποιο σημειο θελω, τη γυρναω οπως θελω, αλλα δεν με χτυπαει καλα στο ματι.

Καποιος χωρις βεντουζα?

 

@ johner:Μηπως εχεις καμια καλη προταση (οχι πολυ ακριβη) για το Χ51v?

Link to comment
Share on other sites

Eτσι, βεντουζα βεντουζα, ετσι ...... :lol:

Πολυ βεντουζα ρε παιδια. Δεν υπαρχει περιπτωση να φυγει σε καμια λακουβα και να ψαχνουμε το pda στο πατωμα? Ειναι σταθερη? Επισης δεν βρισκει στο ταμπλο?

Σαν λυση καλη ειναι με την εννοια την βαζω σε οποιο σημειο θελω, τη γυρναω οπως θελω, αλλα δεν με χτυπαει καλα στο ματι.

Καποιος χωρις βεντουζα?

 

@ johner:Μηπως εχεις καμια καλη προταση (οχι πολυ ακριβη) για το Χ51v?

Moυ φαίνεται αδύνατο να ξεκολλήσει. Κολλάει πολύ δυνατά στο τζάμι!

Εγώ έχω αυτή. Ένας φίλος έχει arkon, τη βρίσκω πολύ καλύτερη, αλλά και πολύ ακριβότερη!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο ένα αυτοκίνητο έχω την βεντούζα της Arkon και στο άλλο μια απλή βάση για τον αεραγωγό. Η μέρα με την νύχτα. Η πρώτη είναι σταθερότατη δεν μου έχει ξεκολήσει ποτέ και δεν φαίνεται εύκολο να γίνει κάτι τέτοιο. Η δεύτερη συνέχεια μετακινείται θέλει διόρθωση για να βλέπεις καλά αλλά ούτε αυτή έχει πέσει. Ψηφίζω και με τα δυο χέρια βεντούζα κι ας φαίνεται περισσότερο με ότι κινδύνους συνεπάγεται αυτό....
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να το στηρίξει με αυτοκόλλητο σκριτς-σκρατς (ή όπως αλλίως το λένε...)

?

Θα είναι σταθερό λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει μία απλή universal βάση στήριξης με ταινία διπλής όψης της BISON ειδική για αυτοκίνητα (για προφυλακτήρες, ταμπλό κλπ) που θεωρητικά δεν αφήνει ίχνη όταν τη βγάλεις. Δεν την έχω βγάλει ακόμη οπότε δεν ξέρω αν ισχύει αυτό. Πάντως έχει φάει αρκετούς μήνες ήλιο και λακούβες και δεν δείχνει να πτοείται καθόλου από το βάρος του S100. :)
Link to comment
Share on other sites

pedia sos giati ine anagi! agorasa mia vasi stirixis tis ARKON tin CM60 http://www.play247.gr/index.php?main...roducts_id=848

 

omos ine sketi horis kapion prosarmogea stirixis. Egw hriazome prosarmogea gia aeragogous (epidi me ventouza den me ikanopiei) mporei na voithisei kapios na mou pei pou tha mporesw na vrw na agorasw tous prosarmogeis stirixis gia tous aeragogous? efharistw polu!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

H βεντουζα ειναι πολυ καλη , αλλα προσεχε οταν ειναι κρυο το παρμπριζ και μετα

ζεσταινεται γιατι ξεκολλαει!!!

 

2 φορες μου εχει πεσει ετσι κατι κρυα πρωινα!

Μετα βρηκα λύση >>> σαλιο στη βεντουζα και δεν φευγει με τιποτα!!

Yπάρχουν δυο τρόποι για να πετύχεις…

1)ποτέ μη λες όλα όσα ξέρεις

2)

Link to comment
Share on other sites

den thelw ventousa thelw na agorasw xehoristous prosarmogeis gia tous aeragogous. gnorizei kapios ou mporw na vrw? sto play247 den ehei
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά έχω βάλει το 6340 με βεντούζα στην αριστερή μεριά του οδηγού, εκεί που τελειώνει το παρμπρίζ.Πρόσεχε με τους αεραγωγούς γιατί πρώτον το χειμώνα θα σου ζεσταίνει το pda και ίσως σου δημιουργήσει πρόβλημα και δεύτερον κάτι που έχω ακούσει είναι πως αν κάνεις μια κίνηση κατα λάθος με δύναμη, θα σπάσεις τις περσίδες των αεραγωγών και μετά.....!???
Who knows what evil lurks beyond the jungle canopy? Shadow knows :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Και εγω στην αρχη το ειχα με ταινια διπλης οψης αλλα τζιφος εβαλα βεντουζα και σωθηκα :) υποψην οτι παω και εκτος δρομου ;) εχει λιγο κουνημα αλλα δεν ξεκολαει με τιποτα :):) Τωρα για αλλη βαση χωρις βεντουζα ενας φιλος μου ειπε για ενα μαγαζι που ειναι στη κοντα στο Λαινοπουλου(εθνικη) στο ανοιγμα για κηφησια κανουμε δεξια και ειναι καπου στη στρογγυλη πλατεια.
Link to comment
Share on other sites

Να και μια φώτο απο το δικό μου αυτοκίνητο. Φαίνεται κάπως και η βάση. Το τοποθέτησα με σκράτς, αλλα υπάρχει και ειδικό εξάρτημα που δίδεται με το πλαίσιο αυτό του κασσετοφώνου.

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/videomix/15608/450291/0/IMG_1086b.JPG

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βρε παιδιά. Τι url μου λέτε; Aπ'ευθείας στο μαγαζί τους πήγα. Αγ. Παρασκευή. Αγίας Παρασκευής προς Χαλάνδρι, κυττάμε στο αριστερό μας χέρι μετά τον Μίχα.
Link to comment
Share on other sites

SakisPlayer που να ξέρουμε τι είναι αυτό το μαγαζί και που βρίσκεται?

 

Τώρα εμένα προσωπικά με κατατόπισες λιγάκι, αν ξέρεις δώσε κάποιο τηλέφωνο ή ακριβή διεύθυνση για τα παιδιά που ίσως να μην ξέρουν από αυτές τις περιοχές τόσο καλά...

Link to comment
Share on other sites

H αλυσίδα X - treeme είναι πασίγνωστη. Περεταίρω στοιχεία τους δεν έχω. Ειναι πανεύκολο πάντως να το βρείτε. Ειτε στον έντυπο τύπο είτε στο ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...