Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από μέσα φαίνεται απαίσιο:wacko:

 

ρε παιδιά, λύστε μου , αν μπορείτε , μια απορία:

συναντησε κανεις σας προβληματα στην εγκατασταση των ρυθμισεων για ιντερνετ και email? παλευω 1 βδομαδα και βγαζει συνεχως μηνυμα σφαλματος, το εξης: "προβλημα στο δίκτυο"

προκειται να συνεδθω μεσω wind και οι ρυθμισσεις εχουν σιγουρα γινει βημα προς βημα και επαληθευτει απο την υπαλληλο του καταστηματος της περιοχής μου. μαλιστα επικοιννωησε με τηλεφωνικο βοηθό και ελεγξε τη γραμμη, είναι ανοιχτη και θαπρεπε να δουλευουν ολα ρολοι. τι φταιει; το τηλεφωνο ή κατι αλλο ; help please!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ti mporei na kanei to M600 pou den mporei to A1200 tha sou po:

1.Exei tis apires efarmoges os UIQ Symbian

2.Exei pliros 3D paixnidia,Emulators kai alla

3.Yparxoun para polla programata gia polles xriseis p.x Hacking apps mesw bluetooth

4.Megaliteri kai katharoteri othoni apo to A1200

5.Einai 3G pragma pou to A1200 den einai

6.Poly poio kaliteros xeirismos sta programata kai sta paixnidia xreisimopoiontas kai tin othoni kai to pliktrologio

7.Den kolaei se tainies oso varies kai na einai opos p.x tou Xam

Telika san gnomi dikia mou i Nokia kai i Ericsson einai ena Bima mprosta sta Smartphones!!

 

Υ.Γ Ama thes mporo na sou po kai alla pragmata pou kanei to M600 kai den mporei na kanei to A1200!!

1.το θεμα ειναι τι χρησιμο μπορεις να κανεις με αυτες τις εφαρμογες.Αν θεωρεις χρησιμο το αντικουνουπικο των s60 ας πουμε τοτε δεν εχω τιποτα να προσθεσω.

2.Οντως 3d παιχνιδια δεν υπαρχουν εκτος απο java.Ομως emulator υπαρχουν.

3.το καλλιτερο hacking app που ξερω ειναι σε java.Απο κει και περα πες μου τι κανει με αυτες τις εφαρμογες που δεν μπορει να το κανει το Α1200

4.ακριβως ιδια οθονη σε αναλυση και χρωματα,4 mm μεγαλυτερη

5.πασο,και να το ειχα δεν θα το χρησιμοποιουσα

6.πασο, αλλα αυτο το πληρωνεις σε μεγεθος

7.Αυτο που λες ειναι περα για περα λαθος.Το Α1200 εχει μεγαλυτερη επεξεργαστικη ισχυ και ελαφρυτερο λειτουργικο.Αν εσυ του βαλεις ταινια με εικονα vga και ηχο mp3 στα 128 kbps και βεβαια θα κολλεισει

Τελος παντων δεν θελω να το κανουμε εδω διαξιφισμους...

Αν θες πες τα επειχηρηματα σου αλλα να ξερεις δεν θα επανελθω

 

Weissheit: δεν πρεπει να βαλεις με τιποτα αυτο.Διαβασε το 479 ποστ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν μαζεύουμε όσα πρέπει σε ένα θέμα; Έτσι που να ψάχνεις, μπερδεύεσαι και χάνεσαι! Λοιπόν, μια πολύ χαζή ερώτηση, εγώ έχω την έκδοση "e", σωστά; Αυτή δεν είναι η αρχική;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί δεν μαζεύουμε όσα πρέπει σε ένα θέμα; Έτσι που να ψάχνεις, μπερδεύεσαι και χάνεσαι! Λοιπόν, μια πολύ χαζή ερώτηση, εγώ έχω την έκδοση "e", σωστά; Αυτή δεν είναι η αρχική;

 

Καλείς WWW008W. ( το W μπαινει πατώντας το απο το μενου Εισαγωγη-> Αναμονη)

 

EDIT: Μετα αν δεις να λεει καπου κατι σα "R541_G_....." εχεις την έκδοση "e". Συνήθως αυτη ειναι η εκδοση προεγκατεστημενη στο ελληνικο μοντελο.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

7.Αυτο που λες ειναι περα για περα λαθος.Το Α1200 εχει μεγαλυτερη επεξεργαστικη ισχυ και ελαφρυτερο λειτουργικο.Αν εσυ του βαλεις ταινια με εικονα vga και ηχο mp3 στα 128 kbps και βεβαια θα κολλεισει

ποστ

Τα video που δοκίμασα και κόλλησα το κινητό ήταν wmv και είχαν μέγεθος εικόνας 320x240, bitrate ήχου το πρώτο 103kbps και το δεύτερο 365kbps...!!!!

Του άλλαξα τα φώτα...!!!! :grin::grin::tease::tease::w00t::w00t:

Lineage II rocks...!!!!! L2Dragon C6 Server x15
Link to comment
Share on other sites

Καλείς WWW008W. ( το W μπαινει πατώντας το απο το μενου Εισαγωγη-> Αναμονη)

 

Μετα αν δεις να λεει καπου κατι σα "R541_G_11.51.xxx" εχεις την έκδοση "e". Συνήθως αυτη ειναι η εκδοση προεγκατεστημενη στο ελληνικο μοντελο.

 

Ευχαριστώ, το έκανα και μου λέει αυτά που λες, αλλά όχι 51, 52! Τώρα τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

ενοειται εχεις την e.Αυτο που λεει ο alexis2044 ειναι λαθος.

Ολα τα Α1200 που πωλουνται με ελληνικα ειναι e (R541_G_11.52.12R)

Αυτο το εγραψα μηπως το διαβασει κανενας που το πηρε απο το εξωτερικο.

Τα video που δοκίμασα και κόλλησα το κινητό ήταν wmv και είχαν μέγεθος εικόνας 320x240, bitrate ήχου το πρώτο 103kbps και το δεύτερο 365kbps...!!!!

 

Του άλλαξα τα φώτα...!!!!

εμενα παντως ενα βιντεακι 352χ240 96kbps ηχο 496 συνολικα το παιζει αριστα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ενοειται εχεις την e.Αυτο που λεει ο alexis2044 ειναι λαθος.

Ολα τα Α1200 που πωλουνται με ελληνικα ειναι e (R541_G_11.52.12R)

Αυτο το εγραψα μηπως το διαβασει κανενας που το πηρε απο το εξωτερικο.

 

εμενα παντως ενα βιντεακι 352χ240 96kbps ηχο 496 συνολικα το παιζει αριστα

 

Εμ τι ακριβώς είναι λάθος;:wacko:

 

Και γω έχω παιξει αψογα video 352*240 με ηχο 224 kbps κ 29fps

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ειπες οτι e ειναι αν γραφει R541_G_11.51.xxx

e ειναι αν γραφει R541...

Αλλωστε το ελληνικο ειναι R541_G_11.52.12R

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, mack θέλω την βοήθειά σου. Ανέτρεξα στο post που μου είπες και κατέβασα το 3, το όσοι έχετε ήδη ελληνικό, είναι σωστό; Γιατί απ' την άλλη και το 1-2 ελληνικά είναι αφού είπες ότι έτσι είναι με "e". Εχω κατάμπερδευτει. Πες μου αν έκανα σωστά που κατέβασα το 3 και θα σου πω και άλλες απορίες!
Link to comment
Share on other sites

Δινω 4 αρχεια.τα 2 πρωτα ειναι για ολους

Το επομενο ειναι για οσους εχουν το original (χωρις να το εχουν πειραξει) ελληνικο firmware.Εσυ αυτο χρειαζεσε

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

1.Ναι ολα ελληνικα

2.ποια βαζεις στη καρτα;δεν καταλαβαινω.διαβασε το 479 καλα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

To έκανα και δεν πέτυχε.. Και θα ξανά προσπαθούσα αλλά δεν συνδέεται με το Pc σε λειτουργία modem.. Δεν γίνεται να το ξανά κάνω αλλά σε "μαζική αποθήκευση";
Link to comment
Share on other sites

To έκανα και δεν πέτυχε.. Και θα ξανά προσπαθούσα αλλά δεν συνδέεται με το Pc σε λειτουργία modem.. Δεν γίνεται να το ξανά κάνω αλλά σε "μαζική αποθήκευση";

 

Post 490

 

Μηπως αυτό γίνεται;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2147021#post2147021

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ακριβώς φίλε μου. Μου έβγαλε κόκκινη οθόνη και fail. Έκλεισε, έβγαλα την μπαταρία την ξανά έβαλα και οκ λειτούργησε ΑΛΛΑ δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής τη συσκευη όταν το έχω σε λειτουργία modem και έτσι δεν μπορώ να το ξανά δοκιμάσω :(
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ακριβώς φίλε μου. Μου έβγαλε κόκκινη οθόνη και fail. Έκλεισε, έβγαλα την μπαταρία την ξανά έβαλα και οκ λειτούργησε ΑΛΛΑ δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής τη συσκευη όταν το έχω σε λειτουργία modem και έτσι δεν μπορώ να το ξανά δοκιμάσω :(

 

Οι drivers εγκαταστάθηκαν κανονικά έτσι;

 

Το κινητο δεν εμφανίζεται στο RSDLite ακομα και αν περάσει αρκετή ώρα και αφού πατάς Show Device?

 

Παρακολούθησε όταν το συνδέεις αν παίζει ο ήχος της αναγνώρισης συσκευής απο τα windows. Αν ακουγεται ο γνωστός θετικός τόνος εχει καλώς...

 

Αν τα παραπάνω δεν δουλέυουν δοκίμασε να απεγκαταστήσεις τον driver της motorola και να ξαναδοκιμάσεις.

 

Και γω με την δεύτερη το πέτυχα.

 

Α και όχι δεν μπορεις να κάνεις flash σε Προφιλ USB Μαζική αποθήκευση.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Οι drivers ναι, όλα οκ. Show device κλπ δεν γίνεται αφού καν δε μπορεί να αναγνωρίσει το κινητό, άρα πως θα πάω να το κάνω; Το θέμα είναι ότι μόλις το συνδέω μου βγάζει found new hardware και έχει σαν επιλογή install the software automatically. Πατάω next -σκέφτεται..- και μετά μου βγάζει cannot install this hardware και τέρμα, τέλος, δεν κάνει τίποτα, εξαφανίζεται, νεκρώνει... is dead!

 

Άρα δεν γίνεται τίποτα τώρα να υποθέσω

Link to comment
Share on other sites

Οι drivers ναι, όλα οκ. Show device κλπ δεν γίνεται αφού καν δε μπορεί να αναγνωρίσει το κινητό, άρα πως θα πάω να το κάνω; Το θέμα είναι ότι μόλις το συνδέω μου βγάζει found new hardware και έχει σαν επιλογή install the software automatically. Πατάω next -σκέφτεται..- και μετά μου βγάζει cannot install this hardware και τέρμα, τέλος, δεν κάνει τίποτα, εξαφανίζεται, νεκρώνει... is dead!

 

Άρα δεν γίνεται τίποτα τώρα να υποθέσω

 

Δοκιμασες να επανεκινήσεις τον υπολογιστή σου;

 

Αν ναι...

Από Έναρξη-> Προγράμματα->... Βρες τον driver της μοτορολα , απεγκατεστησε τον και μετα ξαναεκατεστησε τον. Κανε ρεσταρτ και ξαναπροσπάθησε.

TheLab.gr :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έκανα απεγκατάσταση και προσπαθώ να ξανά κάνω εγκατάσταση απ' την αρχή, αλλά δεν γίνεται, λέει το motorola phone tools δεν εντόπισε το κινητό σας τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια διαβαστε πρωτα προσεκτικα το 479 τα λεει ολα πολυ αναλυτικα.

Το motorola phone tools ειναι εντελως ασχετο

Αν παλι δεν γραφει "conected" σβηνουμε το κινητο και το αποσυνδεουμε απο τη usb.

Μετα κρατωντας πατημενα το joystick προς τα κατω+κουμπι ηχογραφησης (διαρκως) παταμε στιγμιαια το κοκκινο κουμπι(της ενεργοποιησης).Οποτε αναβει κοκκινη οθονη στο κινητο.Οποτε το συνδεουμε με τη usb στο pc

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, το έκανα και μου έβγαλε την τρίτη περίπτωση finished αλλά από εκεί και πέρα πως ξέρω ότι μπήκε? Πως να μετατρέψω τα .rar και να τα διαβάσει;
Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις 3η περιπτωση;

πιο .rar

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ η διαδικασία οκ, έγινε. Τώρα πως μπορώ να βάλω θέματα;

Πάω εδώ: http://www.mototheme.com/ και κατεβάζω αλλά είναι σε μορφή rar, τα βάζω στο κινητό και δεν τα διαβάζει. Υποθέτω πως πρώτα έχει μια διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ η διαδικασία οκ, έγινε. Τώρα πως μπορώ να βάλω θέματα;

Πάω εδώ: http://www.mototheme.com/ και κατεβάζω αλλά είναι σε μορφή rar, τα βάζω στο κινητό και δεν τα διαβάζει. Υποθέτω πως πρώτα έχει μια διαδικασία

 

Tα αρχεια rar ειναι συμπιεσμενα.Ειναι σαν τα zip.Ανοιγουν με winrar κ.α. προγραμματα συμπιεσης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...