Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να 'μαι και πάλι. :p

 

Διάβασα όσα βρήκα για το flashάρισμα και έχω μία τελευταία απορία (μην κάνω και καμία μπαρούφα :lol:). Το firmware που έχω, γράφει "R541_G.......12R". Flashάρεται δηλαδή και προχωράω κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι συνεχιζεις κανονικα.Βάζεις το αρχείο που απευθύνεται σε όσους έχουν ήδη ελληνικό firmware.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια μεγαλη απορια . εχω καταπαιδευτει να κανω το real να παιξει βιντεο...

θελω τα βιντεοκλιπς που εχω να περασω μερικα στο κινητο ...

σαν προγραμμα χρησιμοποιω το ImToo 3gp converter... τα βιντεο (avi,mpg) τα μετατρεπω σε mp4 ακομα και σε 3gp αλλα τα πιο πολλα μου βγαζουν σφαλμα ...

καθε φορα κανω συνδυασμο στις ρυθμισεις δεξια στο videosize,video bit rate,audio bit rate ...

 

αν καποιος χρησιμοποιει το ιδιο προγραμμα για μετατροπη αρχειων ας μου πει τι επιλεγει στα δεξια ωστε να μου παιζουν τα βιντεο ...

 

τωρα λεω να δοκιμασω το Allok Video to MP4 converter ... αν καποιος το χρησιμοποιει και ξερει τις ρυθμισεις ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

paidia kati pou paratirisa prosfata... to pliktrologio pou exei stin eyresi me elinikous xaraktires den ginete na to perasoume sta SMS? einai poly voliko kai den xriazete sigoura tin pena... loipon?
Link to comment
Share on other sites

To εχω για δοκιμη και του περασα διαφορες εκδοσεις mini Opera. Οι ρυθμισεις ολων των δικτυων ειναι ενσωματωμενες και μεσω Wind Plus δουλευει αψογοτατα!

 

 

Έβαλα νεο firmware και εχασα τισ ρυθμισεις για MMS kai Vodafone Live!. Ψάξε σε παρακαλω στις ρυθμισεις δικτυου και ρυθμισεις μυνηματων για να μου τισ γραψεις. Δοκιμασα να μου σταλουν αυτοματα απο Vodafone και απο το site της motorola, καθως να τα περάσω και με το χερι, αλλα τζιφος!

Link to comment
Share on other sites

Οχι , καθολου!!

εμενα δεν μου συμβαινει!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

OK το βρηκα, οταν αλλαξα την οθονη ειχα ξηλωσει κατα λαθοςτο ενα ποδαρακι της μπαταριας που ειναι στην πλακετα. Το βαρεσα μια με το κολλητιρι και ειναι τζετ τωρα!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα ,

υπάρχει τρόπος να στείλεις μήνυμα σε αριθμό τηλεφώνου που δεν είναι αποθηκευμένος σε επαφή ; Όσο και αν προσπάθησα δεν τα έχω καταφέρει ; Αν όντως δεν γίνεται μιλάμε για μεγάλη παράλειψη , αλλά ακόμα και αν υπάρχει δεν είναι σε προφανές μέρος , οπότε η σχεδίαση του user interface είναι μάλλον ατυχής...

 

Κι εγώ το ίδιο αναρωτήθηκα! Δεν είναι ατυχής όσο κι αν τώρα σου φαίνεται έτσι. Δεξιά από το κουμπάκι "Προς..." που πατάς για να βάλεις όνομα, υπάρχει μία γραμμή που εκτείνεται μέχρι τέρμα δεξιά. Αν κάνεις κλικ εκεί πάνω, σου βγάζει αριθμ. πληκτρολόγιο!

Link to comment
Share on other sites

http://img116.imageshack.us/img116/152/fingerpad1fj0.jpg

Δες αυτην την φωτο!! ετσι ειναι το screenshot στο μηνυμα!!

Αν πατησεις ΔΙΠΛΑ απο το Α (εδω π.χ.) θα δεις οτι εχεις την δυνατοτηα να γραψεις τον αριθμο τηλεφωνου!!

 

Επισης μπορεις να γραψεις τον αριθμο του κινητου (απο το κανονικο πληκτρολογιο.εκει δεξια ψηλα) και μετα στις επιλογες (αριστερα κατω) να στειλεις μηνυμα!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω μια μεγαλη απορια . εχω καταπαιδευτει να κανω το real να παιξει βιντεο...

θελω τα βιντεοκλιπς που εχω να περασω μερικα στο κινητο ...

σαν προγραμμα χρησιμοποιω το ImToo 3gp converter... τα βιντεο (avi,mpg) τα μετατρεπω σε mp4 ακομα και σε 3gp αλλα τα πιο πολλα μου βγαζουν σφαλμα ...

καθε φορα κανω συνδυασμο στις ρυθμισεις δεξια στο videosize,video bit rate,audio bit rate ...

 

αν καποιος χρησιμοποιει το ιδιο προγραμμα για μετατροπη αρχειων ας μου πει τι επιλεγει στα δεξια ωστε να μου παιζουν τα βιντεο ...

 

τωρα λεω να δοκιμασω το Allok Video to MP4 converter ... αν καποιος το χρησιμοποιει και ξερει τις ρυθμισεις ας μου πει

 

Έχεις το ffdshow εγκατεστημένο στο pc σου; Το έχω και με το Real Media Producer (δοκίμασέ το αν θέλεις, είναι άψογο και πανεύκολο) που προσπαθούσα να φτιάξω τα video, μου έδινε error. Δοκίμασε στην περίπτωση που έχεις το ffdshow να ανοίξεις το video decoder configuration, να επιλέξεις "direct show control" και στο "don't use ffdshow with..." πρόσθεσε το πρόγραμμα που χρησιμοποιείς.

 

Ακόμη και αν δεν έχεις ffdshow, τσέκαρε μήπως κάνει confict κάποιο άλλο πρόγραμμα που προσπαθεί να τρέξει εκείνη τη στιγμή και κάνε τα ανάλογα βήματα με την πάνω παράγραφο.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εδω και 2-3 εβδομαδες εχω και εγω ενα Α1200 ελληνικο, λογω του διαμαντιου ομως δεν ασχοληθικα ακομα μαζι του.

Το πρωτο συμπερασμα που εβγαλα (και πειτε μου παρακαλω οτι κανω λαθος) ειναι οτι δεν δεχεται καρτες microsd 4gb sdhc.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως μεχρι 2 γιγα δεχεται φιλε μου.

 

Παιδακια χθες εγκατεστησα το warcraft2 στο κνητο μολαμε ειναι απαιχτο!!!!!

 

http://www.motorolafans.com/forums/a1200-e6-gameloads/19345-supertux-quake-doom-doom-2-warcraft-2-hexen-2-a.html

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παρω μια καρτα, πειτε ποσο μεγαλη μπορει να ειναι για να την διαβαζει?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει κατι καλο απο εφαρμογες? (είτε χρησιμο είτε οχι...) ετσι να ασχοληθουμε με κατι!!:p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

και γω θα ηθελα να μαθω καποιες πληροφοριες για εφαρμογες,γιατι ισως να το παρω το κινητακι.

βασικα να ρωτησω κατι,υπαρχει η δυνατοτητα να βλεπουμε και αν γινεται να επεξαργαζομαστε αρχεια word,excel και pdf?

και κατι αλλο,η μουσικη απο τα handsfree ακουγεται ικανοποιητικα?και μπορω να βαλω τα τραγουδια σε φακελους(π.χ. ελληνικα,ξενα) για να τα βρισκω κατευθειαν και να μην ειναι χυμα,οπως στο νοκια 3250 που εχω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι ρώτησες: ΝΑΙ!!!

-και φακέλους!!

-και τα αρχεία του word!! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Γινεται, και υπαρχουν και εφαρμογες γιαυτα!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

οκ tsoump.σε ευχαριστω πολυ.αν το παρω τελικα θα πω εντυπωσεις.παντως πιστευω οτι ειναι πολυ καλο κινητο και στην τιμη των 200€ ειναι ο,τι πρεπει...
Link to comment
Share on other sites

οκ tsoump.σε ευχαριστω πολυ.αν το παρω τελικα θα πω εντηπωσεις.παντως πιστευω οτι ειναι πολυ καλο κινητο και στην τιμη των 200€ ειναι ο,τι πρεπει...

 

και πιο κατω μπορεις να το βρεις... με 150 / 180 (στο πλαισιο ή στο e-shop) :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μια σημειωση:Δεν υπαρχει εφαρμογη που να κανει επεξεργασια σε κειμενα word, exel, pdf, power point.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

μονο να τα διαβασουμε μπορουμε??

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...