Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχεις ασχοληθεί καθόλου με το google maps of-line?

Έχω βάλει τα πάντα,μου δείχνει το χάρτι αλλά η ερώτηση μου είναι άλλη,

υπάρχει δυνατότητα καθοδήγησης και πλοήγησης με φωνητικές εντολές?

Γνωρίζει κανείς?

Επίσης κάτι άλλο,πώς ξέρω αν έχουν ενεργοποιηθεί τα mms?

Σύνδεση έχω και στο άλλο κινητό ήταν ενεργά.

Τέλος ξέρει κάποιος κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης για το A1200e???

που να δουλεύει με bleutooth gps δέκτη?όπως το Garmin ας πούμε.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

και ειδικά εσένα φίλε xalibas για την γρήγορη απάντησή σου!

 

Δεν γνωρίζω για GPS προγράμματα γιατι δεν εχω ασχοληθεί. Κάτι είχε αναφερθεί παλαιότερα για προγράμματα πλοήγησης συμβατά με το ming αλλά ας απαντήσει κάποιος που να γνωρίζει (αν και λίγο δύσκολη αυτή η περίοδος ;) )

Τα mms αφού τα είχες ενεργοποιήσει και έχεις την ίδια sim είναι και τώρα ενεργοποιημένα, και τις ρυθμήσεις για mms - gprs - wap τις έχει το κινητό για όλα τα ελληνικά δίκτυα.

Μπορείς να δοκιμάσεις στέλνοντας ένα mms στον αριθμό σου από το κινητό σου, και θα είσαι σίγουρος και ότι μπορείς να στείλεις, και να δεχτείς.

Τέλος δεν χρείαζεται να ευχαριστείς, εδώ είμαστε για να βοηθάει ο ένας τον άλλο, και μπορεί και εγώ να χρειαστώ την βοηθεία σου στο μέλλον. ;)

 

Καλώς ήλθες στο forum :)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια.

φιλε macnick αφου κανω enable το swap απο οποιοδηποτε προγραμμα και φυσικα το δημιουργησω πρωτα με χωρητικοτητα 128mb, πολυ απλα οταν παω στο task manager δεν βλεπω καμια διαφορα στην μνημη που χρησιμοποιουσε το κινητο πριν με μετα το enable.

με λιγα λογια, δυστυχως δεν φαινεται να δημιουργειται καθολου swap στην microSD.δεν νομιζω να χρειαζεται τιποτε παραπανω απο το να κανω install το MySwap ή το MLauncher και να δημιουργησω το Swap?

 

p.s δεν ειχα κανενα προγραμμα ανοιχτο.!

φιλε μου αυτο που θα δεις οταν ενεργοποιησεις το swap, ειναι οτι θα εχεις τη δυνατοτητα να εχεις ταυτοχρονα πολλα προγραμματα ανοιχτα.

απο τον task manager δεν θα δεις κατι, γιατι το κινητο χρησιμοποιει το swap μονο αφου η χρηση της ram φτασει το 78%(ή καπου τοσο).

εκει που θα δεις χαρακτηριστικα τι δουλεια κανει, ειναι αν ενω τρεχει καμια 10αρια προγραμματα κλεισεις το swap, οποτε ολα θα κολλησουν και στον task manager θα δεις 100% χρηση ram.Μετα απο λιγο θα δεις οτι απο μονο του θα αρχεισει να κλεινει τα προγραμματα οποτε θα ξεκωλησει.

υπάρχει δυνατότητα καθοδήγησης και πλοήγησης με φωνητικές εντολές?

Γνωρίζει κανείς?

Επίσης κάτι άλλο,πώς ξέρω αν έχουν ενεργοποιηθεί τα mms?

Σύνδεση έχω και στο άλλο κινητό ήταν ενεργά.

Τέλος ξέρει κάποιος κάποιο άλλο πρόγραμμα πλοήγησης για το A1200e???

που να δουλεύει με bleutooth gps δέκτη?όπως το Garmin ας πούμε.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

και ειδικά εσένα φίλε xalibas για την γρήγορη απάντησή σου!

δεν ξερω κατι που να εχει φωνητικες εντολες.

αλλο προγραμμα πλοηγησης υπαρχει, νομιζω λεγετε vietnamese gps ή κατι τετοιο και μαλιστα νομιζω οτι μπορει να χρησιμοποιησει χαρτες garmin

σχετικα με το bluetooth gps, νομιζω οτι mgmaps εχει αυτη τη δυνατοτητα-αλλα δεν ξερω αν αξιζει να αγορασεις .Μαλλον θα ηταν καλυτερα να αγορασεις ενα PNA με 150 ευρω.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αυτο που θα δεις οταν ενεργοποιησεις το swap, ειναι οτι θα εχεις τη δυνατοτητα να εχεις ταυτοχρονα πολλα προγραμματα ανοιχτα.

απο τον task manager δεν θα δεις κατι, γιατι το κινητο χρησιμοποιει το swap μονο αφου η χρηση της ram φτασει το 78%(ή καπου τοσο).

εκει που θα δεις χαρακτηριστικα τι δουλεια κανει, ειναι αν ενω τρεχει καμια 10αρια προγραμματα κλεισεις το swap, οποτε ολα θα κολλησουν και στον task manager θα δεις 100% χρηση ram.Μετα απο λιγο θα δεις οτι απο μονο του θα αρχεισει να κλεινει τα προγραμματα οποτε θα ξεκωλησει.

 

βασικα το προβλημα ειναι το Mega Launcher, καθως δεν βρισκει το swap. οποτε το κανω enable, αμεσως μετα κοιταω εαν ειναι on και το δειχνει off. επισης οταν το ενεργοποιω μου λεει πως δεν το βρισκει.

"no previous regular expressioncut: not foundswapon.."

ειχα βαλει επισης το MySwap αλλα ουτε αυτο δουλεψε.

εχει κανεις προταση για καποιο αξιοπιστο swap manager? :O

 

 

edit: βασικα ειδα πως υπαρχει νεα εκδοση του Mega Launcher, στην οποια λενε πως διορθωθηκαν τα προβληματα με Swap Manager. Οποιος εχει πριν την 1,5 ειναι πιθανο να αντιμετωπιζει τετοιου ειδους θεματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω φλασάρει το Α1200Ε μου (αγορασμένο από Ελλάδα) με το R541_G_11.52.12R_F4 f/w που έδινε ο macnick στο οδηγό φλασαρίσματος εδώ στο myPhone. Συγκεκριμένα, το μικρό αρχείο αφού είχα ήδη ελληνικά. Το θέμα είναι όμως ότι δεν ξέρω πώς να ενεργοποιήσω τη δυνατότητα autorun/startup. Γράφει ο macnick ότι υπάρχει τρόπος αλλάζοντας κάποια αρχεία *.cfg στο /ezx_user/download/appwrite/setup. Με ποιό τρόπο γίνεται συγκεκριμένα αυτό; Γνωρίζει κανείς; Θα εκτιμούσα και την παραμικρή βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΕΙΣ

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑ Ο ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΙ ΛΕΕΙ?

ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΕΥΡΕΣΗ ΕΝΟΣ ΟΝΟΜΑΤΟΣ?

ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΤΙ ΛΕΤΕ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

sadite
Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος τις ρυθμισεις για το wind plus ή να μου υποδειξει καποιο αλλο topic?Εχω προσπαθησει μεσω του προεγκατεστημενου προφιλ αλλα τπτ.Ευχαριστω προκαταβολικα:)
otheosadis
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΕΙΣ

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΠΡΑΚΤΙΚΟΤΗΤΑ Ο ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΤΙ ΛΕΕΙ?

ΟΠΩΣ ΚΑΙ Η ΕΥΡΕΣΗ ΕΝΟΣ ΟΝΟΜΑΤΟΣ?

ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ?ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΤΙ ΛΕΤΕ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Για touch κινητό είναι καλή μπορώ να πώ! Πατάς ένανα φακό (αναζήτηση) και σου εμφανίζονται όλα τα γράμματα της αλφαβήτα και πατάς το αρχικό. Πάντως είναι εξαιρετικ΄λο στην αναζήτηση.Γρήγορο και ολοκληρομένο.

Γενικά όμως, ειναι η γραμματοσειρά μικρή. Θα πας στις ρυθμίσεις και θα κανεις μεγαλη την γραμματοσειρά, και βλεπεις και τα γραμματα της αλφαβητα, μεγαλυτερα, και πιο ευκολα στο πατημα!

 

Μηπως θα μπορουσε να μου πει καποιος τις ρυθμισεις για το wind plus ή να μου υποδειξει καποιο αλλο topic?Εχω προσπαθησει μεσω του προεγκατεστημενου προφιλ αλλα τπτ.Ευχαριστω προκαταβολικα:)

 

Εχει αναφερθει πιο πανω, σε αυτο το thread, αλλα δεν θυμαμαι, που...:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το MING 1 μήνα περίπου και διαβάζοντας το σχετικό θέμα , και ιδιαίτερα τις οδηγίες του αγαπητού MACNICK κατάφερα να το φέρω στα μέτρα μου.

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να μην ακούγεται ο ήχος που κάνει όταν το κινητό ανοίγει.

Υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει ώστε να μην με ξυπνάει με αυτό το απότομο γκλιν-γκλον μιας και το χρησιμοποιώ και για ξυπνητήρι;

Αν κάποιος το κατέχει ας δώσει τα φώτα του.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω το MING 1 μήνα περίπου και διαβάζοντας το σχετικό θέμα , και ιδιαίτερα τις οδηγίες του αγαπητού MACNICK κατάφερα να το φέρω στα μέτρα μου.

Αυτό που δεν μπορώ να καταφέρω είναι να μην ακούγεται ο ήχος που κάνει όταν το κινητό ανοίγει.

Υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει ώστε να μην με ξυπνάει με αυτό το απότομο γκλιν-γκλον μιας και το χρησιμοποιώ και για ξυπνητήρι;

Αν κάποιος το κατέχει ας δώσει τα φώτα του.

Ευχαριστώ.

Φίλε sagre1

 

Χωρίς να το έχω ψάξει το συγκεκριμένο θέμα και υποθέτοντας ότι έβαλες το ανανεωμένο firmware που έδινε στον οδηγό flashing ο macnick, μπορείς να το κάνεις σχετικά εύκολα. Χρησιμοποώντας κάποιο τρόπο για να αποκτήσεις πρόσβαση στα system αρχεία του λειτουργικού του A1200 (μπορείς με telnet αλλά πολύ εύκολα μπορείς και με την εφαρμογή LinuxFTP), μπορείς να ψάξεις τα αρχεία που τρέχει το Linux του A1200 και συγκεκρμιμένα τα αρχεία ήχου. Αυτά θα είναι WAV ή MP3 κατα πάσα πιθανότητα. Αφού εντοπίσεις (ακούγοντάς τα στο PC σου) τον ήχο που παίζει στο boot, αντικαθιστάς το αρχείο αυτό με ένα ακριβώς του ίδιου format αλλά με σιωπή. Αυτός είναι ένας σίγουρος τρόπος. Μπορείς ενδεχομένως πειράζοντας κάποιο setting σε ένα configuration file πάλι στα system αρχεία αλλά είναι παρακινδυνευμένο εκτός κι αν ξέρεις τι κάνεις. Αν βρεις λύση, σε παρακαλώ πόσταρε ξανά για να μας πεις πώς το έκανες ακριβώς.

Link to comment
Share on other sites

paidia edw kai 24 ores to kinito mou kanei restart mono tou sta kala tou kathoumenou? ti borei na fteei? oute mou exei pesei oute tipota arxisw kai anisixo.....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού. Προσπαθώ να το συνδέσω με το bluetootg handsfree που έχω , αλλά δεν το καταφέρνω. Όταν κάνω αναζήτηση για συσκευές bluetooth δεν εμφανίζεται ... έχω δοκιμάσει ένα sonyericsson και ένα motorola. Καμιά ιδέα ;;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για να το βρει θα πρέπει να το κανείς εντοπισιμο-το handsfree.Διάβασε το manual του.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πανω στην ακτινοβολια!

-Ως γνωστον τα κινητα που εχουν ραδιο, εκπεμπουν μεγαλη ακτινοβολια!!

Το a1200 για π.χ.:

1.οταν ειναι ανοιχτο απλα, εκπεμπει ακτινοβολια (απο το ραδιο) (?)

2.οταν εχει μονο ανοιχτο το ραδιο εκπεμπει απο αυτο (?)

3.και οταν ειναι κλειστο παλι εκπεμπει (?)

 

-Επισης , ηθελα να ρωτησω αν εχει flight mode!εψαξα μεσα στο αεροπλανο να την βρω αλλα δεν βρηκα τιποτα, και θεωρησα πως αν απενεργοποιησω απλα την κεραια του, θα ειναι το ιδιο!! κι ετσι εμεινα με ανοιχτο το κινητο, με απενεργοποιημενη κεραια!!

Αυτο ήταν σωστο ?Ισως θα επρεπε να εκλεινα το κινητο?Flight mode εχει?Αν οχι τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση για να εχουμε ανοιχτο κινητο?

 

Ευχαριστω!!!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είμαι και εγώ κάτοχος του κινητού. Προσπαθώ να το συνδέσω με το bluetootg handsfree που έχω , αλλά δεν το καταφέρνω. Όταν κάνω αναζήτηση για συσκευές bluetooth δεν εμφανίζεται ... έχω δοκιμάσει ένα sonyericsson και ένα motorola. Καμιά ιδέα ;;;

 

Ευχαριστώ!

 

Ακου:

Ειναι οπως ολα τα handsfree!!

 

Απο το κινητο:

Μενου> bt > ενεργοποιηση > αναζητηση ....

 

Παραλλήλως απο το BT handsfree:

Πιθανον να εχει 2 κουμπια, ή εστω 1!

Για να γινει ανιχνευσιμο ενα bt handsfree , θα πρεπει να το εχεις κλειστο, και απο το κουμπι που το ανοιγεις να το πατησεις συνεχομενα (εωσοτου το φωτακι του να αναβοσβηνει) και να συνεχισεις να το πατας κρατημενο, μεχρι να το βρει το a1200 σου!!

Μολις το βρει, αφηνεις το κουμπακι, και πατας συνδεση απο το κινητο!!

Και εισαι ετοιμος!! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας ,

 

Ότι αναφέρετε το είχα κάνει χωρίς επιτυχία. Ο λόγος ήταν ότι το handsfree το είχα συνδεδεμένο με άλλο κινητό. Παρόλο που το άλλο κινητό ήταν κλειστό, το handsfree δεν ανιχνευόταν από το motorola. Μετά από πολλές προσπάθειες , τελικά , κατάφερα να κάνω ρεσετ το handfree πατώντας για πολύ ώρα μαζί τα δύο πλήκτρα της έντασης που έχει , και έτσι μπήκε σε λειτουργία αναζήτησης , και κατάφερε να ανιχθευθεί από το motorola.Τέλος καλό ...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πανω στην ακτινοβολια!

-Ως γνωστον τα κινητα που εχουν ραδιο, εκπεμπουν μεγαλη ακτινοβολια!!

 

Ποιός το λέει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση πανω στην ακτινοβολια!

-Ως γνωστον τα κινητα που εχουν ραδιο, εκπεμπουν μεγαλη ακτινοβολια!!

Το a1200 για π.χ.:

1.οταν ειναι ανοιχτο απλα, εκπεμπει ακτινοβολια (απο το ραδιο) (?)

2.οταν εχει μονο ανοιχτο το ραδιο εκπεμπει απο αυτο (?)

3.και οταν ειναι κλειστο παλι εκπεμπει (?)

 

-Επισης , ηθελα να ρωτησω αν εχει flight mode!εψαξα μεσα στο αεροπλανο να την βρω αλλα δεν βρηκα τιποτα, και θεωρησα πως αν απενεργοποιησω απλα την κεραια του, θα ειναι το ιδιο!! κι ετσι εμεινα με ανοιχτο το κινητο, με απενεργοποιημενη κεραια!!

Αυτο ήταν σωστο ?Ισως θα επρεπε να εκλεινα το κινητο?Flight mode εχει?Αν οχι τι κανουμε σε αυτην την περιπτωση για να εχουμε ανοιχτο κινητο?

 

Ευχαριστω!!!:)

 

1.δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο. 2.το ραδιο ειναι δεκτης και οχι πομπος αρα δεν εκπεμπει ηλεκτρομαγνητικα κυματα. 3.ενοειτε οτι εχει flight mode.στην αναμονη πατας την κεραιουλα και βγαζει μια οθονη, στην οποια αναμεσα στα αλλα δινει και την επιλογη να απενεργοποιησεις την κεραια.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Ποιός το λέει αυτό;

 

Ενα νουμερο στο e-shop, ειχε ξεκινησει και εβριζε ολες τις συσκευες με ραδιο , και οτι εκπεμπουν εκεινο απο αυτο κλπ!!Μετα διαπιστωσα οτι ειναι μουφιες ολα αυτα....

και το καλο ηταν οτι αυτος ειναι υπαλληλος και ηλικιας 50-60!!! Κι "επιπεδου" !!!

Τεσπα, λαθος μου αυτο... sorry!!

1.δεν νομιζω οτι ισχυει κατι τετοιο. 2.το ραδιο ειναι δεκτης και οχι πομπος αρα δεν εκπεμπει ηλεκτρομαγνητικα κυματα. 3.ενοειτε οτι εχει flight mode.στην αναμονη πατας την κεραιουλα και βγαζει μια οθονη, στην οποια αναμεσα στα αλλα δινει και την επιλογη να απενεργοποιησεις την κεραια.

Ναι, οποτε την κεραια απενεργοποιεις, δεν εχει ξεχωριστη ρυθμιση για flight mode!!Aυτο ειχα κανει και εγω στο αεροπλανο!! οκ!!

Παντως οταν εχεις απενεργοποιηεμνη κεραια, δεν μπορεις να χρισημοποιησεις bt!! Γιατι, δεν ξερω...:(

Όσο για τα ραδιο κλπ, ενταξει!!!

Ευχαριστώ!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Μα στο flight mode δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις οτιδήποτε εκπέμπει άρα και το bluetooth

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου πεσε το ming με τη πλατη περιπου απο ενα μετρο και μου σπασε η οθονη!!!!!!!!!!!!!:cry::cry::cry::cry::cry:

 

Εχει κανει μια γραμμη πανω αριστερα σαν ραγισμα. Μηπως ξερει κανεις το κοστος της οθονης???? Γιατι εχω βρει στο e-bay αντ/κο πολυ φτηνο με τα εργαλεια του.

Link to comment
Share on other sites

e-bay με τα χίλια.Δεν υπάρχει περίπτωση να πληρώσεις κάτω από 100 ευρώ στο επίσημο servise.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω ένα προβληματκάκι στον οδηγό που έχει δώσει ο macnick για να μην κάνει ήχο όταν τραβάει φωτογραφία στο βήμα 3 όπου γράφει

"3. Οσοι χρησιμοποίησαν το <<αρχείο 1>> αυτές τις αλλαγές μπορείτε να τις κάνετε μόνοι σας αλλάζοντας κάποια αρχεία .cfg του φακέλου /ezx_user/download/appwrite/setup"

 

ξερεί κανείς που είναι αυτο το path δεν το βρίσκω βοηθήστε με σας παρακαλώ

ευχαριστώ όλους κ τον φίλο macnick για τα καλούδια!:O

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Πρώτο μου μήνυμα εδώ στο forum αφού πέρασα αρκετή ώρα χτες σε αυτό το section για να καταλάβω πως στο καλό μπορούν να μπουν apps και να σεταριστεί το a1200e (μιας και δεν είχα καμία απολύτως σχέση μέχρι τώρα με κινητά-pda), μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες:

 

1- Για να μετατρέψω video σε .rm ώστε να παίξουν στον player που έχει ήδη το κινητό, μπήκα εδώ (modmymoto), κατέβασα το full pack όπως έλεγε αλλά όταν έβαλα μερικά .avi να τα μετατρέψει σε .rm (αφού φυσικά έκανα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις) κολλάει και δεν κάνει καμία μετατροπή... :( Τα μόνα video που μπόρεσα να μετατρέψω ήταν τα .wmv με ομολογουμένως απίστευτο αποτέλεσμα. Τι λύση υπάρχει για να μετατρέψω τα .avi αρχεία;

 

2- Μπορεί να μου υποδείξει κάποιος τον οδηγό για το flashάρισμα; Τον πέτυχα χτες αλλά δεν τον έκανα bookmark και τώρα δε μπορώ να τον βρω με τίποτα. :O

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Πρώτο μου μήνυμα εδώ στο forum αφού πέρασα αρκετή ώρα χτες σε αυτό το section για να καταλάβω πως στο καλό μπορούν να μπουν apps και να σεταριστεί το a1200e (μιας και δεν είχα καμία απολύτως σχέση μέχρι τώρα με κινητά-pda), μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες:

 

1- Για να μετατρέψω video σε .rm ώστε να παίξουν στον player που έχει ήδη το κινητό, μπήκα εδώ (modmymoto), κατέβασα το full pack όπως έλεγε αλλά όταν έβαλα μερικά .avi να τα μετατρέψει σε .rm (αφού φυσικά έκανα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις) κολλάει και δεν κάνει καμία μετατροπή... :( Τα μόνα video που μπόρεσα να μετατρέψω ήταν τα .wmv με ομολογουμένως απίστευτο αποτέλεσμα. Τι λύση υπάρχει για να μετατρέψω τα .avi αρχεία;

 

2- Μπορεί να μου υποδείξει κάποιος τον οδηγό για το flashάρισμα; Τον πέτυχα χτες αλλά δεν τον έκανα bookmark και τώρα δε μπορώ να τον βρω με τίποτα. :O

 

2. Eδώ !

1. Εχεις κανει ρε συ πρωτα το flashing? Μετα αυτου θα μπορεις να περνας αρχεια (εφαρμογες) .pkg !!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

2. Eδώ !

 

Thanks! :D

 

1. Εχεις κανει ρε συ πρωτα το flashing? Μετα αυτου θα μπορεις να περνας αρχεια (εφαρμογες) .pkg !!

 

Δεν το έκανα μέσω του κινητού. Μέσω των xp το δοκίμασα ώστε μετά να τα κάνω import, αλλά δεν καταλαβαίνω τι πήγε στραβά και δε λειτουργεί στα .avi...

 

Αν δε βρω τρόπο, θα δοκιμάσω να βρω κάποιον player που να υποστηρίζει και .avi αρχεία αφού το φλασάρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...