Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οπότε φλάσαρε θα έχεις αποτελεσματικότερα αποτελέσματα!!:lol:

Φλάσαρε του macnick το fw, δεν θα χασεις τπτ, απεναντίας !!;)

 

Εδώ θα τα βρείς όλα!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια υπαρχει καποιο προγραμμα εκτος απο το zmplayer που να διαβαζει ελληνικους υποτιτλους γιατι αυτο μου ψηλο κολαει
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις επαναφορα αρχικων ρυθμισεων στο κινητο.

πες μου το αποτελεσμα.

 

Έκανα ολική επαναφορά αλλά μου εμφανίζει πάλι το ίδιο μήνυμα.: Phone Not Supported “Your phone is not supported in this version of MPT. It is possible that your phone is supported in a newer version. Please run LiveUpdate to see if a new version of MPT is available.”

Βεβαίως δεν υπάρχει νεότερη έκδοση.

 

Τελικά βρήκα τη λύση στο ΜotorolaFans από κάποιον που είχε το ίδιο πρόβλημα. Πρέπει να είναι επιλεγμένη η λειτουργία Αυτόματη Εκκίνηση στο menu Modem/USB Modem. LOL!!! Ευχαριστώ πάντως.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

flasarisa to a1200 opos lei ston odigo ola pigan kalla mexri edo tora tothema eine to exo perssi to smar *** alla den boro na katalabo ti kano apo edo kai pera pos tha balo efarmoges mpkg kai genika kapios na mou exigisi parakalo poli ti ginete meta apo to flass sas parakalo poli
Link to comment
Share on other sites

oso gia ti MGMAPS me to pcsel view diavazei ta arxeia .mgm akoma den katalava parolo pou eginan tosa sxoleia ti thelei gia na doulepsei otan kaneis ola ta vima sosta kai arketes fores. oloi exoume to idio provlima den mas kanei browse stin karta mnimis mipos kapios exei xaxasei na mas pei kapia leptomeria? px na fteei h ekdosi tou logismikou? h kati allo pou na miazei anousio alla telika na simvalei stin disleitourgeia toy programatos?
Link to comment
Share on other sites

Nai ok alla sto kinito otan paw sta settings tou mgmaps (map browsing)...to browse de mou vgazei kapoia epilogi vgazei enan katalogo phone/ kai enan / .Ston phone/ emfanizei osa yparxoun stin mnimi tou kinitou kai sto allo tipota mono ton ../

Κάτι για αυτό ρε παιδιά?

:(

Link to comment
Share on other sites

Κάτι για αυτό ρε παιδιά?

:(

ωραια στο φακελο phone τι εχει μεσα;

μηπως εχει φακελο με το ονομα mmc, mmca1 η κατι τετοιο;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

flasarisa to a1200 opos lei ston odigo ola pigan kalla mexri edo tora tothema eine to exo perssi to smar *** alla den boro na katalabo ti kano apo edo kai pera pos tha balo efarmoges mpkg kai genika kapios na mou exigisi parakalo poli ti ginete meta apo to flass sas parakalo poli

αφου περασεις το smart asst, περνεις μια εφαρμογη που εχει καταληξη .pkg, τη βαζεις μεσα στη καρτα μνημης-οχι σε καποιο φακελο, και μετα απο το file explorer του κινητου αφου την βρεις, την τρεχεις.

παραδειγμα τετοιας εφαρμογης το zmplayer.

κατεβασε το εδω http://www.motorolafans.com/forums/attachments/a1200-applications/3411d1175103948-app-zmplayer-v1_2-video-player-zmplayer_a1200_v1_2_151.zip και αφου το αποσυμπιεσεις θα βρεις το αρχειο .pkg

οδηγιες χρησης εδω http://www.motorolafans.com/forums/a1200-applications/8635-app-zmplayer-v1_2-video-player.html

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ωραια στο φακελο phone τι εχει μεσα;

μηπως εχει φακελο με το ονομα mmc, mmca1 η κατι τετοιο;

 

οχι δεν εχει καποιο φακελο που να οδειγει στην καρτα μημης. εχει τους 2 εξης φακελους:

phone/ ο οποιος περιεχει τους υποφακελους

MyImages/

MyNotes/

MyPhotos/

MyPlaylist/

MyRingTone/

preload/ οι οποιοι δεν περιεχουν τιποτα

και τον φακελο:

/ που δεν περιεχει παλι τιποτα

 

μηπως πρεπει να αλλαξουμε κατι αλλο στο register.txt?

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΞΑΝΑ ΡΩΤΑΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ, ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ZMPLAYER ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΥΠΟΤΙΤΛΟΥΣ Η' ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ PLAYER ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ?? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν θυμάμαι αν έχει αναφερθεί στο ‘Θέμα’ , θα μπορούσε κάποιος να κάνει μια λίστα με λίγες αλλά χρήσιμες εφαρμογές .pkg που τρέχει στο κινητό του?

Θα προτιμούσα να μην με παραπέμψει στη λίστα του motorolafans, θέλω την προσωπική άποψη και την επιβεβαίωση ότι λειτουργεί στρωτά στο .R541…12R Ευχαριστώ.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!!

Σημερα και μετα απο πολυ ψαξιμο σε διαφορα μαγαζια καταφερα να παρω και γω το a1200e!!!!

Λοιπον αν μπορειτε να μου δωσεται διαφορα χρησιμα sides για το κινητακι καλος!

Εχω ενα εξεις προβλημα προσπαθω να το συνδεσω με το pc αλλα παπαλα μου λεει πως δεν ειναι συμβατη το λειτουργικο μου ειναι windows vista ultimate sp1

Σας ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισε το κινητό πηγαίνοντας: μενού > ρυθμίσεις > λειτουργία usb > μαζικη αποθήκευση!

 

Μολις εκτελέσεις το παραπάνω, θα συνδέσεις το κινητό σου και η κάρτα μνής σου θα είναι εμφανές απο το pc!

____________________

Χρήσιμο site, μπορώ να σου δώσω μόνο με εφαρμογές (.pkg οι οποίες χρειάζονται πειραγμένο fw) και μόνο από το motorolafans. Ακόμα άλλο site με μαζεμένη δουλειά και τέτοια εξυπηρέτηση δεν έχω βρει!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο site, μπορώ να σου δώσω μόνο με εφαρμογές (.pkg οι οποίες χρειάζονται πειραγμένο fw) και μόνο από το motorolafans. Ακόμα άλλο site με μαζεμένη δουλειά και τέτοια εξυπηρέτηση δεν έχω βρει!:)

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά αυτό που ζητούσα είναι μια μικρή λίστα με την προσωπική άποψη, εφαρμογών που κάποιος χρήστης/ες έχει στο κινητό του. Δεν θέλω τα link με το που θα τις βρω.

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Ρύθμισε το κινητό πηγαίνοντας: μενού > ρυθμίσεις > λειτουργία usb > μαζικη αποθήκευση!

 

Μολις εκτελέσεις το παραπάνω, θα συνδέσεις το κινητό σου και η κάρτα μνής σου θα είναι εμφανές απο το pc!

____________________

Χρήσιμο site, μπορώ να σου δώσω μόνο με εφαρμογές (.pkg οι οποίες χρειάζονται πειραγμένο fw) και μόνο από το motorolafans. Ακόμα άλλο site με μαζεμένη δουλειά και τέτοια εξυπηρέτηση δεν έχω βρει!:)

 

Εναλλακτικά

 

Εάν δεν δουλέψει αυτό (όπως στην δικιά μου περίπτωση) αφού αποθηκεύσεις κάπου τα δεδομένα της SD θα πρέπει να την διαμορφώσεις από το τηλέφωνο σου ως εξής:

αρχεία-κάρτα μνήμης-παρατεταμένο πάτημα του εικονιδίου κάρτα μνήμης –διαμόρφωση.

Μετά βέβαια θα πρέπει να εγκαταστήσεις από την αρχή την εφαρμογή που θες και να μεταφέρεις τα αρχεία που είχες αλλά είναι η μόνη λύση, που τουλάχιστον εγώ βρήκα.

 

chriskgr

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια με το προγραμμα της μοτορολα δεν μπορω να το ανοιξω!!!

Τωρα για να πειραξω το fw τι πρεπει να προσεξω???

Η εκδοση η οποια εχω ειναι η παρακατω:

r541_G_11.52.12R

BP

R541_G_11.5212RBPflex

 

και ποιον οδηγο θα πρεπει να ακολουθησω???:cry: και τι να προσεξω???

βασικα περισσοτερο για θεματα θελω να το πειραξω αντε και κανα msn!!

παντος πολυ ωραιο το κινητο!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια με το προγραμμα της μοτορολα δεν μπορω να το ανοιξω!!!

Τωρα για να πειραξω το fw τι πρεπει να προσεξω???

Η εκδοση η οποια εχω ειναι η παρακατω:

r541_G_11.52.12R

BP

R541_G_11.5212RBPflex

 

και ποιον οδηγο θα πρεπει να ακολουθησω???:cry: και τι να προσεξω???

βασικα περισσοτερο για θεματα θελω να το πειραξω αντε και κανα msn!!

παντος πολυ ωραιο το κινητο!!!

 

Θα κοιτάξεις προσεκτικά το guide του macnick!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

kalla ola bre pedia alla kapios odigos pos kanoume egatastasi kapio thema den eiparxi kai pistebo oti poli apo edo mesa pedebode akoma kai simera na baloune kapio thema exo di poles erotisis atomon pou rotousan alla kanenas den apadise SAS PARAKALO POLI PITEMAS POS GINETE EGATASTASI KAPIO THEMA EFXARISTO
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για να μπορειτε να δειτε τους χαρτες με το mgmaps καντε αυτο που ειπε ο φιλος.Καντε διαμορφωση την καρτα μνημης απο το κινητο και καντε ξανα εγκατασταση τα προγραμματα.Εγω το εκανα και βλεπω τωρα τους χαρτες κανονικα.Μου αναγνωριζει την SD.Μη ξεχασετε ομως να αποθηκευσετε ολα τα αρχεια που εχετε στην καρτα γιατι θα χαθουν.Οταν θελω ομως να προσθεσω και αλλες περιοχες τι κανω?Διαγραφω τον φακελο MGMapsCache και δημιουργω εναν καινουριο με το gmapmaker? Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

paidia den xerw h egw eimai anapiros kai den boro na to katafero to mgmaps h exete kamia alli ekdosi kai doulevei exw kanei ta panta akoma kai afto to telefto diamorfosi tin karta kai tipota den vlepw kamia diafora

exw kanei vima vima oti leei opos to leei akoma kai to telefteo me tin diamorfosi tis kartas kai pali omos otan pataw sto BROWSE einai ena adeio prama kai den paei oute brosta oute pisw apla grafei / episeis prosexa kati allo kapou sto mgmaps exei Error Log krataei ta error se log isos an sas dixw ti grafei to log vgaloume kamia akri ?

Link to comment
Share on other sites

ArGy-mObiLe όταν θες να προσθέσεις κάτι χρησιμοποίησε σε παρακαλώ το κουμπάκι ''τροποποίηση'' και απέφευγε τα συνεχόμενα ποστς...επίσης γράφε σε παρακαλώ με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί τα greeklish είναι κουραστικά στην ανάγνωση..!
Link to comment
Share on other sites

xaxa telika ta katafera !!! tespa parolo pou ta katafera den einai kai toso voliko mono me zoom doulevei den doulevei me tap mexri na to vreis kaneis arketi ora!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε μενα δουλεψε μετα την διαμορφωση.Ελπιζω να εισαι σιγουρος οτι κανεις ολα τα βηματα σωστα.Τωρα γιαυτο το error log που λες δεν γνωριζω κατι
Link to comment
Share on other sites

κανένας δεν είναι πάνω από το πληκτρολόγιο 24/7 και κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να δίνει απαντήσεις...το κάνει μόνο αν ξέρει και αν θέλει...

δεν υπάρχει λόγος λοιπόν να ρωτάτε ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα..

thanks..:)

Link to comment
Share on other sites

kalla ola bre pedia alla kapios odigos pos kanoume egatastasi kapio thema den eiparxi kai pistebo oti poli apo edo mesa pedebode akoma kai simera na baloune kapio thema exo di poles erotisis atomon pou rotousan alla kanenas den apadise SAS PARAKALO POLI PITEMAS POS GINETE EGATASTASI KAPIO THEMA EFXARISTO

 

Προτίμησε τα αρχεία .mtf!

Πολύ απλή εγκατάστσαση.

Πάρε ένα site, έχω ανεβάσει κι εγώ 3-4 εκει!Θα σε βολέψουν πιστεύω!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...