Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω τα βασικα καταλαβαινα και αυτα που λεγανε οι αλλοι στα αγγλικα!!

αυτο που ειπα οτι δεν τα παριστανεις ωραια, πηγαινε στα 2 παραπανω ποστ!! στο τελυταιο το guide εγραψα : edit!!

respect παντως!!:respect:

 

(μου αργει να μπει μετα απο την εγκατασταση. γιατι?περιμενω ενα 10λεπτο, αλλα δειχνει πως εχει κολλησει.)σε εσενα τι κανει?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα ανιγουμε παλη το dos απο το κινιτο

γραφουμε παλι c:και παταμε enter

μετα cd windows και παταμε enter

μετα γραφουμε win κ παταμε enter

λογικα θα τρεξουν τα windows τωρα

μετα με τον file manager βρησκουμε το calmira33setup.exe κ το κανουμε εγκατασταση κ τελιοσαμε εχουμε ετιμα τα windows :P

 

αυτο απο που το κανουμε?Δεν μπορω να το βρω απο το windows!! που ειναι το file manager?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

μετα τιν εγκατασταση με το που παταω win μου βγαζει αμεσος το logo win 3.1 κ φορτονει τα windows

στα dos μπενει εσενα ι ουτε αυτο φορτονει?

το file manager ειναι στο παραθυρο που σου βγαζει μολεις φορτωσουν τα windows ειναι ενα κιτρινο σαν κομωδινο με 2-3 σιρταρακια θα παιδεφτεις με το ποντικι γιατι αλλου πατας κ αλλου παει αυτο δεν μπορεσα να βρω καπιον τροπο να το φτιαξω να ειναι πιο ακριβες..

 

αν εχεις βαλει στο dosbox.conf to

c:

SET PATH=C: \WINDOWS;

SET TEMP=C: \WINDOWS\TEMP

δεν χριαζετε να πατας c: enter - cd windows enter -

 

με το που ανιξουν τα dos πατας σκετο win και enter (μονο αν εχεις βαλει το παραπανο πιανει αυτο)

ελπιζω να σε καλυψα οτι αλλο θες πες μου

Link to comment
Share on other sites

Τα βρηκα ολα!! ειμαι οκ! μονο που μολις ειδα το κομοδινο εκεινο, ειχα ειδη πατησει control panel (να δω τι παιζει) και κολλησε!! και απο κεινη την στιγμη δεν μπαινει!! αργει παρα πολυ και φαινεται πως κολλαει στο φοντο, κι ομως κολλαει!!

Αυτο γινεται μονο οταν εχω την ρυθμιση

c:

SET PATH=C: \WINDOWS;

SET TEMP=C: \WINDOWS\TEMP

 

στην αρχη που δεν ηταν ετσι, και επρεπε να κανεις την ολη ιστορια με το c: κλπ, εμπαινε αμεσως!! Την πρωτη φορα που περασα αυτην την ρυθμιση σκεφτηκα να το αφησω, και μετα απο 10-15λεπτα ειδα πως μπηκε!!αλλα μονο την πρωτη φορα, οσες αλλες φορες το εχω αφησει να περιμενει κολλαει και κανει restart το κινητο.θα την βγαλω λοιπον...:worry:

 

ΕDIT:και ψωρις αυτη τη ρυθμιση παλι κολλαει.... και αργει πολυ ωρα!! τι να κανω?:confused:

EDIT2:A,μολις μου πεταξε μηνυμα: Μνημη του τηλεφωνου σας ειναι full, κλειστε μερικες εφαρμογες.κι εγω εχω ανοιχτην μονο την Dos!! α, και μολις μπηκε και στο dos!! γιατι γινεται ολο αυτο?:confused:

EDIT3: Μολις εβγαλε ξανα το μηνυμα αυτο και με πεταξε!! και μολις μπηκε ξανα στο dos!! τι γινεται ρε παιδια?:mad:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ayto moy to ebgaze k mena prin kano to myswap

dokimase na trekseis to myswap k kita ti minima tha soy bgalei

deactivate i activate an soy bgalei deactivate k meta swap disabled tote itan energopiimeno an soy bgalei swap enabled paei na pei oti gia kapio logo eixe klisei k etrexes to dos xoris swap

 

ama se enoxlei to

c:

SET PATH=C: \WINDOWS;

SET TEMP=C: \WINDOWS\TEMP

bgalto den paizei rolo apla to bazoyme gia na glitonoyme xrono

αναφορά παράβασης IP

offline

Τροποποίηση Μηνύματος

Link to comment
Share on other sites

gtok34@

Δοκιμασε να επανεγκαταστησεις του drivers το κινητου (motorola phone tools) και μετα θα δεις πως θα συγχρονιζεται!! μεσω την διαχειριση υλικου > και ενημερωση , νομιζω θα εισαι οκ!! και θα μπορεις να περασεις,υστερα, τις επαφες σου!! (αν θες να το πω αναλυτικοτερα, πες μου):)

 

1ον Λοιπόν το κατάφερα και εγώ είναι οκ δεν έβρισκε μάλλον τους drivers. Toυς βρηκε από το internet μόνο του. Παρατήρησα όμως ότι όταν το αποσυνδέω απο το usb καλώδιο θέλει πάλι την ίδια διαδικασία από την αρχή. Να ψάξει για τους drivers. δεν ξέρω γιατί? Καμία ιδέα?

 

2ον Αφού διάβασα και τις 47 σελίδες του θέματος προσεκτικά (ουφ επιτέλους)κατέληξα ότι όλα οκ εντάξει αναβαθμίζεται το κινητό με τον οδηγό του φίλου macnick. Απ οτι καταλαβα ο ανθρωπος έκανε φοβερή δουλειά και αμέτρητα ξενύχτια. Βέβαια πόλοι φίλοι τον ρωτούσαν ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα αλλά υπομονετικά ο άνθρωπος έδινε απαντήσεις. Εγω δεν θα το άντεχα πάντως.

Μπορείτε να παραθέσετε τα καλύτερα τα top προγράμματα σε java αλλά και σε pkg που να αξίζει να τα βάλει κάποιος?? Τι κάνει το καθενα?? και που το βρίσκεις? Την λίστα με τo software την εχω δει στο motorolafans.Αλλά ένα φιλτράρισμα από όλους σας θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο.

Γιατί κακά τα ψέματα 47 σελίδες ρε παιδιά πολλά είπατε και είπαμε και αλλα τόσα υπάρχουν και στο motorolafans.

Ισως κάποια προγράμματα ουσίας και όχι εμφάνισης ή επιπλέον players είναι ποιο σημαντικά για όλους μας.

πχ είχα το touch (το αντάλαξα με το ming) και είχα βάλει το spb wallet το οποίο κρατούσε δεδεμένα απο πιστωτικές κάρτες λογαριασμούς και διάφορα τέτοια. Υπάρχει κάτι αντιστοιχο? Ολη η σουίτα της spb ήταν φοβερή όποιος ξέρει απο wm. επίσης για καιρό υπάρχει κάτι ανάλογο?

Κάποτε είχα βρει και ενα που μετρούσε αποστάσεις βέβαια με σύνδεση με gps. λεγόταν gps sentry.

 

Αυτά τα ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

gtok34 απο προγραμματα κ τετια δεν εχω ιδεα μονο ενα google map εβαλα κ ουτε το χρησιμοπιω ποτε μου

 

tsoump πηγενε στιν sd σου κ σβισε τον φακελο myswap ι καπος ετσι

οχι αυτον που ειναι μεσα στο system enan poy einia stin sd μπροστα μπροστα σβηστον κανε επανεκινιση το κινιτο κ μετα τρεξε το myswap ξανα κ μετα θα μπει στο dos αμεσος

παρατιρισα στο δικο μου οτι οποτε πιραζα το dosbox.conf μετα κωλαγε κ μενα κ εκανα αυτο δουλεψε σοστα παλι

Link to comment
Share on other sites

ventouzas@ οκ ρε συ!! θα σε εχω υποψην μου!!:) -το δοκιμασα, το διεγραψα αλλα και παλι κολλαει... τι να κανω?

 

gtok34@ ειπες:Μπορείτε να παραθέσετε τα καλύτερα τα top προγράμματα σε java αλλά και σε pkg που να αξίζει να τα βάλει κάποιος?? Τι κάνει το καθενα?? και που το βρίσκεις? Την λίστα με τo software την εχω δει στο motorolafans.Αλλά ένα φιλτράρισμα από όλους σας θα ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο.

 

δες αυτο και αυτο για modding.

Εχω βρει ενα thread απο αυτο το site, αλλα δεν το ειχα αποθηκευσει καπου!! λεει ακριβως τι κανει το καθε προγραμμα και εχει γυρω στα 150-200!! εξερετικη δουλεια... θα το βρω και στο στειλω!!;)

 

EDIT:μολις βρηκα και αυτο!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

S.O.S.

 

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ???? η toυch δεν δουλευει!! παρουσιαζει προβλημα!! ολα τα κουμπια δουλευουν εκτος απο την οθονη!! εχω μπει μεσα και δεν μπορω να πατησω το Pin!!εχω κανει τα παντα!! εκανα μια φορα φλασαρισμα με του macnick to mp και δουλεψε.. μολις πηγα να διαγραψω κατι αρχεια , το φορτωσα πολυ και κολλησε!!:confused:

Τωρα ξαναεκανα flashing αλλα τωρα κολλαει!!:wacko:

ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ? ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

@ventouzas : σε παρακαλώ πολύ να μην κάνεις απανωτά ποστς αλλά να χρησιμοποιείς το κουμπί edit για να προσθέτεις ότι θες..!

 

@tsoump : σε παρακαλώ ξεκόλα επιτέλους με την μορφοποίηση των γραμμάτων...!!! γράφε νορμάλ όπως όλοι εδώ μέσα...δεν είναι ανάγκη να βγάζουμε τα μάτια μας κάθε φορά..!..και μην απαντήσεις σε αυτό...δε θέλω να ξέρω το γιατί και το πως..

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντουσα αλλα οκ!!:)

~~~~~~

Παιδια, τελικα καπως λυθηκε το προβλημα με την touch!με πολλες επανεκινησεις λυθηκε!!Που κολλαει, δεν μπορω να καταλαβω!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη τις τελευταιες 2 μερες γραφτηκαν πολλα, εν ταχη εχω να πω τα εξής:

1

macnick@

Μπα μπα μπα, φιλε macnick ειχα την εντυπωση πως ειχες πεθανει βρ' αδελφε!! :worry:(τελειως ειρωνικα ομως)

Τεσπα, παντως γιαυτο που ειπες με τις ρυθμισεις το διαβασα αρκετες φορες σε πολλα sites αλλα δεν εχω ιδεα που τις κανεις!! Ξερεις να μας πεις απο που?

Απαντηση:

2ον Αφού διάβασα και τις 47 σελίδες του θέματος προσεκτικά (ουφ επιτέλους)κατέληξα ότι όλα οκ εντάξει αναβαθμίζεται το κινητό με τον οδηγό του φίλου macnick. Απ οτι καταλαβα ο ανθρωπος έκανε φοβερή δουλειά και αμέτρητα ξενύχτια. Βέβαια πόλοι φίλοι τον ρωτούσαν ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα αλλά υπομονετικά ο άνθρωπος έδινε απαντήσεις. Εγω δεν θα το άντεχα πάντως.

 

2

macnick ayto me tin mnimi k to swap k ta 416 mh den ksero pos ginete..

den ksero an to exeis postari kapoy allla poy na ta diabaso olla oyte panelinies na edina toso diabasma.. oso gia ta win to mono poy brika agliko itan ena poy einai me setup

για το swap πλεον ξερετε.Σχετικα με το overclock , αν εκανες μια αναζητηση στο motorolafans.com θα εβγαζες ακρη.

τελος παντων με μια προχειρη αναζητηση ειδα οτι ενα παλικαρι εβγαλε μολις χθες μια εφαρμογη που τα κανει ολα, swap overclock κλπ http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=19394&highlight=overclock

3

πως να βαλουμε win3.1 στο 1200 μας

φιλε αριστος ο οδηγος σου αλλα νομιζω οτι καλο θα ηταν να εδινες και τους φακελους που δημιουργει το setup, ωστε να μην χρειαζετε να γινει setup, απλα copy-paste τους φακελους των windows.

4

Windows mobile 5.0

να το δοκιμασουμε με τον ιδιο τροπο?καποιοι ισχυριζονται οτι ειναι διαφορετικα τα πραματα.μολις τελειωσουν οι εξετασεις ή μολις βρω χρονο(κανα σαββατο) θα το δοκιμασω!!:)

δεν υπαρχουν windows mobile για το A1200.

Αν ηταν ετσι η microsoft θα το εκλεινε το καταστημα.

Και για οποιον θελει να μαθει το γιατι:Το να βαλεις ενα λειτουργικο σε ενα κινητο απαιτει πολυ ιδρωτα και προπαντως τεχνογνωσια.

Το βασικοτερο ειναι οι drivers που θα πρεπει να φτιαχτουν για τις διαφορες συσκευες που περιεχει(ενα κινητο περιεχει δεκαδες-ξεκινωντας απο την οθονη, το πληκτρολογιο που ειναι τα πιο βασικα, μεχρι το gprs modem και το bluetooth)

Ακομα δεν εχουν καταφερει να προσαρμοσουν πληρως το openmoko επειδη στηριζετε σε πυρηνα linux 2.6 ενω το οι drivers του Α1200 ειναι σε 2.4

Το μονο εξαρτημα το οποιο μπορει να υποστηριχθει πολυ ευκολα ειναι ο επεξεργαστης(pxa 270) που υπαρχει στα μισα κινητα με windows mobile.

Τωρα σχετικα με το win 3.1 αυτο που εχουν φτιαξει ειναι μια προσομοιωση ενος υπολογιστη με αρχιτεκτονικη x86 μεσα απο την οποια τρεχει το dos και πανω στο dos τα win 3.1

Ο κανονας λεει οτι οταν τρεχουμε κατι μεσα απο προσομοιωση χρειαζομαστε πολυ μεγαλυτερη επεξεργαστικη ισχυ(μπορει να απαιτειται και περισσοτερη απο 10πλασια, εφοσον προσομοιωνεις επεξεργαστη αλλης αρχιτεκτονικης

Οποτε οτι σχετικο με windows mobile, ειναι απλα καποια καλα θεματακια αναμηγμενα με καποιες καλες φωτογραφιουλες.Κοινως αν καταφερεται να τρεξετε εφαρμογη που εχει γινει compile για να τρεχει σε wm να με...

5

...ειναι ενα κιτρινο σαν κομωδινο με 2-3 σιρταρακια θα παιδεφτεις με το ποντικι γιατι αλλου πατας κ αλλου παει αυτο δεν μπορεσα να βρω καπιον τροπο να το φτιαξω να ειναι πιο ακριβες..

νομιζω οτι μεσα στο dosbox.conf εχει καπου επιλογες για να το ρυθμισεις.

βεβαια ισως πρεπει πρωτα να ρυθμισεις την οθονη για το κανονικο του λειτουργικο(αν θυμαμε καλα μενου>>ρυθμισεις>>ρυθμιση οθονης)

6

1ον Λοιπόν το κατάφερα και εγώ είναι οκ δεν έβρισκε μάλλον τους drivers

2ον Μπορείτε να παραθέσετε τα καλύτερα τα top προγράμματα σε java αλλά και σε pkg που να αξίζει να τα βάλει κάποιος??

3ον είχα το touch (το αντάλαξα με το ming) και είχα βάλει το spb wallet το οποίο κρατούσε δεδεμένα απο πιστωτικές κάρτες λογαριασμούς και διάφορα τέτοια. Υπάρχει κάτι αντιστοιχο? Ολη η σουίτα της spb ήταν φοβερή όποιος ξέρει απο wm. επίσης για καιρό υπάρχει κάτι ανάλογο?

Κάποτε είχα βρει και ενα που μετρούσε αποστάσεις βέβαια με σύνδεση με gps. λεγόταν gps sentry.

1.εμενα παντως το προβλημα αυτο, επειδη το αντιμετωπισα ξανα προσφατα(ηθελε να σωσει τις επαφες της η αδερφη μου) λυθηκε μονο με επαναφορα αρχικων ρυθμισεων στο κινητο.

2.Σ' αυτη τη λιστα http://www.motorolafans.com/forums/showthread.php?t=18534 που ανανεωνεται συνεχως υπαρχουν τα παντα και μαζι υπαρχουν και επεξηγησεις.

3.Αυτα που ηξερες να τα ξεχασεις:wacko::wacko::wacko:

7

@tsoump : σε παρακαλώ ξεκόλα επιτέλους με την μορφοποίηση των γραμμάτων...!!! γράφε νορμάλ όπως όλοι εδώ μέσα...δεν είναι ανάγκη να βγάζουμε τα μάτια μας κάθε φορά..!..και μην απαντήσεις σε αυτό...δε θέλω να ξέρω το γιατί και το πως..
μου επιτρεπεται εστω για πρωτη φορα να συμφωνησω με τον nikos-s3;

8

Αφού διάβασα και τις 47 σελίδες του θέματος προσεκτικά (ουφ επιτέλους)κατέληξα ότι όλα οκ εντάξει αναβαθμίζεται το κινητό με τον οδηγό του φίλου macnick. Απ οτι καταλαβα ο ανθρωπος έκανε φοβερή δουλειά και αμέτρητα ξενύχτια. Βέβαια πόλοι φίλοι τον ρωτούσαν ξανά και ξανά τα ίδια πράγματα αλλά υπομονετικά ο άνθρωπος έδινε απαντήσεις. Εγω δεν θα το άντεχα πάντως.

το προβλημα φιλε gtok ειναι οτι καλουμε συνεχως να απαντησω τα ιδια κοινα και τετρημενα ερωτηματα.

Ενα forum δεν μπορει να λειτουργει σαν τους server του rapidshare(εκτος αν αυτος που παριστανει τον κεντρικο server πληρωνεται γι' αυτο-οπως αλλωστε και το rapidshare) οπου η πληροφορια-γνωση συγκεντρωνεται απο εναν και μετα διαχεεται στους υπολοιπους.

Μαλλον πρεπει να λειτουργει σαν p2p δικτυο, οπου καθε ενας οταν αποκτησει μια πληροφορια ειναι διαθεσιμος να την δωσει στους υπολοιπους (δεν ξερω αν σου αρεσε η αναλογια:blink::blink::blink:)

Τελος παντων εγω παντα παρακολουθω-τουλαχιστον μεχρι τωρα- το forum, απλα εχω επιλεξει να απαντω μονο σε ερωτησεις που κρινω οτι δυσκολα μπορει να απαντησει καποιος αλλος;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

macnick@ Σε εχουμε ψιλοχασει βασικα..:worry: κανεις αλλη δουλεια γενικοτερα? απλα γιατι εχουν ρωτηθει πολλα που κανεις δεν απαντουσε.. και ευελπιστουσα πως θα ηξερες...και υπεθεσα πως θα ασχολεισαι με κατι αλλο!Ακομαι ειπες πως <<απλα εχω επιλεξει να απαντω μονο σε ερωτησεις που κρινω οτι δυσκολα μπορει να απαντησει καποιος αλλος>>, δεν ειναι μονο αυτο.Υπαρχουν και ερωτηματα που δεν απαντηθηκαν ποτε, κι εχουν μεινει πισω.Σε αυτα δεν απαντας γιατι τα θεωρεις τι?Ευκολα/λιτα/απλα?

Δεν θελω να φερθω ειρωνικα, απλα μπαλωνεις κατι το οποιο εχεις κανει.... μας εχεις γραμμενους πολυ καιρο τωρα, και τα καλυπτεις με αυτην την φραση!

 

Sorry ρε συ για την ολη μου συμπεριφορα, απλα ετσι φαινεται οπως το λες!!;)

 

να ρωτησω: υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια να μπορει να κοψει τραγουδι στην μεση ή εστω να κρατας το κομματι που επιλεγεις εσυ?μεσα απο το κινητο, κατι σαν το wavepad!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

 

να ρωτησω: υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια να μπορει να κοψει τραγουδι στην μεση ή εστω να κρατας το κομματι που επιλεγεις εσυ?μεσα απο το κινητο, κατι σαν το wavepad!:)

 

http://java-phones.com/freeware/mp3tools-211-for-java-phones

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ρε συ bomber να σαι καλα... αποτι καταλαβα ειναι java!! Κατι σαν windows movie maker? ή το video dj των sony? παιζει?:D

ΕDIT:τελικα φιλε bomber, δεν μπορει να το παιξει ενα a1200, διοτι το εγκαθιστω και υστερα μολις μπαινω μεσα του αυτο δεν ανοιγει... κανω update και απο το αλλο αρχειο και βγαζει σφαλμα... το 'χει δοκιμασει κανεις αλλος?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.πηρα το A1200 πριν 2-3 μερες.

προσπαθω να κανω install ενα MPKG ετσι ωστε να μπορω να κανω install και αλλες εφαρμογες.προσπαθησα να εγκαταστεισω τα παντα απο Smart assistant,superman απλο MPGK αλλα δεν γινεται τιποτε.στο μενου οταν παω να ανοιξω το προγραμματακι μου λεει Invalid appliciation file και δεν ανοιγει και οποιοδηποτε PKG αρχειο.

το firmware του κινητου μου ειναι r541_g_11_52_12r

πραγματικα εαν καποιος μπορεσει να μου δοσει πληροφοριες θα με βοηθησει τρομερα

ευχαρηστω πολυ,καλη συνεχεια!;)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω εχεις συμβουλευτει πρωτα το guide του φιλου macnick!ετσι?

αν οχι, ακολουθα τον οδηγο και υστερα απευθυνσου εδω!!

~~~~~~~~~~

- Κατι αντιστοιχο με το movie maker?

- Στο προγραμμα nosound ποιοι ηχοι καταργουνται?

- Θελω να μην ακουγεται ΚαΝεΝαΣ ηχος του κινητου!μονο μηνυματος και κλησεως!Ουτε του bluetooth οταν συνδεεται ουτε της καμερας!Γινεται? (ειδικα οταν στελνω και ειμαι στην ταξη.... αναγκαζομαι να κουναω την καρεκλα για να μην ακουστει!!):mad: :lol:

- Το setvolume για increase volume, δουλευει σε κανενα?Παιζει να χω κανει καμμια βλακεια...χμ?:confused:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

macnink thks για τιν ενειμεροση οντως δεν ειχα ψαξει εκει ...

εβαλα κ το φακελο τον windows για απλο copy-paste

 

 

tsoup ειδη ο macnick εχει κανει υπεραρκετα κ χωρις κερδος αλλα δεν ειναι αναγκασμενος να απανταει σε ολλα κ ουτε μπορουμε να τον αναγκασουμε να το κανει ολοι μας εχουμε κ μια προσωπικη ζωη να ζησουμε κ καπιο αμορε να δοσουμε σιμασια για να μιν μας σουταρη μετα :P

και δεν νομιζω να μας σνομπαρι (με το να μιν απανταει) οταν ρωταμε κατι ευκολο ι λιτο γιατι αν ηταν ετσι θα εκανε το φλασαρισμα στο κινιτο του κ ουτε θα καθοταν να ασχοληθει να μας το δοσει κ σε εμας....

 

τορα για το να κοβεις τραγουδια κατεβασε ενα προγραμμα για pc κ κανε τιν επεξεργασια στο pc σου κ περασε το στο κινιτο

ενα που εχω κ χρισιμοπιω για τον ιδιο λογο εινai το mp3cut

αρκετα απλο στιν χρησει με τις βασικες λιτουργιες για επεξεργασια mp3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!Εδώ και μια βδομάδα είμαι και εγώ ενας περήφανος κάτοχος ενός πανέμορφου MING.Προηγήθηκαν ατελείωτες ώρες ψαξίματος σχετικά με τις δυνατότητες του τηλεφώνου σε αυτό το forum αλλά και σε αρκετά άλλα.Τελικά το linux με κέρδισε.Αλλά μετά ηρθε η απογοήτευση.Κάποιες εκδόσεις του fw του A1200e επιτρέπουν την εγκατάσταση κάποιου installer για .pkg αρχεία χωρίς flashing όχι όμως και το δικό μου.(R541_G_11.52.12R).Μήπως γνωρίζετε τίποτα σχετικα με αυτό;Τρομάζω στην ιδέα οτι κάτι μπορεί να πάει στραβά και γι' αυτό δεν το φλασάρω.Ένας αντιπρόσωπος τησ motorola μου είπε οτι υπάρχουν πολλές εφαρμογές linux για το κινητό χωρις να το πειράξουμε,αλλά δεν εχω βρεί καμία.Επίσης μου ειπε οτι αν το φλασάρισμα πάει στραβά υπάρχει μια μικρή πιθανότητα το κινητό να μην επανέρθει,αλλά σε περίπτωση που αυτό είναι εφικτό θα κοστισει το πολύ 20 ευρώ.Αν δεν επανέρθει ομως;Ξέρει κανεις αν υπάρχουν εφαρμογες που δουλεύουν χωρις φλασάρισμα ή καποιος άλλος installer για να δοκιμάσω εκτός mpkg, superman, ή smart assistant;Ευχαριστώ.

Επίσης ξέρει κανεις που υπάρχουν java εφαρμογές συμβατές με την οθόνη αφής;

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

1)macnink thks για τιν ενειμεροση οντως δεν ειχα ψαξει εκει ...

εβαλα κ το φακελο τον windows για απλο copy-paste

 

 

2)tsoup ειδη ο macnick εχει κανει υπεραρκετα κ χωρις κερδος αλλα δεν ειναι αναγκασμενος να απανταει σε ολλα κ ουτε μπορουμε να τον αναγκασουμε να το κανει ολοι μας εχουμε κ μια προσωπικη ζωη να ζησουμε κ καπιο αμορε να δοσουμε σιμασια για να μιν μας σουταρη μετα :P

και δεν νομιζω να μας σνομπαρι (με το να μιν απανταει) οταν ρωταμε κατι ευκολο ι λιτο γιατι αν ηταν ετσι θα εκανε το φλασαρισμα στο κινιτο του κ ουτε θα καθοταν να ασχοληθει να μας το δοσει κ σε εμας....

 

3)τορα για το να κοβεις τραγουδια κατεβασε ενα προγραμμα για pc κ κανε τιν επεξεργασια στο pc σου κ περασε το στο κινιτο

ενα που εχω κ χρισιμοπιω για τον ιδιο λογο εινai το mp3cut

αρκετα απλο στιν χρησει με τις βασικες λιτουργιες για επεξεργασια mp3

 

1) -

2)Φιλε ventouzas τη δουλεια του φιλου macnick την εχω κανει!! Σε αρκετα thread και με κυριο το v3x (το παλιο μου κινητο), ειχα ασχοληθει πολυ!! με βοηθησε και ο φιλος drillgr και ο bomber,!!

Δεν περιμενα συνεχως απαντησεις... εψαχνα πολλες ωρες για να βρω κατι!! και αμεσως το παρουσιαζα!! Διαβασα πολλα κατεβατα κειμενα, κι εφταξα κι εγω guides!!Εχω απαντησει σε 100δες φιλους ιδια ερωτηματα τα οποια ειτε ευκολα ειτε δυσκολα, τα απαντουσα!! Προσθετα οποιαδηποτε γνωση ειχα πανω σε ενα αντικειμενο για να βοηθησω οσο καλυτερα τον φιλο που εξυπηρετουσα!!Και αυτο το κανω ακομα!! σε παλια threads παλιων motorola!! αν ψαξεις στο ιστορικο τους , θα βρεις πολλες ιδιες απαντησεις μου!!

 

Καλα, δεν ηρθα να το παιξω "ιστοριας" απλα το λεω γιατι καταλαβεινω την θεση του!!Και ξερω ποσο και τι εχει γραψει ο macnick και πραγματικα φαινεται οτι το παλικαρι εχει κουραστει!! Αλλα η τελευταια του προταση.... μου φανηκε σαν να μας λεει οτι "παιδια ρωτατε ******ες... δεν ασχολουμε, απαντω μονο σε αυτα που κρινω δυσκολα"!!!

Θα προτιμουσα την απαντηση: " παιδια εχω κουραστει πια, ας αναλαβει καποιος αλλος το ποστο μου, και πως δεν ασχολουμε αλλο" !!

 

Αλλα τον φιλο τον συγχωρω, δεν του εχω προηγουμενα και ουτε γνωριζομαστε με το παιδι,απλα η απαντηση του ηταν σαν να καλυπτει την απωλεια του!!

 

Συγγνωμη για το off-topic φιλε nikos_s3 !! Απλα θελω να καλυψω την μερια μου μην παρεξηγηθω!

~~~~~~~~~~

κανεις τα παρακατω:

- Κατι αντιστοιχο με το movie maker?

- Στο προγραμμα nosound ποιοι ηχοι καταργουνται?

- Θελω να μην ακουγεται ΚαΝεΝαΣ ηχος του κινητου!μονο μηνυματος και κλησεως!Ουτε του bluetooth οταν συνδεεται ουτε της καμερας!Γινεται? (ειδικα οταν στελνω και ειμαι στην ταξη.... αναγκαζομαι να κουναω την καρεκλα για να μην ακουστει!!)

- Το setvolume για increase volume, δουλευει σε κανενα?Παιζει να χω κανει καμμια βλακεια...χμ?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα του A1200e... Ξεκίνησα να διαβάζω τις 48(!!) σελίδες που αφορούν το κινητό αλλά, όπως και να το κάνουμε, είναι πολλές!!

 

Χτες πήγα στη WIND για να κάνω ένα συμβόλαιο και στην κουβέντα πάνω, μου πρότειναν το Motorola. Εντυπωσιάστηκα με την ιδέα του Linux (ως χρήστης Apple, το θεώρησα ελκυστικότατο).

 

Επειδή το thread με το A1200e ξεκίνησε κοντά 2 χρόνια πριν και σιγά σιγά εξελισσόταν, ήθελα να ρωτήσω τα εξής, σύμφωνα με τα σημερινά δεδομένα:

 

α. Μετά πάντα από το γνωστό upgrade, με τα ελληνικά έχουμε κάποια εξέλιξη? Δηλαδή 160 χαρακτήρες ελληνικοί σε ένα sms ?

β. Το handwriting μπορεί να "μάθει" τα ελληνικά ?

γ. (εντελώς προαιρετική) Γνωρίζετε αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, είτε της Motorola είτε κάποιας άλλης εταιρίας, με εξωτερικό όμως πληλτρολόγιο ? (όταν λέω αντίστοιχο, εννοώ κοντά στα χρήματα και να είναι τηλέφωνο-pda)... Παράδειγμα αποτελεί το A780...

 

Παιδιά, ευχαριστώ πολύ και ζητώ συγγνώμη αν ρωτάω ξανά και ξανά κάποια πράγματα, απλά οι 48 σελίδες (και πολλές από αυτές με προσωπικά μεταξύ των μελών) δεν ενδείκνυται για να πάρει κάποιος απαντήσεις...

 

Περικλής

Link to comment
Share on other sites

α. Λενε πως αν δεν βαλεις το ελληνικο ερωτηματικο και καποια αλλα στοιχεια απο αυτα: @#%!$^(*&)_ τοτε θα μπορεις να γραφεις με 160!Αλλιως περιοριζεται στους 70!! Δεν το εχω τσεκαρει να σου πω μια αληθεια....:confused:

 

β.Ακομα δεν εχουμε βρει κατι η καποια εφαρμογη. Παντως απο την "μανα" του οχι, δεν βλεπει!

 

γ.Εννοεις ενα προσθετο πληκτρολογιο, για να γραφεις μηνυμα? Πολυ απλα κουβαλας ενα σακο παιρνεις μαζι σου το πληκτρολογιο του υπολογιστη,περνας μια αλλη υποδοχη συμβατη και με τις 2 συσκευες, και γραφεις ανετα και γρηγορα!!!:lol::lol::lol::lol: | Μπα... δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο!!;)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πραγματι πολυ κουραστικο να γραφεις με touch και ειδικα αυτα τα γραμματακια που ειναι σαν σκατακια!!! ουτε καν μπορεις να τα πληκτρολογισεις!!πρεπει να καθεσαι και να στεκεται το χερι σου καπου αλλιως, θα πατας αλλα νταλα κουτρουβαλα και της παρασκευης το κατσικογαλα!!:lol:

 

Παντως αν βρεθει κατι τετοιο που αναζητας, θα ηθελα κι εγω να το αγορασω!!

 

Βρηκα ενα τροπο ο οποιος ειναι πιο απλος! Αλλαζει ολο το συστημα στο κινητο (την ωρα που γραφεις μηνυμα) και γινεται λες κει εχεις μπροστα σου ενα κινητο με πληκτρα!! και εχει 12 κουτακια σαν κινητο , και πατας 2 φορες το No1 και βγαινει το B!! πατας το 5 και βγαινει το Κ!! Δλδ εμφανιζεται το πληκτρολογιο ενος κινητου με κουμπια!!

Αλλα το κακο ειναι οτι το βρηκα μονο με αγγλικους χαρακτηρες!!

 

Να ετσι: http://www.yorku.ca/mack/carroll-f10.gif

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...