Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συνεχίστε παιδία!!!

Εγώ τώρα προσπαθώ να μοντάρω την μαμα πατρίδα με ενα δικο μου firmware αλλά έχει καλά κλειδωμένο πυρίνα :p

Τώρα με καλύτερη μετάθεση θα επανέλθω... ;)

χψτσκ :blink:

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συνεχίστε παιδία!!!

Εγώ τώρα προσπαθώ να μοντάρω την μαμα πατρίδα με ενα δικο μου firmware αλλά έχει καλά κλειδωμένο πυρίνα :p

Τώρα με καλύτερη μετάθεση θα επανέλθω... ;)

χψτσκ :blink:

Αν μπορεις , εξηγησε μας λιγο τι ειναι αυτο που προσπαθεις να κανεις.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Φίλε macnick μιας και βλέπω πως είσαι μέσα θα ήθελα κατ'αρχήν να σου πώ και εσένα με την σειρά μου χίλια ευχαριστώ για όλη σου την προσπάθεια,έχω μοντάρει το κινητό μου με τον δικό σου τρόπο δουλεύει άψογα.Σήμερα είδα και πρόσθεσα την εφαρμογή για fm radio χωρίς το καλώδιο αλλά δυστυχώς ενώ δουλεύει σαν εφαρμογή δεν πιάνει κανέναν σταθμό,τες πα μικρό το κακό.Θα ήθελα την άποψη και την δική σου,θα με βοηθήσεις πάρα πάρα πολύ.Έχω ανοίξει μία συζήτηση με τον πολύ καλό συνομιλητή athanaso77 και σέβομαι πάρα πολύ την άποψη του.Είναι υπέρ των htc και με επιχειρήματα προσπαθεί να μου πεί τι πιστεύει πως είναι το πιο καλό.Η συζήτησή μας είναι εδώ : "http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=228074&page=4" πιστεύω αξίζει να την διαβάσεις και περιμένω πώς και πώς την άποψη σου,θα μου φανεί αρκετά χρήσιμη και η άποψη ενός κατόχου Motorola.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
Link to comment
Share on other sites

//OFFTOPIC

Αν μπορεις , εξηγησε μας λιγο τι ειναι αυτο που προσπαθεις να κανεις.

Χαχαχαχχαχαχ σορρυ παίδες ήταν πολύ offtopic το reply μου αλλά είμαι φαντάρος τώρα, και είπα ότι προσπαθώ να μοντάρω την μαμά πατρίδα ;) .

Σκοπάνθρωπος και XΨΤΣΚ (Χειριστής Ψηφιακών Τερματικών Συσκευών Κρυπτογράφισης "χωρίς βύσμα λόγω σχολής γι' αυτό και παράλληλες σκοπιές, κάμερες, τυλέτυπα, τηλεφωνικά κτλ για όσους ασχολούνται :p αν και είχα λιώσει στην ΑΟΠ....)

")

//END OFFTOPIC

Τώρα πήγα σε καλή σχετικά μονάδα και θα έχω να την ευκαιρία να ασχολιθώ και λίγο με το ming για το οποίο πριν έπαιρνα μια 10αρα φυλακή κάθε φορά που το έβλεπαν...

Μην παρατάτε την κινητάρα παίδες!!!

(Macnick θυμάσαι το SX1 που μοντάραμε παλία (με το nick του αδερφού μου έμπαινα τότε eXecrable... Τι εποχές... sorry παίδες και για αυτό το offtopic....)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

(Macnick θυμάσαι το SX1 που μοντάραμε παλία (με το nick του αδερφού μου έμπαινα τότε eXecrable... Τι εποχές... sorry παίδες και για αυτό το offtopic....)

Το 'χει η μοιρα μου να ασχολουμε με αποτυχημενα κινητα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά σου και η συνέπεια σου στις απαντήσεις αξίζει κάθε σεβασμό και εύχομαι να συνεχίσεις πάντοτε έτσι.Πολλοί δεν το καταλαβαίνουν αλλά το ότι μοιράζεσαι μαζί μας τον ελεύθερο σου χρόνο για το κινητό είναι ανεκτίμητης αξίας.

περιμένω πώς και πώς την άποψη σου,θα μου φανεί αρκετά χρήσιμη και η άποψη ενός κατόχου Motorola.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και συνέχισε ετσί,το thread αυτό δεν θα πεθάνει εύκολα!

 

Το θεωρώ χρέος μου, όπως τόσοι και τόσοι χρήστες παγκοσμίως (όσο κι από αυτό το forum, κυρίως ο macnick) μοιράστηκαν σημαντικά πράγματα για αυτό το κινητό να κάνω κι εγώ το ίδιο. Οτιδήποτε καινούργιο έχω να προσφέρω, να το κάνω απλόχερα. Το "κόλλημα" που έχω φάει με το Α1200 οφείλεται κυρίως ότι λόγω της δομής του πυρήνα του, μπορεί κανείς να το "πειράξει" απίστευτα και να το κάνει αγνώριστο, κομμένο και ραμμένο στα μέτρα του. Κάθε module του κινητού, ακόμη και το κομμάτι λογισμικού που χειρίζεται τις κλήσεις, τα μηνύματα, τον κατάλογο και όλα τα άλλα μπορούν να αντικατασταθούν από πειραγμένες και "εξελιγμένες" μορφές τους. Η χαρά του Linux geek! ;) Μέχρι και να το κάνει να τρέχει άλλα λειτουργικά (πειραγμένες μορφές Android, Qtopia, OpenEZX) κλπ. Ότι δε μου άρεσε στο κινητό αυτό επιχείρησα να το αλλάξω είτε μόνος μου είτε με τη βοήθεια άλλων ατόμων και σε μεγάλο βαθμό τα κατάφερα!

 

Τα καινούργια κινητά δεν τα έχω ψαχουλέψει πολύ αλλά ας πω κάτι για το A3100 της Motorola. Το πρώτο πράγμα που πρόσεξα είναι ότι Motorola έχει εγκαταλείψει πλέον τον πυρήνα Montevista για τα νέα μοντέλα της, πράγμα που δεν είναι άσχημο κατ'ανάγκη. Η Microsoft επικρατεί για ακόμη μία φορά :wacko: Αλλά δεν ξέρω κατα πόσο αυτός ο πυρήνας είναι τροποποιήσιμος, κατα πόσο είναι do-it-yourself. Κάτι που δεν μου άρεσε για το νέο αυτό μοντέλο είναι η ανάλυση (240x320) με οθόνη 2.8 ιντσών; WTF?? Ίδια ανάλυση με το Α1200 σε αισθητά μεγαλύτερη οθόνη; Και κάποια screenshots που είδα επιβεβαιώνουν αυτό που λέω. Δεν θα πω κάτι περισσότερο απλά γιατί όπως είπα, δεν το έχω ψάξει με τα κινητά της HTC και με φρέσκα μοντέλα γενικότερα.

 

Πάντως, μετά το Α1200, έχω γίνει πολύ απαιτητικός στην επιλογή του επόμενου κινητού μου... Αν και διαθέτει κάποιους φυσικούς περιορισμούς (σχετικά ανίσχυρη CPU κλπ) λίγα κινητά μπορούν να με κερδίσουν όπως το Ming!

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας κανέναν video converter που τρεχει στο κινητό?
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανένας κανέναν video converter που τρεχει στο κινητό?

 

Να τον κάνεις τι; Θέλω να πω, τη μετατροπή μπορείς να την κάνεις πολύ γρηγορότερα και με περισσότερες ρυθμίσεις από το PC σου. Για να επανέλθω όμως ακριβώς στην ερώτηση, όχι δεν έχω υπόψην μου κάποιο video converter για το Ming.

Link to comment
Share on other sites

Να τον κάνεις τι; Θέλω να πω, τη μετατροπή μπορείς να την κάνεις πολύ γρηγορότερα και με περισσότερες ρυθμίσεις από το PC σου. Για να επανέλθω όμως ακριβώς στην ερώτηση, όχι δεν έχω υπόψην μου κάποιο video converter για το Ming.

 

ΟΚ Thanks πάντως... :)

Έλλειψη Η/Υ βλέπεις... Με το κινητάκι αυτό μπορείς αν θες να κάνεις τα πάντα, αν μπορούσες και αυτό το πέταζα το PC ;) .

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως μπορω να μπαινω internet με το Ming απο vodafone cu??? εχω ενεργοποιησει το προγραμμα με τα 1000 λεπτα,1000 sms και τα 30 mb και δε ξερω τι αλλο χρειαζεται να κανω! οποιος μπορει ας βοηθησει ευχαριστω !!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

...Το "κόλλημα" που έχω φάει με το Α1200 οφείλεται κυρίως ότι λόγω της δομής του πυρήνα του, μπορεί κανείς να το "πειράξει" απίστευτα και να το κάνει αγνώριστο, κομμένο και ραμμένο στα μέτρα του. Κάθε module του κινητού, ακόμη και το κομμάτι λογισμικού που χειρίζεται τις κλήσεις, τα μηνύματα, τον κατάλογο και όλα τα άλλα μπορούν να αντικατασταθούν από πειραγμένες και "εξελιγμένες" μορφές τους. Η χαρά του Linux geek!...

 

Χαίρεται!Επειδή μεράκι για "πείραγμα" υπάρχει υπεραρκετό και ακόμη επειδή κάποιες προχωρημένες γνώσεις σε υπολογιστές όπως και σε linux υπάρχουν,και επειδή από εδώ και πέρα σιγά σιγά θα έχουμε και χρόνο ελεύθερο θα ήθελα κάποιος να μου δώσει κάποιες οδηγίες ή τέλος πάντων ένα site για να ξεκινήσω να μαθαίνω το "πείραγμα" του κινητού!Σίγουρα το πιο δύσκολο πάντα είναι η αρχή αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω.Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας..Το κινιτάκι το έχω εδώ και 2 χρόνια..

Το site αυτο και το συγκεκριμένο foroum το βλέπω από τότε και με έχει βοηθήσει απίστευτα με το κινιτό!!:D

 

Συγχαρητήρια στο macnick και στον intermario..:):):):)

 

Μερικές ερωτησούλες:

1)Τι γίνετε με το θέμα Multiboot??

{το έχει κάνει κανείς από τα μεγάλα κεφάλια..χαχα}

2)Με android?? Υπάρχει τρόπος να το περάσουμε??

{υπάρχουν προβληματα με αυτό γενικότερα}

3)Κάποια θέματα{skins} που βάζω στο κινιτάκι δε μου τα δείχνει κανονικά

{δηλαδή κάνει την οθόνη γενικότερα χάλια, και αναγκάζομαι και βάζω άλλο}

4)Όταν λέτε παραπάνω να το κάνουμε αγνώριστο τι ακριβώς εννοείς??

 

Παιδιά ελπίζω να μη σας κούρασα...Να σας πω επίσης ότι το κινιτό μου επέζησε απο λούμπα με λάσπες και δουλέυει μια χαρα εκτός από την μπαταρία που αναγκάστηκα να την αλλάξω γιατί είχε φουσκώσει από τα νερά και δε δούλευε..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

@JeisBlack

 

1) Απ'ότι γνωρίζω, μπορείς να βάλεις έναν bootloader ονόματι gen-blob στη flash του κινητού σου μετακινώντας το kernel του λειτουργικού στη μνήμη κατα μερικά bytes. Τα εναλλακτικά θα φορτώνονται από την κάρτα μνήμης. Τώρα κοίτα, δεν το έχω κάνει κιόλας για να ξέρω και περισσότερα αλλά μπορείς να διαβάσεις σχετικά εδώ --> http://thisvip.wordpress.com/2007/10/05/multi-boot-on-a1200-from-sd-card/

2)Υπάρχει τρόπος να περάσεις μια "πατέντα" του Android (πειραγμένο για το A1200) αλλά υπάρχουν διάφορα glitches (προβληματα). Είναι ακόμη σε πρώιμο στάδιο αλλά έχει μείνει έτσι αρκετό καιρό (δεν ξέρω αν εγκατέλειψαν την ιδέα αλλά δεν ειναι και πολύ εύκολο πράγμα όπως καταλαβαίνεις!) Και πάλι, δες αυτό το thread για να καταλάβεις --> http://www.motorolafans.com/forums/android-os/21887-porting-andoid-a1200-ming.html

3) Εξαρτάται, πρώτον με ποιό πρόγραμμα αλλάζεις skins; Τι μορφή έχουν τα skins (π.χ. pskn); Πολύ πιθανόν τα skins που δοκιμάζεις να είναι για τα κλάματα. Κανονικά, ακόμη και κάποιο skin να μην έχει εικονίδια για κάποια συγκεκριμένη περίπτωση, το κινητό εκεί χρησιμοποιεί το αντίστοιχο "μανίσιο" εικονίδιο.

4) Από το να κάνεις το κινητό σου να τρέχει native εφαρμογές QT μέχρι και να κάνεις "διασταυρώσεις" των firmwares, να το κάνεις να μπουτάρει OpenMoko, Android, QTopia (κάπως προβληματικά βέβαια αλλά επιτυχώς)... Τι άλλο θες;

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψες φίλε αρκετά..:p

 

Όσο για το θέμα του Android το εχω παρακολουθήσει λίγο καιρό κι όντως παρατηρώ μια εγκατάλειψη του θέματος..:ninja::ninja:

Δηλαδή μπορώ ταυτόχρονα να έχω μέσα στο κινητό μου

openmoko,Qtopia και τη πρωτότυπη έκδοση..

 

:!:Δηλαδή μπορώ να ανοίγω το τηλέφωνο και να μπορώ να επιλέξω να μπω ή στο κλασσικό λογισμικό της εταιρείας ή στο openmoko ή στο qtopia??

 

:!:Και αν ναι πόσο χώρο μου τρώει γιατί λογικά τα άλλα 2 λειτουργικά θα φωρτόνονται στη κάρτα μνήμης υποθέτω..{ή χωράνε όλα στη μνημη του τηλεφώνου?}

 

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστηκός αλλα μη νομίζεις δε ξέρω και εγώ πολλά

{ερασιτεχνικά ασχολούμαι κι πάντα με το χέρι στη καρδιά πριν πατήσω το ''enter''}

 

Ευχαριστώ για το χρόνο που αφιερώνεις..:)

{συγνώμη σε όλους για τυχόν ορθογραφικά λάθη..}:cry

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα αν όντως γίνεται όλο αυτό μήπως μπορείς να μου δώσεις ένα οδηγό το πως να κάνω το dualboot και πως θα βάλω και το openmoko μαζί με το qtopia..

Πραγματικά θα ήμουν πολύ ευχαριστημένος αν το κινητό μου έχει και τα 3 λογισμικά μέσα{αν γίνεται βέβαια}

 

Α βρήκα και αυτό..πρεπει να έιναι ακριβής οδηγός..αλλά τι κάνουμε στη περίπτωση του άλλου firmware που έχει δώσει αυτός??

ή εγώ δε τα λέω καλά... δε ξέρω απλά να μπορείς βοήθησε με..

http://lists.openezx.org/pipermail/openezx-devel/2007-September/001556.html

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση..

Όταν είναι κλειστό το πορτάκι του τηλεφώνου και λαμβάνεις ένα μήνυμα σου δίνει την επιλογή χωρίς να ανοίξεις το πορτάκι να απαντήσεις με ''quick reply'' αλλά τα μηνύματα που έχει δε με βολεύουν γίνετε να αλλάξουν αυτά και να βάλουμε κάποια δικά μας??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!ελπιζω ολοι να ειστε καλα υστερα απο τοσο καιρο που εχουμε να τα "πουμε" macnick intermario where r u????μια ερωτηση οταν πατησουμε το επιλογη παραβλεψη οταν μας παιρνουν τηλ αυτος που μας καλει ακουει εναν πολυ ωραιο ηχο(ο οποιος με εχει καταβολεψει οταν θελω να αποφυγψω καποιον) θα ηθελα να μαθω πως λειτουργει ανα καποιος ξερει...
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση..

Όταν είναι κλειστό το πορτάκι του τηλεφώνου και λαμβάνεις ένα μήνυμα σου δίνει την επιλογή χωρίς να ανοίξεις το πορτάκι να απαντήσεις με ''quick reply'' αλλά τα μηνύματα που έχει δε με βολεύουν γίνετε να αλλάξουν αυτά και να βάλουμε κάποια δικά μας??

 

Και βέβαια! Αν σπάσεις το firmware που φλάσαρες στο κινητό σου (το αρχείο sbf, μάλλον αυτό του macnick έχεις), μέσα στο codegroup CG34 θα δεις ένα φάκελο quicktext. Εκεί μέσα έχει κάποια αρχεία της ίδιας μορφής όλα που είναι όμως αρχεία κειμένου παρόλα αυτά και τα οποία περιέχουν ακριβώς αυτό που ζητάς. Τα αλλάζεις ελεύθερα! Φροντίζεις να αλλάξεις το αρχείο που ευθύνεται για τα ελληνικά βέβαια... :)

"Ξαναχτίζεις" το firmware και το φλασάρεις και πάλι στο κινητό.

 

@notakos

Χάθηκα λίγο ναι.. Ωστόσο ρίχνω κάπου κάπου ματιές στο forum. Σχετικά με το ερώτημα που έκανες, δεν έχω ιδέα :whistle:

Να κάνω όμως μια παραπλήσια ερώτηση; Με κλειστό το flip και όταν κάποιος μας καλεί, πώς γίνεται με τα πλαινά κουμπάκια να τον "ακυρώσουμε";

Link to comment
Share on other sites

φιλε intermario γελασα πολυ με την ερωτηση σου διοτι εσυ εχεις απαντηση για ολα και ολοι ρωταμε εσενα(με την καλη εννοια ε)!εχω την εντυπωση πως αυτο δεν γινετε!

Επισης απο σημερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα!τα πλαινα κουμπια με κλειστο το καπακι δεν σουλευουν! τονιζω με κλειστο το καπακι!με ανοιχτο ολα καλα!καμια ιδεα?

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

φιλε intermario γελασα πολυ με την ερωτηση σου διοτι εσυ εχεις απαντηση για ολα και ολοι ρωταμε εσενα(με την καλη εννοια ε)!εχω την εντυπωση πως αυτο δεν γινετε!

Επισης απο σημερα αντιμετωπιζω ενα προβλημα!τα πλαινα κουμπια με κλειστο το καπακι δεν σουλευουν! τονιζω με κλειστο το καπακι!με ανοιχτο ολα καλα!καμια ιδεα?

 

Μπορεί να ξέρω πολλά για αυτό το κινητό αλλά δεν τα ξέρω και όλα! Ποιός είμαι πια; :p

 

Νοτάκο, έχω την εντύπωση (όπως λες κι εσύ) πως αυτό δε γίνεται! Θέλω να πω, δεν το έχω ακούσει ποτέ ξανά :rolleyes: Μήπως έριξες το Ming σου κάτω, το χτύπησες κάπου; Αν και δε νομίζω, παρόλα αυτά ελπίζω να είναι πείραγμα του software. Μπορείς να αρχίσεις από τα πολύ απλά (βγάζεις-βάζεις μπαταρία) μέχρι master-reset ή και φλασάρισμα ξανά το κινητό. Όπως είπα βέβαια, πιστεύω πως δε φταίει αυτό. Μάλλον είναι πρόβλημα στα ηλεκτρονικά του και ο διακόπτης του flip ελέγχει πλέον τη χρήση των πλαινών buttons. Ίσως χρειαστεί η μαμά Motorola..! Έχεις εγγύηση; Δοκίμασε πρώτα τα "ελαφριά" που ανέφερα στην αρχή μπας και "ισιώσει"! Κράτα μας ενήμερους.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη που αργησα να απαντησω...υποχρεωσεισ...γυναικα εργασιες σχολης σινεμα...:lol::lol::lol: !λοιπον ολα καλα!απλα reset και το κινητο και παλι πεταει!θελω να πω κατι...οταν το πηρα το κινητο πριν λιγους μηνες το ειχα παρει για δευτερο(ειχα και εχω ν82) ε τελικα ειναι το κυριο κινητο μου! μονο στα μηνυματα μου την "σπαει" γιατι για τα κουμουτσοδαχτυλα μου ακομα και to fingerpad οταν οδηγαω δεν βολευει!
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δε το ρισκάρω να σου πω την αλήθεια..Αν και δε τρέχει και τίποτα αν κάνω λάθος αλλά δε είναι και τόσο ΣΟΣ το θέμα...Όσο για τα προηγούμενα ερωτήματα μου για Multiboot και να βάλω και άλλα λειτουργικά στο τηλέφωνο κραντώντας και το αρχικό του..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Σχετικά νέος με το τηλέφωνο και το έχω ρίξει στο πείραμα. Είχα το firm του Maverick απο motorolafans για 5 μήνες περιπου, multilingual, με αγγλικό μενού αλλά ελληνικο πληκτρολογιο.

Εβαλα το Novins_final και fingerpad αλλά δεν έχω ελληνικούς χαρακτήρες.

Δοκίμασα να κάνω mod to cg34 για να βάλω ελληνικά, αλλά πάτος. Μου βγάζει μηνυμα ότι:

"new cramfs file does not fit to codegroup. It most certainly won't work. Exiting"

Καμιά ιδέα? Μπορεί να παίζουν τα vista x64?

Παρόλο το μηνυμα το φτιάχνει το αρχείο, φτιάχνω το flash, flashάρω, ανοίγει το τηλέφωνο, βάζω pin, μπαίνει και μετά από λίγο πριν προλάβω να κάνω οτιδήποτε crash. Παγώνει την οθόνη, αλλά θεωρητικά από πίσω μπορεί και να δουλεύει.

Αυτό που θέλω να πετύχω είναι αγγλικό menu κλπ αλλά να μπορώ να γράφω ελληνικά.

Καποια βοήθεια?

Thnx

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...