Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρεπει να κανω κατι πρωτα με το motorolla phone tools??πρεπει να κανω back up καποια αρχεια εκτος των επαφων μου?? πως γινετε η αντιγραφη αυτη με το tools???

φιλε για να μην καθεσε και κανεις backup , πηγεναι στον οδηγο που εχω στην υπογραφη μου και στο βημα 3 χρησιμοποιησε το αρχειο 1

οποτε δεν απαιτειτε backup.

Φυσικα υπαρχει ενα πολυ μικρο ρισκο να χαθουν οι επαφες.Αλλα αν τα κανεις ολα οπως στα περιγραφω το ρισκο σχεδον μηδενιζετε.Μετα μπορεις να εγκαταστησεις ενα προγραμματακι στο κινητο με το οποιο θα κανεις backup μεσα απο το κινητο.

Ακομα και το smart asst που ειναι το πρωτο προγραμμα που θα πρεπει να βαλεις δινει δυνατοτητα backup.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως ο φιλος intermario βρηκε χρονο να αναιβασει οδηγιες για το ξυπνητηρι που λεγαμε???:)
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

κοιτα φιλε δεν ξερω ποιο ειναι το καλυτερο, αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι οποιοδηποτε και αν θες μπορουμε να του βαλουμε ελληνικα.

 

αν μπορεις να βοηθησεις .... εχω εγκαταστησει το BlackMingSE

πως γινεται να εγκαταστησω ελληνικα ?

 

δοκιμασα το Greek keyboard for 34P.rar .. αλλα δεν μπορεσα να τρεξω το keyboard.lin , το ιδιο γινοτανε και στην εκδοση A1200E_R541_G_11_50_34P_OENT_XP_v1

 

καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα txt μπορεις να αποθηκευσεις!

παιδια ερωτηση και αν μπορειτε απαντηστε γρηγορα!!!!

θελω με κλειστο πορτακι στα πληκτρα απο την μερια που γινεται η αυξομειωση της εντασης να αλλαξω την συντομευση!πως γινεται???

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φτασει στη manual εγκατασταση του smart assistant,εχω ενεργοποιησει στα windows την εμφανιση κρυφων αρχειων ,και μετα δε μπορω να βρω τι πρεπει να κανω ,πως θα κανω αντιγραφη απο το pc στο κινητο και το αναποδο ,μπορει να με βοηθησει καποιος ???
Link to comment
Share on other sites

βαζεις απο το κινητο τη usb μαζικη αποθηκευση.Οποτε βλεπεις την καρτα μνημης μεσα απο τον υπολογιστη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

κανω copy τα αρχεια απο το cardregistry του smartassist στο cardregistry της καρτας μνημης και δε μου το αποθηκευει ,μου λεει οτι δεν επιτραπηκε η προσβαση ... τι φταιει ???
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εγκατάσταση του ξυπνητηριού FoxAlarm...

 

Αφου το κατεβάσουμε από εδώ, διαβάζουμε τα παρακάτω.

 

1. Αρχικά εγκαθιστούμε το FoxAlarm! Μου φαίνεται δε ρωτάει που θέλουμε να το εγκαταστήσουμε οπότε μπαίνει στην κάρτα μνήμης.

2. Βγαίνουμε στην κονσόλα (eKonsole) ή μέσω telnet κάνουμε τα εξής, αντιγράφουμε τον φάκελο foxalarm που βρίσκεται στο /mmc/mmca1/.system/QTDownLoad στο ezx_user/download/QTDownload/.

3. Φτιάχνουμε ένα αρχείο με όνομα foxapp.cfg που έχει τις παρακάτω γραμμές

[alarm] 
InstallDir = /ezx_user/download/QTDownload/foxalarm
RunOnPowerOn = /mmc/mmca1/autorun.txt

και το γράφουμε στην περιοχή /ezx_user/download/appwrite/setup/.

4. Αντιγράφουμε το αρχείο language.txt που υπάρχει στο αρχείο RAR στην περιοχή /ezx_user/download/QTDownLoad/foxalarm.

5. Στο αρχείο autorun.txt που έχουμε στην κάρτα μνήμης μας προσθέτουμε τις ακόλουθες γραμμές.

mount --bind /ezx_user/download/QTDownLoad/foxalarm/libalarm.so /usr/lib/ezx/lib/libezxalarmclock.so
mount --bind /ezx_user/download/QTDownLoad/foxalarm/foxalarm /usr/SYSqtapp/alarmclock/alarmclock

 

Θα πρέπει τώρα όταν πάμε να ανοίξουμε το παλιό alarm να ανοίγει το καινούργιο.

Αν δεν έχει αρχίσει κάποιος να δουλεύει αρχείο autorun.txt και δεν το διαθέτει, ας μου το πει, υπάρχει μία έξτρα μικρή διαδικασία.

 

Υ.Γ. Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά σήμερα απολύθηκα από στρατό οπότε υπάρχει πολύ περισσότερος ελεύθερος χρόνος!

Link to comment
Share on other sites

δυστηχως αγορασα απο το eshop

TRANSCEND 8GB MICRO SECURE DIGITAL HIGH CAPACITY CLASS 4

 

την αγορασα για το κινητο και μαλλον παει για πωληση ...

 

δεν την αναγνωριζει το κινητο αν και σε ειδικο card reader παιζει στο PC ...

ξερει καποιος αν η αναλογη καρτα CLASS 2 μπορει να παιζει ?

 

αν μπορει καποιος να βοηθησει ασ ριξει σημα παρακαλω ...

 

..

 

καλος πολιτης!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την εγκατάσταση του ξυπνητηριού FoxAlarm...

 

Αφου το κατεβάσουμε από εδώ, διαβάζουμε τα παρακάτω.

 

1. Αρχικά εγκαθιστούμε το FoxAlarm! Μου φαίνεται δε ρωτάει που θέλουμε να το εγκαταστήσουμε οπότε μπαίνει στην κάρτα μνήμης.

2. Βγαίνουμε στην κονσόλα (eKonsole) ή μέσω telnet κάνουμε τα εξής, αντιγράφουμε τον φάκελο foxalarm που βρίσκεται στο /mmc/mmca1/.system/QTDownLoad στο ezx_user/download/QTDownload/.

3. Φτιάχνουμε ένα αρχείο με όνομα foxapp.cfg που έχει τις παρακάτω γραμμές

[alarm] 
InstallDir = /ezx_user/download/QTDownload/foxalarm
RunOnPowerOn = /mmc/mmca1/autorun.txt

και το γράφουμε στην περιοχή /ezx_user/download/appwrite/setup/.

4. Αντιγράφουμε το αρχείο language.txt που υπάρχει στο αρχείο RAR στην περιοχή /ezx_user/download/QTDownLoad/foxalarm.

5. Στο αρχείο autorun.txt που έχουμε στην κάρτα μνήμης μας προσθέτουμε τις ακόλουθες γραμμές.

mount --bind /ezx_user/download/QTDownLoad/foxalarm/libalarm.so /usr/lib/ezx/lib/libezxalarmclock.so
mount --bind /ezx_user/download/QTDownLoad/foxalarm/foxalarm /usr/SYSqtapp/alarmclock/alarmclock

 

Θα πρέπει τώρα όταν πάμε να ανοίξουμε το παλιό alarm να ανοίγει το καινούργιο.

Αν δεν έχει αρχίσει κάποιος να δουλεύει αρχείο autorun.txt και δεν το διαθέτει, ας μου το πει, υπάρχει μία έξτρα μικρή διαδικασία.

 

Υ.Γ. Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά σήμερα απολύθηκα από στρατό οπότε υπάρχει πολύ περισσότερος ελεύθερος χρόνος!

 

φιλε intermario καλος πολιτης!τωρα πως θα κοιμομαστε αφου δεν μας φυλας εσυ???:p

τωρα για το ξυπνητηρι επειδη ειναι διαδικασια και εγω εχω εξεταστικη δεν προλαβαινω καθολου αλλα σε ευχαριστω για τον κοπο που εκανες

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά...

 

δεν την αναγνωριζει το κινητο αν και σε ειδικο card reader παιζει στο PC ...

ξερει καποιος αν η αναλογη καρτα CLASS 2 μπορει να παιζει ?

 

Το Ming από όσο ξέρω δε μπορεί να δεχτεί κάρτες πάνω από 2GB. Κι εγώ δυάρα έχω πάνω, μία Kingston. Κάποιες πηγές αναφέρουν ότι παίρνει και 4GB αλλά δε θα αγόραζα απλά με αυτή την πιθανότητα. Αν έχει κάποιος φίλος σου τεσσάρα δοκίμασέ την, αλλιώς βολέψου με δυάρα. Το ξέρω, είναι κάπως εκνευριστικό να σε περιορίζει εκεί αλλά σκέψου ότι το κινητό ούτε hi-res video παίζει ούτε γενικά μπορεί να χειριστεί resource-intensive διεργασίες. Οπότε δεν έχει ανάγκη τόσο μεγάλο αποθηκευτικό χώρο εκτός αν θες να βάλεις στο κινητό σου δισκογραφίες από 5 καλλιτέχνες. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να βοηθησεις .... εχω εγκαταστησει το BlackMingSE

πως γινεται να εγκαταστησω ελληνικα ?

 

δοκιμασα το Greek keyboard for 34P.rar .. αλλα δεν μπορεσα να τρεξω το keyboard.lin , το ιδιο γινοτανε και στην εκδοση A1200E_R541_G_11_50_34P_OENT_XP_v1

 

καποια βοηθεια?

 

 

φίλε freeblue,

για δες λίγο αυτό το post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=97708&page=92

 

όταν φτάσεις στο σημείο που θα γράψεις κάτι με την κονσόλα,

εναλλακτκά για να δουλέψει το όλο σκηνικό μπορείς να δώσεις την εντολή

 

cp -r -f /mmc/mmca1/fpad /ezxlocal και μετά θα πατήσεις enter.

 

Αν δεν κάνω λάθος, αν δεν θες "μπλεξίματα" με τη κονσόλα μπορείς να φλασάρεις με τη μάσκα-firmware του macknick. Με αυτό δεν χρειάζεται να δώσεις καμία εντολή.

Απλά βάλε χύμα τα αρχεία στην κάρτα!!!:D

 

Ά ξέχασα, να το άρθρο με το firmware

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=97708&page=89

Link to comment
Share on other sites

κανω copy τα αρχεια απο το cardregistry του smartassist στο cardregistry της καρτας μνημης και δε μου το αποθηκευει ,μου λεει οτι δεν επιτραπηκε η προσβαση ... τι φταιει ???

 

Αν εννοείς τα αρχεία του συστήματος ram, tmp, var, bin κλπ τότε πραγματικά κάποια δεν γίνεται να τα αντιγράψεις ή περισσότερο να τα αντικαταστήσεις με κάποια άλλα. Ούτε δικαιώματα μπορείς να αλλάξεις για να κάνεις κάτι τέτοιο. Αν δεν κάνω λάθος, το πρόβλημα είναι κυρίως με τον φάκελο usr

Link to comment
Share on other sites

φίλε freeblue,

για δες λίγο αυτό το post

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=97708&page=92

 

όταν φτάσεις στο σημείο που θα γράψεις κάτι με την κονσόλα,

εναλλακτκά για να δουλέψει το όλο σκηνικό μπορείς να δώσεις την εντολή

 

cp -r -f /mmc/mmca1/fpad /ezxlocal και μετά θα πατήσεις enter.

 

Αν δεν κάνω λάθος, αν δεν θες "μπλεξίματα" με τη κονσόλα μπορείς να φλασάρεις με τη μάσκα-firmware του macknick. Με αυτό δεν χρειάζεται να δώσεις καμία εντολή.

Απλά βάλε χύμα τα αρχεία στην κάρτα!!!:D

 

Ά ξέχασα, να το άρθρο με το firmware

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=97708&page=89

οχι αυτο που λες ειναι εντελως ακυρο.

εδω εχω φτιαξει τον οδηγο για μετατροπη του οποιουδηποτε firmware σε ελληνικο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2696585#post2696585

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο που λες ειναι εντελως ακυρο.

εδω εχω φτιαξει τον οδηγο για μετατροπη του οποιουδηποτε firmware σε ελληνικο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2696585#post2696585

 

macknick δεν ήθελα να σε προσβάλλω.

 

´Ομως ο ίδιος έχεις παραθέσει στο άρθρο σελ.89 στις 5 Δεκ. 2008, 00:28

 

------

 

ελα ενταξη, δεν μπορεσα να το τρεξω με startup αλλα το εβαλα στο firmware και τρεχει μια χαρα.θα το ανεβασω.

edit: λοιπον ετοιμο. φλασαρετε αυτο http://rapidshare.com/files/17031258...erpad.sbf.html (γυρω στα 5 λεπτα) και πλεον θα εχετε το fingerpad χωρις να μπλεχτειτε με startup κλπ

καποια στιγμη θα φτιαξω ενα fw με οτι καινουργιο υπαρχει και ενσωματομενες καποιες χρησιμες εφαρμογες οπως το smart asst . . .

 

------

 

 

και πραγματικά το fingerpad.sbf αν το φλασάρει δεν χρειάζεται η παραπάνω εντολή

. . .και η εντολή που παράθεσα πιο πάνω cp -r -f /mmc/mmca1/fpad /ezxlocal δούλεψε μια χαρά σε μένα.

Τώρα και αυτό που δείχνεις με το παραπάνω post ολόσωστο φαίνεται

(δεν το διάβασα όλο αλλά μου θυμίζει παρόμοιο post από το motorolafans.com)

, άλλα ίσως όχι τόσο εύκολο για τον καθένα. . .

 

(και τα 2 δικά σου άρθρα είναι δλδ , έλεος :p)

 

αν νομίζεις ότι δεν γράφω κάτι καλά απάντησε μου

Link to comment
Share on other sites

macknick δεν ήθελα να σε προσβάλλω.

 

´Ομως ο ίδιος έχεις παραθέσει στο άρθρο σελ.89 στις 5 Δεκ. 2008, 00:28

 

------

 

ελα ενταξη, δεν μπορεσα να το τρεξω με startup αλλα το εβαλα στο firmware και τρεχει μια χαρα.θα το ανεβασω.

edit: λοιπον ετοιμο. φλασαρετε αυτο http://rapidshare.com/files/17031258...erpad.sbf.html (γυρω στα 5 λεπτα) και πλεον θα εχετε το fingerpad χωρις να μπλεχτειτε με startup κλπ

καποια στιγμη θα φτιαξω ενα fw με οτι καινουργιο υπαρχει και ενσωματομενες καποιες χρησιμες εφαρμογες οπως το smart asst . . .

 

------

 

 

και πραγματικά το fingerpad.sbf αν το φλασάρει δεν χρειάζεται η παραπάνω εντολή

. . .και η εντολή που παράθεσα πιο πάνω cp -r -f /mmc/mmca1/fpad /ezxlocal δούλεψε μια χαρά σε μένα.

Τώρα και αυτό που δείχνεις με το παραπάνω post ολόσωστο φαίνεται

(δεν το διάβασα όλο αλλά μου θυμίζει παρόμοιο post από το motorolafans.com)

, άλλα ίσως όχι τόσο εύκολο για τον καθένα. . .

 

(και τα 2 δικά σου άρθρα είναι δλδ , έλεος :p)

 

αν νομίζεις ότι δεν γράφω κάτι καλά απάντησε μου

ναι εν μερη εχεις δικιο.Με το fingerpad μπορεις να βαλεις ελληνικο πληκτρολογιο σε αλλο firmware.

Ομως στο καινουργιο αρθρο παρουσιαζω ολοκληρομενο τροπο ωστε να βαλεις ελληνικα σε οποιοδηποτε firmware(πληκτρολογιο,γραμματοσειρες,μενου)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

ναι εν μερη εχεις δικιο.Με το fingerpad μπορεις να βαλεις ελληνικο πληκτρολογιο σε αλλο firmware.

Ομως στο καινουργιο αρθρο παρουσιαζω ολοκληρομενο τροπο ωστε να βαλεις ελληνικα σε οποιοδηποτε firmware(πληκτρολογιο,γραμματοσειρες,μενου)

 

 

Εντάξει. . .απλά ο άνθρωπος ένα ελληνικό keybordaki ήθελε να βάλει στο κινητό του

(έτσι κατάλαβα τουλάχιστον) γι αυτό και παράθεσα την εύκολη λύση

 

. . . όχι να του αλλάξει τα φώτα με το λογισμικό που τρέχει. . . αν και εγώ αυτό θα έκανα :D

 

Όπως και να χει πάντως καλά έκανες και το συμπλήρωσες και έδειξες πως γίνεται όλη η διαδικασία. Έκανες καλή δουλειά. Μπράβο!! Να σαι πάντα καλά και να γράφεις χρήσιμα άρθρα όπως κάνεις θαυμάσια μέχρι τώρα. . .

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου ειναι πως θα εγκαταστησω το smart assistant ,ακολουθω τις οδηγιες με το 2ο τροπο που περγραφει ----->>>

or: 4.1, Copy uncompressed "/.system/QTDownLoad/SmartAsst"

to corresponding folder in TF card;

 

4.2, Open uncompressed "/.system/java/CardRegistry" by UltraEdit;

 

4.3, Open "/.system/java/CardRegistry" in TF card by UltraEdit;

 

4.4, Copy the script in step 4.2 to the bottom of file in step 4.3;

 

4.5, Restart (alternative)

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι πρεπει να κανω ακριβως γιατι εχω την εντυπωση οτι κατι κανω λαθος.το smart assistant που κατεβασα εχει 3 αρχεια , το java me to cardregistry,to QTdownload που εχει το φακελο smartasst με καποια αρχεια sh,lin,png kai to readme....Κατι που αλλο παρατηρησα στη καρτα του κινητου μου ειναι οτι εχει δημιουργηθει ενας φακελος system volume information που μεσα σε αλλους 2 υποφακελους υπαρχει ενα αρχειο change.log για το οποιο δεν υπαρχει εφαρμογη να ανοιξει. τι ειναι αυτο ? μπορει καποιος να βοηθησει ???

ευχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου ειναι πως θα εγκαταστησω το smart assistant ,ακολουθω τις οδηγιες με το 2ο τροπο που περγραφει ----->>>

or: 4.1, Copy uncompressed "/.system/QTDownLoad/SmartAsst"

to corresponding folder in TF card;

 

4.2, Open uncompressed "/.system/java/CardRegistry" by UltraEdit;

 

4.3, Open "/.system/java/CardRegistry" in TF card by UltraEdit;

 

4.4, Copy the script in step 4.2 to the bottom of file in step 4.3;

 

4.5, Restart (alternative)

μπορει να μου εξηγησει καποιος τι πρεπει να κανω ακριβως γιατι εχω την εντυπωση οτι κατι κανω λαθος.το smart assistant που κατεβασα εχει 3 αρχεια , το java me to cardregistry,to QTdownload που εχει το φακελο smartasst με καποια αρχεια sh,lin,png kai to readme....Κατι που αλλο παρατηρησα στη καρτα του κινητου μου ειναι οτι εχει δημιουργηθει ενας φακελος system volume information που μεσα σε αλλους 2 υποφακελους υπαρχει ενα αρχειο change.log για το οποιο δεν υπαρχει εφαρμογη να ανοιξει. τι ειναι αυτο ? μπορει καποιος να βοηθησει ???

ευχαριστω !!!

 

Μη δίνεις την παραμικρή σημασία στο φάκελο "System Volume Information", μπορείς να τον σβήσεις κιόλας είναι άχρηστος. Επικεντρώσου στον φάκελο ".system" (θα είναι κρυφός, πρέπει να ρυθμίσεις τον Windows explorer να δίχνει κρυφά αρχεία και φακέλους). Πρώτον, κράτα backup από το φάκελο ".system" της κάρτας σου κάπου στο σκληρό σου. Πήγαινε στο φάκελο ".system" της κάρτας σου και τσίμπα το αρχείο CardRegistry μέσα απο τον υποφάκελο Java, άφησέ το πάνω στο desktop. Τώρα, αντέγραψε όλο το φάκελο ".system" που σου δίνεται με το SmartAssistant στην κάρτα σου (πρέπει ο νέος φάκελος ".system" να κάτσει πάνω στον παλιό που είναι στην κάρτα). Τώρα, άνοιξε το αρχείο CardRegistry που κράτησες ξεχωριστά και κάνε copy όλο του το περιεχόμενο και μετά paste αυτό το περιεχόμενο μέσα στο αρχείο CardRegistry που υπάρχει τώρα στην κάρτα σου (/.system/java/CardRegistry) και είσαι ΟΚ. Αν γίνει στραβή, θα επαναφέρεις από το backup. Για όποια απορία, μη διστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να κανω αντικατασταση του αρχειου cardregistry της καρτας απο το αρχειο cardregistry tou smart assist που ειναι στο σκληρο μου ,δεν ειναι το ιδιο ονομα στα αρχεια το ενα εχει μια τελεια και κατι κεφαλαια γραμματα,δε με αφηνει να κανω μετονομασια τι φταιει???
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να κανω αντικατασταση του αρχειου cardregistry της καρτας απο το αρχειο cardregistry tou smart assist που ειναι στο σκληρο μου ,δεν ειναι το ιδιο ονομα στα αρχεια το ενα εχει μια τελεια και κατι κεφαλαια γραμματα,δε με αφηνει να κανω μετονομασια τι φταιει???

 

Πες μου λίγο ακριβώς πώς λέγονται και τα δύο αρχεία για τα οποία μιλάς. Θα πρέπει να λέγονται και τα δύο "CardRegistry" χωρίς κατάληξη, τα κεφαλαία γράμματα έχουν σημασία.

Link to comment
Share on other sites

το αρχειο στη καρτα λεγεται ---->>> .RegistryFileCard.dat και στο smart assist λεγεται ----->>>

CardRegistry σκετο ..........................

Link to comment
Share on other sites

κατσε, μιλαμε παντα για το φακελο .system/java της καρτας?

Αν ναι,μην σε ενοχλει οποιοσδηποτε αλλος φακελος.Εσυ βαλε το RegistryCard εκει και δες αν δουλευει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...