Jump to content

Motorola A1200 (MING)


kavatzoulas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

intermario και λοιποί βρήκα τι έφτεγε και δεν μου έτρεχε πάντα το autorun, παρά μόνο όταν περνούσα μόνο μια εντολή μέσα: εφταιγέ ο χαρακτήρας αλλαγής γραμμής που έχουν τα windows (enter). Παρ'ολο που έβαζα άλλη κωδικοποίηση ο χαρακτήρας παρέμενε αυτός των windows που είναι διαφορετικός από το linux... :ninja:

 

Το έχω πει άπειρες φορές στο MotorolaFans, ας το πω κι εδώ.. Για τέτοιες δουλειές επεξεργασίας αρχείων κειμένου που χρησιμοποιούνται ως configuration αρχεία (σαν το autorun.txt ή τα πολλά *.cfg αρχεία στο κινητό), ΠΟΤΕ δεν χρησιμοποιούμε notepad, wordpad και τα συναφή προγραμματάκια της Microsoft! Αυτά δε "νιώθουν" από κωδικοποίηση! Χρησιμοποιούμε μόνο σοβαρούς text editors όπως το PSPad ή το Crimson Editor.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το έχω πει άπειρες φορές στο MotorolaFans, ας το πω κι εδώ.. Για τέτοιες δουλειές επεξεργασίας αρχείων κειμένου που χρησιμοποιούνται ως configuration αρχεία (σαν το autorun.txt ή τα πολλά *.cfg αρχεία στο κινητό), ΠΟΤΕ δεν χρησιμοποιούμε notepad, wordpad και τα συναφή προγραμματάκια της Microsoft! Αυτά δε "νιώθουν" από κωδικοποίηση! Χρησιμοποιούμε μόνο σοβαρούς text editors όπως το PSPad ή το Crimson Editor.

 

Crimson editor :( χρησιμοποιούσα δυστυχώς επειδή ξέρω, γι' αυτό ήμουν σίγουρος ότι δεν είναι θέμα κωδικοποίησης. Με notepad++ έκανα την δουλειά μου τελικά, και δεν έφτεγε η κωδικοποιήση, αλλά το ποιόν χαρακτήρα χρησιμοπεί για την αλλαγή γραμμής...

Αύριο αν προλάβω θα γράψω έναν πλήρη οδηγό μαζί με όλα τα απαραίτητα αρχεία του intermario (fpad, autorun, eKonsole κτλ...)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ FINGERPAD

(fingerpad: πληκτρολόγιο που αντικαθιστά το αριθμητικό πληκτρολόγιο, και μας επιτρέπει να γράφουμε (sms πχ) με τα δάχτυλα χωρίς την χρήση της γραφίδας)

 

Τι χρειαζόμαστε:

  • eKonsole (αν δεν το έχουμε εγκατεστημένο, η δεν έχουμε το mLauncher)
  • fpad files (fingerpad_by_intermario)
  • autorun.txt

 

Αρχίζουμε λοιπόν:

  • Αν δεν έχουμε εγκατεστημένο το eKonsole στο κινητό μας, αποσυμπιέζουμε το 1ο αρχείο που έδωσα, περνάμε το pkg αρχείο στην κάρτα μνήμης μας, και κάνουμε εγκατάσταση όπως κάνουμε όλα τα αρχεία pkg.
  • Αποσυμπιέζουμε τα αρχεία του δεύτερου αρχείου στον root κατάλογο της κάρτας μνήμης μέσα στον φάκελο fpad.
  • Ελέγχουμε στην κάρτα μνήμης μας, στον φάκελο fpad αν είναι τα αρχεία, και δεν είναι μέσα σε άλλο υποφάκελο, αλλιώς τα μετακινούμε ώστε το x:\fpad να περιέχει τα libfpad.so.1.0.0, num_bg.gif κτλ. (x:\fpad όπου x το γράμμα της κάρτας μας)
  • Αντιγράφουμε το αρχείο αutorun στον root κατάλογο της κάρτας μνήμης μας, χωρίς να κάνουμε καμμία αλλαγή και χωρίς να το ανοίξουμε και το αποθηκεύσουμε με το notepad των windows (σημ: root κατάλογος είναι ο πρώτος κατάλογος)
  • Αποσυνδέουμε το κινητό από τον υπολογιστή, η αν χρησιμοποιούμε cardreader βάζουμε ξανά την κάρτα στο κινητό.
  • Εκτελούμε το eKonsole και γράφουμε τις εξής εντολές:
    mkdir /ezxlocal/fpad/ και πατάμε enter
    cp -r /mmc/mmca1/fpad/* /ezxlocal/fpad/ και πατάμε enter
    αυτό ήταν, αντιγράψαμε το fpad στην μνήμη του κινητού και με το autorun αρχείο που αντιγράψαμε πρίν, θα εκτελείτε σε κάθε εκκίνηση του κινητού μας. Αν κάποια από τις παραπάνω εντολές δεν εκτελέστηκε, ή έβγαλε error ξαναπροσπαθούμε, και οι εντολές πρέπει να είναι ακριβώς όπως τις έχω γράψει παραπάνω.
  • Κάνουμε επαννεκίνηση το κινητό μας, και όταν γράφουμε sms επιλέγουμε να αλλάξουμε πληκτρολόγιο από την κάτω μπάρα, επιλέγουμε fingerpad και.... :confused:
    http://img519.imageshack.us/img519/7466/20081116235423xw7.png

 

Οποιοδήποτε πρόβλημα έχετε εδώ είμαστε να σας βοηθήσουμε. ;)

Επίσης μπορούμε να αλλάξουμε την εμφανίση του fpad του αγαπητού intermario για να ταιριάζει στα skins που έχουμε περασμένα στο κινητό μας. :rolleyes:

Ευχαριστούμε θερμά του δημιουργούς αυτής της εφαρμογής (δεν τους βρίσκω πουθενά) και φυσικά τον intermario_gr για τον εξελληνισμό της, και όλη την βοήθεια του!!! :D :)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ xalibas για τις αναλυτικές οδηγίες σου. Μόλις το έβαλα κι εγώ.
Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν λεει να δουλεψει :mad:

δεν ξερω γιατι εκανα αρκετες προσπαθειες!:cry:

Καμια βοηθεια plz

 

Θα χαρώ να βοηθήσω, αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος όμως... Τι ακριβώς έκανες; Έβγαλε κανένα μήνυμα σφάλματος ή απλά δε μπορείς να δεις το FingerPad στα πληκτρολόγια;

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να με ενημερωσετε ως προς τι περιεχει η συσκευασια? καλωδιο δεδομενων, καρτα μνημης κλπ εχει?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να με ενημερωσετε ως προς τι περιεχει η συσκευασια? καλωδιο δεδομενων, καρτα μνημης κλπ εχει?ευχαριστω

 

mini-usb καλώδιο, cd με εφαρμογές και drivers, hands-free, κινητό :p , manual, αυτά νομίζω...

Καλά Χριστούγεννα παιδιά! :)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να με ενημερωσετε ως προς τι περιεχει η συσκευασια? καλωδιο δεδομενων, καρτα μνημης κλπ εχει?ευχαριστω

 

mini-usb καλώδιο, cd με εφαρμογές και drivers, hands-free, κινητό :p , manual, αυτά νομίζω...

Καλά Χριστούγεννα παιδιά! :)

 

 

Δείτε αυτή την συνομιλία... Στις super προσφορες ανεφερα την τιμη του a1200 (108€ στο oteshop)!Πήγε ενας φιλος και του ειπαν πως η συσκευη δεν διατειθεται στην αγορα πια..

Οποτε μπορεις να το βρεις σε κανα ebay ή σε 124sold ή στο 1ena ...

 

Υ.Γ.Διάβασε την συνομιλία!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να το περάσω.... όταν εγκαθιστώ το ekonsole, μου πετάει σφάλμα πως δεν έχω περάσει σωστα το mpkg (προγραμμα).... και βαριέμαι να το ξανασκαλίσω... γιατί δεν είμαι και τόσο σίγουρος τι θα πρέπει να κάνω...(άσε που χανω και τα εγκατεστημενα προγράμματα...:( )

Εκτος.... εχει κανεις κανα guide αμεσο?:worry:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Θα χαρώ να βοηθήσω, αν θες γίνε πιο συγκεκριμένος όμως... Τι ακριβώς έκανες; Έβγαλε κανένα μήνυμα σφάλματος ή απλά δε μπορείς να δεις το FingerPad στα πληκτρολόγια;

 

Δεν μπορώ να δω το fingerpad στα πληκτρολόγια :(

Υπαρχει δυνατότητα ρε παιδια να φτιάξετε και κανα χειρόγραφο για Ελληνικούς χαρακτήρες :O

Πάντως μπράβο στο παιδί που έφτιαξε την εφαρμογουλα άσχετα αν ακόμα δεν την εχω εγκαταστήσει :cry:

Link to comment
Share on other sites

@vamire666

 

Να επαναλάβω, αν δε γίνεις πιο συγκεκριμένος δυστυχώς δε μπορώ να σε βοηθήσω ούτε εγώ ούτε κανείς... :confused: Λέγοντας απλά πως δε μπορείς να το βρεις στα πληκτρολόγια το FingerPad δε βοηθάς πολύ... Διάβασε το προηγούμενο post μου αν έχεις ερωτηματικά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να το περάσω.... όταν εγκαθιστώ το ekonsole, μου πετάει σφάλμα πως δεν έχω περάσει σωστα το mpkg (προγραμμα).... και βαριέμαι να το ξανασκαλίσω... γιατί δεν είμαι και τόσο σίγουρος τι θα πρέπει να κάνω...(άσε που χανω και τα εγκατεστημενα προγράμματα...:( )

Εκτος.... εχει κανεις κανα guide αμεσο?:worry:

 

Μπορείς να περάσεις πάλι το smart assistant χωρίς να χάσεις τις εφαρμογές που έχεις περάσει ήδη.

Η εφόσον έχεις τον smart assistant να περάσεις έναν άλλο mpkg installer και να κάνεις με εκείνον εγκατάσταση το eKonsole.

Η να περάσεις τον ΜLauncher (mega launcher) που κατά τη γνώμη μου είναι πιο πλήρης από τον smart assistant, περίεχει πολλές μικρές εφαρμογές συστήματος, περιέχει και τον eKonsole, μέχρι και πασιέντζα και ναρκαλιευτή έχει... :p

Για να περάσεις άλλον mpkg installer δεν χρειάζετε η διαδικασία που κάνεις κανονικά με τον smart assistant αφού τον έχεις ήδη μπορείς να κανείς απλή εγκατάσταση τον MLauncher πχ με τον smart assistant.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!! :)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην χρονια πολλα.

Παρατηρω οτι υπαρχει προβλημα με το fingerpad.Aλλωστε οι περισσοτεροι ειναι ελαχιστα εξοικιομενοι με κονσολα.Οποτε θα προτεινω εναν διαφορετικο δρομο.

βημα1:φλασαρετε με αυτο το αρχειο http://rapidshare.com/files/170312589/fingerpad.sbf.html

Το πως θα φλασαρεται φανταζομαι το ξερεται ολοι-αλλωστε αν δεν εχετε φλασαρει ποτε δεν μπορουμε να μιλαμε για εφαρμογες εκτος απο java.Σε καθε περιπτωση ο οδηγος φλασαρισματος υπαρχει στην υπογραφη μου.Οσοι εχετε προβλημα με το rsdlite που εχω στον οδηγο, μπορειτε να το κατεβασετε απο εδω http://briefcases.pathfinder.gr/file/macnick1/51538/606877

Να προσθεσω οτι αν φλασαρετε αυτο το αρχειο, αποκτατε τη δυνατοτητα να τρεχετε pkg εφαρμογες ακομα και αν δεν εχετε φλασαρει οτιδηποτε αλλο.Δηλαδη θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι μια βελτιωμενη εκδοχη του "αρχειο 1" του 3ου βηματος του οδηγου στον οποιο παραπεμπει η υπογραφη μου.

 

 

βημα 2: κατεβαζεται αυτο το αρχειο http://www.motorolafans.com/forums/attachments/a1200-applications/14445d1226877108-app-fingerpad-new-sms-keyboard-fingerpad_by_intermario.zip και βαζεται το φακελο fpad με οτι περιεχει, στη καρτα μνημης.Χωρις να το βαλεται σε καποιο υποφακελο.

 

Αυτο ηταν.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2681837#post2681837

Oδηγος flashing για το Motorola A1200 (MING) ή πως να τρεχει επιπλεον εφαρμογες (εκτος απο τις Java που τρεχει ετσι κι' αλλιως)

Επιπλεον οδηγος για να φτιαξετε το δικο σας firmware

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!να αναφερω απλα οτι εχω περασει το fingerpad συμφωνα με τις "οδηγιες" του φιλου macnick και δουλευει αψογα!οντως ειναι καλυτερο το mlauncher? χρησιμοποιω το smart assistant!αν οντως ειναι καλυτερο οποιος θελει ας το ανεβασει εδω!και παραλληλα ας μας δωσει και οδηγιες εγκαταστασης(εαν απαιτουνται)
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και χρονια πολλα!να αναφερω απλα οτι εχω περασει το fingerpad συμφωνα με τις "οδηγιες" του φιλου macnick και δουλευει αψογα!οντως ειναι καλυτερο το mlauncher? χρησιμοποιω το smart assistant!αν οντως ειναι καλυτερο οποιος θελει ας το ανεβασει εδω!και παραλληλα ας μας δωσει και οδηγιες εγκαταστασης(εαν απαιτουνται)

 

Δοκίμασε το και κρίνε εσύ :happy: . Εφ' όσον έχεις περάσει το smart assistant, το κάνεις εγκατάσταση σαν μία κανονική εφαρμογή, και μετά μπορείς να κάνεις εγκαταστάσεις με το mlauncher. Αν δεν έχεις ήδη περασμένο το Smart assistant, κάνεις μιά διαδικασία παρόμοια με αυτήν που κάνεις με το smart assistant για να το περάσεις. Αν δεν το έχεις ήδη περασμένο, πες μου να σου δώσω οδηγίες και τα αρχεία που χρειάζονται.

Το αρχείο για την εγκατάσταση με το Smart assistant είναι αυτό (σβήνουμε την κατάλληξη zip και αφήνουμε τελική κατάλληκη pkg)

Αναλύτικές πληροφορίες για το mLauncher ΕΔΩ

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

[*] Εκτελούμε το eKonsole και γράφουμε τις εξής εντολές:

mkdir /ezxlocal/fpad/ και πατάμε enter

cp -r /mmc/mmca1/fpad/* /ezxlocal/fpad/ και πατάμε enter

αυτό ήταν, αντιγράψαμε το fpad στην μνήμη του κινητού και με το autorun αρχείο που αντιγράψαμε πρίν, θα εκτελείτε σε κάθε εκκίνηση του κινητού μας. Αν κάποια από τις παραπάνω εντολές δεν εκτελέστηκε, ή έβγαλε error ξαναπροσπαθούμε, και οι εντολές πρέπει να είναι ακριβώς όπως τις έχω γράψει παραπάνω.

 

 

όταν γραφουμε αυτα, μετα τι παταμε στο ekonsole για να αποθηκευτουν?:blink:

Λες, παταμε εντερ, αλλα μετα? :worry:

 

Κατι που θελω να επισημανω :

Μετα απο τα δυο « ezxlocal/fpad/ » αφήνουμε ένα μεγάλο κενό (το βελάκι) και ύστερα enter?

 

Ευχαριστω!

 

E D I T :

 

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΝ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ EKONSOLE ΧΩΡΙΣ , ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΚΑΤΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΟ.. ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΗΤΑΝ!

 

tnx !:)

 

Υ.Γ. Δεν το βλεπω και τοσο βολικο....:/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

όταν γραφουμε αυτα, μετα τι παταμε στο ekonsole για να αποθηκευτουν?:blink:

Λες, παταμε εντερ, αλλα μετα? :worry:

 

Κατι που θελω να επισημανω :

Μετα απο τα δυο « ezxlocal/fpad/ » αφήνουμε ένα μεγάλο κενό (το βελάκι) και ύστερα enter?

 

Ευχαριστω!

 

E D I T :

 

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΚΑΝ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΣΤ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΝ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ ΣΤΟ EKONSOLE ΧΩΡΙΣ , ΟΥΤΕ ΝΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΩ ΚΑΤΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΟ.. ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΗΤΑΝ!

 

tnx !:)

 

Υ.Γ. Δεν το βλεπω και τοσο βολικο....:/

 

Όπως κατάλαβες δεν χρειάζεται να αποθηκεύσεις τίποτα, αυτό που κάνεις με το eKonsole είναι να εκτελείς εντολές. Όταν πατάς το enter εκτελείται η εντολή, εκτελείς την εντολή, περνάς το autorun και τέλος...

Η εντολή "cp -r /mmc/mmca1/fpad/* /ezxlocal/fpad/" (cp = copy) αντιγράφει όλα τα περιεχόμενα του φακέλου /mmc/mmca1/fpad στον φάκελο /ezxlocal/fpad

Όπου υπάρχει κενό είναι το κανονικό κενό και όχι το tab αλλιώς θα το ανέφερα.

Η εντολή mkdir /ezxlocal/fpad δημιουργεί νέο φάκελο (mkdir = make directory "δημιουργία φακέλου")

 

Αν τελικά δεν μας αρέσει το fpad και θέλουμε να το απενεργοποιήσουμε προσωρινά, διαγράφουμε το startup.txt και όταν εκκινούμε το κινητό μας δεν θα τρέξει το fpad. Με αντιγραφή πάλι του startup μόνο στην κάρτα μνήμης, το fpad θα ξανατρέξει χωρίς να κάνουμε τπτ άλλο.

Αν πάλι το fpad δεν θα χρησιμοποιήσουμε ποτέ, μπορούμε να διαγράψουμε και τα ελάχιστα kb που πιάνει στην μνήμη του κινητού μας με την εντολή από το eKonsole:

rm -r /ezxlocal/fpad/*

(rm = remove) έτσι σβήνονται όλα τα περιεχόμενα του φακέλου.

Αν το μετανιώσαμε τελικά, κάνουμε όλη την διαδικασία από την αρχή όπως γράφω στο post μου με τις αναλυτικές οδηγίες.

 

//Τέλος μαθήματος :p :happy:

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια!παω να κανω εγκατασταση το megalauncher με το smart assistant μου χτυπαει μηνυμα non standard mpkg form. τι λετε?
min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις περασει σωστα το mpkg!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις περασει σωστα το mpkg!

τι εννοεις φιλε tsoump???? πως μπορω να το περασω λαθος δλδ?

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συνεβη κι σε μενα ... Κι το εβγαλα και το ξαναπερασα! Υστερα δοκιμασα να εγκαταστησω το ekonsole, και ολα οκ!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο συνεβη κι σε μενα ... Κι το εβγαλα και το ξαναπερασα! Υστερα δοκιμασα να εγκαταστησω το ekonsole, και ολα οκ!:)

 

καλημερες!!!!οποιος εχει την διαθεση ας μου δωσει το αρχειακι του mlauncher διοτι το περασα το ξαναπερασα τιποτα αυτο!τα ιδια!:mad:

min kaneis tpt ayrio otan mporeis na to kaneis me8ayrio
Link to comment
Share on other sites

καλημερες!!!!οποιος εχει την διαθεση ας μου δωσει το αρχειακι του mlauncher διοτι το περασα το ξαναπερασα τιποτα αυτο!τα ιδια!:mad:

 

Κατέβασέ το ξανά και ξανά προσπάθησε. Μην ξεχάσεις όμως να σβήσεις την κατάλληξη .zip

To το αρχείο που θα περάσεις δηλαδή θα λέγετε: megalauncher.1.5.pkg

και όχι megalauncher.1.5.pkg.zip. Αν όταν το κατεβάσεις το βλέπεις σαν χωρίς .zip στο τέλος και χωρίς να το έχεις σβήσει εσύ το .zip πρέπει να ρυθμίσεις τα windows να φαίνονται οι καταλλήξεις στο τέλος των αρχείων δηλαδή:

Winxp: πας π.χ. ο υπολογιστής μου->εγραλεία->επιλογές φακέλων->2ο tab(εμφάνηση)->ξε-τσεκάρεις το κουτάκι που λέει απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων

(τα παραπάνω στο περίπου γιατί χρησιμοποιώ πάντα αγγλικά win)

Στα vista: πατάς το alt και στην μπάρα πάνω στον υπολογιστή σου εμφανίζονται προσωρινά τα μενου όπου επιλέγεις εργαλεία (tools)->και τα λοιπά (όπως τα γράφω πάνω τα υπόλοιπα...)

 

ΚΑΛΗ ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ!

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola A1200 (MING)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...